Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Základní myšlenkou filmu je, že střelná rána, která zasáhla Vinnetoua do těsné blízkosti srdce (ve filmu Vinnetou: Poslední výstřel), nebyla smrtelná! Těžce raněný náčelník se zásluhou medicinmana uzdravil a poté žil mnoho let osamocen v horách. Dále se tu můžeme setkat se synem náčelníka Assiniboinsů Tasha-tunky, Tunkou, kterému je zavražděn přítel z jeho kmene. Vinnetou se vydává po stopách vrahů... (cheyene)

(více)

Recenze (100)

Castrator odpad!

všechny recenze uživatele

Většinou se snažím filmy dokoukat, obzvlášť když jde o film z oblíbené série, ale tohle fakt nešlo. Nevím jestli jsem skončil v polovině filmu, nebo jsem nesledoval druhý díl, jak byl film vysílán si už nepamatuji a je to úplně jedno, toto je kravina na entou a nedá se na ni koukat ani jako na jeden film, ani jako na filmy dva. Čert vem zmrtvýchvstání a lehce debilní scénář, tento film je špatný od první minuty a sledování je doslova utrpení. To i sračky s Grangerem jsou oproti tomuto skvosty, a to filmy s ním nesnáším. Hnus! Zajimavý komentář: Petroff (Ta souhra v hodnocení mě k tomu docela láká....) .......... Po mnoha letech jsem dloužek s tímto fiaskem splatil a (ne)zvládl jsem film celý. Je to horor, utrpení, zoufalost, kravina. Po půl hodině jsem si musel ke sledování přidat lehčí práci, která od této příšernosti částečně odvedla pozornost, i tak bylo sledování utrpením. Jde možná o nejnudnější a nejhorší film, který jsem kdy viděl. Všechny příšernosti, které jsou filmově o chlup horší než toto, nejsou aspoň tak strašně dlouhé. FIASKO. ()

Mariin odpad!

všechny recenze uživatele

Opravdu hrozné. Byl jsem odhadlán tomu maximálně odpusti, protože točit po Harladu Reinlovi Vinnetou je předem prohrané, ale tady nebylo čeho dobrého se zachytit. Naprosté nepochopení "ducha" mayovek! Nedůstojné, trapné, plné zbytečných konverzací. Nevhodné jak pro děti, tak pro dospělé. Jenom ta krajina a hudba nejsou totální propadák, ale jsou pošpiněné příšerným scénářem... ()

Reklama

HonzaMag 

všechny recenze uživatele

Pierre, Pierre, cos mi to udělal?!!!! Jedna hvězdička se zavřenýma oběma očima pro idol mých dětských let (ne nemůžu dát odpad, prostě nemůžu, nemůžu, nemůžu,........................................., nemůžu,............................., ne fakt nedám............................, nebudu jako ostatní, ............................................, ne opravdu to nejde,.................... i když si to sakra zaslouží!). ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Vysvětleme si základní fakta. Padouch v podání Juraje "Kukurukuků" Kukury se jmenuje, resp. je mu přezdíváno Devil - Ďábel. Jméno je to v angličtině. Vinnetou je z kmene Mezkalerů Apačů, jenž se vyskytuje v jižní části Nového Mexika a tam jak známo silně pronikal vliv španělské kultury, respektive španělštiny. A jak je známo, ve španělštině se písmenko v (uprostřed slova) čte jako b (např. móvil – auto se čte jako mobil atd.). Takže je dost možné, že Vinnetou uměl obstojně španělsky (a díky Old Shatterhandovi i německy, ale to není pro tento případ důležité). Zkrátka, díky tomu, že uměl španělsky si anglické slovo devil přeložil jako debil a tak po celý film mluví o svém protivníkovi jako o debilovi, i ho tak oslovuje. Pro příklad: „Ty Debile. Debile, kde jsi? Byl tu ten Debil?“ apod. Nutno ale poznamenat, že ve španělštině debil znamená jemný, slabý (např. velmi jemně sycená minérálka je zcela oficiálně - mineralizacion muy debil). V konečném důsledku to ale film tak trochu kazí. I když, podle jednání Kukurovy postavy se zdá, že jen Vinnetou nazývá věci pravými jmény (z hlediska českého významu slova debil). Dalším faktem je, že se film natáčel v Tabernas, malém španělském městečku, kde je obří studio zvané Mini Hollywood. Tam se točí většina westernů. Amerických, italských sphagetti a nyní i právě německý Vinnetou, který se „dělal“ většinou v bývalé Jugoslávii v okolí Plitvických jezer. A právě změna prostředí dělá z tohoto filmu prostě jiného Vinnetoua, než na jaký je každý fanda zvyklý. A navíc je to hrozná devilita. ()

Markussis 

všechny recenze uživatele

Odjakživa jsem byl fanatickým vyznavačem Vinnetoua. A nebyl jsem vyznavačem pouze Vinnetoua, vždy se mi líbilo, že původní filmové Májovky nebyly jen pouze dobře zpracované, ale měly i výpovědní hodnotu, měly své jasné mírové poselství a vůbec byly obrazem své doby. Toto se mi velmi těžko hodnotí. No, v rámci německé televizní produkce je to naprosto šedivý průměr. Film samozřejmě v základu staví na přítomnosti kultu. Kultu jednoho herce ze 60. let. Už v tom je to směšné. Na druhou stranu však naprosto nevěřím tomu, že kdyby se projektu ujala byť třeba i špičková produkce se všemi potřebnými nástroji, podobného výsledku jako v 60. letech by se stejně nedosáhlo. Samozřejmě nechci omlouvat mizerný scénář, chabou výpravu, ještě slabší herce a naivitu režiséra a také fakt, že do jedné řeky zkrátka dvakrát vstoupit nelze. Toto pořekadlo v tomto případě platí samozřejmě naprosto přesně. Ono už v samotném konceptu je to nerealizovatelné. Na tento film může samozřejmě klidně bežet reklama třeba i v teleshopingu. Důvodem mého hodnocení je pouze a jen obsazení jedné legendy. Nezkoumám onen důvod tohoto obsazení, chovám k onomu kultu stále úctu a sympatie a tak za tři. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Myšlenka nechat Vinnetoua znovu ožít pocházela od redaktora ZDF Clause Belinga a berlínské producentky Reginy Ziegler. (hippyman)

Související novinky

Pierre Brice 1929 - 2015

Pierre Brice 1929 - 2015

06.06.2015

Po těžké nemoci zemřel v pařížské nemocnici herec Pierre Brice. Představitel legendárního Vinnetoua pocházel ze šlechtické rodiny. Vystudoval herectví a v počátcích se živil jako zpěvák. Hereckou… (více)

Reklama

Reklama