Doporučuji od JUPITER VYCHÁZÍ neočekávat další formálně pozoruhodné dílo sourozenců Wachowských, protože se žádné stírání hranic mezi narativními mody anebo časoprostorovými rovinami nekoná, ani montáž není nikterak invenční a překvapivá je absence (?) jejich tolik oblíbené kompoziční návaznosti. Kdo ale doufal v pulpovou jízdu, která na rozdíl od JOHNA CARTERA a STRÁŽCŮ GALAXIE není rozpadlá, protože se drží svých vnitřních norem, bude spokojen/a. Jde o dvouhodinovku, u které není podstatný příběh, ale jednak budování světa, jednak příklon k braku projevující se výstavbou vyprávění po vzoru dobrodružných (sci-fi) seriálů. Poslední zmíněné vede navzdory brazilovské odbočce k určité únavnosti, protože cca půlhodinové epizody se liší leda antagonisty a prostředím, jinak vše v mírných variacích (zejména konvence dámy v nesnázích a záchrany na poslední chvíli) zůstává. Ovšem akce je v prvním a posledním aktu tak nápaditě organizována v prostoru, že zejména v nich to nevadí. A nevadí ani výrazné ideologické pojítko kritiky kapitalismu, který komodifikuje vše, protože jistá odvozenost - i z vlastních děl v případě Wachowských - k braku patří. Jenom je nutné přistoupit na to, že na nás snímek zasvěcenecky nepomrkává, ani se nesnaží svým stylem napodobovat díla, z nichž vychází, čímž je oproti dvěma výše zmíněným a dalším jim podobným dosti výlučnou produkcí. Slepou uličkou, kterou si lze užít jako provinilé potěšení.(5.2.2015)

• EvilPhoEniX

Tohle je průser. Ještě se mi nestalo, abych tak "velkému", drahému, trikově slušnému filmu dal pouze průměrné hodnocení. Film vykrádá spousta jiných větších Sci-fi ( Star wars, Totall Recall,X-Files), scénař je velmi průměrný trpící především nedostatkem hlášek, Tatum i Kunis překvapivě v pohodě, naopak všechny ostatní vedlejší postavy mi lezly krkem, taková spousta slizkých a nesympatických herců pohromadě se jen tak nevidí a byť je vizuál poměrně hezky načančaný, tak akce absolutně nezaujme, nevtáhne a bohužel i nudí. Sledovat Tatuma jak bruslí po obloze, vytahuje směšný štít a ještě střílí byl na mě až moc velký úlet. Kdyby alespoň ti tři zajímaví záporáci ukázání ze začátku dostali více prostoru, tak bych byl ochotný střelit i třetí hvězdu, ale vzhledem k tomu, že z filmu zmizeli bez boje, tak budu přísný. Zklamání,nepříjemná pachuť v ústech a zatím nejslabší kino film. 45%(12.2.2015)

Rukopis sourozenců Wachowských je rozpoznatelný při nejlepším pouze v přestřelkách, v nichž dokáže kamera i navzdory rychlému pohybu a všemožnému netradičnímu kroucení zachovat jakš takš přehlednost a postarat se o příjemný pocit z pohybu a rychlé akce. Kromě toho se však jedná o ryze průměrný, tuctový film, který by pouze svým dějem neměl šanci zaujmout. Rozmáchlý příběh hovoří o různých mimozemských frakcích a zájmech převyšujících cenu lidské rasy, ovšem návaznost a souvislost mezi jednotlivými událostmi pokulhává. Na otázky "proč?" zde nikdy není uspokojivě odpovězeno - věci se dějou jen tak... To i Speed Racer za svými pestrými barvičkami skrýval i určitý přesah - minimálně po formální stránce. 6/10(5.2.2015)

Neměl jsem valná očekávání, ale ve kdysi zručné režiséry jsem i nadále věřil. Wachowští měli vždycky ten svůj divnostyl, ovšem tolik vedle se jim ještě šlápnout nepodařilo. Film byl odložen o půl roku a producenti zřejmě věděli proč. Ono je to po stránce vizuálu paráda a vlastně jediná motivace proč film vidět, je vidět ho v kině...jenže nic víc. Příběh vyloženě špatný není, tvůrci si vymysleli vlastní světy, vytvořili mytologii a nejrůznější (a nejdivnější) bytosti. Jenže ono je celkem nezáživné na to koukat. Akce nebaví, tak jak by měla, ačkoliv se jedná o klasický popcornový blockbuster a je fatální chybou, pokud tomu tak není. Z jakého jiného důvodu zaujmout masy? K tomu vesměs neoblíbený Chaning Tatum a velice ošklivý Eddie Redmayne. Hereckými výkony vás rozhodně neoslní a jediné tak, o co vás film žádá, abyste se bavili přehlídkou rádoby efektních (ne však vždycky efektivních, but whatever) akčních scén, které ale v konečném důsledku zklamou, pokud si vybavíte v podstatě jakoukoliv jinou space operu z posledních let. Částečně tak, alespoň pro mě, situaci zachraňuje jako vždy nádherná Mila Kunis, v jejichž pohledu by se člověk lehko ztratil. Bohužel je však nucena hrát nepřirozeně idiotsky se chovající a částečně i tvářící se postavu, což sráží samozřejmě její věrohodnost na plátně. Shrnutí : Vizuální orgie? Ano, makalo se určitě tvrdě, ovšem pouze tento fakt může bavit maximálně výrostky do patnácti let. Pro lidi, co hledají kvalitní filmový počin nikoliv. Btw : Mělo to vůbec nějaký soundtrack? Nepamatuji se. PS : Chci vidět Director ´s cut, pravděpodobně tomu moc nepřidá, ale zajímá mě, jak moc to Wachowští původně zamýšleli jinak (EDIT : to by ale taky nějaký musel vyjít)...55%...[5.2.2015_ČSFD projekce_Cinestar Anděl](5.2.2015)

• Malarkey

Tak nějak jsem doufal, že Wachovští by ty dvě stovky milionů dolarů nenasypali jen tak do nějaké černý díry a zdejší hodnocení jsem, před shlédnutím tohoto filmu, absolutně ignoroval. S nadšením jsem se do filmu pustil a během pár minut jsem se dostal do takového stádia, že kdyby film neměl tak nádherné efekty a záběry z vesmíru, asi bych ho po chvíli okamžitě vypnul. Příběh je totiž jak z nějakýho jinýho světa. Nejdřív jsem si u úvodní přestřelky vzpomněl na Hvězdný války, pak jsem se těmi záběry z vesmíru přesunul do Star Treku, aby na scénu po chvíli naskočil Channung Tatum a vysvětlil mi, že je vlkodlak z jiného světa. Blbější to vážně bejt nemohlo a debilnější film za tolik peněz jsem asi ještě neviděl.(19.6.2015)