Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

Trinculo

Občas mi to přišlo jako pocta Spielbergovým filmům a to hlavně Blízkým setkáním a E.T. mimozemšťanovi. Úloha kamery Super 8 v tomto filmu je z tohoto pohledu také velmi důležitá. ()

DexMASTER094

Zklamání... tak jsem se na film těšil až mě vůbec nepotěšil. Slabota... 1 hvězdička za část od začátku do vykolejení vlaku. ()

Ironhead

Vzpomel sem si na kus sveho detstvi a filmy jako E.T., Abbys a serii Back to the Future. Tentokrat ma ode mne J.J. lepsi*** ()

WoodoX

Mne sa to veľmi páčilo, hlavne atmosféra a to klasické spielbergovské postupné odhaľovanie tej príšery je proste naozaj klasické. Celkovo teda film prekvapil, nenudil som sa, ani detskí protagonisti neboli zlí, skôr naopak. Zaujímavý film s pôsobivou myšlienkou. ()

nettopyrek

Není to dokonalé, trochu to ztrácí tempo a závěr nemá patřičný tah. Má to však kouzlo. Kouzlo asi trochu čpící nostalgií a klišoidní schématičností, ale přesto jsem se skvěle bavil. Nové "old school" dobrodružství podpořené skvělou atmosférou, s výbornými hereckými výkony, přesnou režií a slušně vystavěným příběhem. ()

TesterX

Abrams vsem vytrel zrak. A to bohuzel i v negativnim smyslu. Z velmi ocekavaneho mysteriozniho horroru se nakonec vyklubala dobrodruzna podivana pro deti, ktera je kvalitne natocena, obcas zavane slusnou atmosferou, tahnou ji detsti herci, kterym neni co vytknout a tak nejak ve vas drima napeti, jak to dopadne. Na druhou stranu se nezbavite pocitu, ze byste tenhle filmek nejradsi zkoukli v nedeli dopolko hned po Kacerich pribezich, coz znaci, ze i velky rozpocet nezakryje direct-to-TV look. /// TECH = *** / FILM = *** / DOJEM = ** // Celkem = ***- /// ()

Kozlowski8

Skupinka výrostků, filmových nadšenců, jsou při nočním natáčení svého filmu, svědky tragické události, která zcela změní život města v příštích dnech...Film probíhal ve dvou rovinách. Jedna byla úsměvná, trochu trhlá, milá, bohatá na vtipné dialogy, druhá sci-fi, thrillerová, záhadná. Obě se mi líbily. Ta první pro atmosféru a pohodu, kterou vyzařovala, druhá rovněž pro atmosféru a velkolepě natočené scény (bouračka vlaku parádní). Více mne ale přece jen oslovila ta rovina pohodová o mladých filmařích a jejich snahách, jejichž summary nakonec krásně proběhlo v závěrečných titulcích. Myslím, že hlavní devízou filmu byli právě ti mladí herci, kteří byli úžasní typově i svým hraním a jejichž role byly moc dobře napsány. Velice hezký a zajímavý film. 80%. ()

Tempest

Moc milé překvapení. Naprosto nenápadný film, kde se parta dětí při natáčení amatérského zombie filmu náhodně stane svědkem vlakové havárie a následného útěku podivné bytosti. Pak přijede banda vojáků a pro celé město začnou problémy. Nakonec se jako nejodvážnější ukáží právě děti, které se i přes svůj strach utkají s neznámem a nasadí život pro záchranu přítele (či spíše přítelkyně). Hezky se na něj dívalo, příjemný film. ()

Nugat

Dobrý film, skvěle zpracované reálie, zajímavé téma. Trošku nelogické pobíhání v podzemí, ale dá se odpustit ()

mich4l.b

Wow, tak tohle mě teda donutilo po dlouhý době napsat komentář a to ten, že tenhle film je jeden z nejvíc originálních a tak dobře zpracoványch zážitků, že se vymyká ostatní produkci na dlouhé míle. ()

BrusVejn

Film je vizuálne podarený a má peknú atmosféru, ktorá si berie jasnú inšpiráciu z E.T. a z novších kúskov by sa dal film zaradiť do rovnakej kategórie ako Stranger Things. Prvá polovica je veľmi fajn, medzi deťmi a divákmi síce veľké puto nenastane ale prvky mysteriózna a rýchly rozjazd držia človeka v napätí, že čo bude dalej. V druhej polovici sa to ale Abramsovi totálne vymklo z rúk, príbeh začne šprintovať do cieľa a na konci sa dostaví emočne úplne vykastrovaný záver. Z potencionálnej klasiky sa tým pádom stala ničím zaujimáva jednohubka na jedno pozretie. ()

Kosi..

Celkem dobrej film pro děti - když je člověku 12 let, asi to padne na úrodnou půdu. Nebo tohle je snad cílený pro dospělý lidi? ()

PTuranyi

J.J. Abramsovi sa podarilo do príbehu partie detí natáčajúcich amatérsky zombie horor, vniesť nefalšovanú atmosféru 80-tych rokov. Príbeh nie je nepodobný E.T. mimozemšťanovi. Máme tu strateného emzáka, ktorý má síce oproti svojmu predchodcovi mierne agresívnejšie sklony, ale napriek tomu všetko po čom túži je poskladať svoju loď a vrátiť sa domov, v čom mu samozrejme bráni vláda a vojaci. Perfektná produkcia a výborné herecké výkony aj bez hviezdneho obsadenia. Príbeh má síce niekoľko naivných momentov. Napríklad profesor na škole, ktorý náhodou pracoval na super tajnom projekte pre armádu a emzáka študoval. Alebo vesmírna loď ako dosť nespratné lego. 90% ()

zipS

... čakal som iný typ filmu.. nie takmer rodinný a skoro pre deti :) Super 8 mohlo dopadnúť úspešne ako StarTrek.. takto z toho bude len film na jedno opozretie.. J. J. Abrams má na viac, tak prečo to nevyužiť? priemer 3* ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze