John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

venison

Musím přiznat, že do tohohle filmečku jsem šla s velkými předsudky, které se mi naštěstí nepotvrdily :-) Příběh je velmi sprostý až lascivní, ale to mu na humoru neubírá.. Z médi Teda se vyklubala v celku sympatická postavička.. Marka Wahlberga většinou moc nemusím, ale tady mu to sedlo a byl koukatelnej (i když na 35 let rozhodně nevypadal :-D).. Mila Kunis jako přisprostlá a protřelá přítelkyně Marka doplňovala.. Potěšili i známé ksichty Sam J. Jones, Ryan Reynolds, Tom Skerritt a Norah Jones.. Jako filmový fanda jsem ocenila filmově zabarvený film podtržený slavnou filmovou muzikou a hromadou narážek a stírek na filmovou tématiku :-D Naprosto brilantní byl Giovanni Ribisi, který si vystřihl ouchyla své dosavadní kariéry (a že je umí vážně dobře) :-D Hodně zvedl laťku filmu jen svojí přítomností :-D **** s odřenejma ušima :-) ()

Pavlínka9

:) :) "To je hovno?" :D :D Film je lehce "uvolněný" a počet sprostých slov opravdu přesáhl určitou hranici, kdy jsem si opravdu řekla, zdali to tvůrci myslí vážně. Ale s podivem - to do toho filmu sedlo :D :D Dvojice Wahlberg a Ted sedla dokonale a hlášky a různá popichování, které zde probíhala byla vážně vtipné :D Film obsahuje plno hlášek, které pochopí třeba jen málokdo - např. : "Promiň, někdo mu musel zahrát Joan Crawford." :D :D A rvačka v hotelovém pokoji a "výprask" anténou od Tedyho :D :D - Bavila jsem se. A to bylo pro mě hlavní. ()

Barvoj

Film v podstatě stojí na vtipných hláškách na adresu některých celebrit. Bohužel na zápletce o oživlém plyšákovi nejde postavit žádný zajímavý příběh (a nebo se to alespoň v tomhle případě nepovedlo). Takže pokud hledáte něco, u čeho se občas zasmějete (cca 10x) a ve zbytku se alespoň nebudete vyloženě nudit, pak je tento film přesně pro Vás.. ()

neoBlast

Silná autorská ruka v pozadí vládne, i když si stále myslím, že Seth MacFarlane je tak trochu dick. Vzhledem k tomu, že je Méďa jeho celovečerním debutem, nemusíme brečet, že nám talentovaní filmaři brzy vymřou. 80 % ()

Bobik9

Seth MacFarlane udělal výjimečnou a originální věc. Jeho drsný přisprostlý humor skutečně pobaví a způsob jakým si dělá srandu z kolegů z branže je výborný! Nejlepší na tom je, že vlastně všichni lidé, kteří v tomto filmu účinkují si dělají vlastně srandu i sami ze sebe. Především Norah Jones, Sam J. Jones a Ryan Reynolds. Výborný úchylný výkon Giovanniho Ribisiho. Děj nic moc, ovšem zábava na jedničku. ()

Iwory_

Rozhodoval jsem se jestli mám dat tři nebo čtyři hvězdičky ale nakonec bylo jasno. Za ten originální nápad který jsem tu zatím ještě neviděl a za scény které mě donutili se smát opravdu nahlas. ()

geklon

Baví mě jen ta osmdesátková atmosféra amerických rodinných komedií s Tommen Hanksem a Danem Akroydem a herákem Cullkinem, popkulturní narážky a dobrá hudba, která si z toho ufňukaného, obhrublého patosu dělá výtečnou bžundu, ale těžko říci zda je to úmyslem....jinak je to zbytečná pitomost. ()

LittleJohnny

Nevím co všichni vidí na sprostě nadávajícím "drsném" medvídkovi. Nemám rád, když někdo dělá vtipy pomocí vulgárních výrazů, sice se pousměju, ale s odstupem času zjišťuji, že to vlastně byl film o ničem... Rychle pryč, než si to s těmi uplácanými třemi hvězdičkami ještě rozmyslím.. ()

elanius

(153/2012, DVDRip) / Noooo podľa mňa to až tak fresh komédia neni. Okrem méďu sa jedná o vcelku štandardný romantický šablonovitý príbeh. Jasné, asi ťažko hodnotiť iba film samotný keďže medveď tvorí hlavný tromf. Ja to hodnotenie rozdelím, maco za 5, samotný film ako taký za 3. ()

rowdys

Ale čoby, týmto medveďom by si plyšák z Citizen Dog vytrel prdel aj po rannej opici. Zopár dobrých frkov nalepených na rom-com šablónu, akú si dnes pomaly kúpite i v nedeľu na trhu na Miletičke, ešte dobrý film nerobí. Dalo sa to pozrieť, lebo tam bola Mila a keď už človek začínal prevracať očami, tak MacFarlane vhodne načasoval hlášku, ale inak je to film nevýrazný ako pinďúr na antickej soche. Ako epizóda Family Guya by to ušlo, ako celovečerák to bolo meh. ()

ivan bohatyr

Po první půlhodince to vypadalo opravdu dobře, ale postupně to ztrácelo šťávu a konec už byl spíše slabý. Zvláštní styl tohoto humoru asi nesedne každému, přece jen některé pasáže byly až tak "střelé", že byly až stupidní. Každopádně podobých "uvolněných" komedií je v dnešní době málo, škoda. ()

andymate

Někteří se na tomto filmu snaží hledat bůhvíco. Já jsem od žánru fantazy komedie s mluvícím drsňáckým plyšoidem něčekal nějaká převratná moudra, fillozofické jinotaje a podobně. Hned ze začátku jsem tento film bral jako oddechovku a nakonec byl příjemně překvapen. Mafián, pasák, hulič, ale i nejlepší kámoš plný respektu okolí z plyše? V tomhle musím ocenit i originalitu... (dost bylo mluvících pejsků >:-D) Super hlášky, tedy Tedovy ... Lori: There's a shit on the floor! Ted: Or, or, or, maybe the floor is on the shit. nebo Ted: [tlusťochovi] Back off, Susan Boyle! ...A kdo neviděl film Flash Gordon, doporučuju vidět nejlépe před Méďou. Jediné, co bych vytknul je linie s tou ženskou... DEATH TO MING!!!!! ()

T-pack

Seth MacFarlane musel dokázat, že zvládne i něco jinýho, než sotva půl hoďky random fórů a myslim, že tohle dokázal. Nedokázal nemluvit jako Peter Griffin, dokázal naopak přesvědčit, že by z něj klidně mohl být novej Jim Abrahams. Marky Mark a Teddy jsou kámoši k pohledání a i přes mírně otřepanou romantickou linku nám snímek aspoň necpe žádný sračky, vztah Johna a Lori působí v mezích přirozeně, což je dneska plus, proti vztahu Teda a Johna se nedá říct ani popel. Neni to chlámačka od startu do finiše, některý fóry jsou vytušený, na druhou stranu je jich tam hromada, který dokážou vyrazit dech. Já od toho novej Hangover nečekal, nadšenej, ale furt v klidu, nebudu zas nadhodnocovat. Výbornej film, ale počkáme si na dalšího MacFarlana. ()

Phietros

Hodně originální komedie, která až na pár nesmyslů baví po celou dobu! Rozhodně se nejedná jen o filmek pro dětičky, jelikož dospělí si ho užijou daleko více, díky kouskům Teda, jeho dospěláckých keců tak i příběh života Johna, který trochu poukazuje, že občas člověk dělá vylomeniny a neuvědomí si, kdy je čas přestat:D 75% ()

hroubek

Na tento snímek jsem se hodně těšil, od té doby co jsem viděl ukázku. Byl jsem zvědav, jak si povede autor Family Guy Seth MacFarlane. Musím říci, že jeho první hraný film se moc povedl. MacFarlane je hodně talentovaný. Jeho talent nespočívá jen v dabingu, ale taky vytváření parádních postav. Jako režisér mě přišel velmi sebejistý a zvládá správně časovat vtipy i emoce. Film má podobný styl vyprávění, jako některé epizody z jeho seriálů. Nahodí se zápletka a stačí si sednout a pozorovat. To samé se dá říci o nekorektnosti humoru, který uráží každého, a to bez výjimky. Samotný Ted je zábavná postava, která se chová jako hovado, ale v jádru je to největší sympaťák a hodněkrát dá zavzpomínat na Paula(ten film, ve kterém je Simon Pegg a Nick Frost a Seth Rogen tam mluví mimozemšťana) svým chováním. Mark Wahlberg a Mila Kunis tvoří moc pěkný pár a jejich sehranost je přirozená a skvěle zvládají komediální scény. I vedlejší postavy jsou velmi vtipné a nejvíc to platí o Giovanni Ribisiovi. Velkou radost mě udělalo spousta narážek na slavné filmy a známe osobnosti jako Star Wars, Indiana Jones nebo pocta Flash Gordonovi. Osobně jsem měl dneska obrovské štěstí, protože se mi podařilo sedět v sále na tomhle filmu úplně sám, takže jsem mohl dost hlasitě projevovat své nadšení z nejpeprnějších vtipů a nekorektních scén .Už teď považuji Teda za jednu z nejlepší komedií roku a proto nezbývá než ho všem doporučit. PS:Ryan Reynolds má příjemné cameo. ()

dANo

Kvalitne uletená komédia plná nadávok a hulenia trávy... Mne to sadlo a dobre som sa bavil aj napriek tomu, že samotný príbeh bol v podstate celkom plytký. Vtipných scénok tam bolo fakt veľa a hlavne rôznorodých, takže nemám problém dať nadpriemerné hodnotenie a odporučiť to (špeciálne fanúšikom fajčenia trávy:). ()

Timak

Pravda, většina vtipných scének se objevila již v traileru. Ale opravdu jsem se dobře bavil a hlavně - od srdce se zasmál. Poslední dobou velmi ojedinělý kousek, zvláště u amerických komedií. Mé srdce chlapce by si moc přálo dvojku, ale rozum dospělého muže mi říká, je to dobré takové, jaké to je. Takže prosím, nepokažte mi to! ()

drake31

Macík sa podaril, a po dlhej dobe je to film ktorý nesklamal moje očakávania. Tomuto filmu možno vytknúť len prílišný pátos a neoriginalitu v závere, ale to prevažujú všetky tie narážky, odkazy, tona nekorektného humoru, Mila, Seth a jeho roztomilý macko. Ted je komédia ako lusk, a ukázala Sethov talent inde než len v animovanom/hlasovom svete. Give me more ... ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)