Rock of Ages

• USA Rock of Ages (více)
Trailer 2
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Adam Shankman

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (více)

Sherrie se rozhodla odejít do Los Angeles a chce se stát zpěvačkou. Netrvá dlouho a ulice drsného velkoměsta jí ukáže pravou tvář - na Sunset Trip ji okradou o sbírku elpíček. Potká ale barmana Drewa, který jí pomůže a u majitele podniku, v němž pracuje, jí domluví místo servírky. Klub ale prochází finanční krizí a jeho majitel musí vymyslet, jak podnik zachránit. Rozhodne se proto pozvat na koncert slavnou rockovou hvězdu Jaxxe, který nemá jen příznivce, ale i odpůrce. Tím největším jsou starostova žena a její muž Mike Whitmore. Oba organizují protesty před klubem s úmyslem ho uzavřít a tak vymítit "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" z Los Angeles. Drew a Sherrie se do sebe zamilují a on začne skládat píseň, ve které jí vyznává lásku. Jaxx v den koncertu není v takové kondici, aby mohl vystoupit. Sherrie ho ale přesvědčí, aby poslal na jeviště Drewa a jeho skupinu Wolfgang von Colt. (TV Nova)

Trailer 2

Pítrs85

Ale jo, sežral jsem jim to i s navijákem, i když to celé vlastně vypadá jen jako delší, nabušenější (ale hlavně zábavnější) epizoda z Glee :) Jenže když máte slabost pro rockové fláky a to i pro ty z osmdesátek, tak vás to nemůže nestrhnout. Herci docela fajnový (vím, že Tom Cruise je asshole, ale tady mu to sedlo fakt skvěle), navíc jim to dobře zpívá. Přidejte si k tomu hezká těla (for ladies/ for gentlemen) a srandovního opičáka, co má vohoz jak Boratův Diktátor a vyjde vám z toho docela překvapivě zábavná jízda. Ty dvě hoďky utekly jak nic a to je možná největší devíza Rock of Ages. Rock'n'Roll you motherfuckers!!! :) ()

novoten

Těžko říct, proč zrovna rozjívený a zcela nevážně se beroucí muzikál dokáže vzbudit tolik negativních emocí, ale stalo se. Pro mě příběh z Bourbon Room funguje jako příjemná nostalgie, jako dokonalá exhibice Toma Cruise i jako příjemná romantika na výletě po nejznámějších klišé. Proti samotnému filmu trochu hovoří fakt, že dnešní doba hudebním předělávkám přeje a většinu songů už jsem slyšel přezpívanou jinde (viz seriál Glee, kterému sám Adam Shankman několikrát režijně pomohl), jenže ani to nevadí a když začne statečně pět i Alec Baldwin, přestává se mi definitivně chtít rýpat v detailech. Tohle je zkrátka pohoda, která chce pobavit na základě chytlavých známých melodií a obviňovat ji ze zneuctění jakéhosi rockového ducha by bylo neuvěřitelně naivní. ()

choze

Nemusím moc ani muzikály a na výjimky ani rockové hymny a příběh tady nemůže být prostší a generičtější. Ale pár songů jsem si rád připomněl, tu a tam se uchechtl (hlavně u Russella Branda) a scéna, ve které se Malin Akerman při rozhovoru snaží dostat pod kůži vyjetému Cruiseově rockerovi měla snad jako jediná z celého rozjařeného filmu náboj. ()

teutates

Když už Cruise navlekl na sebe ty kožené rokokové kaťata ve stylu naprcaný kačer, něco je hold špatně. Tolik známých ksichtu mohl uvrhnout v zapomnění jedině ďábel. Bezesporu nové psychotronické taktiky bíjcu za lepší svět, kde rock radost a mír přináší. Parodie na RockNroll v úchylnem vizuálním pyžamu. 1/10 ()

Fiftis

Ak chcete poriadny muzikál, hľadajte inde. Ak si chcete vychutnať pár starších rockových hitov, tak musíte hľadať inde. Ak ste dúfali, že uvidíte kvalitný film, tak ste tiež vedľa. Bohužiaľ sa naplnili moje skryté obavy a samotný začiatok ma dosť znechutil. Zrejme som mal vydržať dlhšie, ale to sa cez plytký popovo-muzikálový rozjazd nedalo. Okolo rocku to hádam počas prvých 20 minút prešlo vo veľkej vzdialenosti a ešte so zavretými očami a zapchatými ušami. Soundtrack by som celý obmenil. A rozhodne by bolo z čoho vyberať, to čo sa nakoniec dostalo do filmu je trochu smutné. Ani obsadenie tento prepadák nezachránilo. Dej je tak stupídny až to bolí a nechápem na čo nalákali také slávne mená ako Tom Cruise či Catherine Zeta Jones, ktorá je tu mimochodom zúfalo trápna. Malina roka. ()

• Do role Sherrie tvůrci zvažovali také obsazení Taylor Swift. (ČSFD)
  • Postava Stacee Jaxxe (Tom Cruise) je inspirovaná čtyřmi zpěváky. Jsou jimi Bret Michaels z kapely Poison, jejichž píseň "Nothin' But A Good Time" se ve filmu objevuje, nejikoničtější zpěvák z 80. let Axl Rose z Guns N' Roses, jejichž "Paradise City" otevírá celý film, Jim Morrison z The Doors, který sice spadá do staršího období, ale je braný jako "otec" rockových zpěváků 80. let, kteří vzhlíželi k jeho excesům a bravurnímu zpěvu, a Keith Richards z Rolling Stones, o kterém kolují téměř mýtické příběhy související s jeho užíváním drog. (Miro_CZ)

Související novinky

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (více)

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (více)