Dilema

• Česko Manžel, nebo milenec? (více)

Ronny Valentine a Nick Brannen jsou od studií nejlepší kamarádi. Teď spolu mají malou firmu zabývající se vývojem nových automobilových technologií a designu. S Ronnyho přítelkyní Beth a Nickovou manželkou Genevou po boku jsou ti dva neporazitelný tým. Na posledním autosalónu se Ronnymu podaří malou lstí domluvit schůzku se zástupci firmy Chrysler. Pokud by jednání dopadlo dobře, měli by oba o budoucnost postaráno. Jenže pak se Ronnyho svět obrátí vzhůru nohama, když nechtěně spatří Genevu v náruči jiného muže. Ronny se před tím, než tuhle nepříjemnou zprávu sdělí Nickovi, rozhodne zjistit víc. Coby amatérský detektiv promění svůj život v komický chaos. (TV Nova)

Slartibarkfast

Vlastně to mohl být celkem dobrý film na dost smutné téma. Drama, které by s divákem pohnulo. Ale když se do toho vloží Vince se svými předlouhými, zbytečnými a trapnými dialogy, chce se mi zvracet. Kdyby tam ve vší vážnosti zachovali jen tu dramatickou linku a ubrali vyplňující kecy, asi bych dal i lepší hodnocení. Otázka však je, co by z toho filmu zbylo. Musím však uznat, že světlé momenty tam skutečně byly. 45% ()

iamek

Už podle obsazení jsem tak nějak tušil, že film bude totální průser. Trošku jsem doufal, že Ron Howard nějakým zázrakem natočí s tímhle obsazením kvalitní film, ale bohužel se to tak nestalo. Mi osobně Kevin James a Vince Vaughn nikdy nepřipadali vtipní a když jsem viděl, že mají hrat v jednom filmu vedle sebe dokonce s Tatumem tak se mi udělalo nevolno. Podle očekávání jsem v kině viděl mizernou komedii která nebyla ani vtipná, originální a už vůbec ne dobře napsaná a zahraná. Tohle si Ron Howard za rámeček určitě nedá. ()

klerik

50%. Pozerateľné a nekonfliktné. A práve preto, že scenáristi sa boja priniesť niečo nečakané, je to len taký polotovar. Scény s Tatumom pobavia, ale inak obyčajná americká blbina s posolstvom, ktorá nemá šancu šliapať na päty súčasným reálno-romantickým filmom (TAKE THIS WALTZ). Aj podobne obyčajné SESTRA TVOJEJ SESTRY ma zaujalo viac... ()

Chrustyn

Ron Howard je zvláštní režisér. Natáčí neuvěřitelné pecky (Oheň, Apollo 13, Rivalové) silné příběhy (Čistá duše, Těžká váha) malé ale poutavé napínáky (Noviny, Výkupné, Duel Frost/Nixon) ale i příšernosti (Grinch, Šifra mistra Leonarda, Inferno) nebo neuvěřitelně nudné komedie (Rodičovství, Ed TV). A právě do poslední kategorie spadá i Dilema. Film, který má výborné herce, skvělého režiséra a hudbu od samotného Hanse Zimmera (po celou dobu jsem jí nikde ve filmu nepostřehl). Přesto film nefunguje a není to tím, že by byl hloupý, jen je jednoduše o ničem. Z daného tématu mohla vzniknout zábavná taškařice, ale Ron nikdy nevymyslí nic zajímavého, co by diváka pobavilo a každá scéna vždy vyšumí do prázdná. Je vidět, že ani silný tým nedělá dobrý film a občas do prostě nevyjde. ()

Arsenal83

Dlho som si hovoril, á sakra ako som počas tej korony pribral. Našťastie ma z depresie vytiahol Kevin James, pretože oproti nemu je aj hroch len sušienka. Jediný rozdiel je, že na hrocha ešte neušili sako. Inak ho ako komika mám rád a rovnako tak, vlastne ešte viac, Vinca Vaughna. Lenže scenár im neposkytol príliš veľa úsmevných situácií, Jamesovi v podstate žiadne. Dobrý nápad s neverou nie je vyvinutý ani do silnejšej drámy (čo sme ani nečakali) ani do extra komédie (a to sme už tak nejak očakávali), takže najvtipnejšie momenty paradoxne prišli vtedy, keď sa tam sporadicky objavil Channing Tatum. ()

Morholt

Podprůměrná komedie s morálním poselstvím o tom, že přátelé a partneři by si měli říkat všechno vč. nepříjemných věcí a to nejlépe před nastoupenou jednotkou. Zkrátka klasická citová vydíračka. Vtipu pomálu a většina rádoby humorných scének mi přišla až příliš násilná na to, abych se jim smál. Neupírám Vaughnovi a Jamesovi komediální talent, ale tady jim to prostě nevyšlo. Procenta nahoru dávám za Jennifer Connelly a Winonu Ryder, pro něž mám slabost, a za rvačku mezi Tatumem a Vaughnem. Jinak nic moc. 30% ()

RelaxMan

Sešla se tu parta dobrých herců, ale bohužel scénář je příliš průměrný na to, aby se z toho stal kinohit. Každopádně herecký výkon Winony Ryder stojí opravdu za to. Ostatní herci hrají sice dobře, ale prakticky furt stejně jako v jejich posledních filmech. ()

Lacike

Dalsi divny mix dramy a komedie, ktory si mysli, ze vtipnym sposobom podava pravdy o suziti parov a naviac si k tomu pridava este aj pravdy o priatelstve medzi muzmi. Lenze cele to absolutne vobec nefunguje podobne ako nefungoval nedavny Vaughnov film Rozchod. Aj ked tentokrat je to este horsie. Nacrtnute situacie sice stoja za zamyslenie, ale prevedenie je mizerne. Navodi sa situacia, ktora chvilu smeruje k nejakemu zmysluplnemu rieseniu a na poslednu chvilu tvorcovia uhnu a zabiju ju totalne nehodiacim sa trapnym gagom, ktory neustale natahuju. No a to sa neustale opakuje. A herci to uz tiez nezachrania. Najviac mi bolo luto mojho oblubenca Kevina Jamesa. Vysledok je teda taky rozpacity, pretoze sa mohlo jednat o celkom dobry film, keby to dostal do ruky niekto, kto by to dokazal poriadne vybalancovat. 4/10. ()

Borrtex

Snad poprvé, co mě obecné hodnocení zde na ČSFD zklamalo (NAŠTĚSTÍ!). Film totiž naprosto úžasný. Celkem jednoduchý příběh, který se v průběhu výpravy nijak zjevně nerozvíjí, nicméně v podaní herecké dvojice Vince a Kevina v hlavních rolích a jejich skvělé vzájemné chemie, jsem se bavil náramně. Pohodová atmosféra a závěr naprosto peckovní. Jeden z takových těch flmů ze života, který vám prostě vykouzlí úsměv na tváři. :) ()

Pink.Panther

Prvních čtyřicet minut se nic nedělo, takže jsem měl dilema jestli to raději nevypnout. Pak se to ale rozjelo v celkem zajímavé komediální drama. Škoda zbytečných okázale silných gest na konci. Produkce: Universal Pictures ()

Marsik

Nechápu, že má film tak nízké hodnocení (53%), jelikož mě přišel fakt v pohodě. Byl jsem až mile překvapen, co se z toho vyvrbilo. Hlavní pánská dvojice mi rozhodně sedla, zápletka vkusně vtipná a po celou dobu jsem se bavil. Ne, že bych čůral smíchy, ale byl to sympatický úsměvný snímek, který byl v podstatě ze života. Tohle se děje každý den a filmů o nevěře by se mohly točit mraky. Vaughn a James patří mezi mé nejoblíbenější komediální herce, takže když se potkali v jednom filmu, byl jsem velmi spokojen. Pro mě za 75% a 4 hvězdičky jsou jasnou volbou. ()

Kryton

Příliš dlouhý film na krátké téma. Byť Howard kvalitní herce dobře vede, tak celý scénář je založený jen na tom, že kamarád se bojí říct kamošovi, že ho podvadí žena. Tohle se celý dvě hodiny děje a příliš moc vtipné to není. Malé plus filmu je foťák značky NIKON (sám mám zrcadlovku NIKON :) ). ()

hous.enka

Komedie, ktera se snazi byt zaroven i dramatem dopada vetsinou vzdycky stejne - podprumerne. Ano, par smesnych scen ve filmu The Dilemma najdeme (sceny po rozbiti akvarka), ale tech nekolik gagu jeste nedela komedii. A tak The Dilemma zustava nejasnym problemem, zda film doporucit nebo ne. Ale asi jo. Kvuli Latife, ktera je, ac pokazde stejne, porad k sezrani. Zbytek dost nuda, bohuzel - a dlouhaaaaa (bezmala dvouhodinova). Ze scenare ale zrejme vic vytriskat neslo. Skoda. ()

RasputincZ

Příšerná komedie pokud se to tak vůbec dá nazvat. Typický příklad zkaženého amerického mainstreamu. Jednu hvězdu dávám za to, že si Vaughn jakožto producent vydupal ukázat svoji loyálnost vůči týmu Chicago Blackhawks, ale to je spíš moje osobní malé plus. Kdyby se ten falšený konec trochu zkrátil, možná by to bylo na 2*, takhle zůstanu u jedné. ()

Riddick77

První 2/3 jsou neskutečná nuda, která nemá čím překvapit ani pobavit. V poslední třetině Howard zkouší do filmu dostat alespoň nějaké emoce, což se v samém závěru trošku daří. Nicméně jelikož jsem první polovinu přežil jen silou vůle a díky nějakému tomu pivku, tak hodnocení musí této skutečnosti odpovídat. Rone, takhle NE! 3/10! ()

fremy

Hrozně nezajímavý film bez příběhu, resp. vedlejší linie nového hlučného motoru v automobilech je barevnější než-li ta s hrou na pravdu. A to se scénáristovi nepovedlo. ()

blackrain

Winona Ryder oslavila svůj filmový návrat Černou labutí a už je tu další kousek, ve kterém hraje a kde dostala konečně mnohem více prostoru. Samozřejmě si od dramatu odskočila k poněkud odlehčenějšímu žánru,tedy komedii s ohraným námětem, která nepřinesla vůbec nic nového pod sluncem a bohužel není ani vtipná, jak by se od výchozí situace mohlo očekávat. Jen v podstatě rozšiřuje to nepřeberné množství ostatních komedií a nepůsobí ani jednooký král mezi slepými. ()