Jamáci, damáci, famáci, poláci...všechno to jsou čuráci! Ironie, nadsázka, humor, mystifikace, sebereflexe...pořádně hutný koktejl nápadů v jednom experimentu s hereckým ansámblem Komediografu. O kterém českém filmu lze říct, že má v sobě tvůrčí a stylistické postupy Charlieho Kaufmana, Petra Zelenky a Davida Lynche? Od Karamazových nejinteligetnější domácí počin. [Přesná stopáž: 109 min](23.2.2013)

• honajz

Parta českých hereckých hvězdiček si chce natočit vlastní film, a celé to pojmeme formou dokudramatu s tou jejich specifickou legrací. No nevím. Už forma mně od začátku lezla silně na nervy. Na ty nahý zadky taky nevím, proč jsem měl koukat. Sem tam nějaký fór, ale celková koncepce rozházená, nepříjemná. Jen na tu polskou herečku se hezky koukalo, to jo. Ale jinak ty různý kecy, ty byly vážně už moc přetažené i na vtipy intelektuálního kalibru. Mistři se mi líbili hodně, tam to určité mimoňství jen ozvláštňuje jinak silný příběh. Protektor se mi už nelíbil, protože tam bylo potřeba jít do hloubky a jen hezké záběry reklamního stylu film nedělají. Tady je mizerná kamera se všemi moderními nectnostmi, nijak zajímavý příběh, a mimoňský rádoby humor středobodem vesmíru. Ale podobný humor asi ocení jen určitá úzká skupinka lidí. Navíc podobné téma nenatočil Petr Zelenka, ale Robert Sedláček v Největším z Čechů, a to daleko zdařileji i vtipněji. Tohle působí, jako kdyby všichni byli permanentně zfetovaní, a navíc měli potřebu svou krizi středního věku vytrubovat do světa. Bude druhý díl o kominících, kteří budou hrát sami sebe, nemohou sehnat práci, a musejí brát každou fušku, i když jim nevoní?(22.2.2013)

Polski film je jednoznačně nejlepší Zelenkova fikce bez Zelenky. Havlát rulez !! Za boha si nemůžu si vzpomenout kdo ho hrál, ale vím, že to byla genialní postava. Ten herec tam hrál vlastně dvě role a v obouch byl dobrý. Jen takovy poznatek na konec.... Kino bylo skoro plné. Mnohokrát jsme zažili situaci, kdy byl slyšet bouřlivý smích jen z našich sedaček a to jsme seděli v kině v Brně. V našem Brně.(18.7.2012)

Absolutně absurdní úlet úletů, totální pí*ovina, ovšem geniální. Dlouho jsem se tak nezasmála. Spousta známých tváří, takže je pořád na co koukat (ne, opravdu nemluvím o selebritě Nikol, spíš o tom, že je tam jeden magor vedle druhýho a to vůbec nemyslím špatně), spousta absurdních scén, a herci fakt ve filmu, VE FILMU :-) to se nedá popsat, to se musí vidět. Člověk na to kouká a chvílema neví, jestli je na tripu on, nebo ti, co to stvořili. Bizááár :-) btw. dotaz na admina: proč nemá Emil Havlát do teď svůj profil? ;-)(26.11.2015)

• GrungeChild

Výkvět českého shitcomového/reklamového herectví se opět předvedl v plné parádě. Jak vidno, na to stát se trapným vysloužilým hereckým buranem či nechutným zarostlým kentusákem se opravdu dá studovat! A těch sprostých slůvek tam, no heh, to zas byla bžunda... něco tak zábavného jsem naposled viděl, když jsem si tuhle večer omylem pustil TV a dávali "legendární" Comeback. 1* za Brno (ale chudák Brno...)(22.4.2013)

• - Natáčení začalo první klapkou 9. července 2011, po které následovalo 40 dnů filmování v lokacích v Praze, Brně, Krakově, Karlových Varech a Valašském Meziříčí. Filmovalo se také v bytě Lucie Benešové.  (POMO)

• - Na začátku filmu Marek Daniel telefonuje v tramvaji, ve které ukazatel zastávek zobrazuje jako cílovou stanici Hrad Veveří. Tato zastávka sice v Brně existuje, ale je pouze autobusová a pro lodní dopravu. (velkyvezir)

• - „Scénář vznikal přibližně rok a půl na popud čtyř spolužáků z JAMU, kteří chtěli poprvé společně udělat film (Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Pavel Liška a Marek Daniel). Během psaní scénáře se vyskytla nabídka polské koprodukce. Autorský tým pohotově zareagoval, do příběhu včlenil polské reálie a umístil tam část děje,“ vysvětluje producent Tomáš Matonoha. (POMO)