Novinka Roba Zombieho nás zavede do současného Salemu, jehož obyvatele navštíví démonický, 300 let starý sabat čarodějnic. Jak sladká bude pomsta za kruté masové upalování z konce 17. století? (ČSFD.cz)

corpsy

Som sklamaný, toť pravda. Ale sklamaný iba v tom, že R. Zombie sa v tomto prípade ( potreboval ? ) otočiť od fanúšikov, čím si viacerých pohneval a nejakých iných možno získal. Jedno ale viem na isto, že nasr@l celú pokryteckú cirkev a veľa ich zdegenerovaných ovečiek. Bééé! Ale nie o tom som chcel. Brutalita, morálne abnormálna normalita a zbierka hororových veteránov. No ešte, že tak. ()

ledzepfan

Méně než 4 rudé bych se tomu asi neodhodlal dát protože celkový vizuál vrcholící závěrečnou sekvencí živých obrazů mixuje blackmetalový kýč, jakýsi moderní pseudosurrealismus a Zombieho černý humor tak úspěšně, že minimálně jako povedené art video to obstojí... Co tím vším chtěl Rob říci, to kurva ale absolutně netuším..Skoro mám až pocit, že absolutně nic.. Prostě jen pozoruje průběh kletby od začátku do konce z pohledu sympatické ženušky, kterou pořád nutí odhalovat řiť(teda, né, že bych si stěžoval..)-no- a to je tak asi všechno.... žádná dramatická linka, nějáký napínavý boj, zvrat, myšlenka, poselství....nic. Jen hezké obrazy a atmosféra jak druhý den ve čtyřicítkové horečce... No proč né-žejo... Minimálně se dá říct, že v dnešní sterilní době někdo natočil horror podle sebe bez ohledu na potřeby všeobecně jednoduššího diváka a to já beru rozhodně jako + ()

schizmo

Obskurní a vizuálně halucinogenně zpracovaný horor, jak by se od Zombieho dalo čekat. Bohužel film směřuje od nikud nikam, jen spousta indícií a polovičatých náznaků, řek bych až s Trierovskou (ta atmosféra je protě úplně stejná) škodolibostí a náznaky hnusu. Nadějně rozjeto, ale neodnes jsem si z toho vůbec nic. Takže pokud dávám za 3, tak ještě hodně nadsazuju a to spíš proto, že jsem tenhle trip moc nepochopil... ()

maddy

Áno, rozumiem, že Zombieho réžia je príliš osobitá a rozhodne nie je pre každého, ale po tom, čo remaku Halloweenu vtisol v roku 2007 (a následne 2009) tú správnu nekompromisnú, neistú, občas až zvrátenú (hlavne Halloween 2) atmosféru si získal moje sympatie. Na jeho osobitný počin The Lords of Salem, pri ktorom ho už nijako neusmerňovala pomyselná ruka štúdia, ale mohol svoje režisérske vízie realizovať len a len podľa vlastných predstáv, som bol skutočne zvedavý. Nuž výsledok je len jeden chaotický blivajz, ktorý sa tak urputne snaží byť niečo ako „art-horror“, že pritom zabúda na všetky atribúty, ktoré robia horor hororom. Je tu síce tá zlá, neistá atmosféra, kedy divák nevie čo očakávať, kam bude situácia eskalovať, aký nepríjemný zážitok čakať s pribúdajúcimi minútami, ale keď sa ani po pol hodine nezačne nič výrazné diať a omieľa sa ten istý koncept stále dookola, snímok upadá do sterility, nudí a rozpadá sa do nezmyselného guláša. Samotný záver je už poriadny „mind-fuck“ (bohužiaľ, v tom negatívnom zmysle slova), pri ktorom Zombiemu evidentne vlhnú spodky, ale ostatným to je tak akurát šum a fuk, čo sa na obrazovke odohráva. CELKOVO: 1,5* nevýrazný a nudný guláš, ktorý silou mocou chcel byť akýmsi „art-horrorom“, avšak neponúka ani minútu strachu, ani výrazné gore, ani žiaden príbeh, len jeden úchylnejší výlet do mysle Roba Zombieho. Pár bodov za neistú atmosféru v prvej polovici snímku a nepríjemnú hudobnú zložku. Inak sme si tento krát s Robom vôbec neporozumeli. PS: dôkaz, že niekedy je absolútna tvorivá sloboda skôr na škodu ako na úžitok ()

JohnMiller

Veľmi zaujímavý a možno s pohľadu fanúšika Roba Zombieho netradičnou formou nakrútený strašidelný bosorácky horor. Je to ako filmová poézia ktorá nemá nejako vyjadrený dej iba sa čaká a nič no vizuálne orgie retro vintage štýlu sú tu v každej minúte. Niektoré stvárnenie rituálnych obradov mi navodili husiu kožu. Ten Rob sa vyzná v hororoch naservíroval mi pár fakt chutných trashových scén. Soundtrack kde hrajú Rush či Velvet Underground iba poteší. Tak isto ako rola béčkového herca ktorého mám osobne celkom rád Bruce Davison. Bosorky zo Salemu boli kvalitne spracované make up a masky tiež vyzdvihnem. Sexy Sheri Moon Zombie z dredami hmm dobré ! ()

AlistairMir

Višeň Měsíčková nám dokazuje že má stále pěkný zadek a nebojí se ho ukázat stejně tak jako čupr tetování a novej účes. A co film samotnej? Kdo čekal stejně jako já kruté čarodějnice, rituály, oběti a třeba i vaření v kotli bude asi docela zklamán. Višňovka prostě chytne depku z jedné desky a propadá se do snových vizí až nakonec.... Tolik k příběhu. Přitom to začínalo dobře. K čemu to přirovnat...Máte rádi třeba hokej? Tak si vemte že Češi hrajou s Ruskem a po první třetině vedou 3:0 takže už vlastně slavíte a nečekáte nic zlého. Ve druhé ale daj Rusvé hned ze začátku gol a vy si říkáte : Sakra hlídejte je ať nám nezatopí. Pak bezmocně sledujete jak dají další dva a je to vyrovnané skore. Teď už se nebavíte a poslední třetiny se bojíte protože to vypadá že Rusové jsou při chuti a naši v háji. A taky že jo protože nám dají další tři a zápas končí 6:3 pro ně. A vy sedíte a říkáte si : Co to kruci bylo? Vždyť to pro nás začalo tak dobře...A stejně je to s tímhle filmem. Začátek parádní pak Vaše nadšení upadá a na konci jste už jen nasr... jak to blbě dopadlo. ()

Dexter1

The Lord of Salem je veľmi osobitý Zombieho film, nad ktorým mal voľnú ruku a producentský systém nemal naňho dosah. Preto naozaj nechápem ako sa mohlo stať, že typický Zombieho rukopis sa vytratil a nahradila ho akási osobná artová spoveď bez príbehu. Výtvarné riešenie scény je jediné čo zachraňuje tento film, ktorý v podstate nemá žiadnu myšlienku, žiaden dej, žiadne posolstvo a nezanecháva žiaden trvalejší dojem. Emocionálny dopad, ktorý by mohol nenechať diváka chladným sa nevyskytuje, za čo s najväčšou pravdepodobnosťou môže absencia krvavého násilia, ktoré sa tak-nejak musí vyskytovať v Zombieho filmoch. V konečnom dôsledku je tento počin dlho očakávaným kúskom, ktorý sklamáva a takmer nenapĺňa žiadne hororové atribúty. ()

stuntmanMIKE

tak toto Zombiemu nevyslo... nevravim, ze je to uplna konina, ale gradacia deja, ktora bola inak spociatku velmi dobra, sa postupne vytraca. Zombieho ruka nad filmom je citelna a mnohe sceny su charakteristicke pre tohto inovativneho rezisera. Problem vsak nastane v poslednej tretine filmu, kedy malo dojst ku maximalnej gradacii ako sme u neho zvyknuty, ale straca sa to. Miesto toho sa tam objavuju neurcite az artove zobrazenia, ktore sa tam podla mna vobec nehodia. Dufam, ze sa tento sialenec co najskor vrati do starych kolaji a bude aj nadalej tocit filmy s brutalnym nasilim a nevyberanym slovnikom. Toto bolo slabe... 40% ()

GrungeChild

Hm, tak vám nevím. Musím se přiznat, že mě to celkem bavilo, ale skutečně netuším proč. Opravdu bych nečekal, že se přistihnu při obhajobě tohoto prapodivného dílka, zvlášť po té záplavě někdy až komicky špatných hereckých výkonů, režisérských nápadů, kterým se nedá říct jinak, než debilní, a všudypřítomným závojem klišé, který za sebou táhne Robova ospalá družka jako umolousaný hadr, ale tak nějak si nemůžu pomoct. Myslím, že jeden z hlavních účelů snímku, tedy ukázat, že Sheri je i ve svých letech stále celkem použitelná prdelka, film splnil, a i když by se mu dalo vytknout snad prakticky všechno, co obsahuje, i to, na co si nejspíš hraje, ale (naštěstí) neobsahuje, přesto mě sledování Lords of Salem bolelo kupodivu daleko míň, než projekce spousty jiných „rádoby art hororů“, jejichž hodnocení se bohužel pohybuje v úplně odlišných číslech. Snesitelné 3* ()

M.i.k.e

první půlka hodně dobrá se slušnou atmosférou a celé je to takové líbívé a baví.Bohužel půlka druhá všechno dokonale zazdí a na úplném konci začně pekelně otravovat a je už úplně jedno co se komu stane,nebo nestane.Pokud by Zombie dokázal udržet laťku nastavenou první polovinou bylo by to velmi příjemné překvapení,takhle to všechno vyšumí do ztracena...50% ()

zbyshek

Snaha režiséra Zombieho udělat děsivý horor o čarodějnictví, což má podle mého dost velký potenciál. Jenže tento potenciál nebyl naplněn ani z daleka. Vše bylo takové monotonní, žádné velké akce. Prvky, které zřejmě měly děsit, mi připadaly jako marná snaha tvůrců okopírovat všechny bizardnosti z ostatních hororových snímků, hodně mi některé scény připadaly podobné s filmy o Silent Hill apod. Průměrný horor. 40% ()

Martin741

Nudna a dost podpriemerna hororova podivana hemziaca sa surrealistickymi vyjavmi, kadejakymi podivnostami a bizarnostami. A pre mna aj nestastny pokus spojit art s hororom. Horor suvisi podla mna s krimi zanrom, frylermi a akcnakmi. Reziserovi Zombiemu /Halloween 2007/ nevyslo toto nestastne spojenie art + horor. 20 % ()

Havaj8 odpad!

Co jsem to právě viděl? Já tušil, proč se mi do toho nechtělo, už od prvních minut sem věděl, že to bude sračka. Měl jsem sto chutí to vypnout, ale koukal jsem dál. Rob Zombie mě jen utvrdil v tom, že je to nemocnej člověk a fetuje. Že má nějaký vyznání a v tom si prostě jede a já to s ním nesdílím. To, že to nemělo ani hlavu, ani patu, že plácal jednu scénu přes druhou. Nic tam nefungovalo, proč ho v tom kdokoli podporuje? Pořád obsazuje svoji manželku nebo přítelkyni, která není herečka, jenom se mu hodí svojí image do krámu. Za mě obrovský NE, nechápu, co se na tom komu líbí. ()

Mefistofelle

Tak na tenhle kousek jsem se těšila jako blázen. Film jsem zkoukla před necelou půlhodinou, takže píšu svůj komentář pěkně začerstva. A rovnou se přiznám, že ačkoliv se snažím o opak, jsem k dílu Roba Zombieho poněkud nekritická, takže pokud chcete zcela objektivní zhodnocení, tak jí budete muset hledat v komentářích jiných uživatelů. A moje dojmy z filmu? Volná ruka a absolutní svoboda projevu Robovi sedí. S filmem i příběhem si vyhrál po svém a tak se tábor diváků nutně musel rozdělit na dvě části, stejně jako tomu bývá i u ostatních Zombieho filmů. Ne každému jeho styl sedne. Já jsem jedna z těch, které si jeho pojetí hororu užívají. Po vizuální stránce se nám opět dostává temnoty kombinované s psychedelickými barvami, neony a stíny. Nechybí ani skvělá hudební stránka (zvláště ta ústřední melodie, která se ve filmu pravidelně objevuje, je krásně nepříjemná). A nesmím zapomenout na Sheri, tentokrát s dredy, pro kterou je její role vyloženě ušitá. Děj postupně ztrácí na souvislosti a nakonec zaniká ve změti obrazů a jednotlivých scén, nad kterými pravděpodobně člověk nemá detailně přemýšlet, ale má si je užít a nechat se pohltit atmosférou. Rozhodně to však není snadno uchopitelný oddechový film a pro jeho plné pochopení či nepochopení si ho asi budu muset zopakovat. A na to druhé shlédnutí se velice těším. ()

dubinak

Zombie opět ''nezklamal'' a nastolil mi další ze svých rádoby shock filmů, který ztvárnili nepřesvědčiví a nesympatičtí herci. Dvě hvězdy si to ale určitě zaslouží a mohu TLoS ocenit za jeho nejlepší film, co jsem alespoň já dokoukala s úspěchem až do konce. Vizuálně to na Zombieho poměry působilo až neuvěřitelně draze, takže už to si zaslouží aspoň tu jednu hvězdu. Šanci jsem tomuto snímku nedávala, ani co by se za nehet vešlo, nesmírně mě ale zajímal námět, který vypadal zprvu opravdu libově. Za malou zmínku taky stojí hudba, a to je asi tak všechno. Ostatní už je jen obnažená, nablýskaná a naprosto nefungující trapná snaha ukázat něco šokujícího tentokrát z trochu jiných vod Zombieho vkusu, a zase se to nepovedlo. ()

Nivenx

Při koukání na tento další Robův počin je z Pánů Salemu cítit jeho surový styl a docela dobré téma, ale celé to je strašně nudné a než se člověk dodívá ko samotného konce, tak už film nemůže děsit, ani kdyby se tam byly lekačky, že by jsem vyletěl z kůže, jelikož už u toho dávno spím a to není dobře. Abych dodal tak ty lekačky taky nemůžeme očekávat. Co se týká Zombieho filmů tak mám rád jen dva a to Vyvržence pekla a Halloween, jinak je to docela tvůrčí hrůza a zde nám to znovu dokázal. Jedinné co v tomto filmu bylo opravdu na dobré úrovni byly vizuály a občas nějaká povedená atmosféra, která stejně k ničemu nevedla. Slabota, očekával jsem přeci jen drobet více. 40% ()

Sfinkter

Těžko říct co všechno myslel Zombie vážně, určitě se však na můj vkus nechal příliš strhnout výtvarnou stránkou. Čistý exploitation mu jde lépe, i tak jsou však Lordi tíživým thrillerem a po Blair Witch nejkvalitnějším snímkem o čarodějnictví, ze kterého mi chvílemi pukala lebka. ()

Luk80

Satan come to us, we are ready. Rob Zombie a jeho čarodějnické pojetí je spíše o sněném vizuálu, který nám ukazuje klasické rituální scény se symbolem. Musíme obětovat, nesmí nám nikdo překážet, náš den příjde......Ta vinylová nahrávka má možná větší démoničnost, než některé obskurní scény. Fungují pouze na její potlačenost. Sheri sedíci na kozlovi je v zapětí olízána blackmetalistou. Rob to pojal samozřejmě po svém a jde vidět, že volná ruka má sílu. ()

Bobik9

Nejhorší věc, co Rob Zombie udělal! Naprosto bez pochyb. Jednoduchý soud. Je to směřováno úplně jinam než jeho ostatní projekty. Netuším, proč zkoušel takovouhle čarodějnickou srágoru. Moc mě to mrzí, protože Zombieho tvorbu mám opravdu rád a baví mě jeho bizarní nápady a šílené postavy. Ovšem tady není ani jedno, ani druhé. Jeho totálně sjetá žena podává tradičně nemastný neslaný výkon a ostatní herci ji nijak extra dobře nedoplnili. Všechno by se muselo udělat lépe. Pravdou je, že u některých scén mi bylo nepříjemné je sledovat a u některých mi bylo skoro k blití, což se na jednu stranu dá docela ocenit. Nicméně tenhle film by si měl takový režisérský talent jako Rob vymazat z filmografie. ()