Sovietska vesmírna stanica sa zrútila na Zem, priamo na Manhattan, do opusteného tunela newyorského metra. To by vôbec nebol problém, ak by pád stanice neprežili organizmy, nachádzajúce sa na jej palube: zmutované jedovaté pavúky. Kreatúry sa rýchlo rozlezú po okolí, požierajúc všetko, na čo natrafia. Aby toho nebolo málo, potvory rastú akosi príliš rýchlo a rovnakou rýchlosťou rastie aj ich apetít... (beso74)

JASON_X

Na to, že se jedná o podprůměrné "bulharské" béčko s extrémně retardovaným scénářem a podřadnými herci, mají Spiders 2013 v rámci žánru nadprůměrně povedený look, už jen ta úvodní kosmická scéna je parádní. Nechápu, že nějaký producent nasype fůru doláčů do výpravy a filmařského týmu včetně desítek komparsistů, a pak k tomu přihodí scénář od regulérního mentála. Tohle už bylo příliš blbé i na mě, milovníka pokleslého braku. Nehledě na to, že celý příběh se velmi brzy smrskne do jedné dějové roviny, ve které dédy a jeho ropuchovitá stará hledají uprostřed pavoučího teroru svou malou princeznu. Ale druhou dám, nejen za nechtěnou zábavnost, ale hlavně za halucinační závěrečný boj s pavoučí godzillou, něco tak šíleného se totiž moc často nevidí. ()

Morholt

Pavouci překvapivě na úrovni, ale pořád se jedná o céčkovej brak přesně odpovídající režisérově dosavadní tvorbě. 10% ()

Litsarch

Osobně naprosto nechápu tak nízké hodnocení. Tibor Takács sice nenatočil skoro žádný pořádný film, ale toto se mu sakra povedlo! Děj měl hlavu a patu. Snímek mě držel od prvních minut. Všudypřítomné napětí, strach z neznalosti situace. Do toho lidi strašící vláda, která lže o tom co se děje. Děj gradoval více a více a osobně jsem až na Jasona, který si v klidu volal v jedoucím metru, nenašel nějakou větší logickou blbost. A dost jsem ocenil vážnost filmu, kde nebyli nějaké vtípky. Velikost pavouků, jejich původ a důvod mutace byl taktéž logicky vysvětlem a netřeba se v tom více, v zájmu sci-fi, nimrat. Herci? Podle mě Christa Campbell a Patrick Muldoon roli zvládli na úrovni a přesvědčivě. Věděc byl správně posedlý a fascinovaný svým dílem a samotní pavouci byli animačně zvládnutí dobře (hlavně ti menší, královna byla už malinko moc). Já osobně si nemám naprosto na co stěžovat. Dostal jsem super sci-fi horor se zvířecími "záporáky", za který jsem po všech těch Planetách Opic, King Kongách, Jurských parcích apod. opravdu rád. P.S. pro verbala: Nejdřív si najdi, jak vypadají pavoučí zuby opravdu a pak něco piš, "upíří" zube. ()

Terva

CITÁT - Něco ho kouslo do kotníku a nakladlo do něj vejce.......... Příběh má několik mezer v ději (ve scénáři) a chvilkama působí zmateně. Ale to jen proto, aby se ten děj měl kam pohnout. Pavoučí triky nejsou zas tak špatné, ale hapruje dialog a hudební doprovod. CITÁT - Tohle je New York a ne National Geographic!!!!...... Scéna ve skladišti okolo 50 minuty rozesměje nejednoho filmového fanouška. Nebudu prozrazovat, ale dodám, že tohle v dnešní době prostě nemůže fungovat. Jakoby tvůrci chctěli poukázat na to, že kdysi to fungovalo a divák byl spokojen. Dnes jsou nároky na kvalitní film hodně vysoko na žebříčku kvalit. Scéna, která tak má být napínavá, se stává parodií sama na sebe. CITÁT - Ježíši, Jásone!!........... Pavoučí královna není tak věrohodná, jak by mohla být zvlášť když se motá v kruhu, ale alespoň po vzoru jiných gigantů šlape na auta, likviduje armádu a hodně při tom řve (ten pavouk, ne armáda) CITÁT - My to zvládneme.......... Posledních půl hodiny už jsem se jen smál, a pokud se chcete bavit, vypněte mozek a jen čumte, nepřemýšlejte nad logikou a užívejte si. Velkým lákadlem ve filmu je Christa Campbell hrající Rachel. ()

corpsy

Po úvodnej scéne z vesmíru, som sa tešil na výdatné monster lepidlo, do ktorého sa rád nalepím. S pribiehajúcimi minútami, ale moje nadšenie opadávalo, čo vyvolali nudné minúty, nešťavnaté akčné scény a málo gore, ktoré si myslím pri takomto námete malo mať výsostnú pozíciu. Záver, čo to zachránil. ()

Astaroth12

Je to strašná blbinka, ale i navzdory tomu, som sa i bavil. Nebolo to len o pavúkoch, ale i o zahladení stop, čo určite s originalitou nemá nič spoločne, ale práve na to, sa dosť dobre pozeralo. Film nemá skoro žiadne gore a to vzhľadom k tomu, že sa jedná o pavúčich killerov, je naozaj dosť divné. Tí menši pavúci vyzerali dosť realisticky, čo , ale neplatí o veľkej mame, to bol ťažký trapas. Film na logiku vobec nehrá, stačí si všimnúť, že pavúkom nič nerobia zbrane, ale keď už na nich hlavný hrdina vytiahne destu, tak zomierajú ako muchy. Vedel som, že logika, vzhľadom na príbeh, tu nebude, ale nečakal som, ani toľko primitivizmov. Herci, no taký Patrick sa aspoň snažil, ale ostatný, za veľa nestali i keď, sú tu aspoň pre mna, známe tváre. Akčná stránka filmu, bola o čosi lepšia, ako tá príbehová a zas som sa tak nenudil, tak dávam slabé 3*. ()

LV.Helter

Pavúci sú múdrejší než naší inžinieri. Zlé béčko, vynikajúce céčko. Na Asylum až nečakane ambiciózne a "profesiónalne". Dokonca aj herecký a scenaristický to nie je zlé. Ale aj tak to je proste sračka. Lacné trikové flicky a audovizuálne scény, boli dakedy až k slzám zlé. Prvá polovica, kde to ešte nebol eco horror, ale hlavnými nepriateľmi boli ľudia bol fakt skvelý priemer. Dakedy síce dialogy a scény nedávali zmysel, ale nejak ešte tak sa to držalo. Po nástupe pavúkov a nepodarených efektov maximálne zdevastajúce a neuveriteľne debilne. Lacnejšie ľakačky už jednoducho neexistujú a atmosféra nulova, ale proste som rád, že som to videl. Neskutočna sranda-obzvlášť som skoro zomrel smiechom pri záverečnom fighte s obrovským pavúkom. Záleží, čo od toho čákate.40% ()

TomX2

Po technickej stránke je film spracovaný relatívne fajn, čo je až k počudovaniu, vzhľadom k tunajším odpadovým hodnoteniam a samotnej premise. Prekvapivo sa aj na hercov pozerať dá a sú tu vydarené momenty, číže hodnotenie filmu by tak úplne nemuselo byť na mieste. No a potom tu je scenár.... ()

AlistairMir

A já budu jednou spoilerovat takže komu to vadí, ať dál nečte. Začínáme - Milé děti, povím Vám pohádku. Na planetu Zemi jednoho krásného dne z vesmíru žuchnou ostatky vesmírné stanice rudých bratrů (myslím Rusů, ne indiánů) a spolu s troskama také na zem žuchnou pavoučci. No a z těch relativně prckoidních cca 30cm velkých pavoučků se stanou cca 2-3 metrové bestie co začnou šikanovat Manhattan a když se objeví jejich královna, ségra Oduly a Aragoga, velkolepá, cca 15 metrů, monstrozní Spiderzilla, tak je zle. Armáda dostává na frak a svět postihne zkáza. Nebo ne? NE !! Ovšem že NE !! Protože tam kde bazuky a bojové vrtulníky selhaly, tam nastupuje náš HERO !! Naštvanej tatík dvanáctileté dcerky, kterou pavouci šikanovali, se pořádně naštve a dá všem na frak a to úplně sám. Nakope zadek i chudákovi Spiderzille. No fakt jo. Tak co z toho plyne za ponaučení? Nikdy neštvěte tatíka , kterej má navíc před rozvodem, mohlo by se Vám to vymstít. Jo a na rozvod nedošlo, manželka to stáhla. Takže spolu tahle trojka žije šťastně až do smrti, nebo dokud si holčina nenajde hošana. Pavouci vypadaj docela solidně a i když je to blbost, tak celkem baví, hlavně poslední půlhodina, tak teda za tři pecky. ()

Nivenx

Mě nepřestává udivovat jak pořád dokola točí "horory" se zvířaty. Já nevím asi jim to nedá spát, ale takových filmů, které jsou opravdu dobré, je hrstka dali by se spočítat na prstech jedné ruky. Já na tento řánr koukám spíš jen ze zvědavosti zda mě překvapí ale to se bohužel nestalo. Naposledy jsem byl spokojený u Pirani od Aji. Ale tohle se s tím vůbec nedá srovnávat a ještě ten film prostě nelze brát vážně. Původně jsem to čekal na odpad, ale přeci jen něco málo se tam našlo, co mě přesvědčilo na 25% spokojenosti. ()

Prometheus69

Nj, normálně, ho to kouslo do nohy.. ale, nakladlo mu to vajíčka do žaludku.. z čehož plyne" Že v tomto filmu mají lidi žaludek spojený z nohavicí. O_o Plus tuna jiných tupohlavostí kterými tahle sci-fi pavoukojská břečka přímo přetéká!!! Ty vole... to jsem se zas jednou nechal zlákat špatným hodnocením.. :D Budiž mi to varováním do budoucna... B)¨Když pominu tu herní stránku a vizuál... této hry? TAK MOMENT! NEMĚL TO BÝT NÁHODOU FILM? Boha jeho, kdo si objedná filmový triky u herních vyvojářů to teda nechápu? O_o O zbytku se ani nějak zvlášť rozplývat nechci... skrátka, hromada nesimpatických charterů opepřená o neskutečně špatné herecké výkony.. kterou jsou i amatérizmus naprostým zvěrstvem. Opravdu podivné dialogy a chování jednotlivých postav... vás dohání k pochybám jestli byl scénárista při smyslech když tohle páchal na papír.. Inteligence zkutečně na pochodu v čele z pancéřovanými vřeštícími pavouky... no děs.... Navíc má člověk pocit že se veškerý děj odehrává na desítkách metrech čtverečních... kdy ty samé koleje snad uvidíte ve filmu 16x! Zatím co postavy vojáci a ta ostatní chamrať neustále pobíhá kolem dokola v kruhu, kde se neustále potkávají a záměrně se likvidují. Tak na tohle Milenium mohlo kývnout? To je odpad i pro Alizyum! Odpad nedám jediné za tu herní stránku... která se mi i přes ten jistě nevalný rozpočet... docela líbila, jako hra by to nebylo špatné... bohužel jako film to dopadlo více než kastrálně: Jako nápad invaze pavouků ve městě, nejen někde na samotě v Kwik-E-Martu nebyl špatný... bohužel ta výsledná forma, prostě další krásný případ jak lze totálně prosrat dobrý potenciál natočit něco odlišného a zábavného, prachy zde nejsou všechno. Pavouci z roku 2000 rozhodně stáli měně a ve své pavoučí tématice nemají dosud konkurenci "ty vole! 13% tak tady už nechápu vůbec nic.. O_o : To J.A.S.M: Ano zrovna při této scéně z povedeným rande na slepo... Jsi tak nádherná" Jsem si ani nevím proč vybavil scénu z ALIEN4 když se ten malej kuliferda vylíhne a dostane Hladík... hmm.. jaké klišé" Ještě to chválit... ()

zolo23

Čo mám na to povedať? Filmy o pavúkoch mám docela rád ,videl som ich už veľa, ale pokaždom ma vedia nesmierne sklamať. Tento od režiséra "Takáča" je i nesmierne nudný a priblblý. Dokonca ani po vizuálnej stránke to nieje bohviečo. Preto nechápem prečo sa títo pavúci natáčali aj pre verziu 3D...či vôbec. Keď nepočítam "starú" Tarantulu, najlepší film o pavúkoch čo som videl bol Pavúči teror v hlavnej úlohe s Davidom Arquettom. Ten bol aspoň vtipný. Scéna keď vedec stojí zoči-voči pavúčej kráľovnej a povie : "Si tak krásna" je nechutné vykrádanie podobnej scény z Votrelca 4. Fuj ()

kenkaku

Ha, hááá. Mé hodnocení dalo filmu +1% :). Vážně nekecám. Uložil jsem své tři hvězdy a ze 40% bylo 41. Krásný pocit zanechat stopu... pavoučci také jednu malou nechali. Bohužel ale jen malou, průměrnou a smíšenou. Trikové zpracování je překvapivě dobré. Pavouci sice morfologicky mají s pavoukem společný snad jen počet nohou, ale vypadají fakt dobře. Herci jsou... no herci. Lidé. Pohybuje se tam pár lidí co se snaží alespoň nevypadat jako idioti. Některým to jde, některým ne. Bohužel k mé škodě zrovna do role družky hlavního hrdiny zvolili na první pohled nesympatickou machnu (jo, myslím Christu Campbell). Celý film se tváří stále stejně protivně, ukazuje až příliš často a přežije. No hnus. Prostě nejlépe hrají pavouci a pokud to jeden skousne dá se to vydržet. Celkově film nepůsobí levně (myslím z vizuálního hlediska), bohužel ale jsem ale měl pocit, že vidím něco co bylo napsáno někdy v roce 1980 a někdo čekal jen až bude trikově možné film natočit, aby vypadal dobře. Ty scenáristické berličky a prapodivné "skoky" taky nedělají extra dojem (nevím jestli blb scénárista, nebo se chtělo někde ušetřit a něco se prostě nenatočilo jak by slušelo). Celkově ale vážně dobrý a čekání na Big Ass Spider to jen zpříjemní :). ()

iXtr3m3

TV kvalita jak sviňa ale na počudovanie celkom pozerateľné. Pripomenulo mi to dokonca prvý Mimic, ale to len kvôli tým scénam z podzemia. Inak to nebolo až také zlé, samozrejme na pomery ligy, v ktorej to má šancu bodovať. ()

Corpsegrinder

Na téma pavouků bych rozhodně vyjmenoval lepší filmy (horší na druhou stranu taky), každopádně tohle zkazilo pár zásadních věcí, kterejm se dalo v pohodě vyhnout. První věc je točení asi na třech ulicích pořád dokola. Pokud jste čekali invazi pavouků v obřím městě, nedočkáte se, babouci totiž lezou pouze kolem jednoho bloku a sem tam (víc než dost) se podíváme i do tunelů metra. Druhá věc je vzhled pavouků, zřejmě si někdo prosadil jejich futuristickej vzhled takže kromě obří prdele a osmi nohou se s opravdovejma pavoukama neshodujou prakticky v ničem, tim pádem z nich podle mě ani nejde strach. Navíc neustále řvou a vrčí jak tygři což bylo směšný (v Pavoučím teroru taky hejkali ale tam to fungovalo na komediální rovině kdežto zde se to bere naprosto vážně). Akce se dočkáte docela dost ale nikdy není dost propracovaná a často působí dost nudně (všechny přestřelky jsou absolutně o ničem), potom co vyleze obří pája (ano obal opět klame protože ve filmu se pohybuje jen jeden velkej a to posledních 15 minut) se od filmu očekává že to začne bejt nadupaný ale opět se tak nestane, armáda sice používá vše co má ale opět to působí akčně asi jako Kameňák. Hlavní postavy nesympatický jak kráva, do toho jejich dcera která za film zařve tolikrát COME ON že už kvůli tomu jsem v duchu zuřil a uvažoval o tom že to vypnu a smažu. Každopádně neni to jako ostatní Asylumovky a pokud vás tyhle monster horory baví, je tohle jeden z těch novodobých lepších. ()

J*A*M*A*L

Zvířecí Sci-Fi blbost s obřími pavouky... co si o tom pomyslet? Snad každý, kdo už má nějakou tu Sci-Fi blbost za sebou, tak ví, že se zde jedná o naprostý nesmysl a ztrátu času, také, že to platí i pro tuhle blbost. A já si blbec myslel, že bude aspoň trošku solidní režie, ale to samozřejmě nebyla... aby také jo, když to natáčel a působily zde naprosto neznámé osobnosti. Také, kdo ze známých a slavných osobností se věnuje a ztrácí čas a utrácí finance za tyhle blbosti? Neznám nikoho a vůbec se nedivím. Jediný Sci-Fi film s pavouky, který se mi fakt líbil byl Starship Trophers a docela i Arachnofobie a poté už jsem vlastně nic s pavouky neviděl, už jen díky zdejšímu hodnocení, které u těchto filmů dokazuje, že se jedná o spodinu filmových dějin. Pavouky nesnáším a mám z nich husí kůži a mýt husí kůži hodinu s tím, že jsem si film ještě k tomu ani vůbec nežil, tak je to ztráta času. Navíc byly ještě tak odporně obrovští a bylo to tak pohádkové a prostě úplně trapné, už jen podle posteru a názvu, ovšem oproti názvu Pavouci útočí by se tohle jako blbost hned odsuzovat nemusela. ()

mosnak

Nějakej strašně otravnej borec je šéfem metra. Nestíhá narozky vlastní dcery a do toho se s ním žena rozvádí. A teď se mu do toho ještě připlete problém se zmutovanýma pavoukama z vesmíru. To by asi nasralo kde koho co? Spousta jeho kolegů a kámošů zařve! On to však hodí za hlavu a i přes vymyšlenou vojenskou karanténu si jde po boku své bývalé ženy pro svou dcerku. Vojáci totiž New Yorku nechcou říct,že jde o megapavouky,tak si vymyslí nějaký virus. Pak se vše posere a armáda to opět nedává. Pálí to do pavouků ze všeho co jim vojenské možnosti nabízí a...? Nic pavouci je vždycky dostanou. Naštěstí je tu ten rozvedený šéf metra,který dva obyčejné pavoučí pěšáky sejme vysokozdvyžným vozíkem. A jejich královnu (na kterou nestačil ani vojenský tank) sejme vlakovou soupravou z metra. No prostě paráda za 25% ()

dawe787

No co, u mě se jedná o dobré pavoučí béčko a já se bavil. Nepatřím zrovna mezi tipy, kteří doma chovají sklípkany a po večerech se s nimi mazlí, tudíž na mě to mělo aktivní účinek a připomínalo mi to ty filmy na videu z 80.let. Samozřejmě, že královna byla trapná a z obyčejného hlídače metra se stává postupem času Hercules, ale co jako? Copak člověk se nechce někdy jen unášet dějem, i když ví, jak to dopadne? Když si vzpomenu, tak se mi ještě líbily filmy jako Arachnofobie nebo Pavoučí teror. ()

Hapretor

Ha, to byla sranda. Tak blbé až zábavné. Ta pavoučí matka? Kam se hrabe Odulla! Takhle si představuju typický no brain fun na uspání. ()