Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GeusX
  ***

  Nevěděl jsem, co mám od tohoto filmu čekat. Herci tu hrají, jako že nic nehrají, když hrají a natáčí film ve filmu a ještě se u toho točí dokument z toho natáčení. To je jednoduché, ne?! :) Po první čtvrthodině jsem se ponořil do děje, přistoupil na hru a začal si užívat skvěle zahranou mystifikační sebeparodii. Všichni skvělí, obzvláště Marek Daniel a ve své roli produkční mne zaujala i Jana Plodková (nominace na Českého lva za vedlejší ženskou roli). Nadprůměrně dobře jsem se bavil. Nebýt o něco slabší, až příliš psycho, třetí třetiny a onoho zakončujícího "modrého pozadí", které mi připadalo, že tvůrci nevěděli jak film uzavřít, dal bych býval ty hvězdy čtyři. (Třeba ji dám po druhém shlédnutí...) 75% "Stop! Marku, to je to stejný..." "Pardon Honzo, ale já jsem ještě nepomluvil." "Já vím, ale bylo vidět, že bys to řek stejně!"(5.3.2013)

 • chezush
  *****

  Všichni si myslí, že herectví je umění přetvářky. Ale herectví je umění vcítit se do situace, ne do přetvářky kurva. Třeba tyhlety hadry jo. Sem oblečený jako čůrák, ale nehraju čůráka. Já sem čůrák. Jednám jako čůrák, chodím jako čůrák, cítím se jako čůrák, sem čůrák. A těmhle mým oblíbeným čůrákům, dávám plný počet. Díky za Pavla Lišku (♥) i za ostatní čůráky s jedinečným humorem. Víc takových čůráků! A Havlátů!(21.2.2013)

 • Flakotaso
  ***

  Na to, jaká je to magořina, tak to není jako celek až tak hrozné. Mám ovšem dojem, že jenom díky sestavě mých oblíbených herců a místům, které znám - Brnu a Krakowu. Jinak by to bylo asi hodně, hodně špatné...ani ta skvělá hudba Midi Lidí nebyla moc využitá, geniální Polski hit nepochopitelně až v závěrečných titulcích. Každopádně bohužel platí, že točením podobných filmů "samých pro sebe" a takového toho typicky českého "undergroundu bez příčiny" (a navíc nedotaženého) se naše kinematografie bude jenom dále zahrabávat. Polski film totiž pobaví velmi malé procento zasvěcených lidí, pro většinu ostatních (tedy ono pověstné "běžné diváctvo", jakkoli ten výraz nemám rád) je to nepřijatelná a nepochopitelná hovadina.(8.6.2013)

 • Attta
  ***

  Záměr filmu (pobavit diváka) byl v mém případě splňen a to je hlavní. Z filmového hlediska je naprosto neopodstatnělé něco rozebírat, protože sám film poukazuje na to že je to vyloženě zbytečné. Téměř hororový konec v kombinaci s vytříbenýma magořinama Lišky, Poláška, Matonohy a Budaře (záměrně vynechávám Marka Daniela :D ) se mi velice líbil a hodně mě pobavil. PS: To JZD a okolí, kde se natáčelo velice dobře znám a tak představa že tam ti "šašci" v té prorostlé prdeli světa několik dní natáčeli mě pobavila ještě víc. :D Něco tak absurdního můžou vymyslet opravdu jenom oni. :)(11.4.2013)

 • Malarkey
  ****

  Vůbec jsem tomu filmu nerozuměl. Parta českých herců...mimochodem dost dobrých českých herců a hereček, se tady ale vysloveně našla. Ve filmu fungují narážky na ně, narážky na celou českou kulturu a narážky na vztahy Čechů s Poláky. Chvílemi jsem absolutně nerozuměl, ale snad pokaždé jsem si říkal, že jsem se v samotném úžasu zapomněl smát a pak jsem se div nezadávil. Některý záchvaty ale proběhly a ty mě donutily, abych filmu nakonec dal čtyři hvězdičky. Asi jsem blázen, ale mně se film fakt líbil. Snad i díky tomu, že jsem od něj nedokázal spustit oči. Říkal jsem si, tři jsou málo a míň si to snad za tu svojí šílenost ani nezaslouží. Třeba takoví Midi Lidi odvedli naprosto skvělou práci, na druhou stranu nepochybuju, že to jsou stejní umělečtí magoři, jako tady ti naši vybláznění herci. Polski film sice nebude mít podle mě výraznější hodnotu, ačkoliv se tváří svojí originalitou, ale je vidět, že partička lidí se v tomhle vysloveně našla. Řádila, ukázala jak dobří dramatici to jsou, divák nechápavě zakroutil hlavou, párkrát se div nezadávil u vtipu...no a jedeme dál no...(7.7.2013)

 • - „Scénář vznikal přibližně rok a půl na popud čtyř spolužáků z JAMU, kteří chtěli poprvé společně udělat film (Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Pavel Liška a Marek Daniel). Během psaní scénáře se vyskytla nabídka polské koprodukce. Autorský tým pohotově zareagoval, do příběhu včlenil polské reálie a umístil tam část děje,“ vysvětluje producent Tomáš Matonoha. (POMO)

 • - Premiéře filmu v Praze netradičně předcházeli projekce v Brně nebo Valašském Meziříčí. Ve Valašském Meziříčí pravděpodobně proto, že se v blízkém okolí natáčelo několik scén. (Attta)

 • - Lucie Benešová si ve filmu zahrála sama sebe. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace