Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout. První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že v království zanedbali prevenci a že by se to drakovi mělo rozmluvit, a třetí princ o tom pro změnu zase složil píseň. Postavit se drakovi se však žádnému z nich nechce… V podzámčí ale žije loutkář Vítek, který princeznu tajně miluje. On jediný se sám dokáže postavit nebezpečnému drakovi. Draka také nakonec s pomocí dobré čarodějky s podivným jménem Micimutr přemůže. Musí ale slíbit, že o své zásluze pomlčí, jinak se drakova síla vrátí. A tak musí jen trpně přihlížet, když je hrdinský čin připisován protivnému a nafoukanému princi Vladimírovi… Výpravnou pohádku o naději, že zázraky skutečně existují, pokud se sami o ně pokusíme, napsala Irena Dousková a režie se ujal Vít Karas, který do hlavních rolí obsadil herecké hvězdy v čele s L. Šafránkovou, J. Bartoškou, J. Kretschmerovou, V. Dykem, M. Šoposkou, O. Novákem a M. Dejdarem. (Česká televize)

LenkaAK

Bída, bída, bída. Chudák Šafránková, na stará kolena se propůjčit něčemu takovému. Krmit diváky něčím tak prostoduchým, to už teda tvůrci vážně přehnali! Ta jedna hvězdička je za postavu a herecký výkon Vojty Dyka, to byl také jediný důvod, proč jsem vydržela do konce. A ještě, Dejdar snad nikdy nepůsobil tak nedůvěryhodně. ()

Splasher

BLESKOVĚ Z DOMOVA Za humny Kavčích Hor se usídlil tříhlavý drak. Prý do Prahy přiletěl přímo z pohádkové světa. Důvodem je narůstající znechucení nad soudobým vykreslováním tohoto světa. Požadavky draka zní jasně: Každý měsíc mu má být přiveden a obětován jeden scénarist(k)a a to až do té doby, než se povede zrealizovat alespoň jednu opravdovou pohádku. První reakce z Kavčích Hor však nevypadají optimisticky. "S teroristy nevyjednáváme," nechal se slyšet pan Dvořák. Na otázku proč chce hazardovat s životy civilistů a raději nenachá konečně natočit pořádnou pohádku, jsme slyšeli zdrcující větu: "Lépe to dnes prostě neumíme." Celou kauzu budeme dále sledovat; zůstaňte s námi. ()

wendelin9

Říkám to pořád, pohádky už nejsou, co bývaly. Mucimutr mě absolutně zklamal a nezachránila to ani ostřílená Libuše Šafránková a sympaťák Vojta Dyk, bohužel... ()

Mylouch

Formát celovečerního filmu není seriálová epizoda a odvyprávět ho dá zatracenou fušku. K tomu se hodí i kvalitní herci (kdeže jsou časy, kdy staří mazáci odehráli třeba jen jednu repliku a na výsledku to bylo znát) a scénář. Televize investovala proporčně do marketingu, kterého se divák nenasytí. ()

dr.fish

Tak tady musím tvrdě oponovat. Časoprostorová smyčka ala Nekonečný příběh funguje jako zpestření i tady. A le hlavně se něco děje, má to vtip a herci skutečně žijí své role. To je v novodobých pohádkách velkou vzácností. Výprava i technologie velmi slušné, příběh sice neoriginální ale pořád dost dobrý, no a Libuška Šafránková to všechno táhne tím správným směrem. To co mi v Čert ví proč zoufale chybělo, je tu skoro tak akorát. Jen málo chybí a řekl bych, že stará dobrá česká pohádka je zpátky. 70% ()

otík

Rozhodně zábavná a podařená pohádka, ve které se konečně autoři nebáli ukázat pořádného draka a možná si ho divák užil víc jak třeba v Hobitovi. Na druhou stranu dějová linka se současným světem a malým klukem mi přišla už hodně zdlouhavá a zbytečná, i když pro někoho to může být kořením jinak tradiční pohádky o odvážném mladíkovi, nebohé princezně a hanebném princi bez cti. ()

HonzaBez

„Udělej něco, aspoň jeden krok….“ Dokonalé to rozhodně není (viz třeba scenáristicky trošku nelogické, jak celý dvůr poslouchá princ cizího království), ale snaha se v případě téhle určitě docela originální a vtipné pohádky musí ocenit. Tou originalitou mám na mysli hlavně ono zajímavé propojení pohádkového světa s  tím současným na Malé Straně. Vtipné jsou minimálně některé hlášky (viz třeba "Kde je lednice? Kde by byla na Jižní Moravě. Tak tam je vám tedy prd platná….") a vtipným zjevem působí i sama Mucimutr v podání Libušky Šafránkové. A nelze se nezmínit ani o nápadité hudbě Ondřeje Brouska, skvělých exteriérech (digitálně upravený Zvíkov) a celkově dobrém obsazení (Bartoška, Dejdar). Na podruhé přihazuji čtvrtou hvězdičku. ()

ivan_drago

Překvapivě filmová pohádka se slušně navozenou pohádkovo-"fantasy" atmosférou a otravnou Šafránkovou v roli micimutr... Na český film nebývale pěkně zpracované prostředí a lokace, velmi bohaté a plné detailů... Zapojení současnosti do příběhu je lehce rušivé, ale v klidu se dá překousnout... Na to, že pohádky jako žánr nemám v oblibě, se mi tato líbila moč... ()

Mrkvič

Očekávání kvůli ohlasům možná trochu větší, ale na naše poměry celkem fajn. Vedle dobře zvolených dospělých herců bohužel mizerné dětské postavy, se kterými u nás umí málokdo pracovat. Někomu nemusí sednout to provázání s moderní dobou a několik novodobějších výrazů hlavně z úst Vojtěcha Dyka, ale to mi právě přišlo moc fajn, takže se vánoční večer při pohádce dal přetrpět. Párkrát se tomu dalo i zasmát. Co se u nás jentak nevidí a neslyší, jsou digitální triky (drak byl parádní) a hudba. ()

exhoubus

V dnešní době mi přijde, že pohádek, ve kterých má princeznu sežrat drak, zachrání jí nějaký obyčejný člověk, ale lidi si myslí, že jí zachránil princ, už tu bylo hrozně moc, a tím pádem mi přijde zbytečné, natáčet nové. Navíc jsem moc nepochopil, proč do filmu vměstnali i příběh z přítomnosti, když by se to obešlo i bez něj. Drak sice nebyl zrovna špatně udělaný, ale v Hollywoodu by ho uměli líp. Od dnešních pohádek si ale už v poslední době nic neslibuju, takže jsem ani nebyl zklamaný, protože jsem tuto kvalitu celkem čekal. ()

Honzíno

Docela brutální zmatek. Pohádkový svět je hodně lacině a taky uměle vykreslen. Spousta scén, motivů a posloupností vůbec nedává smysl. Nebýt občas vtipných (klasicky českopohádkovských) vsuvek a charismatického Bartošky, šel bych snad ještě níž. ()

RonaMidu

líbil se mi hrad,interiéry a exteriéry,jinak nic moc....když jsem pročítala obsazení,říkala jsem si,že jsem ve filmu nikde nepostřehla Jiřího Suchého...aha! on to byl jiný Jiří :-)) ()

alyssa18

Na české poměry celkem slušné. Ze začátku jsem si dokonce myslela, že je zahraniční, protože mi ta režie přišla nějak podezřele dobrá, ale čeští herci to uvedli na pravou míru. Líbilo se mi, jak si tvůrci vyhráli i s barvami, krásně vykreslili tu počáteční temnou atmosféru plnou beznaděje. Občas se mi zdálo, že herci přehrávají, ale to asi k pohádkám patří. A jako opravdu kladnou hodnotím humornou stránku pohádky. Kupodivu mi ani jeden vtip nepřišel trapný, ale opravdu vtipný. Povedené. :-) ()

puleček odpad!

Pseudo moderní pohádka o Bajajovi, draku Mraku, staré Bábě na koštěti snad tam jěště dupnout čerty a je to geniální... ()

T-pack

Micimutr je prostě další z řady nenápadných pohádek, se slušnou, ale ne velkolepou výpravou, se slušnými, samozřejmě však ne velkolepými triky a s poněkud ucházejícím, rozhodně ne dech vyrážejícím příběhem. Hned od začátku se nám po obloze proletí drak a náhodou není vůbec zoufalý, což vyzdvihne očekávání velice vysoko, nadšení však už od tohoto bodu nestoupne znovu snad ani jednou. Nechci, probůh, do pohádky tahat logiku, ale nad pár věcmi se zamýšlím do teď (co dělal zachránce celou tu dobu, kdy se princezně neozval; proč mučila Micimutr postavy kolem sebe svýma zásadama...). Nu dobrá, vytáhli jsme ze špulky jistou příběhovou linku, ale zatím se nám odvíjí pěkně rovně, chce to něčím oživit. Ale místo toho, aby tvůrci na příběhové lince vytvořili pár zajímavých kudrlinek, rozhodli se raději navázat další nit v podobě kluka z Prahy, kterému umírá pejsek. Zbytečná odbočka, která neudělala dle mého názoru pohádce vůbec dobře. Dejdar a Bartoška možná zachraňují před poloprůserem, když ale porovnáme tuto celkem nudnou pohádku, byť má svých kvalit, s tou řadou dalších, které nám budou asi ještě za padesát let na Vánoce opakovat, dá se vytušit, že Micimutr se k nim nepřidá. ()

honz

Česká filmová tvorba se už asi nezmůže na pohádku, která by dosáhla úrovně těch předlistopadových. Nedosahuje ji ani Micimutr, nicméně po více než dlouhé době je to alespoň pohádka, která je skutečně pěkná a určitě hodně nadprůměrná. Propojení pohádkového světa s naší současnou realitou se mi v tomto žánru dvakrát nezamlouvá (s vyjímkou Nekonečného příběhu či Arabely), ale pro dětského diváka může být originální i zajímavé. Pro natáčení tvůrci, myslím šťastně, zvolili hrad Zvíkov, který ještě není tolik "okoukaný". Příběh je vtipný i napínavý, ale i (taky konečně pro děti) poučný. Takže podtrženo a sečteno: čtyři hvězdičky si určitě zasluhuje:-) ()

Endyis

Zajímavý pohádkový pokus, jedna hvězdička je však za propracovanou grafickou a efektovou stránku, v kontextu současných pohádek však se nejedná úplně o špatnou věc. ()

ravalah

Nevim, kdyz si uvedomim, co za posledni leta vyplodila ceska filmova scena (nejen Troska), je tohle balzam na dusi. Drak vyborny, pekna normalni prirozena princezna, dobre zahrany princ "Krason" a par trefnych hlasek. Na televizni pohadku a v ramci dnesni doby proste vyborny. Prolinani dnesni doby a pohadky mi nevadilo. U Pottera se nad tim taky nikdo nepozastavuje, tak drzte huby, sestry. :) ()

Ace.Anita

Libuška Šafránková v roli kočičího Jacka Sparrowa a nevyužitá šance udělat český "faireality tale" nové generace. ()