Jiná země

Rhoda Williams (Brit Marling), inteligentní mladá žena, jež byla přijata do speciálního astrofyzického programu MIT, sní o tom, že prozkoumá vesmír. Geniální skladatel, John Burroughs (William Mapother), právě ve své profesi dosáhl vrcholu a brzy se mu má narodit druhé dítě. V předvečer objevu duplikátu Země se stane tragédie a životy těch dvou se neoddělitelně propojí... (HBO Europe)

BMAJTZ

Upřímně řečeno tenhle příběh už tu několikrát byl. Film spíše sází na ztvárnění, charakterech a melancholii. Je to trochu škoda, mě osobně více zajímala situace okolo druhé Země než to co se dělo na té první. To je právě onen největší průser filmu, už svým názvem totiž diváka klame. Nečekal jsem od toho žádnou velkou scifárnu, spíše drama se scifi prvky, ale ani to jsem nedostal. To, že se objeví druhá Země je jenom záminka celého příběhu, ale pro následujících 85 minut nemá prakticky v příběhu žádný význam. To, že nakonec příběh končí jak končí, sice vítám z důvodu, že se nejedná o provařené klišé, ale přesto závěr působí poměrně strojeně a jakoby navíc. Jinak kouká se na to dobře, ale pozadí příběhu zdaleka převyšuje zajímavost hlavního děje, což je u filmu špatné znamení. ()

xLIGHTx

Pomalé, celkom nežné, vzťahovo-psychologické sci-fi riešiace do veľkej miery pocit viny. Dosť slušná pocitovka. I Origins od rovnakého režiséra bol originálny, výraznejší zážitok s očarujúcim, podmanivým songom od The Dø (Dust It Off). Tempo a atmosféra tohto filmu je vítanou a príjemnou zmenou oproti "bežným" filmom. /Pri Another Earth je cítiť menší rozpočet, čo sa týka kamery, spracovania, o to viac príjemnejšie je zistenie, že predčí mnohé predražené projekty bez srdca, iskry, prípadne správnej chémie. Niekedy menej je viac./ Pôvabná Brit Marling sedí do hlavnej úlohy veľmi dobre. Bolo to ľudské, emocionálno-príjemné cinema pohladenie. Mmm. ()

DavidS.

Expresivní romance, sci-fi selhání, dvojče Melancholie? Tak trochu všechno dohromady, ale hodnocení závisí na očekávání a aktuálním rozpoložení...Myšlenka alternativní reality tak přímočará a průhledná od samého začátku, že působí druhořadě a jako falešná vějička proto, aby mohl být odvyprávěn obyčejně neobyčejný milostný příběh...Brit Marling magická... ()

nameadel

Vlastně mě hrozně mrzí, že tomu dávám 3*. Ale bohužel mi ten film nedal, co jsem čekala. Některé momenty mi přišly strašně nijaké a bez fantazie, čekala bych že se děj vyvine trochu zajímavěji. A je to opravdu škoda, protože kdyby to bylo trochu jinak, film by byl perfektní. ()

Benedygtus

Poprve v zivote jsem videl hrat nekoho na jednorucni pilu(ten nastroj, cim se reze drivi) smyccem a nahodne si pustil tento film, kde se to same deje take. Tomu rikam neuveritelna nahoda, mohl jsem si ho pustit kterykoliv vecer predtim a mohl jsem take kterykoliv jiny den spatrit a slyset ten prapodivny napad.. Ale k filmu, prvni polovina je rozvlekla a nejasna. Druha polovina je naopak absolutni pecka, vcetne konce. Pro me to logiku nikterak nepostradalo. Ano, tento snimek je urcite doporucenihodny, pricemz u te prvni poloviny se aspon muzete soustredit na popcorn a byt mene zklamani, az vam, v pulce druhe, dojde. P.S.: Doufam, ze nikdo nenabyl dojmu, ze kdyz je v komentari zminka o popcornu, tak musi jit o nejaky mainstream, to by byl velky omyl. ()

Druby

Tak tohle bylo hodně špatný. Podobnost s Melancholií čistě náhodná (naštěstí, jinak by se tomu Lars von Trier vysmál). Psychologie žádná, W. Mapother je při nejmenším odpudivý, a už po prvních 5 minutách sem byl tak trochu znechucen. Jo, co bych taky za těch 5€ chtěl, že..;-) ()

ZdenoLo

Dva úplne odlišné žánre zlepené spolu. Emotívny príbeh a sci-fi blbosť o paralelnom svete. Najviac mi vadilo to ako v každom zábere z exteriéru musela byť vidieť Zem 2. ()

aquiver

Naprostý klenot americké nezávislé tvorby. Chytré a dokonalé sci-fi, uvnitř jde ale spíše o komorní příběh o vině a obrovské touze po vykoupení. Na to je lepší se předem jako divák zaměřit. Mike Cahill dokazuje, že kvalitní, silné a strhující filmy jde natočit prakticky bez jakýchkoli velkých rozpočtů. A že právě tento kousek zůstane v myšlenkách navždy. I formálně je ohromně citlivý - kamerou i vyprávěním, to samé se žádá po divákovi. Zkrátka zaměřte se na psychologickou rovinu a uvažujte, budete odměněni několikavteřinovou závěrečnou scénou, která je za předpokladu, že budete znát všechny skutečnosti z průběhu filmu, emocionální i katarzní třešničkou na úžasném dortu... 100 % ()

F.W.Colqhoun

Travel to Earth Two. Now booking. Čím dál častěji v kině myslívám na výrok, jímž kdosi kdysi hodnotil tvůrčí vývoj Petera Jacksona: Slibný filmař, dokud si nezkazil kariéru Pánem prstenů. Čistý a upřímný vizuál nízkého rozpočtu, neáčkoví herci, střídmé CGI tomuto přemýšlivému sci-fi sluší. Režisér odkázaný na premisu filmu neutíká k hračičkování, které pomohlo chudákovi výše zmíněnému Jacksonovi k uměleckým vrcholům, jako jsou (jaká ironie!) Smrtelné stroje. Nekorumpovaný Mike Cahill nechává hrdinku Rhodu s půvaby nevšední Brit Marling snít o naprosto stejném světě v nadhlavníku. Keep your mind clear. Koperníkovský sci-fi obrat, demaskující posedlost jinými světy jako směřování nás k nám samotným, by stačil nasytit víc než 90 minut civilního filmu o vině. Jemné náznaky Melancholie a snesitelné uváhy o Američanství. Did you go to the college? / No, I read. / Good choice. ()

Michalechal

Nečekat od toho to sci-fi, na který jsem čekal do 55. minuty, pak už jsem jen přetáčel ke konci, dal bych asi i víc. Panč dobrý krátký zamotaný psycho. Ale není tomu tak, já to sci-fi tak moc čekal :-D ()

HonzysKISS

Naprosto výborný koncept, ale podle mě se to vydalo bohužel ne moc zajímavým směrem. Každopádně i konec je parádní. Přál bych si seriál s tímto nápadem. 80/100 ()

Adramelech

Zajímavý námět i zpracování, i když místy možná trochu ucourané. Rovněž poznamenávám, že kdyby kolem Slunce obíhala ještě jedna planeta v tak těsné blízkosti naší Země, jak se ukazuje ve filmu, měli bychom tady asi hodně velké problémy s jejím gravitačním působením. Přikládám záznam tematicky korespondujícího snu. - - - Fragment snu o houbě (v noci z 9. na 10. června 2017) - - -     Ve snu jsem se ocitl v paralelní realitě v těle tam žijící mé alternativní verze. Podvědomě jsem byl jaksi obeznámen s tamějšími poměry, protože jsem se v ní svým způsobem orientoval, ale jinak pro mě byla neznámá.      Jedním z rozdílů bylo to, že v tomto alternativním světě na území našeho státu rostla vzácná houba podobná lanýži (Tuber auriculosum). Její plodnice se však nacházela hned pod zemí. Jakmile byla plodnice zralá, vyhnala nad zem výhonek ve tvaru lidského ucha. V této době se houba sbírala a přidávala se – vždycky v celku – do nějakého jídla s omáčkou, nejčastěji do guláše, a tomuto pokrmu propůjčovala neuvěřitelně lahodnou chuť. V minulosti si na tuto houbu činila nárok šlechta a poddaní ji pod hrozbou přísných trestů museli odevzdávat vrchnosti. Od to doby přetrval zvyk uctívat touto houbou prezidenta republiky, jemuž se předkládala na talíři spolu s pokrmem. Říkalo se, že na funkci prezidenta kandiduje tolik lidí právě proto, aby se dostali k této vybrané lahůdce. Tak či onak v měsíci, kdy bylo možné houbu sklízet, zanechal prezident politiky, jal se objíždět lesnaté oblasti našeho státu a navštěvoval tamější města, městečka, ba i vesnice, zvláště pokud tam občané sklidili větší počet těchto hub. Jestliže se houba vyhrabala dříve než dozrála, neměla žádnou zvláštní chuť a hodila se leda tak do bramboračky. Protože trochu oválná plodnice s výhonkem připomínala lidskou hlavu držící v zubech lidské ucho, vyprávěla se o této houbě stará a pěkně strašidelná legenda, kterou kdysi zpracoval anonymní lidový autor formou dramatu, jež v příslušném období dodnes každoročně hrají amatérská i profesionální divadla.      V této paralelní realitě mě jeden můj čtenář pozval na guláš s onou houbou. Taková nabídka se ovšem neodmítá a já jsem se vydal na cestu dlouhou možná sto padesát kilometrů. Jelikož existence houby, která se tak výrazně zapsala do gastronomie, lidové slovesnosti i politiky představuje poměrně velkou odlišnost od naší reality, sledoval jsem cestou, zda neuvidím i nějaké další rozdíly.      Zdá se, že tato paralelní realita se jeví být lepší než ta naše. Koukám, že lidé vypadají spokojeně a zjevně nejsou stresovaní. Nikde nevidím bezdomovce ani žebráky...      Po obědě se bavíme o zahraničních návštěvách. V houbovém období se totiž do naší republiky cizí státníci jen hrnou. V nedaleké vesnici je prý právě na návštěvě Muammar Kaddáfí...      Můj hostitel říká, že jeho dcera právě odmaturovala na gymnáziu a rozhodla se, že v září opět nastoupí do prvního ročníku téže školy. Uznale pokývám hlavou, protože mi je okamžitě jasné, o co jde. Studenti gymnázií totiž dostávají v životě jednu velmi zvláštní šanci. Při předávání maturitního vysvědčení jsou dotazováni, zda chtějí na téže škole studovat znovu od začátku. Kdo takovou nabídku přijme a písemně potvrdí svůj souhlas, nezestárne od tohoto okamžiku ani o vteřinu a stejně tak další čtyři roky nestárnou ani jeho rodiče. To je možné opakovat libovolně dlouhou dobu. Přesto této možnosti využívá jen málo studentů, protože mladí lidé se příliš rychle ženou do života. Vybavuje se mi, že jsem na gymnáziu studoval až do svých čtyřiceti let... () (méně) (více)

Ixbalanke

Film který mě pohltil po pár minutách a nechal se zatajeným dechem prožívat to, co hrdinové až do poslední vteřiny. Takové "psychologické scifi":) Nenapadá mě film, kde by byly lépe vystiženy emoce!! Těžké emoce se vznáší nad celým filmem jako hustá mračna a každým okamžikem se bojíte, že vás zaplaví hustý déšť a utopí vás v těch emocích. Tady opravdu vůbec nejde o jinou planetu, ale to co se odehrává v těch lidech je mnohem větší scifi. Dívka která omylem zabije rodinu muže, se kterým se později sblíží aniž by on tušil, kdo ona je. A chvíle, kdy mu to prozradí by se fakt dala krájet. Takhle to nezní nijak zajímavě, ale způsob zpracování filmu je neuvěřitelný! Jsem fanoušek scifi, ale musím říct, že toto je nejoriginálnější kousek, jaký jsem kdy viděla... ()

Kejt.lin

na to, že v celym filmu můžeme vidět téměř jen jednu hrdinku (mimochodem krásnou) a v pozadí jednoho hrdinu, je až pozoruhodné jakou pozornost tahle dívka dokáže upoutat...je smutný, jak prázdný může být lidský život, jak se hnát za prchavou představou téměř nedosažitelného, a jak toho dosáhnout..strhující a hodně zajímavá podívaná! kameramanský rukopis je báječně originální! ()

angloumene

Velice citlivé a depresivní komorní drama, v jehož pozadí stojí kopie Země. Film je založen na síle okamžiku a neklade si za cíl představit žádnou všeobjímající myšlenku. Právě proto může působit přehlédnutelným dojmem, přesto se podle mého názoru jedná o zajímavý silně psychologický počin. Zdejší podstřelené hodnocení tedy doplňuji o mích (i když možná trochu slabších) 5* :) ()

Perverz

Nevím proč, asi podle plakátu, jsem čekal pomalý klidný pěkný film, s hloubkou, na melancholický nedělní podvečer. Z tohohle výčtu sedí jen pomalý, pro někoho možná i s hloubkou. Brit Marling je nádherná žena a hrát umí. Není to ani silné drama, sci-fi pramálo, asi tak jako marmelády v koblihu. Není to ono, je to plytké a až příliš strohé. Minulo mě to a navíc autoři vykutili konec, který nemá význam, působí jakože k zamyšlení ale nedává smysl, a celý film jen srazil ještě níž. A to tenhle komentář píše člověk, který poklidné snímky s pohledy do duše má rád. ()