Vinnetou se vrací (TV film)

• Německo

Winnetous Rückkehr

Western

Německo, 1998, 171 min

• Vojcl

Tak tohle snad opravdu někdo nemyslel vážně.. Absolutní zostuzení knižní předlohy i předchozí filmové série.. Takovou slátaninu trapnosti a ubohosti by snad nenatočilo ani desetileté dítě!!! Brice si už snad konečně uvědomil, že sláva náčelníka Apačů je dávno pryč a další pokusy o její obnovení jsou jen dalšími hřebíčky do rakve. Tímhle počinem, ale tu rakev definitivně zavřel a zakopal půl kilometru pod zem.. Tímhle u mne jako herec skončil a s ním všichni co se na téhle frašce podíleli..(25.12.2005)

• lykan9

Vinnetou se vrací je něco, co nemělo nikdy vzniknout. Měl jsem dokonce veliký problém tuto tříhodinovou blbost dokoukat. Doslova je úplně všechno špatně. Herci jsou příšerní, příběh je příšerný, prostě všechno je příšerný, nudný a ubohý. Pierre Brice měl scénář zamknout do šuplíku a nechat Vinnetoua spočívat ve věčných lovištích, kam patří.(25.10.2018)

• HonzaMag

Pierre, Pierre, cos mi to udělal?!!!! Jedna hvězdička se zavřenýma oběma očima pro idol mých dětských let (ne nemůžu dát odpad, prostě nemůžu, nemůžu, nemůžu,........................................., nemůžu,............................., ne fakt nedám............................, nebudu jako ostatní, ............................................, ne opravdu to nejde,.................... i když si to sakra zaslouží!).(17.7.2008)

• DaViD´82

Bezmála sedmdesátiletý Pierre Brice je zpět ve své nejslavnější roli. Navíc si k tomu sám napsal scénář... A vznikla nepopsatelně špatná "věc" (film to rozhodně není), kde je naprosto vše špatně. Vše. Téměř tři hodiny stopáže sice nejsou až tak moc, ale natolik u- t - a - h -a -n -é "cosi" se jen tak nevidí, takže fyzicky budete mít pocit, že u toho trpíte ne hodiny ale celé eony. Děje je tu sotva na pět minut, režie nudná, herecké výkony žádné, o technické stránce raději ani nemluvě a navíc vám z toho bude zle; bez nadsázky, opravdu zle. Ať si Brice klidně hraje dále, klidně i toho Vinnetoua pokud to považuje za důstojné, jen ať proboha již nikdy nepíše scénář. Nebo ještě lépe, ať raději nepíše nic, od seznamu na nákup po scénáře.(10.2.2007)

• Tosim

Poslyšte příběh: Pierre Brice nosí od poloviny osmdesátých let v kapse scénář. Jak s nezbytným úsměvem dodává, je jeho. Jako postava Vinnetoua. Ta už je jenom jeho, takže si s ní v podstatě může dělat co chce. Nechci se tady dlouho a zbytečně rozepisovat, jenom vím, že ve snímku by měly být všechny barevné postavy pojmenovány Unbekannt Indianer. Staré, a v některých případech i dobré časy jsou už definitivně pryč. Pierre Brice je herec, který by se měl naučit psát scénáře a neměl by prosazovat postavu Vinnetoua do všeho, co dělá.(3.4.2006)

• Pierre Brice

• - Myšlenka nechat Vinnetoua znovu ožít pocházela od redaktora ZDF Clause Belinga a berlínské producentky Reginy Ziegler. (hippyman)