• mcb

Mělo se to spíš jmenovat Pop of Ages. Nejenže to naprosto degraduje a zesměšňuje veškeré rockové legendy svým popíkovým ztvárněním jako z High School Musical, má to i naprosto odfláknutou dějovou výstavbu, která spolehlivě zazdívá všechny postavy. Kdyby byla alespoň nosná klasická linka o holce z maloměsta, která si přijede splnit americký sen do LA a přitom se zamiluje do jednoho rockera, bylo by vše v pořádku. To by ale v hlavních rolích nesměly být dvě největší dřeva z Hollywoodu a děj na krátkometrážní snímek roztažený na nesmyslně neúnosnou stopáž. Zdá se, že se Adamovi Shankmanovi v Hairsprayi povedl husarský kousek, když dokázal vytvořit jedinečnou mozaiku osudů (byť velmi naivních), v níž měla každá i malá vedlejší role své místo. V Rock of Ages jsou postavy zcvrknuty na bezživotné figurky, jež jsou charakterizovány jednou holou větou a následně dovedeny k předvídatelné katarzi (většinou wtf muzikálové vystoupení). Navíc na ně ve filmu, kde asi 80% času zabírají songy, bohužel nezbývá místo. Tahle plochá disneyovka (řekl bych, že i plošší než proklínaný HSM) je zkrátka další obětí konzumerismu, která převrací vše, co patří k hudebnímu žánru rock, v povrchní a neuvěřitelně mainstreamové podání. Zároveň jde o další snímek, který kritizuje to, čím sám je (viz nenávist postav k popu a mainstreamu). Tohle bohužel nezachrání ani pár hezkých choreografických výstupů a Tom Cruise, jehož postava má jako jediná něco do sebe. Zklamání 4/10(7.10.2012)

• joehot

V několika (málo) momentech se Rock of Ages nedá upřít zábavnost, která být zábavná měl, v několike (více) momentech naleznete zábavnost tam, kde ji tvůrci dozajista nezamýšleli. Přesto film dojíždí na 1) ohromnou roztříštěnost, kdy sledujeme zhruba 4 "dějové" linie, přičemž všechny působí nedotaženě a lacině jako gay-boy-bandy. 2) na nesympatické postavy a jejich představitele - hlavní hrdinka a její přítelíček jsou ukňápaní teenageři, kteří odpadli z castingu na štěky v Glee a z největší možné devízy - Staceeho Jaxxe, rockového "boha" v podání Toma Cruise, je ufňukaná karikaturka. 3) fakt, že v celém filmu není jediná postava dostatečně "rock".(1.11.2012)

Natočeno podle stejnojmenného muzikálu Chrise Dlarienza. CITÁT - Jste připraveni to rozjed!!!...... Úvodní scéna v autobuse je dojemná. Předělávka písně "I Love Rock´n´Roll" Joan Jett je nádherná. Dobrá hudba, ale trochu se tam plete politika, hezké ženy, ale někdy mrchy, jinak je to jen show, ale někdy taky nee. Někdy to má i logiku, ale..... To není láska... "mimo záznam" ...to je sex. Když však na tento příběh koukám déle a déle a poslouchám použité covery hudby, začínám mít pocit, že je to jen takový tvrdší Hříšný tanec. Co je to dnes, ve světě Gotického metalu, Black Metalu a Death Metalu, Joan Jett nebo Def Leppard už dávno neletí. Natočit film, kde bude hrát třeba Cradle of Filth, to by bylo něco. Čím víc příběh trval, tím víc jsem se nudil. CITÁT - Nevíš proč dneska večer každej končí?......... Tom Cruiz si tu zahrál celkem idiotskou postavu, bez špetky citu a skušeností. Filmem prošel jen jako taková loutka. Mám chuť zařvat óóo´Mamma Mia!!!. Jdu si pustit Rockera 2001 http://www.csfd.cz/film/21912-rocker/ , ať mám lepší náladu.(17.11.2012)

Ta dýlka by zabila i Váňu s Železníkem, kdyby o ní prohráli na Velký Pardubický, ale při zaoceánským letu přišlo tohle album plný skvělejch songů vhod. Bylo by ještě lepší v MP3 provedení, leč zahleděn do procházejících letušek jsem stejně moc obrázků nevnímal. Kromě náramně vypečený scény Tomáše s Malin, to by mě bejvalo nerozházelo, ani kdyby se nám urvala obě křídla, do hlavy mě praštila plynová maska a pilot by ohlásil "zřítíme se za 5,4,3..."(14.12.2013)

• Enšpígl

Tenhle film je hrozná milka, to se fakt nedá. Soubor tak tupejch lidí, že spíš než do filmu se hodí do letadla z názvem Tupolev. Vrcholem toho je ten hlavní smeták, trapnej, necharismatickej netalnetovanej heterosexuální teplouš mě tam tak sral, že jsem po skončení filmu musle jít flusat na holuby, abych si ulevil. Jediný na čem ten film stojí je Tomík, ten si roli rockový hvězdy evidentně užíval, sklátil tam každou holku co mu vešla do pokoje a báječným způsobem otevíral láhev chlastu, to se musím naučit. Kdyby to nebylo tak sladký a nebo si alespoň tvůrci filmu víc vyhráli s choreografií určitě bych si ten film nějak dokázal adoptovat, ale takhle...tamhle jsou dveře.....nashledanou.(3.5.2014)

• - Ve scéně, kdy jede Patricia Whitmore (Catherine Zeta-Jones) autem a listuje sepnutými papíry, poloha skřipce na papíry se mění. (Geriel)

• - V malé cameo roli se objevil Joel Hoekstra, kytarista skupiny Night Ranger, který hraje na kytaru i v původním muzikálu. (Miro_CZ)

• - Film byl natočen na motivy broadwayského muzikálu „Rock of Ages“ z roku 2006 od Chrise D'Arienza. (Miro_CZ)