Muzikál / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 123 min (Director's cut: 136 min)

Pro muzikály já mám prostě obrovskou slabost a i Rock of Ages mi perfektně sedlo. Co se týče obsazení Toma Cruise, mně se do té role hodil a (klidně se mi smějte) přišel mi ohromně sexy. Kdo mi ale nesedl byl Diego Boneta, byl úděsný. Jednotlivá hudební čísla byla skvělá, lepší písničky být vybrány nemohly. Jenom s tou stopáží to tvůrci malinko přehnali, kratší by filmu určitě prospěla. Celkově ale spokojenost a opět moc nechápu zdejší hodnocení.(22.10.2012)

• jojinecko

Celé zle! Tento pseudorockový pseudomuzikál by nezachránil snáď ani taký frajer a srdcom skutočný rocker ako Cameron Crowe, pretože tu nefunguje prakticky nič. Od prostoduchého scenára, až po trápne postavičky, réžia ako z nejakej béčkovej telenovely. Ešte aj tie songy v podaní zúčastnených vyznievajú ako z programu Top of the Pops. Aby toho bolo málo, celé to má zabijácku stopáž, ktorá necháva zabudnúť aj na tých pár podarených momentov. Toto skrátka nevyšlo....(2.5.2013)

• MoiJe

Take male wtf. Stari si to zrejme uzivaju, triezvy divak ale nema sancu si to uzit s nimi. Naviac ustredne disneyovske duo je hrozne nielen herecky, ale aj spevacky. Funguje asi akurat ako marketing pre povodne skladby, ktore si clovek musi dodatocne zase pustit, aby sa uistil, ze tie do seba nieco maju.(18.10.2012)

Pozoruhodně nevyrovnaná podívaná. Je strašná škoda, jak disharmonický celek tvoří jednotlivé části tohoto nesourodého filmu. Mizerní herci (Russell Brand, Diego Boneta) se střídají s výbornými (Catherine Zeta-Jones), našlapané hudební výstupy střídají ty rozpačité, vtip kráčí v doprovodu s nechtěnou směšností. Trailer mě navnadil k domněnce, že by toto mohla být podobná pecka jako Piráti na vlnách, ale to teda ani omylem. Hlavní předností tohoto filmu je záplava skvělé muziky, které člověka doslova nabije pozitivní energií. Celé to ale bohužel zabíjí obsazení některých rolí: Julianne Hough - kromě toho, že neumí zpívat - vypadá jak sibiřský husky, Alec Baldwin v té směšné paruce a džínové bundičce působí jak nechtěná parodie sebe samého a pro zcela hrůzný výkon toho pošahanýho scientologa Cruise nenacházím jiné slovo než trapas. Škoda přeškoda, místy jsem se vážně skvěle bavil, ale jako celek je to slabší průměr.(10.2.2013)

• RelaxMan

Řeknu to dvěma slovy: velký zklamání. Čekal jsem od toho kříženec filmů " Wayneův svět a Mamma Mia! " a dočkal jsem se spíš " High School Musical ". Scénář je velmi špatný, dialogy přímo příšerný. J. Hough a D. Boneta jsou nejenom nesympatičtí špatní herci, ale především příšerní zpěváci. Nechápu jak může někdo vybrat do rockové muzikálu herce, kteří mají špatný hlas i pro dětský pop. Ještě, že film aspoň trošku zachraňuje T. Cruise, P. Giamatti a A. Baldwin. Kdybych těch nebylo, tak bych určitě odpad.(1.11.2012)

• - V scéne, počas ktorej hrá skladba “We Built This City/We're Not Going To Take It“ sa v dave objaví aj Nuno Bettencourt, gitarista kapely Extreme, ktorých skladba "More Than Words" taktiež zaznie vo filme. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V malé roli režiséra hudebního klipu pro skupinu Z-Guyeezz Stefana se objevil režisér a herec Eli Roth. (Miro_CZ)

• - Tom Cruise absolvoval kvůli roli 4 a půl měsíce lekce zpěvu. (Missa08)