Vinnetou se vrací (TV film)

• Německo

Winnetous Rückkehr

Western

Německo, 1998, 171 min

• HonzaMag

Pierre, Pierre, cos mi to udělal?!!!! Jedna hvězdička se zavřenýma oběma očima pro idol mých dětských let (ne nemůžu dát odpad, prostě nemůžu, nemůžu, nemůžu,........................................., nemůžu,............................., ne fakt nedám............................, nebudu jako ostatní, ............................................, ne opravdu to nejde,.................... i když si to sakra zaslouží!).(17.7.2008)

• Castrator

Většinou se snažím filmy dokoukat, obzvlášť když jde o film z oblíbené série, ale tohle fakt nešlo. Nevím jestli jsem skončil v polovině filmu, nebo jsem nesledoval druhý díl, jak byl film vysílán si už nepamatuji a je to úplně jedno, toto je kravina na entou a nedá se na ni koukat ani jako na jeden film, ani jako na filmy dva. Čert vem zmrtvýchvstání a lehce debilní scénář, tento film je špatný od první minuty a sledování je doslova utrpení. To i sračky s Grangerem jsou oproti tomuto skvosty, a to filmy s ním nesnáším. Hnus! Zajimavý komentář: Petroff (Ta souhra v hodnocení mě k tomu docela láká....) .......... Po mnoha letech jsem dloužek s tímto fiaskem splatil a (ne)zvládl jsem film celý. Je to horor, utrpení, zoufalost, kravina. Po půl hodině jsem si musel ke sledování přidat lehčí práci, která od této příšernosti částečně odvedla pozornost, i tak bylo sledování utrpením. Jde možná o nejnudnější a nejhorší film, který jsem kdy viděl. Všechny příšernosti, které jsou filmově o chlup horší než toto, nejsou aspoň tak strašně dlouhé. FIASKO.(4.2.2016)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl...Tvůrcům se podařilo oživit legendu. Výborný nápad nahrát to tak, jakože Vinetouva zachránil medicinman, tohle se povedlo. Začíná to tak, že Vinetů pohřbí svého koně, ale pozor, v zimě! Ne, fakt je tam normálně sníh :o). Dějově to vůbec nezaostává za klasickým Vinetůem, mnohdy to i původního Vinetůa převyšuje. Škoda jen, že se nenatočilo víc dílů s oživlou legendou, kdyby se k tomu dotočily další díly Old Shurhenda, Old Firehenda, byl bych ještě více spokojen. Škoda taky je, že se tady již neobjevil samotný Old Shatterhand, asi si s ním medicinman nevěděl rady... Když si Vinetů nasadil svůj prostřelený oděv, téměř mi slzy vytryskly. Doufám a věřím, že se podobných filmů natočí mnohem víc, protože je to radost sledovat něco tak napínavého, podmanivého, uhrančivého a filmařsky naprosto dokonalého. Všem rozhodně doporučuji toto velkolepé dílo, které je jednoznačně nedoceněné... Wokahéééj! :o)(12.8.2015)

• Segrestor

Vysvětleme si základní fakta. Padouch v podání Juraje "Kukurukuků" Kukury se jmenuje, resp. je mu přezdíváno Devil - Ďábel. Jméno je to v angličtině. Vinnetou je z kmene Mezkalerů Apačů, jenž se vyskytuje v jižní části Nového Mexika a tam jak známo silně pronikal vliv španělské kultury, respektive španělštiny. A jak je známo, ve španělštině se písmenko v (uprostřed slova) čte jako b (např. móvil – auto se čte jako mobil atd.). Takže je dost možné, že Vinnetou uměl obstojně španělsky (a díky Old Shatterhandovi i německy, ale to není pro tento případ důležité). Zkrátka, díky tomu, že uměl španělsky si anglické slovo devil přeložil jako debil a tak po celý film mluví o svém protivníkovi jako o debilovi, i ho tak oslovuje. Pro příklad: „Ty Debile. Debile, kde jsi? Byl tu ten Debil?“ apod. Nutno ale poznamenat, že ve španělštině debil znamená jemný, slabý (např. velmi jemně sycená minérálka je zcela oficiálně - mineralizacion muy debil). V konečném důsledku to ale film tak trochu kazí. I když, podle jednání Kukurovy postavy se zdá, že jen Vinnetou nazývá věci pravými jmény (z hlediska českého významu slova debil). Dalším faktem je, že se film natáčel v Tabernas, malém španělském městečku, kde je obří studio zvané Mini Hollywood. Tam se točí většina westernů. Amerických, italských sphagetti a nyní i právě německý Vinnetou, který se „dělal“ většinou v bývalé Jugoslávii v okolí Plitvických jezer. A právě změna prostředí dělá z tohoto filmu prostě jiného Vinnetoua, než na jaký je každý fanda zvyklý. A navíc je to hrozná devilita.(3.7.2012)

• Tosim

Poslyšte příběh: Pierre Brice nosí od poloviny osmdesátých let v kapse scénář. Jak s nezbytným úsměvem dodává, je jeho. Jako postava Vinnetoua. Ta už je jenom jeho, takže si s ní v podstatě může dělat co chce. Nechci se tady dlouho a zbytečně rozepisovat, jenom vím, že ve snímku by měly být všechny barevné postavy pojmenovány Unbekannt Indianer. Staré, a v některých případech i dobré časy jsou už definitivně pryč. Pierre Brice je herec, který by se měl naučit psát scénáře a neměl by prosazovat postavu Vinnetoua do všeho, co dělá.(3.4.2006)

• - Myšlenka nechat Vinnetoua znovu ožít pocházela od redaktora ZDF Clause Belinga a berlínské producentky Reginy Ziegler. (hippyman)