Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

slunicko2 odpad!

Prázdná bublina z bublifuku. 1) Když už tvůrci nenabídnou originalitu, ba ani scénáristickou řemeslnou zručnost a předvedou svou tvůrčí impotenci na filmu pro mentálně postižené děti do 12 let, alespoň očekávám, že nasadí pěkné kluky (nebo holky, to bych taky pochopil) a dech beroucí absurdnosti, díky kterým lze říci, že film je tak blbý, až je hezký. 2) Super 8 se bere velmi vážně. Bohužel však ne natolik, aby zafungovalo kouzlo nechtěného. Jediné, čeho se divák dočká, je předvídatelný děj-neděj a nekonečná nuda. 3) Pečlivě jsem pročetl kladná hodnocení. Nadšeným obdivovatelům "osmdesátkové jízdy" bych rád připomněl, že film vznikl v roce 2011. Zatímco E.T. (4*) i Blízká setkání třetího druhu (4*) považuji s menšími výhradami za zdařilé "rodinné" filmy, Super 8 je kýč na třetí. ()

René.girl

Sice to není film desetiletí, ale já osobně jsem spokojená. Dostala jsem přesně, co jsem chtěla. Výborný hudba, skvělí dětští herci, skvělá kamera, napínavé okamžiky a skvělé akční scény. 80% ()

Remedy

Zvláštní, ale v náznacích docela nápaditá směs Mlhy (té Darabontovy), Blízkých setkání, Vetřelce či Války světů. Se žánrovými konkurenty si SUPER 8 má rozhodně co říci a divácké základně, jež si libuje v podobných námětech (konspirace, „tajná“ účast americké armády, postupné rozplétání již dávno zapomenutých zločinů a všudypřítomné tajemno, šero a strach z neznámého), má rozhodně co nabídnout. Co do výsledného dojmu nadprůměrná, naprosto profesionálně natočená podívaná, které schází asi nejvíce hlubší emoční fond (ztotožnit se s postavami je i na této bezmála dvouhodinové stopáži poměrně obtížné) či nějaký větší moment překvapení. Technicky brilantní (J.J.Abrams se v tomto ohledu Spielbergovi bezpečně vyrovná), emočně trochu strohá a nedotažená pocta mistrovi. Scéna s vlakem je hotový akční orgasmus. 70% ()

topi

Nenáročný a strašně pohodový scifíčko, podle kterého se myslím nechal inspirovat i povedený seriál Stranger Things. Děj je situován do konce sedmdesátek a je to fakt parádní retro jak má být. ()

Desperado

Tak čo k Abramsovej Super osmičke? Predovšetkým musím pochváliť marketingovú kampaň, ktorá celkom slušne navnadila na inak celkom tuctový film pre takmer všetky generácie, ktorým je aspoň trošičku blízke buď sci-fi alebo mysteriózno. Následne však dodám, a to po zhliadnutí všetkých jeho kúskov, že Abrams má bližšie k maximalistovi Bayovi než hračičkárovi Spielbergovi. Vo vedení mladých hercov je striedmy, spolieha sa na prirodzenú sympatickosť vybraných typov a ani to rozprávanie deja mu nejde tak ako Eddiemu Murphymu ústa. Tá nostalgia eighties je tam cítiť, čo je jedno veľké plus pri zachovaní aspoň ako takej atmosféry, pri budovaní napätia či toho spomínaného mysteriózna však práve naopak, cítiť zádrhely. Sám akoby nevedel, či točí skôr napinák pre deti alebo len bežnú oddychovku pre všetkých, čo sa najviac podpísalo v závere, ktorý bol skutočne scenáristicky prešľahaný až do morku kostí. Ak by som však mal ísť do kina s rodinou na korektný letný film, ktorý nikoho neuráža preplácanou bombastickosťou , Osmička by bola jasná voľba. 70% ()

Helo

ET chce domů, akorát tentokráte nemá svítící prst a jako dopravní přostrředek nepoužívá létající talíř či létající bicykl. A kvůli tomu, aby se mu to nepovedlo, rozpoutal Abrams v uličkách městečka Lilian hotové válečné peklo, které však netrvá moc dlouho. Hodnotil bych pěti hvězdami, ale něco tomu chybělo. Zřejmě na téměř dvou hodinovou stopáž více mimozemšťanů, nebo alespoň záběrů na toho jednoho. Ani hudební doprovod příliš nenadchnul (i když jeden nebo dva motivy tam nebyly k zahození). Ale scéna s vykolejením vlaku je dokonalá. ()

Philcze

Teprve podruhé letos jsem měl u sledování filmu masivní mrazení v zádech (vlak). K tomu excelentní starosvětská atmosféra, klasicky výborná Abramsova režie, velmi příjemné a sympatické dětské postavy (casting je bezchybný) a několik fungujících emotivních scén. Upřímně nechápu ty zklamané a zatracující. 8+/10 (viděno v kině v zahraničí, originální znění) ()

MATADOR

Takových transformací v jednom filmu by nedokázal ani M. Bay v deseti Transformerech. Takže jedna matematická: děti točí amatérký zombie film jako Romero -> v tom se uděje něco jako v LOST -> potom tam naběhnou rádoby drsní vojáci, kteří jsou zlí -> hrozně moc tam začnou pobíhat děti, jako hlavní představitelé, kteří jsou děsně tajní -> transformace do Války světů -> a ejhle, náhle tu máme sequel k filmu E.T. s názvem E.T. ho ošklivej taťka volá domů -> ztranformuje si loď a šup dom za synem. Víc zmařenej potenciál jsem snad neviděl! ()

Herr_Flick

Filmy nemusejí dávat smysl, ok. Ale první hodina by mohla být klidně vystřižena celá. A ten konec? To už tu několikrát bylo. Celkově je Super 8 na můj vkus až příliš dětský. ()

Thomassi

Když si něco J.J. Abrams vezme do parády, musí to stát zato. A v případě Super 8 je to projekt, který mě nadmíru překvapil. Šel jsem si do kina užít nějaké té sci-fi akce a takřka tutově jsem věděl, že se mi to bude líbit. Ale odcházel jsem nejvíc spokojený, jak jen jsem mohl. Film mě uzemnil na dvě hodiny a ještě teď to rozdejchávám. Zdejší hodnocení je úplná šílenost, film je neskutečně podhodnocen. Celý příběh mi přišel velmi sympatický už z toho důvodu, že hlavní hrdinové nejsou dospělí, ale mládežníci. Začátek se nese v parádním tempu, havárie vlaku je snad ta největší, jakou jsem kdy viděl a dívalo se na krásně, i když se jedná o naprostý nesmysl. Tvůrci udržují diváka v neustálém napětí, kdy konečný pohled na tu obludu dostáváme až téměř na konci. Vizuálně je to krásná podívaná, třeba ten chaos, kdy všechno střílí samo od sebe a všude to vybuchuje a v tom všem čtyři mlaďoši. Samotná příšera je taky originální. No a představitelé těch kluků a jedné hočiny mi byli tak sympatičtí, že jsem jim všechno věřil. Nechyběl ani humor (borec s rovnátkama mě nejednou odrovnal) a dobrá hudba a sem tam hororová atmosféra. Sakra co víc si přát. Džej Džej znovu dokázal natočit úchvatný film, kterým mě jednoduše dostal. 90%. ()

decouble

"Drugs are so baaad!" Možná kdyby si dal J.J. radši pár jointů a vrhnul se rovnou na další Star Trek, tak bychom byli ušetřeni téhle pitomě odvyprávěné naivní kraviny. ()

katuska138

Nečekala jsem od něj moc, tak vlastně ani nejsem moc zklamaná. Na druhou stranu, ta scéna s vlakem mě celkem hodně namlsala, že jsem se těšila, jak skvěle to vše vygrauduje. Děti až na Ellu mi přišly hodně nesympatické a celkově obsazení se mi vůbec nezdálo. K tomu Abramsův zvuk v pozadí, nic nového pod sluncem. Ale nemůžu tomu upřít, že to docela rychle uteklo. ()

salalala

Lehké zklamání, které se bohužel prohlubuje. Začátek je naprosto famózní - typická abramsovská atmosféra, záhady (často jsem vzpomněl na Lost) a očekávání, co bude dál. Navíc se fantasticky povedl casting. Dlouho jsem neviděl tak přesně a výborně obsazené dětské role, které byly opravdu skvěle zahrané. Vyniká hlavně úžasná Elle Fanning, která má slušně našlápnuto. Abrams tu režijně docela válí, zejména vlaková havárie byla vynikající a s obrovským přehledem natočená. Až mě z toho mrazilo. Pak se ale blížíme ke konci a bublina začíná splaskávat. Logika hapruje, mimozemšťan už není tak děsivý a kupí se klišé na klišé. Konec je na hranici trapnosti (působí opravdu jak z Války světů) a Spielberg z něj čouhá na všechny strany. Škoda, že Abrams se nechal trošku svým slavnějším mentorem převálcovat, protože si vedl obstojně. Pak mu ale šel až moc na ruku. Pořád ale hodně povedený film, jehož hodnocení zvyšuje i pár vtipných hlášek a hlavně amatérský film u titulků. Pachuť ale pořád zůstává. 75% ()

beran-ek

Mě osobně ten dětinštější závěr trochu vadil, proto mi první půlka přijde lepší. Herecký výkony dětí však nejsou kupodivu strašný a celkově tedy dobrá podívaná. ()

FilmFan24

Nerozumím a nechápu nízká hodnocení. Úžasně hravý, krásně dobrodružný, místy napínavý film ve kterém z každého políčka dýchá láska. Láska k filmu a obdiv k tomu, který nám divákům přinesl takové filmy jako E.T., Čelisti, Indiana Jonese anebo třeba Schindlerův seznam. Ano, "Super 8" a jeho tvůrce J.J. Abrams se netají obdivem k Stevenovi Spielbergovi, který v něm probudil už tady mnou zmiňovanou lásku k filmu. A ruku na srdce, kdo by nechtěl zažít takové báječné dobrodružství jako dětští hrdinové ve filmu? ()

runner85

Zo začiatku veľmi dobrý film ktorý ale postupne strácal na kvalite a tajomnosti aj preto lebo "obluda" bola už v polovičke filmu objavená ... ale musím oceniť skvelý výkon detskej herečky Ellen Fanning ()

Hamaradža

Je to detsky naivné, je to plné klišé, ale mňa to chytilo za srdce a - neľúbime filmy práve kvôli tomu? Škoda len toho príliš doslovného záveru, mohli byť aj 4*. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze