Najoriginálnejší český film o filme, ktorý kedy v Poľsku nebol natočený. "Kurva, pizda, chuj..." Havlát(21.3.2013)

• Legas

Film o čtveřici, která vyrábí nehumorný humor. A proč to vlastně dělá, tak to mi už úplně uniklo. Piča film.(22.7.2012)

V první řadě to nevnímám jako mnohovrstevnatý film - je tu jedna vrstva, jen je záměrně rozestíraná. To nemyslím ani trochu jako výtku, jen se nekoná žádné přeskakování z vrstvy do vrstvy jako v Inception, přitom reakce vyvolávají takové očekávání. Jinak je to rozhodně na naše poměry živá podívaná, i když potenciál se rozhodně nepodařilo naplnit. Především jsem měl pocit, že si Polským filmem spíš všichni svůj status potvrzují, namísto proklamovaného vyvracení (podobným způsobem, jako když si Woody Alen myslí, že když ve svých filmech do nekonečna opakuje, že si uvědomuje vlastní krizi, získává odpustku za mizerné výkony z posledních let až desetiletí). Jedno se ale tvůrcům povedlo - nevím, co si o tom mám myslet. Přijde mi jako moc snadné ten film odsoudit i odpustit mu nedostatky. Pod tři a nad čtyři bych nešel, ale vybrat mezi těma dvěma hodnoceníma je obzvlášť těžké.(23.2.2013)

Komedie jak brno. Některé gagy jsou geniální. Svou "ideou" mi to pak trochu připomenulo Tristrama Shandyho, konkrétně nekomplikovaným prolínáním fikce s realitou, kolem které však vyvstává několik zneklidňujících otázek. Nejasnosti jsou o to nejasnější, pokud se stejně jako já, pohybuješ na neznámé scéně. „Jsem oblečený jako čurák, ale nehraju čuráka, já jsem čurák. Jednám jako čurák, chodím jako čurák, cítím se jako čurák, jsem čurák.“ Sebezapření může být nebezpečná věc. Schizofrenní Daniel je eso v rukávu. Doslova filmový konec je třešnička na dortu.(21.2.2015)

• paascha

Koukám, že první a asi jediný odpad v tom vidím já. Absolutní blbost, k jejímuž pochopení asi nejsem dost brňidlem nebo blbcem. Omlouvám se kolegům, kterým se to líbí(9.3.2013)

• - Zatímco příběh filmu je o absolventech Janáčkovy akademie múzických umění v Brně (JAMU), režisér Marek Najbrt vystudoval Filmovou a televizní akademii múzických umění v Praze (FAMU). (Terva)

• - Název filmu naráží na tvrzení, že v polštině je sousloví "český film" synonymem pro "španělskou vesnici". (jenik71)

• - „Scénář vznikal přibližně rok a půl na popud čtyř spolužáků z JAMU, kteří chtěli poprvé společně udělat film (Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Pavel Liška a Marek Daniel). Během psaní scénáře se vyskytla nabídka polské koprodukce. Autorský tým pohotově zareagoval, do příběhu včlenil polské reálie a umístil tam část děje,“ vysvětluje producent Tomáš Matonoha. (POMO)