• Nizozemsko

Muzikál / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 123 min (Director's cut: 136 min)

• verbal

Mamma mia! Audiovizuální terorismus dosáhl svého pomyslného vrcholu. Dvouhodinové ztrapňování charakterních herců, ošklivých neherců a jednoho sektářského fanatika (ten si to jako jediný zaslouží), doprovázené "hudbou" glamrockových transek a scénářem, za nějž by se nemusela stydět ani otylá autorka venezuelských telenovel, je bezesporu jedenáctým zářím americké kinematografie. A opravdu si přeji, aby jich po tomto útoku zařvalo co nejvíc a já se mohl smát těm hereckým mrtvolám, co vlezly do něčeho takového. Je mi trapně a na blití, až si musím pro spravení nálady pustit 138. díl Rozervaných srdcí a oroštovat u toho na tytrubko.com nějakou nesmrtelnou homoplíseň od Pretty maids.(30.9.2012)

Jsem rocker nemůžu jinak! Já mám tyhle písničky prostě rád a naskakuje mi husí kůže když slyším: Journey - Don't Stop Believin' nebo Scorpions - Rock You Like A Hurricane. Navíc Tonda pořád umí! Škoda že ústřední dvojice hrdinů sympatická zrovna moc nebyla a tak herecky vše zachraňují staří pardálové Brand, Giamatti nebo Baldwin. PS: Moc bych se přimlouval zda-li by možné aby nějaký český režisér mohl podobně připomenout také českou hudební rockovou scénu z přelomu 80. a 90. let.(4.10.2012)

Ou dží, stáva sa to posledné roky už nejak často. Tak veľký potenciál a tak spackaný výsledok. Veľká škoda, že Rock of Ages vyzerajú svinsky dobre len na papieri. Nevravím, že to nestojí za zhliadnutie, Tom Cruise spievajúci Paradise City alebo Wanted Dead Or Alive (veru veľký šmak) sa len tak nevidí, no malo to na omnoho viac.(22.2.2013)

• jojinecko

Celé zle! Tento pseudorockový pseudomuzikál by nezachránil snáď ani taký frajer a srdcom skutočný rocker ako Cameron Crowe, pretože tu nefunguje prakticky nič. Od prostoduchého scenára, až po trápne postavičky, réžia ako z nejakej béčkovej telenovely. Ešte aj tie songy v podaní zúčastnených vyznievajú ako z programu Top of the Pops. Aby toho bolo málo, celé to má zabijácku stopáž, ktorá necháva zabudnúť aj na tých pár podarených momentov. Toto skrátka nevyšlo....(2.5.2013)

Ta dýlka by zabila i Váňu s Železníkem, kdyby o ní prohráli na Velký Pardubický, ale při zaoceánským letu přišlo tohle album plný skvělejch songů vhod. Bylo by ještě lepší v MP3 provedení, leč zahleděn do procházejících letušek jsem stejně moc obrázků nevnímal. Kromě náramně vypečený scény Tomáše s Malin, to by mě bejvalo nerozházelo, ani kdyby se nám urvala obě křídla, do hlavy mě praštila plynová maska a pilot by ohlásil "zřítíme se za 5,4,3..."(14.12.2013)

• - V malé roli režiséra hudebního klipu pro skupinu Z-Guyeezz Stefana se objevil režisér a herec Eli Roth. (Miro_CZ)

• - Klub The Bourbon Room, ve kterém se film většinu času odehrává, odkazuje na legendární klub Whisky A Go Go na Sunset Strip v LA. (Miro_CZ)

• - V malé cameo roli se objevil Joel Hoekstra, kytarista skupiny Night Ranger, který hraje na kytaru i v původním muzikálu. (Miro_CZ)