Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

togaf

Vizuálně je to krása, úžasné světy, kostýmy a triky. Příběh ale drhne a casting se taky moc nepovedl. Tatum prostě není herec do hlavní role a bohužel to tady platí i o Mile, ale na tu se dá aspoň koukat. Z úvodní vzdušné bitky mě boleli oči ještě půl hodiny, to 3D začínám opravdu nesnášet. Wachowští šláply vedle a mě to hodně mrzí, protože svět, který v Jupiteru představili, je úchvatný a plný možností. ()

beran-ek

Parádní vizuál, výprava a akce! První čtvrtka, resp. dokud se film odehrával na Zemi, mě dokonce i chvílemi zařezával do sedačky. Ale tohle všechno pozlátko prostě nestačí. Navíc chování a hraní hlavních dvou představitelů a ty kýčovitý scény "všechno na poslední vteřinu". Tentokrát a poprvé mě The Wachowskis zklamali. ()

salalala

Co je Wachovským platné, že pořád umí natočit vizuálně opulentní a efektní sci-fi a vytvořit zajímavý svět budoucnosti, když jim tu nic jiného nefunguje. Příběh je bohužel zbytečně komplikovaný a nedává moc smysl, postavám vesměs chybí motivace a chovají se zcela nesmyslně. Je až s podivem, jak špatně napsaný Jupiter Ascending je, protože u Wachowských je člověk zvyklý na inteligentní příběh a minimálně zajímavé postavy. Nic z toho tady ale není a to je obrovský problém. Herci tak bohužel nemají co hrát a jakkoli se Tatum s Kunis snaží, prostě nemají co nabídnout, chemie mezi nimi moc nefunguje a potácejí se mezi snahou o serióznost a hláškování. Nejzábavnější postavou tak je nechtíc chroptící, úděsně přehrávající a nechtěně směšný Eddie Redmayne, který znovu potvrdil mou domněnku o tom, že patří k nejpřeceňovanějším hercům své generace. Je veliká škoda, že se tvůrci nerozhodli, zda půjdou cestou serióznosti, nebo nadsázky a zvolili částečně oba přístupy, které se logicky bijí a ani jeden nefunguje. Nemohu se také ubránit dojmu, že film měl být minimálně o půl hodiny delší, protože některé střihy jsou dost zvláštní a nepříjemně ostré, takže je dost možné, že se tu poměrně razantně krátilo. Na průměru tak Jupiter Ascending udržují předvším perfektní vizuál a triky, solidní akce a hudba Giacchina, která sice nemá zapamatovatelný motiv, do konceptu filmu ale dokonale sedne. Toť ale bohužel vše, velké zklamání. 50% ()

gegina31

Líbili se mi kostýmy, masky, prostředí i děj. Myslím si, že lidi nečekali, že se z toho vyklube romanťák, tak proto tak nízké hodnocení. Ale co čekali, když tam hraje Channing? Takový kus chlapa by byl hřích nevyužít k nějakému tomu románku. V postavě, kterou hrál Eddie Redmayne jsem si všimla vlivu Stephena Hawkinga z Teorie všeho. Ale vůbec to nebylo špatný a k postavě se to hodilo. Jediný co mi vadilo byla hudba. Když je hudba dobrá, tak si ji ve filmu ani nevšimnete. Ale v tady působila vyloženě rušivě až nepříjemně. ()

dawe04

No ty vole...tohle že natočili autoři Matrixu a Atlasu mraků? Strašně nerad používám slovo sračka, ale tohle byla fakt SRAČKA. A teď jen kde začít? O tom, že scénář je náhodný generátor největších hollywoodských klišé, který nedává smysl? O tom, že hlavní postavy jsou ztělesněním těch nejzrecyklovanějších schémat filmové historie? Že veškeré akční scény jsou až k uzívání nudné? O tom že herci jsou tak tragičtí, že Redmayne by měl vrátit toho Oscara a jít umývat hajzly? Pokud vám stačí Mila Kunis, která polovinu filmu řve a padá nebo nosí šaty návrhářů a je 1000x zachraňovaná Channingem Tatumem, který trpí snad každou životní křivdou, kterou neutrpíte ani za 10 životů, doporučuji. ()

FilmFan24

Sci-fi ve které je snad vše na co si jen vzpomete a mnohem víc. Odkazy na známé bajky, postavy a situace z filmů, které tady byly a přesto nemůžu říct, že by "Jupiter Ascending" nebyl originální. Ne, jen pod povrchem prostinkého příběhu jedné nicky, která je jak se později vyjeví majitelkou naší planety, jsou ukryté další vrstvy, které - pokud na "hru" Wachowských přistoupíte, vás donutí přemýšlet o podstatě našeho bytí. ()

dom156

Aha ano, těšil jsem se moc na tento film. Těšil jsem až tak, že jsem chtěl jít do kina, nějak mi to tehdy nevyšlo a jsem za to nakonec rád. Vyhodil bych peníze za velmi průměrný počin. Tvůrci zde nevyužili vůbec potenciál, spíš ho zazdili. Děj nám docela šlape do pedálu, nikde se moc nezastaví a pořádně nic nevysvětlí. Akční je to na mě až moc, furt se tam mlátěj ale co toho, maximálně tik v oku. Po grafické stránce mooc hezký, ale když se s tím tak piplali, kdepak je nějaká ta vesmírná bitva? Já ji teda nepostřehnul. Sumář je bohužel takový jaký je a to jasnej průměr. ()

hygienik

SPOILER! Tak co tady dneska máme? Matrix na druhú. Husička túžiaca po láske, zažije galaktickú svadbu s vlastným bratom a zároveň je ona reinkarnáciou ich spoločnej matky, ktorú predtým onen brat zabil, Oidipus vie prečo. Ok, to sa musí dámam páčiť. Po onú husičku dorazí jedného dňa vlkochlap, ktorý bojuje lepšie než Arnold, nielen o srdce onej dámy, ale rovno o osud Zeme. Ok, to sa musí chlapom páčiť. Zároveň sú tu nechutné vesmírne príšerky, vesmírne lodičky a úteky z vybuchujúceho pekla. Ok to sa musí teenagerom páčiť. Oná dáma je ochotná vymeniť životy svojej rodiny, za svoj. Ok, to sa musí obetavým ženám a matkám páčiť. Kapitalizmus je skazený. To sa musí buričom páčiť. Nakoniec vymení bohatstvo celého vesmíru za život upratovačky a lásku s vlkochlapom. Áno, výzva na pokorné prijatie statu quo, to sa establišmentu páči. Andy a Lana, touto vesmírnou story o problémoch jednej takmer obyčajnej rodiny, sa vám podarilo apelovať na túžby a sny mnohých. A preto to považujem za pozretia hodný, ba čo viac dobrý film. Ste vlajkonosiči najnovších filmových ideí, to bezo sporu. Vždy som zvedavý, čo spoločnosti chcete povedať svojim novým filmom. Ako vidím máte toho na srdci až-až. ()

higuain

Není to zas tak špatný. Vizuálně to je prvotřídní, jen je třeba smířit se s tím, že se scénářem si Wachowští tentokrát moc práce nedali. Vlastně bych se nedivil, kdyby ho sourozenci splácali někde na záchodě, to by přinejmenším vysvětlovalo zaměstnání hlavní postavy. Hudba solidní, akce vesměs taky. Tatum je americká Sáblíková, Milu Kunis mám rád, takže jí odpustím i to, že hraje extrémně naivní postavu, za scénář je koneckonců zodpovědný někdo jiný. Redmayne by si za svůj výkon zasloužil malinu, takhle trapně přehrávajícího záporáka jsem už dlouho neviděl. ()

vegetol.mp

Flash Gordon pro 21. století. Zcela záměrně braková sci-fi za 200 milionů, která se nebere tak moc vážně a dost jí to prospívá. Vzhledem k tomu, že většina filmů sourozenců Wachovských má rádobyhluboké mudrlantské dialogy, podobnou odlehčenou zábavu by čekal málokdo. ()

Aleee89

Po nedobrých recenzích se mi do kina moc nechtělo, ale nakonec jsme vyrazili a já se při tom všem docela dobře bavila. Snímek je to pro kino jak dělaný - akce, okázalost až nabubřelost, úchvatný vizuál... Příběh pokulhává, ale pokud to víte dopředu a jste s tím smířeni, nemůžete být zklamáni. A když se zamyslíte, najdete tu vedle té vší akce, vtípků a připitomělých zápletek taky skryté poselství. ()

Vědma

Příliš jsem neočekávala, ale zklamalo mě více než jsem čekala, že je tak příšerně odbytý příběh. Naprosto jsem nerozuměla mytologii všech těch světů a postrádala jsem propracovanost postav. Například všichni tři hlavní záporáci(nebo ta sestra nebyla záporák? Ani to přesně nevím) se objevovali tak náhodně a sporadicky - vůbec jsem nevěděla o co kterému vlastně jde. Eddiemu Redmaynovi nešlo patrně o nic a o jeho hereckém výkonu taktně pomlčím. Sean Bean, který by možná hrál docela dobře, neměl k hraní žádný důvod a Mila Kunis do tohoto filmu zabloudila patrně omylem. A přitom to celé bylo tak krásné a dali si s tím tolik práce, takže ty tři hvězdičky jsou jednoznačně za vizuál. Taky mě pobavila pasáž, ve které si Mila vyřizovala to dědictví. Ta byla úplně jako by vypadla ze Stopařova průvodce po galaxii. ()

kajas

Sourozenci Wachowští si díky matrixové revoluci vybudovali solidní pověst, tudíž je každý jejich nový film s napětím očekáván. Já se sice za fanynku již zmíněné klasiky nepovažuji, ale na tento snímek jsem se kvůli hereckému osazenstvu a povedeným trailerům těšila delší dobu. Premiéra posunutá o několik měsíců mne tedy docela rozladila a jsem přesvědčená, že v letních měsících, které patří odlehčeným blockbusterům, by tento počin zabodoval více než v období plném ambiciózních oscarovek. Každopádně mě po převážně vlažnějších reakcích okolního světa čekalo celkem příjemné překvapení. Pominu-li fakt, že obsazení hlavní hrdinky už nyní považuji za hrubě nepovedené (a to mě Mila v předchozích rolích dokázala přesvědčit, že je solidní herečka), vizuální stránce nelze vytknout snad vůbec nic. Chlapci (éé, chlapec s dívkou, síla zvyku) si skutečně s vytvářením nových vesmírných světů vyhráli, na velkém plátně je to úchvatný zážitek. Scénář dopadl o dost hůř a slovní průjmy vycházející z úst ústřední dvojice jsou střídány dírami v logice příběhu. Když ale "vypnete" mozek a budete se jenom kochat barevnou krásou, která solidně ubíhá (snesla bych i delší stopáž), nemůžete odejít z kina zklamaní. A sluší se dodat, že postava Seana Beana nezemře. Fakt ne! Konečně se dočkal ;). ()

Dont

Jupiter vychází nepřináší nic nového, je to tuctová akční střílečka se sci-fi kulisami, bruslícím legionářem Channingem Tatumem a napůl ruskou uklízečkou Milou Kunis v hlavních rolích. O něco více zajímavá postava, chraplající záporák Eddie Redmayne, příliš prostoru nedostala. Kromě řady laciných klišé je největším problémem snímku fakt, že nedokázal ničím zaujmout, nepřišel s ničím originálním a ztratil se tak v houfu podobně průměrných filmů posledních let. ()

TheDon

Co na to říct a nelhat? Dějově slaboulinký, připomínalo mi to až moc filmů dohromady, CGI občas trošku nepovedený a lacině působící. Miluška Kuní je tam dost plochá, jak charakterem postavy, tak i hrudníkem. Vlkosurfař taky nějak nenadchnul a Boromir Fazolka to celý skazil tím, že nechcípl. Jedinej hájlajt celýho filmu je pro mě Eddie "Hawking" Redmayne. Záporák jak má bejt, zahranej tak úžasně jako Zorg z Elementu. Za Eddieho a za pár nápadů dvě hvězdy. Víc si to bohužel nezaslouží. ()

Eldrick

Polští sourozenci, brácha a transka Wachowští rezignovali na ambice natočit další biják přesahující hranice normálního vnímání a naservírovali nám homo-loving metrosex sci-fi guláš s metrosexuálním striptérem a ukrajinskou kočkou, který narostla hlava trochu víc než zbytek těla. Výsledkem je úsměvnej výplach mozku, kde jedni budou nadávat a retardi se tetelit blahem. ()

IceQueen

Poďme spolu lietať, pozri ja už letím... spievala som si takmer neustále. Nesmiem zabudnúť aj na strieľanie (väčšinou za letu) a zopár vlhkých pohľadov pána Tatuma a slečny Kunisovej. ()

Kosmik

Bohužel se asi bude jednat o jeden z nejhorších filmů ve filmografii sourozenců Wachowskich, byť je zejména po vizuální stránce velmi vydařený. Avšak děj je podivně poslepovaný z náhodných událostí, ke kterým začne docházet. Občas nesmyslně poskočí vpřed, jako kdyby kus chybělo a uvidíme jej až na režisérské čtyřhodinové verzi na Blu-ray. A tak jednu hvězdičku musím dát za malou geniální scénu s božským Terry Gilliamem v epizodní roli špičky transgalaktického byrokratického řetězce, která je kouzelnou reminiscencí na Brazil nebo montypythonovský Smysl života. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa