Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

peetriss

Útěk z MS-1 mě hned v úvodní scéně dokázal rozesmát vtipným výslechem, při kterém jsem už jen čekal, kdy Guy Pearce ze sebe vypustí větu: "Upadla mi cigareta..." Ano, přesně tak, suše hláškující Pearce mi dal vzpomenout na Posledního skauta Joea Hallenbecka, a podobnost zřejmě není vůbec náhodná, protože Luc Besson přišel na svět s filmem, který si "vypůjčuje" inspiraci z mnoha jiných filmů, což ale vůbec nevadí, protože Útěk z MS-1 si nehraje na nic světoborného a je pouze naprosto jednoduchou béčkově natočenou zábavou, v čemž svou úlohu splnil téměř beze zbytku, navíc s poměrně dobrým a svěžím akčním spádem nepostrádajícím pár zajímavých nápadů a perliček. Dlouhodobě se hledající Luc Besson tentokrát alespoň částečně překvapil. 70% ()

ondrula

Poměrně solidní akční sci-fi, kde maj lidi sice na orbitu ultrafuturistický vězení a přesto používají zbraně z 20. století. Hned zkraje musím zdrbat myšlenku, podle který se vězeň potrestá tak, že se na 30 let nechá zhybernovat, poté ho rozmrazí a pustěj... absolutně to opomíjí účel trestu, kterým je převýchova vězně a zastánci penologie si z toho musí rvát vlasy. Jednoznačným plusem filmu je společenství uprchlých vězňů, protože ti jsou výborní, ačkoliv Joseph Gilgun je až trochu příliš velkej záporňák a psychopat, ale co už. Akční scény v pohodě, ale ta závěrečná, ke které se celou dobu schylovalo a na kterou se divák těší, se kupodivu vůbec nekoná (nebudu ale spoilerovat proč). Jinak Emilie je tak nesympatická držka, že bych jí tam (být Snowem) na orbitě rovnou odkrágloval a pak nechal vězni haldoprcně zneužít. ()

Prochy38

Nemůžu si pomoct. Vím, že je to akční pytlovina se s poustou hloupostí, které ani ve sci-fi nehrají dobrotu. Ale na mě ten film opravdu zapůsobil. G. Pearce mě svým výkonem naprosto uzemnil. Genialita podání jeho nehrdinského hrdiny opravdu nezná mezí. Skvělý výkon a já se opravdu bavil. Vesmírné prostředí pro mě celkem atraktivní a ponurá atmosféra a vizáž vězňů myslím skvělá. M. Grace je kus krásné holky a ve filmu se nemá za co stydět. U mě nadšení, které možná brzo odezní, teď mám ale jasno a s čistým svědomím plný počet! ()

Haymar

Parádní nostalgická jednohubka ve stylu starých dobrých 80's béček aneb když se potkal Snake Plissken (Escape from N. Y.) s lambertovou Pevností (Fortress). Na příjemných "vzpomínkových" 90 minut proč ne? Výbornej Guy! jinak je to samozřejmě totální kravina, co vyšumí dřív než doběhnou titulky. ()

SadFace

Zvláštní agent Snow je opravdu zlej pes! Přesně ví co dělá, s ničím se moc nemaže, rozdává "cool" hlášky na všechny strany a za všech okolností a taky si dost povídá pro sebe. Přesně jak praví distributor, jen mistr náhody Snow může dostat prezidentovu dcérku ven z Ms one! Dávám tři hvězdy za zmlácení humanitární pracovnice! :) ()

Disease

Na Carpenterovy Útěky to sice nemá, ale na Bessonovu produkci silný nadprůměr. A ty hlášky jsou místy fakt smrtící, i když ze začátku slabší. ()

TERRORDROME

Luc Besson vymyslel počas raňajok v Mcdonalde úžasný, neošúchaný a nikdy predtým nevidený nápad na film. V Matrixovskom väzení na obežnej dráhe zeme vypukne vzbura a uprostred nej sa nachádza prezidentova dcéra. Jej záchranou je poverený drsný kriminálnik, pretože ON je ten JEDINÝ kto to dokáže. Podobnosť jednotlivých elementov zo stovkami iných filmov je samozrejme čisto náhodná. Niekomu ako ja to nemôže nijako prekážať a jediné v čo dúfam je že sa nebudem nudiť. A to sa tu ani nedá pretože film sa rúti dopredu ako zajac vo formuli, záporáci sú naozaj excelentne vyšinutý a hlavný hrdina nevypustí za celú dobu z huby prakticky nič než neutíchajúci príval hlášok. Proste namakaná magorina, zo všetkým čo k tomu patrí. Všetko čo sa tu udeje bolo do posledného detailu nespočetne mnohokrát videné, počuté, prežuté a vypľuté takže prekvapiť nás môže akurát naháňačka po diaľnici čo vyzerá úplne ako reklama na Lego. Jediné čo ma z toho celého naozaj mrzelo bola nenápaditá likvidácia zločineckých bratov, určite by si zaslúžili nejakú lepšiu a hlavne brutálnejšiu smrť. ()

Hyb_rid

Někde na rozmezí 3 a 4* ... jelikož si tenhle film ale na nic nehraje a prostě ve starém stylu dává zamáčknout slzu těm, kdo vyrůstali na osmdesátkových/devadesátkových akčňácích musím dát 4 ()

Zombi

Výbornej akční scifi výplach, který si sice půjčuje od slavnějších bratříčků, ale pořád je dost svůj a zábavnej, abych mu to odpustil. Šílenej digitální začátek mi hodně připomněl Carpenterův Útěk z LA. Pearce je cool drsňák a jeho hlašky jsou opravdu vtipné, Maggie je kočka, záporáci šlušní, psychopati šílení a vesmír je vesmír. Ano, takováhle oddechovka mě rozhodně potěší. Slabší 4. ()

mosnak

Když jsem seděl v kině a čekal jsem až mi promítnout "skvělý" film Prométheus,tak jsem tento snímek zahlídnul v traileru. Že by mě to nějak chytlo,to teda ne,ale jako fanda sci-fi byla moje povinnost tento snímek vidět. Řeknu to asi takhle... "...kdybych za to zaplatil v kině,tak bych byl nasranej,ale né zas tak jako u Prométheuse!" Sci-fi oddechovka se strašnýma efektama :-( 40% ()

sona123

Akčňák, který se odehrává ve vesmíru - moc sci-fi to ale není. Guy Pearce vypadá čím dál líp, no zde z něj dělají chrliče rádoby vtípků a drsných hlášek, které mi ovšem nepřišly příliš drsné, natož vtipné. Konec je slabý a lehce trapný. Film si ale od začátku drží svižné tempo a celkově bych ho řadila k těm lepším béčkovým. ()

Ricky_CZ

Rozhodně to nebyl na sci-fi moc drahý film a je to občas vidět. Příběh je vcelku prostý, ale stravitelný a Guy Pearce hází po celý jeho děj tak úžasné maskulinitní hlášky, že si ho zamilujete. Oddychovka za 60% ()

Ukko

Demence, kýče a vykradených filmů zde nejdete přehršel. Obzvláště scénánáristu bych rád nakopal do varlat a vysvětlil mu, že by pro něj bylo lepší jít házet lopatou. Neprustřelný scénář má totiž tolik chyb, že se vnich začnete ztrácet. Hlavní hrdina nastylovaný do několika hrdinů z počítačových her a záporáci tak kýčovití, že víc už to snad ani nešlo. Pokud toužíte po mixce Vetřelců, Uncharted, Tomb Ridera, Hvezdných válek, Kostce, Con Airu, Wolverina a jiných skvostů, je to film pro vás. ()

Mikeel

Film, který popírá fyzikální zákony, například nesmyslný pád z vesmíru až na zem, a který by měl vypustit z kategorie Akční a Thriller... Akční na tom je možná tak jedna minuta, thriller, dle mého od slova thrill - vzrušující, či chvění, to už není vůbec. Nechvěl jsem se, nebyl jsem napjatý, nestrhla mě akce. Sci-fi to bylo jen díky zasazení věznice do vesmíru. Takže tento film může být vůbec rád, že nějakou kategorii má... ()

Milky.

Nebudu lhát když řeknu, že jsem se na to podíval hlavně kvůli Josephu Gilgunovi, na kterého jsem byl zvědavý díky Misfits. Tady opět jako v Misfits navlékl oranžovou uniformu a hrál pošuka, ikdyž o pár levelů většího. Ale nehodnotím Gilguna, hodnotím film. Nemůžu pochválit ani scénář ani triky, protože buď to psalo víc lidí a nebo to psal nějaký fanoušek BSG, STARWARS a Blade Runnera či co a měl to hotové za půl hodiny i s kuřpauzou. Logika se v tom moc hledat nedá a např. závěrečný sebevražedný útok stíhaček mi opravdu nešel do hlavy (který idiot by poslal celou letku na skoro jistou smrt aby tam po vzoru STAR WARS museli vletět do tunelu v centru stanice a vyložit tam bombu místo toho aby prostě poslali několik jaderných raket?) a o seskoku ve skafandrech a následně bez skafandrů z okraje atmosféry radši ani mluvit nebudu. V tomhle jsem neviděl posledních pár let větší kravinu. A když jsem si říkal, že tady budou aspoň hezké triky tak už po úvodní honičce na jednokolové motorce, která byla udělaná hůř než 7 let staré díly Need for Speed jsem bral celý film opravdu s rezervou. Co jsem trochu nečekal, že mi po určité době Guy Pearce i přestal vadit. Tenhle film není nic víc než bezmozková výplachovka se špatným zpracováním a na hlavu padlým scénářem. Nejde popřít, že je zábavná, ale prachy za lístek do kina bych tomu určitě nedal. ()

mazadlo

Ujetá vymaštěnost postavená hlavně na nesmrtelných akčních hláškách Pearce. Jinak jedno velké akční klišé, které tu dlouho nebylo. Střílí se tu a ten zvuk je fakt parádní takže to třese stěnama a není slyšet co ty panáčci říkaj. Ale to nevadí protože ten nonšalantní dojem je hlavně z toho, že poctivé akčňáky se ještě dělaj! A hláška s Italem "DIDOPICI" byla prostě zabíjecí. ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017