Inari (Pamela Tola) dá jedného rána svojmu priateľovi 50 eur, aby jej kúpil digibox. Janne (Jussi Vatanen) však časť peňazí minie a digibox domov neprinesie. Preto dostane podmienku, buď jej ho prinesie do ďalšieho rána, alebo rozchod. A tak na ceste do Rovaniemi musí čeliť mnohým prekážkam, len aby zachránil svoj vzťah. Spoločnosť mu robia dvaja kamaráti - Kappu (Jasper Pääkkönen) a Tapio (Timo Lavikainen), ale stretne sa aj s Inariným expriateľom a Rusmi, ktorí zrazili soba. (ČSFD)

Pesosek

Laponský road trip. Jednoduchá zápletka, vcelku vtipné, zajímavé prostředí… zima, sníh, polární tma, alkohol, blondýny, lehce drsné, prostě typicky finské. ()

onlavu

Fajn road movie, překvapivě ze zimního prostředí. Mimochodem, že by byla krabička pro sledování filmů důvodem k rozchodu? I to je asi možné... ()

sulda007

Ze začátku se Inari a Janne předháněli v tom, kdo je větší pí..., ale jakmile hoši vyjeli na cestu, tak jsem se vážně vcelku bavila... Ale přiznejme si to, finská dramata jsou samozřejmě mnohem lepší! ()

Mijagi

„S holkami je to jako s tramvajemi, jedna odjede a za chvíli přijede další.“ Noční roadtrip tří kamarádů sledující jediný cíl, zakoupení set-top-boxu. V sázce je opravdu hodně, v případě nezdaru hrozí krach vztahu jednoho z nich a jeho přítelkyně. Podaří se jim 2 x 200 km zasněženými finskými pláněmi zvládnout včas? Režisér Done Karukoski namíchal kvalitní hořko-sladkou podívanou. Navenek se snaží nedat nic najevo, ale uvnitř postav skandinávských dramat to doslova vře emocemi. A teď si zkuste tento citový minimalismus dosadit do žánru komedie a zároveň ponechat i onu typickou, ponurou severskou atmosféru. O tom přesně je Laponská odysea, takže si oblékněte svetry se sobem a určitě na to mrkněte. ()

celticek

Nepamatuji si, kdy jsem se u komedie tak bavil..NESKUTEČNÁ PECKA! Pääkkönen se mi líbil už v A heart of a lion, ale všichni jsou super. Určitě se mrknu znova, parádní..Hrubý závěr! ()

DJether

Finská komedie ve stylu Road-Trip. Škoda jen, že tvůrci použili až příliš jednoduchou a pro mě až nepochopitelně banální zápletku - a tou je koupě digiboxu. Jinak bych tento snímek hodnotil rozhodně pozitivně, nejen že jsem se několikrát s chutí zasmál, ale také jsem si vychutnal jedinečnou finskou atmosféru (ano, ve filmu je skoro pořád tma). A protože v současné době žiji právě ve Finsku, moje hodnocení je 75% :) ()

Radocation

Príjemná a originálna severská road movie s banálnou zápletkou, plná vtipných scén a nezameniteného severského humoru, je od prvej chvíle až do konca divokou jazdou naprieč ladovo krásnym nočným Laponskom. Ideálna na zimný, alebo jesenný večer. Dostal som to čo som od tohto filmu očakával- pobavil som sa a oddýchol som si. ()

PanHradec

Hodně povedený film o Finském životním stylu. Výborná road movie s vtipnýma hláškama a super dialogy. Film mi byl promítnut vrámci studijního pobytu ve Finsku na začátku celého pobytu a postupně jsem pochopil, že ve Finsku opravdu funguje! ()

Eliss

Díky Febio Festu jsem nepřišla o naprosto skvělou severskou road movie. Miluji tento osobitý a drsný humor! Scéna se sobem mě fakt dostala do kolen :D Vřele doporučuji všem. ()

Soldier_666

Rozhodně o dost lepší než Uprchlík na malinové loďce, jež jsem viděl předtím. Některé scény byly docela vtipné a jen se mi potvrdilo že finům se daří implementovat do filmu svůj specifický (černý) humor (viz Vuosaari, Paha Maa,...) Není to ničím převratné, ale já se bavil dobře - bůrenzí... Další důvod naučit se Finsky :) ()