6/10 Prvni dil byl docela otres plny klasickych klise a ja se bal, ze to vsechno zkonci neslavne. Druhy je tak o 100% lepsi, takze jsem zvedav na konec. Co me ale vazne $ere je jak se cesti herci snazi mluvit slovensky a slovensti cesky - to teda taha za usi jak swina. Kdyz pomineme Cile a Freje, tak zbytek muzskych predstavitelu je hroznych, nastesti Stasova je vyborna a ta matka tri odlozenych deti taky(7.12.2010)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Atmosféra 10/10 Prostředí 8/10/// +délka filmu, je moc dobře že děj filmu nescvrkli na jeden celovečerní snímek, v mnoha momentech velice dramatické, hodně mě zaujala Jana Pidrmanová (je vidět, že zvládne tak velkou roli), dobře zahrála i Tereza Nvotová a Pilip Cíl, další herci potěší (Stašová, Řezníček, Janěková), námět film, scénář a troufám si tvrdit i jeho kvalitní zpracování, hudba se mi zdála velice povědomá, Bludičky mají pořád o čem vyprávět -proto je škoda, že to není alespoň desetidílný seriál/// Téma které je tak závažné, že si určitě zaslouží filmové zpracování. Pokud je pak i dobře natočené, divák může být velice spokojen. Irena Pavlásková dokázala z tématu vytěžit maximum./// Celkem 86%///(19.3.2011)

Konečně něco čerstvého v televizi, kterou jsem nucen sponzorovat! Aktuální téma, zajímavé postavy, současná podoba (hlavně výborná kamera), vydařené obsazení. Jen ten scénář občas ujížděl jakoby do jiných příběhů, chvílemi už nabíhal na tradiční seriálová vztahová kolbiště, jindy nám z toho chtěl dělat kriminální kauzu. A nevím, zda je to scenáristou, režisérkou nebo mnou, ale prakticky všechny ženské postavy mi připadaly zajímavější než kdokoli z mužských. Z herců si pochvalu zaslouží všichni, ale zejména Jana Pidrmanová, protože uhrát světici, na to už musí být talent (70%).(12.12.2010)

Po prvním dílu jsem chtěla tenhle film rozcupovat na milion kousků. Ta spousta nepřesností a nelogičností mě otravovala. Všemu Irena Pavlásková nasadila korunu, když vydávala kladenské nádraží za Hostivice. Toho si musel všimnout snad každý. Při druhém dílu jsem ji dala znovu šanci a svůj názor jsem otočila téměř o třistašedesát stupňů. Odprostila jsem se od všeho a sledovala pouze příběh tří sourozenců, kteří se snaží najít své místo v životě a narážají na spoustu překážek, se kterými se my "normální" (blbý výraz, já vím, jiný mě nenapadl) vyrovnáváme denně a řešíme je v podstatě levou zadní. Ale oni si po celý život ponesou jisté stigma. Irena Pavlásková ve svém nejnověším počinu poukazuje na obrovskou propast mezi světem dětských domovů a obyčejnou každodenní realitou "normálních lidí".(6.12.2010)

Sourozenci Marie, Adam a Eva prožili skoro celý život v dětském domově. Není divu, že se zde cítí bezpečně, a moc se jim z domova nechce. Alespoň Marii, která navíc cítí v sociální sféře své budoucí uplatnění. Adam by odešel hned, ale nejdříve se musí naučit o sebe postarat, a nebo najít někoho, kdo se o něj postará. Zatímco Eva by zdrhla hned - ať to stojí co to stojí. Nakonec, každý je jiný, ale všichni si musí najít cestu sama k sobě, ale i ke svým sourozencům... Na naivitou některých postav jsem musel přivírat oči (Marie, ta byla snad téměř svatá), ale to nic nemění na tom, že se na tento televizní počin dívalo bezvadně, a hlavně diváka, který vyrostl v úplné rodině se standardním dílem rodičovské lásky, přinutil přemýšlet nad těmi, kteří takové štěstí neměli. Ani po technické stránce nemám k filmu větších výhrad, televizní zpracování je k tomuto tématu dostačující (a radši zkouknu 3dílný seriál, kde je postavám věnováno více času, než kdyby se to autoři snažili stlačit na celovečerní film a rvát to do kin). Po herecké stránce jsem potěšen (Jana Pidrmanová, Filip Cíl i Tereza Nvotová si své postavy nadmíru užili), takže jediné co mne moc nesedělo byla trochu až moc vlezlá hudba..(20.4.2014)

• - Filmovalo se celkem 31 dnů. (Elwanelyn)

• - Většina natáčení proběhla v obci Pyšely, v tamním dětském domově a jeho okolí. (Elwanelyn)