Muzikál / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 123 min (Director's cut: 136 min)

• Payushka

Ublinkla jsem si. Scenaristicky a nametem - tragedie, slepenec textu znamych pisnicek, aby to pasovalo na retardovany pribeh z cervene knihovny. Dramaturgicky - jeje, behem tech dvou hodin jsem si malem ukousla hlavu nudou. Herecky - to prehravani neni ani parodie, ani roztomila nadsazka, ale Kouzelna skolka (pro 6 let + zakazano). O nepovedenem prezpivani, nezajimave kamere a otresne choreografii skoda mluvit. Vlastne nevim, za co davam tu jednu hvezdicku. Asi me prekvapilo, ze Tom Cruise umi zpivat.(17.6.2013)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $38,518,613Tržby Celosvetovo $56,400,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,174,954 //počet predaných kusov 193,250Tržby za predaj DVD v USA $7,099,428 //počet predaných kusov 505,269║ Od Shankmana dosť nepekný prešľap, absolútne produkt bez iskry, bez patričného nadšenia, pesničky nemajú tu správnu atmosféru, nie moc vydarený casting a aká to mohla byť bomba pri tých hitovkách čo sa ponúkali. /35%/(2.11.2012)

Ale jo, sežral jsem jim to i s navijákem, i když to celé vlastně vypadá jen jako delší, nabušenější (ale hlavně zábavnější) epizoda z Glee :) Jenže když máte slabost pro rockové fláky a to i pro ty z osmdesátek, tak vás to nemůže nestrhnout. Herci docela fajnový (vím, že Tom Cruise je asshole, ale tady mu to sedlo fakt skvěle), navíc jim to dobře zpívá. Přidejte si k tomu hezká těla (for ladies/ for gentlemen) a srandovního opičáka, co má vohoz jak Boratův Diktátor a vyjde vám z toho docela překvapivě zábavná jízda. Ty dvě hoďky utekly jak nic a to je možná největší devíza Rock of Ages. Rock'n'Roll you motherfuckers!!! :)(7.10.2012)

• D.Moore

...aneb Jak Russel Brand, Alec Baldwin, Paul Giamatti a Tom Cruise nezachránili muzikál, ačkoliv se o to asi snažili. Hlavního "hrdinu" nakopnout (upřímně jsem se děsil každého momentu, kdy pootevřel ústa, a říkal jsem si "Ne, hlavně zase nezpívej!"), jeho kňourající partnerku nechat zpívat výhradně repertoár Hanny Montany, osoby zodpovědné za to, že se z rocku stal pop, také nějak novátorsky potrestat... To byla bída. Navíc se přiznám, že mi docela unikalo, co z viděného měla být nadsázka a co ne (přinejmenším dva duety - Cruisův a Akermanové, Baldwinův a Brandův - na hranici parodie jsou), no a jestli jsem měl být odvázaný z nápadité choreografie či z čehokoliv jiného, co mělo být nápadité, tak ničeho takového jsem si tedy nevšiml a tudíž se odvázanost nedostavila.(4.11.2013)

• Psema

Po nabušeném Hairsprayi až na pováženou nudná srajda, tvářící se jako nejdrsnější pocta metalu, a přitom se v ní jen střídají hity osmdesátkového pop-rocku, které doprovácí vizuál sladší než cukrkandl. Ale ono by to ani nevadilo (z traileru bylo jasně patrné, že se pojede na disneyovskou notu), kdyby alespoň jedna postava byla charakterizována více než jednou prostou větou (je divný, je gay, je hodný, je zamilovaný atd.) a většina děje se nedala shrnout do deseti slov. Je to zkrátka povrchní, bezduché a na dlouhatánské dvouhodinové stopáži tím pádem i nekonečné. Což ještě umocňuje zařazení snad dvacítky songů, mezi něž se kolikrát nedostane ani ždibíček obyčejného dialogu. O ty aby člověk přímo prosil. A vyjetý Cruise a stále šťabajzoidní Kačka Z-Jonesová už bohužel dostatečnou příchuť nedodají. Zvlášť když na ně - stejně jako na ostatní postavy - zbývá nějakých 8 minut stopáže. P.S.: Malin Akerman už asi nemohla být hnusnější.(20.7.2012)

• - Do role Dennise Dupreeho (Alec Baldwin) byli zvažováni také Will Ferrell a Steve Carrell. (MeanWhile)

• - Roli bodyguarda ztvárnil profesionální wrestler Kevin Nash alias Diesel, superstar WWF a WCW. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V rámci sžití se se svou postavou si Tom Cruise v rámci přípravy přečetl mnoho knih s historií různých skupin z inkriminovaného období, biografie hudebníků a historii rock and rollu obecně. (Miro_CZ)