Novinka Roba Zombieho nás zavede do současného Salemu, jehož obyvatele navštíví démonický, 300 let starý sabat čarodějnic. Jak sladká bude pomsta za kruté masové upalování z konce 17. století? (ČSFD.cz)

Pilda17

Rob Zombie umí, ale tohle se bohužel silně nepovedlo. Lords od Salem byl jeden z nejočekávanějších hororů v poslední době, ale místo toho jsem dostal čarodějnickou nudu, která kromě celkem slušného vizuálu a pár povedených scén nemá co nabídnout.. 2/10 = 28% ()

S.Quentin QUALE

Na začátek musím říct, že mě Rob Zambie překvapil, až mi spadla čelist. Čím? Tím jak na jeho poměry vyspělý a precizní snímek mi předložil. Kombinace našlapaného soundtracku, tíživě hutného ozvučení a skvělé, místy až statické kamery Brandona Trosta dodává Zombieho výjevům sílu parní lokomotivy, kterou řídí promyšlené dialogy, a nadlehčují a šperkují drobounké, na první pohled jen těžko zachytitelné výborné efektíky. Samozřejmě Rob Zombie tímto počinem ani přinejmenším neztrácí svou tvář, takže se jeho fanoušek může těšit na dostatek podivných xichtů a samozřejmě bizarních, až odpudivě nechutných výjevů, kterých se mu dostane při pozvolném vyprávění čarodějnického příběhu ze Salemu alá Rosemary má děťátko. První polovina filmu je dokonalá, kdy jsem hned několikrát dostal zavzpomínat na předchozí (převážně animovanou) autorovu tvorbu. Ve druhé už Zombie krapýtko pouští fantazii na špacír a je velká škoda, že se neodholdal k drtivější závěrečné ráně na solar. Ve výsledku jsem dostal možná víc, než jsem čekal v podobě čarodějnického hororu, který se svým zpracováním tlačí do prázdnotou zejícího prostoru, Závěrem dvě doporučení - 1) Tohle není film na jednu projekci, sám komentář píšu po druhé. 2) Vhodná je znalost a sympatie k Zombieho předchozí tvorbě. Zatím 80% a dolů určitě nepůjdu. ()

misterz

Tak toto sa Rob Zombiemu vonkoncom nepodarilo. Totálne nudné, sterilné a koncepčne nedotiahnuté. Jediné čo stojí za zmienku je pomerne slušná hudba, pekná herečka a pár bizarnejších výjavov (ale nič extra). Strata času a premárnený potenciál dobrého mytologického základu čarodejníckeho námetu. 40/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour. ()

kingik

Nezdá se vám ten hostinský nějakej rohatej? Čekejte (Velkopopovického) kozla v pekelném lokále. Služebníci pekla roznášejí své pekelné buřty a Rob Zombie k tomu pouští metalovou muziku. Rádiové moderátorce Heidi kdosi pošle do práce vinyl s tajemnou hudbou nazvanou "Páni ze Salemu", která místní ženy dostává při jejím poslechu do transu. V domě, kde bydlí, se nikdo nechce nastěhovat do bytu číslo 5. Za vším je dávná kletba upálených uctívaček Satana ze středověkého čarodějnického kultu. Za celou exekucí stojí jistý reverend Hawthorn, jehož kořeny vedou až do současnosti. Ještě že má pan režisér takovou pohlednou ženu, protože jinak by se nebylo ani na co dívat. Sheri Moon Zombie v nové obrýlené image a s dredy nijak neztrácí s celkovým pojetím filmu, u kterého excentrický režisér tentokrát poměrně slevil ze svých extrémů, a tím také film zbavil toho, co jeho díla dělá zajímavými a především vymykajícími se z běžné hororové produkce. Svůj film pojal do ponurého až tmavě depresivního hávu, který občas funguje, ale při svém táhlém tempu se spíše dostavuje nuda. To je prvek, který u jeho předchozích filmů neznám. Film na mě působil kolovrátkovým stylem a stále se nedokázal patřičně rozjet a odpoutat se od své vlažnosti, povětšinou protkané obskurními obrázky a polonahou Sheri. Negativní dopad také měla jeho předvídatelnost. Některé scény zapůsobily a některé prošly bez odezvy a opětovně jsem nabyl dojmu, že pro film byly často zdržující a rozvleklé. Rob Zombie se pokusil o svůj nejkomplexnější horor v poměrně nepříliš stravitelné scenáristické formě, jejíž byl sám autorem, a je škoda, že při svém přemrštěném podání, se tento film stal i jeho nejrozvleklejším, i když poměrně pozoruhodně natočeným. 60% ()

Campbell

Nepovedený pokus o art/horor a bůh ví co ještě. Film jsem chtěl vidět jenom protože v něm hrálo plno naprosto brilantních herců kteří se ale ve filmu buďto neukázaly vůbec nebo se ohrály možná tak na 5 vteřin. KAždopádně jediná věc co tenhle brak drží nad vodou je příběh který je zajímavý, bohužel celý film potápí režie která je hodně unylá a pomalá. Celou dobu jsem čekal co se bude dít abych nakonec zjistil že čekám zbytečně. Tohle je zbytečný film. Upřímě doufám že Zombie pověsí kameru co nejdříve na hřebík. ()

Němi

Navzdory tomu, jak se Lords of Salem tvářili, vypustil Zombie klasický satanský horor, který jako by vypadl z toho nejlepšího, co nabízely '70 a '80. S příběhem, jenž nemá nečekaná zákoutí, s postavami, které svým jednáním citují své druhy z minulých let, nádhernou, minimalistickou kamerou a pomalým tempem děsu "někde za rohem". Zombie si filmem trousí drobné vizuální i dějové odkazy na to nejlepší, co minižánr nabízí, především Rosemary má děťátko a Vymítače ďábla - nebo jsem měl alespoň ten dojem, nikdy mi nepřišel příliš doslovný a mohlo jít stejnou měrou o můj klam, jako Zombieho um. Už ale jen to, že mi podobné filmy skákaly při sledování v hlavě a neměl jsem pocit, že sleduji jejich vykrádaní či levné citování, s tím, jak dokáže režisér s málem efektivně strašit a melancholicky deprimovat, ho řadím na svůj žebříček toho nej, co lze v historii filmů s obráceným křížem najít. Jo a - samozřejmě, že zvukově to je opět stejná slast jako vždy. __ Vidím to tak, že časem se hodnocení asi ještě pohne. ()

korbitch22

Další divácky absolutně nevděčná psychadelická haluz od magora, kterej bere asi hodně zajímavý koktejl drog.Naivně jako kretén jsem si myslel, že Lords of Salem by mohlo být svižným čarodějnickým hororem, očekávání při ohlášení natáčení byla velká a kdo měl stejně naivní představu jako já, musel hodně rychle vystřízlivět při zhlédnutí prvního traileru.Jestli se vám nelíbil Robův Halloween 2, tomuhle se vyhněte větším obloukem než pedofil školce.Film je neskutečně pomalej, nic moc se v něm ani vlastně prvních 45 minut neděje, jenže zombie nějakou zvrhlou záhadou tvoří tak neskutečně depresivní atmosféru, totální bezmoc, čistej strach, bez pomoci laciných lekaček, jen díky neskutečně trefné hudbě, dlouhým artovým nájezdům kamery a pomalu se odrkývajícm příběhem, který i přes všechna negativa prostě diváka nutí čekat na to co přijde.Škoda, že nepřišlo nic moc.Rob sice cpe tu svojí vychrtlou fetku do každýho filmu a dělá stejnou chybu jako kdysi Harlin, ale tady se mu to docela povedlo.Film je jako houpačka, chvilku chcete dát tý hustý depresi 5*, chvilku zase přemýšlíte o regulerním odpadu, při naprosto zvrhlých a totálně šílených scénách.Můj kompromis jsou slabé 3*, jelikož prostě nedokážu plně pochopit z jakejch důvodů točí tenhle kretén co točí, na druhou stránku mě film dokázal místy vzít sebou do vnitř hlavy magora, spocenej sem až na prdeli a je mi normálně zle, divně prostě a to musim nepokrytecky zombiemu nechat.Pokud čekáte svižnou hororovou podívanou, vyhněte se tomu opravdu velkým obloukem, pokud chcete vidět zase něco naprosto šíleného, pomalého, debilního, ale zároveň svým způsobem dokonalého, je to film pro vás.Já se z toho asi nevzpamatuju nějakej pátek.50%. ()

lillien

Začátek se tvářil docela atmosfericky a nadějně, ale postupně se to začalo podivně mrvit, seklo se to v jakési rádoby artové, satanistické fantasmagorii a ve finále mi Lordi evokovali pouze výtvor nějakého zhuleného, novodobého hipíka. Na hony vzdálené od mých přehnaných očekávání solidního hororu. Satan byl děsivý asi jako Karel Heřmánek v S čerty nejsou žerty, Zombieho stará má sice pěknou prdel, ale look dredaté fetky s hipster brejlema sám o sobě neutáhne chabý děj a několik ublábolených babizen (které se bohužel taky svlékly) nestačí na to, abych plna bázně periodicky bořila hlavu do hrudního porostu spoluležícího diváka. Vůbec nechápu, proč se Rob víc neutrhl ze řetězu a uhnul takový pěkný potenciál tímhle psychedelickým směrem. Plně docenit toto dílo zřejmě od diváka vyžaduje víc kyseliny lysergové v krvi. ()

Pítrs85

Rob Zombie svým dalším filmem potvrdil, jak moc je svým způsobem originálním tvůrcem, jeho filmy (a o tomto to platí dvojnásob) určitě nejsou určeny středoproudému publiku, točí si to pro maniaky ne nepodobné jemu samotnému. V tomto případě se ale opravdu pořádně utrhl ze řetězu, přesto (nebo právě proto) jsou pro mě Pánové ze Salemu určitě nejslabším hororem, co za svojí pořád ještě krátkou filmovou kariéru natočil. Pomalu až artovej film je prostě jeden velkej úlet, z něhož mi v hlavě zůstala rezonovat snad jen výtečná hudba (mj. John 5, kytarista Zombieho doprovodné kapely) a taky ten fakt, že se Rob snažil pojat tuto látku vskutku originálním způsobem. Jestli mířil do černého nechť už každej posoudí sám. Já z toho mám nakonec rozporuplné pocity, nemůžu říct, že by mě to vyloženě zklamalo, ale minimálně jsem čekal něco ouplně jinýho... ()

eraserhead666

Jo, tyhle satansko-démonické horrory, to je můj šálek kávy. A Zombie mi přesně kápl do noty. Pravda, ten konec jsem pobíral trochu déle, ale nakonec pobral a došel k tomu, že je to výborný závěr celého odvyprávěného příběhu. Zombie docela ujel na vizuální stránce filmu, čímž si tu a tam docela vypomohl tam, kde ztrácel dech s příběhem, ale nakonec je to jen dobře. Ale i ten příhěh je fajn. A k tomu výborná hudba, natolik výborná, že jsem po hodně dlouhé době sjel i závěrečné titulky a to moc často nedělám. Chci soundtrack. Já Zombieho docela můžu a byť jsem po shlédnutí traileru očekával trošku něco jiného, rozhodně nejsem zklamaný. Ba právě naopak. Za mě naprostá spokojenost. Naprostá natolik, že mě svrbí prst abych tam přihodil i tu poslední hvězdičku. Uznávám ale, že, jak je tady často zmiňováno, asi to není film jen na jedno podívání. Tohle chce asi více chvil ztrávených společně. ()

ARI50

Totálně o ničem, krev skoro žádna a o dalších věcech radši nemluvit, ale i tak mě to prostě nebralo. ()

JASON_X

Mňam. Tak tohle se Zombiemu stoprocentně povedlo. Na jeho předchozích filmech jsem vždycky našel nějaké ty mouchy, ale tenhle parádní kousek je absolutně fliegenfrei, řečeno spisovně česky. Dostal mě už začátek ze salemského čarodějnického sabatu a ani potom naštěstí nepolevil příval vizuálně poutavých, místy až psychedelických obrazů. Taky se mi poprvé opravdu stoprocentně líbila jeho žena a vlastně i všichni ostatní herci a herečky. Fantastická hudba (nemyslím teď staré dobré Velvety, ale ta iniciační nahrávka na vinylu je skvostná). Výborná kamera (no konečně). Skvělý scénář se spoustou skvělých scén... nebudu všechny jmenovat, moje hodnocení mluví za vše. Skoro mě až mrzí že za chvíli pálím na nádraží, dal bych si tuhle lahůdku nejradši ještě jednou! ()

MonaSax

Film jsem očekávala v kinech, ale to jsem byla velice naivní, co se týče českých distributorů, nakonec doma na notebooku shlédnuto. Roba mám ráda a jeho manželka má moje velké sympatie, oč tedy vlastně jde, proč průměrnost a nespokojenost. Nuda, nuda a nuda, nic se tam skoro neděje, dny ubíhají a skutek dobré akce a pořádné dávky perverznosti a úchylností na, kterých jsem u Roba zvyklých, utek. Za celý film jsem se lekla jen jednou a to bych ani nepočítala, příjemně šokovaná jsem byla tak 3x, s tím se prostě nemohu uspokojit. Během filmu jsem měla neustálou tendenci ho zastavovat, děj mně vůbec nevtahoval do sebe, až tedy ke konci. Hodnocení jsem zvedla o jednu hvězdu jen proto, že jsem byla velice potěšena před závěrečnými scénami, které mně svou úchylnosti uspokojily, ale čekala jsem, že jich bude víc. Rob už stárne, je to i slyšet na jeho novém album, které také hodnotím tak trochu lepším průměrem. ()

Morholt

Narozdíl od mnohých mě zklamání nepostihlo. Spíš naopak. Ve většině Zombieho filmech je koukatelná jen jeho manželka, což v tomhle případě sice tolik neplatilo, ale na druhou stranu tu byla jiná přidaná hodnota. Salemskou tématiku mám rád a neměl jsem problém s tím, jak jí Zombie uchopil. Neurazilo mě ani obsazení. Zkrátka to byl koukatelný čarodějnický horor, ale jen do doby, kdy si Rob něco šlehnul a pustil se do střihání. Ten rádoby umělecekj závěr byl moc a dává tomu procenta dolů. Přesto Lords of Salem patří v dosavadní režisérově tvorbě k tomu lepšímu. 50% ()

Litsarch

Hodně rozporuplný tenhle film je. On totiž nejebe jen do křesťanství, Boha, Ježíše Krista, ale vlastně zesměšňuje i čarodejnice, satanismus a Satana samotného. Zobrazit totiž Satana jako malé tlusté monstrum, s povrchem těla jak kdyby se inspiroval maskou Jeda z Texaského masakru, s pahýlama místo rukou (nebo co to je) a kterému z břicha vylézají jakási chapadla, penisy jako v nějakém tentacle hentai. Jo, to už chce trochu odvahu, jelikož připomíná jakéhosi retardovaného kripla který utekl z filmu Freaks (1932), ale ne Pána temnot. Celkově ale The Lords of Salem nemají špatný scénář, ta myšlenka se mi i líbila, hlavně protože se točí kolem čarodejnic, satanismu apod. Náboženskou tématiku mám rád. Ani Sheri Moon Zombie mi nevadila, i když v druhé, hlavní, půlce skoro neví jak má hrát, aby to vypadalo dobře a pohybuje se jak zombie, ale co. Problém ale je, že Rob Zombie z toho udělal z poloviny nudu. Valnou část je film jak na houpačce. Zajímavá scéna, bum nic, zajímavá scéna, a zase další nic. Je očividné, že Rob Zombie chtěl hlavně šokovat scénami, což se mu vlastně vcelku obstojně daří. Záběr na Pány ze Salemu, honící si svá červená přirození trochu pobouřil i mě. Ne záběrem, ale důsledkem. The Lords of Salem je totiž dalším snímkem, díky kterému si lidé budou říkat, že satanisté jsou úchyláci, vrazi a provozují lidské oběti. Díky Robe Zombie, trochu ses to snažil zamaskovat tím, že Satana zde vzývají čarodejnice, což není historicky až tak špatně, ale celkový důsledek je jasný. Nemohu The Lords of Salem označit za špatný snímek. Svou úlohu plní na jedničku, Heidi má nad pokoji skvělý plakát z filmu Cesta na Měsíc (1902), ve filmu hraje i dobrá hudba (Bach) a celkově snímek nemá špatný scénář. Průser ale pro mě je jeho zpracování. Šokovat není špatné, ale přecijen to lze daleko lépe dějově zpracovat. ()

Terva

Rouhající hudba zní v mé mysli a dohnala mě k šílenství. Heidi (Sheri Moon Zombie) má celou ložnici vytapetovanou náměty z filmu "Cesta na Měsíc" z roku 1902. Na tomto příběhu mi vadí, že velká část se odehrává ve snové sekvenci a když se něco děje, převážně se konkrétní osoba prostě probudí. Ničí to koncentraci a člověk (divák) pak opomene na podstatu příběhu ze Salemu. Párkrát jsem se leknul, ale šlo spíše o vnímání zesílené hudby v místech, kde se máte leknout. Příběh, ten surový, je napínavý a podpořený dobrou hudbou. Hlavní hrdinka Heidi, kterou hraje manželka Roba Zombiho, Sheri Moon Zombie je prostě krásná ženská a divákovi je jí líto ikdyž tuší, že s tím nic nedokáže změnit. CITÁT - Šlapeme po kříži, pliveme na knihu lží........ Okolo 84 minuty má Heidi na sobě tričko s hlavou Roba Zombieho. Fotografie na obalu DVD,kde má Heidi bíle namalovaný obličej s černým znakem je ve filmu vidět pouhých dvacet vteřin. ()

DanteZ

Celkem chápu to relativně nízké hodnocení. Tohle totiž od Roba Zombieho asi málokdo čekal. Film má sice k dokonalosti daleko, ale i přes pár debilních postav, scén a nedořešených zápletek mě bavil a uplynul rychle. Koho baví témata jako Okultismus, Čarodějnictví, nebo dokonce i black metal (Crushing the ritual je podle mě super pocta skupinám jako Darkthrone, nebo Mayhem) a ocení geniální atmosféru(pro mě nejlépe zvládnutá za poslední dobu) nemůže být podle mě zas tak brutálně zklamaný. Poslední tripově eplieptický sestřih připomínající Altered States už je jenom taková DMT třešeň. ()

Zeebonk

Plytký neidentifikovatelný patvar naškrábaný o polední pauze, který za ručičku doprovází magická Velvetička Undergroundů, za jejíž výstup bych nejradši vrazil Robovi jednoho asexuálního hubana na čelíčko, až by se mu ten death metal odklopýtal do sladkého zapomnění. Drtivé většině stopáže se podlamují kolena pod tíhou nejotřepanějších šablon, odhalených sedmdesátek a hloupoučkého scénáře, ale na druhou stranu pan režisér konečně vykopl ono staré laciné přední sklo a předhodil nám nedočkavým čoklům nejpreciznější řemeslo své kariéry. Cílová rovinka je pak bravurní kus libové psychedelické bizarnosti, která mi svým pokrouceným způsobem připomněla závěr Vesmírné odysey a mé chuťové buňky tím dokutálela zpět do původní formace. Každopádně, jakožto nejzbabělejší flák člověčiny, který kdy křižoval ten náš gigantický modrý šutr, jsem očekával cosi jako strachy sevřené rektum, ale těch osmdesát minut uzívané šedi bych už znovu pro skvostné vyvrcholení nepřežvýkal. ()

liquido26

Po velkou část filmu jsem byl přesvědčen o čtyřech, neboť mě to bavilo, Zombiemu se povedlo vytvořit dokonale nepříjemnou atmosféru, proloženou příjemnými filmovými odkazy (Plakát z Cesty na měsíc, noir Kansas City Confidential v telce ...), skvělá hudební stránka atd. To všechno bylo super, ale potom se jaksi ke konci ten film rozpadl. Je to paradoxní ale ve většině čarodějnických filmů mi vadí právě ty čarodějnické rituály, které se zdají být jaksi nepovedené a tak tomu bylo bohužel i tady. Řekněme, že převážná část filmu (cca 70 - 80 minut) byla velký zážitek a pak to prostě celé šlo někam do ztracena. Škoda, ale zase ne průser. ()