Jiná země

Rhoda Williams (Brit Marling), inteligentní mladá žena, jež byla přijata do speciálního astrofyzického programu MIT, sní o tom, že prozkoumá vesmír. Geniální skladatel, John Burroughs (William Mapother), právě ve své profesi dosáhl vrcholu a brzy se mu má narodit druhé dítě. V předvečer objevu duplikátu Země se stane tragédie a životy těch dvou se neoddělitelně propojí... (HBO Europe)

merit1

Film, ktorý sa prezentuje ako scifi, ale v skutočnosti je príbehom o svedomí. Zdanlivo jasné smerovanie života, sny, plány, budúcnosť, to všetko je oveľa krehkejšie, ako si myslíme. Novoobjavená druhá Zem, prináša možnosť alternatívneho sveta, kde by mohlo všetko byť tak, ako má byť. Stále je tu však aj tá naša Zem, kde sa skutky stali a zabudnúť nejde. Rhodin ťaživý pocit viny, a túžba aspoň čiastočne odčiniť neodčiniteľné, ju dostáva do ešte viac komplikovanej situácie, ktorá vyústi do katarzie, no končí jediným možným spôsobom ( a vďaka za to ). Jeden z najsilnejších momentov, ktorých je rozhodne viac, bol pre mňa monológ o osamelom kozmonautovi. Brit Marling je pomerne ojedinelý zjav amerického filmu. Jej scenáre sú originálne a postavy disponujú značnou hĺbkou, pričom sa vyhýba afektovaniu a celé to dotiahne vo forme herectva, ktoré je jemné a civilné. Filmársky sa radí Another Earth k nezávislým americkým filmom, ktoré sa už tradične vyznačujú zaujímavou kamerou, kvalitnými hercami a kladením otázok. ()

janesX

Zvláštny a zároveň pekný film. Tak obyčajný a tak neobyčajný. A originálny (nič podobné som doposiaľ nevidel). Hlavnou postavou je milé dievča s veľmi ľudským charakterom, ktoré žiaľ svojou nedbanlivou jazdou natrvalo zničí pár šťastných životov. Vrátane toho svojho. Popri tom sa odohráva zvláštna sci-fi línia, s paralelnou Zemou, ktorá je možno (možno) jedinou nádejou, ako výjsť z tejto bezvýchodiskovej situácie, ktorou trpia obe hlavné postavy. Skôr sa mi páčila tá psychologická časť, v ktorej som to utrpenie, výčitky, súcit, bolesť a beznádej naozaj úplne veril. ()

Milky.

Psychologická lovestory a drama vydávající se za sci-fi. Nemůžu si pomoct, ale čekal jsem naprosto něco jiného. Na druhou stranu režie mi přišla velmi promyšlená a ikdyž tam byla sci-fi část použita jen jako "příčina a nakonec řešení", bylo s ní pracováno velmi přirozeně. Mike Cahill má určitý talent, ale na další jeho filmy se nejspíše dívat nebudu. ()

Pompaj

Lepší Melancholie nebo Another Earth?. Určitě Earth. Jak jsem se těšil na tento film, tak jsem se bál zklamání. Nene nic se nekoná. S citem podaný emocialní a morální příběh, který nezajížděl do extrému a dokázal šokovat. Víc než kdy byla zapotřebí hudba, která tomu dodala ten správný nádech mysteiozity. Definitivně bych chtěl další díl, poslední scéna mě šokovala. 85%. ()

Phorbo

scifi romantika, aneb jak udělat z velkého potencionálu klasické drama. Jistě se mě to líbilo, velmi zajimavá myšlenka s duplikací Země. celou dobu jsem si říkal, že přece není možný aby ženská do mikrofonu mluvila o nečem co prožilo její druhé já na Zemi 2, ale vlastně to nijak neničí scénáristickou linku chyb, které jsem čekal že tady budou. Desynchonizace příběhů po zjištění že existuje Země 2 je taky docela zajímavý moment protože to dává smysl. V tu chvíli asi všichni jednají jinak. ale proč zrovna tendle aspekt? Duplikovaný svět (proč vlastně?) jede podle stejného scénáře jako ten primární. Asi je to spíše filozofický film nežli drama. Nutí vás to zamyslet jak by to vlastně mohlo vypadat kdyby se něco podobného stalo. Ale vlastně o tom jsou všechny scifi když se to tak veme... ()

janeke

Škoda tej sci-fi vrstvy filmu.. je jasné, že má v prvom rade symbolickú funkciu a film je vo výsledku skôr filozofický, ale aj tak je tu druhá zem predstavovaná najmä ako astronomický úkaz a v tomto ohľade je príbeh nedôveryhodný (napr. za štyri roky približovania sa planéty vedci nezistili, že ide o kópiu Zeme? resp. ako je možné, že ju objavili, už keď bola viditeľná voľným okom atakďalej). Nuž ale keďže mám slabosť pre civilne natočené scifáče, ktorých je v poslednej dobe málo, ku štyrom zaslúženým pridávam ešte jednu hviezdu. ()

Sancoo

Jelikož jsem před shlédnutím filmu neměl žádná velká očekávání, tak mě výsledek až tolik moc nenaštval. Kdo ale čekal pořádné sci-fi se nedočkal. Místo toho sledujete drama o vykoupení za předešlý spáchaný čin z minulosti, ale tak strašně jednoduchý příběh to má, že vás to nutí film vypnout v pulce, protože presně víte kam to bude směřovat. Nicméně lepší než drátem do oka, ale i přesto se to k průměru jen přibližuje a proto jen 2*. ()

simply

I origins sem viděla celkem nedávno a ve srovnání s Another Earth, tam jsou stejné a zároveň tak různé prvky. Jiná Země je depresivnější a měla na mě větší emocionální dopad než druhý Cahillův snímek...Avšak i přes všechnu tu depresi je zde cítit trocha naděje a hlavně odpuštění...Nádherný film ()

H4ku11

Myslel som, že to ujde, ale neušlo. Alebo ušlo kdesi mimo mňa. Škoda, dúfal som vo viac. Nie som dosť otvorený takejto citovej nakladačke. ()

Vejrrr

Jiná země = Jiný film. Drama a bolest lidského trápení a viny. Touha po odpuštění a po druhé šanci a to vše převedené do mysteriózní sci-fi scény. Kdo by čekal napínavé sci-fi nakonec dostane těžkou nálož psychologie, z které si i díky poslední scéně složitě vzpamatovává. ()

filipvrbik

Je to velmi zajímavé, jen to vůbec není sci-fi a zde uvedené podobné tomu vůbec podobné nejsou...těžko objektivně hodnotit...těžko popsat bez SPOILERU, bylo to smutné až kruté ,ale dopadlo to dle očekávání (aspoŇ mého) ...80% ()

sedlo03

Forma byla větši než obsah, což je škoda, protože to mohlo být skvělé dílo, kdyby scénář byl trochu nabitější. Nebylo tam moc děje, ale to jsem ani nečekal. Co mě zklamalo byla psychologicko-emoční stránka, která byla bohužel taky za mým očekáváním. Zajímavý konec to bohužel nezachrání. ()

Pitrsss

Nenechte se omámit trailerem, je to v první řadě drama. Jak už bývá zvykem u filmů podobného ražení, herecké výkony jsou maximálně uvěřitelné a přirozené. Stejně tak bych vypíchl vynikající výběr hudby, rozklepanou kameru a syrový střih. Atmosféra mě maximálně vtáhla do děje a to i přesto, že se ve filmu v podstatě nic neděje a prim hrají emoce. I přes velký potenciál celý ten sci-fi prvek zůstává u toho, že na obloze trůní druhá Země a to mě na tom vlastně baví nejvíc. K 5ti hvězdám chybělo málo. 85% ()

jerenymo

Originální, svěží a rychle ubíhající snímek, který je opepřen prvky sci-fi, které tomu dodávají značnou esenci přitažlivosti. Příjemné překvapení. ()

A. Murray

Film by mohl být ještě lepší kdyby to nebylo pojaté jako sci-fi, ale jako obyčejný snímek ukazující absurditu osudu. Herecké výkony byly super, ale celý motiv sci-fi byl nepromyšlený a nedořešený hodný tak maximálně studenta který o astronomii ví to že v noci jsou vidět hvězdy. ()

jacksax

Působivé! Jiná Země (nikoliv země) je sociální drama ve stejném kostýmku sci-fi, jako Rambo I. v akčním filmu. Ovšem nikdy v budoucnu nedosáhne puncu klasiky čí kultovky - ať už pro svou lehkou povrchnost, nedostatek invence či neschopností postav dostat se divákovi pod kůži. Přesto můžu s jistotou říct, že závěr je moderní, skvělý a dává celému snímku skutečně smysl a autentičnost. Bylo by škoda kdyby zůstal zapomenut, protože pod vším tím nánosem lehkého nadprůměru dřímá obrovsky silná idea jednotlivce a jeho moci rozhodovat- ať už dobře nebo špatně. ()