Novinka Roba Zombieho nás zavede do současného Salemu, jehož obyvatele navštíví démonický, 300 let starý sabat čarodějnic. Jak sladká bude pomsta za kruté masové upalování z konce 17. století? (ČSFD.cz)

Mishqo

Presne ako hovorí Bloody13 - film pôsobí sofistikovanejšie, za žiadnu cenu nechce byť béčkový. Atmosféra, hudba, napätie boli svetlými momentami tohto filmu, ale v rámci deja sa nikam neposúvame a v momentoch celý film pôsobí dosť ťažkopádne. Škoda toho. :( ()

Brain-D

Rozhodně ten nejhorší snímek pana Zombieho. Talik deprese a nepochopené zvrácenosti jsem dlouho neviděl. Takové filmy zrovna nemusím, i když se na to dalo koukat. ()

zolo23

Roba Zombieho mám docela rád, prišiel som mu na chuť filmom Vyvrheli pekla a nebol som sklamaný ani remakeom Halloweenu práve naopak bol som prekvapený jeho štýlom. On je svojský ,originálny väčšinu scenárov si píše sám a za to ho uznávam. The Lords of Salem bol jeden z desiatich filmov roka 2013 na ktorý som bol hrozne zvedavý. Ale v tomto prípade ide o mierne sklamanie. Zrežírované je to celkom fajn - typicky Zombieovsky, ale scenár jasne pokulháva. Sľubných prvých 20 minút strieda nuda obalená častými zbytočnými zdľhavými dialógmi. Príbeh je docela obyčajný, nemá čím prekvapiť a Vy (ja určite) stále dúfate, že Vás aspoň záver niečím šokuje. Atmosféra je celkom dobre zvládnutá, hudba je pri každej scéne trefná občas mrazivá a práve kvôli týmto dvom aspektom dávam 2 puntíky. Škoda ()

jefff

Roba Zombieho respektuji a mám ho opravdu rád. Dům 1000 mrtvol a jeho následovník Vyvrženci pekla jsou těmi nejdrsnějšími a nejbrutánějšími hororovými počiny vůbec. Halloween už byl trochu slabší, ovšem The Lords of Salem musel Rob točit sjetej nebo nevim. Nepovedlo se mu takřka nic. Atmosféra - divná, herci - strašní (Sheri tentokrát zklamala, tohle jí vůbec nesedlo a působila spíš odpudivě), a příběh? Dementní a nelogický. Já vlastně ani moc nechápu o co tady vlastně šlo a proč. Film měl i světlé chvilky, ale je jich málo a nemá cenu je moc rozpitvávat. Zombie letos natočil skvělou desku, ale po filmové stránce měl tuze špatný rok. No, kadopádně prý s horory praštil a má v plánu natočit dva filmy žánrově mimo. Tak uvidíme, třeba se po letech k hororu vrátí a zase v plné síle. Tohle vážně ne, to je fakt mimo. ()

Šakalík

Tohle je přesně tak divný film, jak jsem čekal, že divný bude. Rob Zombie má bezesporu talent, o tom žádná. A je obdivuhodné, že nedbaje na ohlasy kritiků i široké veřejnosti, dělá si filmy po svém. Jeho poslední kus bych se zdráhal označit za horor, přestože se odehrává v Salemu, což je místo k hororu přímo stvořené. Zombie ale městečko s čarodějnou minulostí bere čistě jen jako jeviště pro své neotřelé výrazové experimenty a diváka postupně zahlušuje celou řadou působivých výjevů, které při vší snaze je dost těžké pobrat. Film postupně graduje až do značně bizarního finále, ve kterém dojde k naplnění letité kletby. Když se nad tím člověk zamyslí, zjistí, že Lords of Salem má vlastně velmi jednoduchý příběh, který ale ruce zřejmě ne úplně normálního autora přetvořily v extravagantní materiál hodný dlouhých intelektuálních debat. Někdo bude tleskat, většina bude nechápavě kroutit hlavou. Já sám jsem asi někde mezi... ()

The Viper

Trhá mi srdce dávat špatné hodnocení mým oblíbeným tvůrcům, ale ač jsem se u Lords of Salem snažil, tak jsem se prostě nebavil, nebál, nefascinoval...No, určitě dám filmu ještě jednu šanci, ale rozhodně doufám v to, že příště už to bude lepší. ()

BlackTom

Nechce sa mi uveriť, že som na TOTO čakal takú dobu. Sheri Moon nemá nato, aby sama utiahla celý film, Rob zas nemá nato, aby natočil niečo skutočne strašidelné (seriózne) a samotný film zas nemá nato, aby ma ohromil. Príbeh takmer nulový, celý čas čakám na nejakú pointu, prečo je Heidi tá vyvolená a čo vlastne má urobiť, a tak či tak sa to nedozviem. Potešili aspoň snové pasáže, ktorých by sa mal kandaulista Zombie viac pridŕžať a v malej, no zato o to sympatickejšej roli veterán Ken Foree. Strata času to nie je, druhé zhliadnutie však vo mne nenavodí. ()

Corpsegrinder

Robíka mám rád, až na Halloween 2 a Haunted World of El Superbeasto se mi od něj naprosto vše líbilo, tohle je však docela slabej čajíček. Nepochybně je zde vidět že hororovej talent tam někde schovanej při tvorbě byl, ale zničilo ho pár fatálních chyb jako například obsazení hlavní role. ()

666Carnage

Jeho filmy jsou pecka ale u tohodle jsem měl spoustu pocitů po shlédnutí! Dokonce některé i pro mě neznámé. Film neni špatný ale je hodně zmatený, nepochopitelný a vleče se to ve stylu perfektní scéna a nuda, potom zase hodně šokující scéna a potom nuda. Sheri Moon Zombie je kočka co si budem povídat ale i tak tomu filmu něco chybí. Já chápu že chtěl zkusit udělat to trochu jinak ale myslím si, že se to asi nepovedlo. Určitě se mrknu znova a je i možné, že tento koment předělám ale zatím to je u mě takto. Takže za 3*. ()

TERRORDROME

Vyzbrojený vlažnými očakávaniami z vlažných recenzíí som tajne dúfal že tým pádom sa mi to bude páčiť o to viac. V podstate áno, Rob Zombie od začiatku naladil ťažkú lepkavú atmosféru kde sa perverzný satanský hnus kondenzuje takpovediac zo vzduchu. Dredami obťažkaná rozhlasová moderátorka sheri Moon Zombie dostane platňu s podivným rambajzom ( vskutku podarene desivá melódia ) a po vypočutí začne mať halucinácie o démonických kňazoch a spuchnutom neforemnom satankovi. Až na tie štandardné prebudenia zo zlých snov je Robova snaha o znekľudňujúce pocity dosť úspešná a už len za pozoruhodnú prácu s hypnotickými kulisami si zaslúži bod k dobru. Diskutabilným prvkom v tomto prípade je nahota čarodejníc, pretože potom sa človek len ťažko bráni vtipkovaniu na účet toho že najdesivejším prvkom celého filmu nebol Satan s vyplazenými črevami, ale frontálne zábery na bandu prestarnutých obnažených strapatých babizní v extáze. No ale budiž, desivé to vskutku je. No, miesto nejakej obligátnej záverečnej naháňačky zvolil Herr Zombie naopak úplné ponorenie do psychedelie, z ktorého sa už nevyhrabe a to je ten problém. Koláž kriviacich sa a roztekajúcich tvárí na rôznych obrázkoch, honiaci si pekelníci, ako aj "pôrod" diabolského kraba sú síce fajn odpudivé, ale prosté hustenie abstraktných scénok jednu za druhou začne nevyhnutne ubíjať a otupovať, takže vlastne naopak stráca silu. Posledná tretina celkovo trpí tým, že v nej absentuje ľudský faktor a chýba akýkoľvek náznak odporu a snahy bojovať. Frau Zombie v jednom okamihu proste absolútne rezignuje na čokoľvek a až do konca sa iba šuchce ako ...Zombie, postrkovaná trojicou zvraštených ježibáb. Film od toho momentu ide vlastne na autopilota odpútaného od reality. "Hrdinka" so skelným pohľadom nemá žiadnu vôľu a jej dvaja kolegovia z rádia proste zmiznú zo scény aby nič nenarušilo mechanický chod rituálu. Chcelo by to rozhodne nejakú konfrontáciu proti prekyseleniu a nechať trebárs toho černocha aby rozmlátil hlavu aspoň jednej strige, to by určite pomohlo. Inak je to určite zaujímavý film, len tak nejak zožiera sám seba. Ostatne radšej vidím Zombieho autorský psycho výtvor, než ďalšieho blbého Helovína. ()

Perverz

Jiný horor. Jiný. Mě prostě opravdu Robieho styl sedí. A ani tenhle okultistický, čarodějnický počin nešel mimo mě. Ten parchant má fakt asi démonickou duši :)) Psychedelický vizuál, hudba jak z pekla, u té znělky si Satan honí pero a stříká hořlavé mravence do ksichtu všem čubkám které jsou kolem něho, na to vsadím pětikilo. Není tu tolik krve, Rob jde spíše na atmosféru, stylizaci. Obsazení taky sedí, ty baby co hrajou čarodějnice... Tohle potkat, tak je upálím hned. A Sheri Moon je pořád... Ten zadek. Och. Rob to vzal po svojem a je to prostě určené specifickému publiku. Škoda toho konce, mohl to prostě vygradovat, dostat to do pekel, a byl by to úplný majstrštyk. ()

Shogin

Na Lords Of Salem jsem se těšil opravdu hodně, takže očekávání jsem se snažil držet na uzdě. A ve výsledku? Těžko hodnotitelný snímek. Na jednu stranu Zombie přišel se spoustou velice zajímavých, originálně pojatých snových scén, které se mi opravdu líbily. Zejména pak závěr s doslova strhující smrští výjevů. Pak je tu příběh s tématikou, se kterou si Zombie pohrál osobitým stylem, ze kterého je cítit "příjemná" atmosféra old school horrorů. Na straně druhé tu je však překvapivě nevýrazná Sheri Moon Zombie, kterou v roli Baby Fireflyové miluji a kterou se tenkrát doslova stala, ale tady snímek spíše brzdí. Jako celek film ve výsledku působí poněkud nesoudržným dojmem. Pro mě trochu rušivým elementem (hlavně na úkor atmosféry) bylo, když jsem začal cítit jakési náznaky nadsázky, co se scén s třemi čarodějnicemi z hotelu týče a místo toho, aby to mělo efekt třeba vzdáleně podobný stylu jaký byl v Dům tisíce mrtvol, tak to na mě působilo spíš, jako by si Zombie neujasnil, jestli chce do snímku zařadit nějaké oddechové, nadsazené pasáže. Pak se to ve spojení s čistě temným zbytkem filmu plácá a působí nesoudržně. Ale tenhle aspekt ostatně nehraje takovou roli, protože racionálně tento film vnímat opravdu nejde a za to jsem rád. Za mě 3 a půl hvězdičky. Edit k 26.10.2019: Opětovné shlédnutí vřele doporučuji, protože napodruhé a s odstupem několika let se mi snímek zamlouval mnohem víc. V podstatě se nestydím říci, že se jedná o takovou Zombieho Vesmírnou odysseu, což samozřejmě dost vybočuje ze Zombieho obvyklého stylu a ne každému to bude po chuti. Kdo však na jeho hru přistoupí, zažije nevídanou horrorovou smršť, kterou si já osobě mile rád znovu dám. ()

Standic1

Vidím, že Rob je hodně rozporuplný režisér, protože třeba snímek vyvrženci pekla byl velkým a příjemným překvapením, zatím co Lords of Salem velké zklamání. První půlhodinka ušla, ale poté byl film otravnější a otravnější, nemluvě a naprosto otřesném konci. Opět příklad toho, že trailer ukázal, to nejlepší z filmu :) ()

Ronaldo79

Nečekal jsem, že se budu ukrutně bavit, ale zase jsem nečekal od Zombieho takovou nudu, to 101 minut trvající onanování nad jeho ženou bez většího smyslu a hloubky obsahu mě neuspokojilo, ani těch pár creepy momentů nestačilo. Zbývá mi jen pochválit moc pěkný vizuál a hudební podkres s jednou hypnotizující čarodějnickou nahrávkou. Čekal jsem čarodějnickou invazi, a tak se neubráním zklamání. Nevím, jestli Zombieho fanoušci budou spokojeni, já tedy nejsem. 4/10* ()

jerenymo odpad!

I když se Sheri s velkými nozdrami snažila seč mohla, tak tomuto výplachu nepomohla. Myslím si, že Rob tentokrát nejen šlápl, ale doslova upadl vedle. Odpad jsem již nedal hodně dlouho, ale tento snímek mě 1:36:26 přesvědčoval a přemlouval k tomu abych jej dal. ()

BlackHood

Jednu hvězdu za dobrý trailer. :) Strašidelnost 0/4 no vážně žádná, protože se ani nedozvíme o čem to je Brutalita 1/4 Na Zombiho málo krvavé ()

cskomando

Ta hvězda je z opravdového utrpení vydržet hoďku a půl u tohoto jaksi ,, obrazně pojatého filmu,, neustálé obracení k satanismu v podobě obrazů, symbolů, které se ho týkají. Tohle byl teda první úlet, oproti jeho předchozím filmům kterým snad nelze nic vytknout. Možná si dal sklenku, když to psal.. možná chtěl napsat, že se jedná o dokument a pokusit se přimět lidi aby něčemu uveřili. Ztráta času, snad se nebude chtít vrátit do Salemu znova. ()

KOZEL84

Jo Robe máš pěknou ženu,to víme,ale ještě trochu drajvu by to chtělo.Člověk se na to těší,že to bude zajímavější než všechny ty stejné blbárny do nýmandů co Bayovi nosili dřív kafe a ty takhle.Sice mi příjde,že cesta do pekel je tu dlážděna dobrými úmysly,ale tohle byl na Roba fakt trochu silný matroš.2 at' nežeru. ()

edie sedgwic

Bolo to...zaujimave kazdopadne. Ani zdaleka nie to co som cakala. Ten film ma v sebe vsetko: horor, riadnu davku psychadelie, komediu, romantiku atd atd. Len si nie som ista, ci to bol az taky dobry napad. Vysledok je zmatocny a pri kazdej dalsej scene mate len vyssie dvihnute obocie a viac nechapavy pohlad. PS: is it just me alebo bolo v jednej scene vyrazne citit Tima Burtona? ()