John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

Rudinsky

Áno, je to nekorektné (minimálne pre puritánskeho amerického diváka) - ale v žiadnom momente ma to neprekvapilo. Milé odkazy, milý zvhlík Ted (perfektné CGI), otravný Wahlberg, sexi ženy, fekálno - pseudointelektuálny humor... Nemá to drajv. Kým napríklad v Hangoveri fungovalo napätie, krimizápletka, hardcore scény a aj tá romantika, v Tedovi nefunguje ani jedna zložka. Perfektnú gradáciu, vypointovanosť a nepredvídateľnosť som si všimol iba pri jednej scéne, pri ktorej mi ale od smiechu striekali slzy naokolo (Ted sa "udobruje" s Johnom). Keď MacFarlane dospeje a bude nútený otupenému divákovi ponúknuť aj niečo nové a iné, už teraz sa na to teším. ()

Chmur

Chvílemi milé, někdy úsměvné, předvídatelné a v podstatě o ničem. Celkem se mi líbily soundtrack, vzpomínka na Flashe Gordona a Queeny, závěrečné titulky:-) ()

Billie777

Těšila jsem se ale nakonec jsem byla docela zklamaná. Většina uživatelů to tu vychvaluje do nebes a tak jsem čekala něco opravdu dobrého, originálního, zábavného... Přitom se to ale ani moc neliší od většiny amerických komedií. Změna je jen v tom, že postavu zábavného, sprostého, hulícího a sexuchtivého kámoše tu nepředstavuje člověk, ale plyšový medvěd. Roztomilý plyšák, ale jen do té doby, než promluví. Vulgární humor mě nebere. Pořád samé "fuck, fuck, fuck" mi přišlo chvílemi už moc. Ale divákům se to asi líbí. Komedie, která se z ničím nepáře, kde se hulí, souloží a sprostě mluví a je to děsně cool... to mají lidé rádi. Podle mě to nestačí. Kromě toho mi přišlo, že Mark Walhlberg se do komedií zoufale nehodí. Mila Kunis byla super, asi jako jediná mi tam opravdu nevadila. Ano, také jsem se zasmála, dělat si srandu z Twilling apod. mě baví. Zároveň jsem se ale chvílemi i nudila a říkala si, když to už skončí. ()

Zagros

Je docela smutné, že podobná kravina má tak vysoké hodnocení. Nečekal jsem žádný zázrak. Měl to být film pro pobavení a měl rozesmát. Spíš jsem se zhrozil, kam až může dojít americký pokus o humor. Některé věci byly docela nechutné, na tom si film ale stavěl. Spíš mě štvala ta nevyváženost. Vtip, nechutný vtip, romantika, blbý vtip, city, nechutný vtip, romantika, trapný vtip, dobrý vtip, nechutný vtip, ... atd. Kvůli těm pár povedeným vtipům a uvědomění si, kde až můžou ležet hranice oblíbené komedie, jedna hvězda. ()

JamesSi

Velmi nadhodnocený film. Slyšel jsem, že je to jedna z nejlepších komediích všech dob a na místo toho mě to dost zklamalo. Zasmál jsem se asi dvakrát nebo třikrát. Asi mi nesedne Seth MacFarlanův humor. ()

Loki_Six

"Now if there's one thing you can be sure of, it's that nothing is more powerful than a young boy's wish. Except an Apache helicopter. An Apache helicopter has machine guns AND missiles. It is an unbelievably impressive complement of weaponry, an absolute death machine." ()

enyama odpad!

Dějová linka a celý příběh je pro mě za 3 hvězdičky, ale ty prasácké výrazy (lehké děvy ani nemluvě), které tvořily téměř 90 procent dialogů to sráží hodně nízko!! Po 10 minutách jsem litovala, že jsem nešla do vedlejšího sálu na Batmana!! Nicméně Flash je těžká vzpomínka na mé mládí:-D a nezapomněla jsem si zazpívat Flash Aaaaaaaaa... :-D :-D To však asi proto, že jsem nevěděla, jestli se hanbou propadnout na místě nebo co jiného...!!! Hnus ()

jakeer

Mal som všelijaké očakávania ohľadom tejto filmovej prvotiny Setha MacFarlana. Síce jeho animovaný sitcom Family guy patrí medzi moje najobľúbenejšie, jeho ostatná tvorba (American Dad, The Cleveland show, Robot Chicken...) ma veľmi nenadchla (a aj samotnému Family guy už dochádza ostatné roky šťava). Avšak Macík (Ted) príjemne prekvapí. MacFarlane dokázal svoj štýl humoru skvelo adaptovať pre strieborné plátno a hoci sa nevyhne pár zaužívaným grifom z Family guy (samoúčelné dlhotrvajúce bitky, politický nekorektný humor - narážky na rasu, vierovyznanie, etnický pôvod...), deje sa tak v znesiteľnej forme, keďže MacFarlane sa prispôsobuje väčšinovému publiku (a vôbec mu to nemám za zlé). Film ma od začiatku baví, dej je vtipný a napriek niekoľkým hluchým miestam (metráž mohla byť kľudne pod 90 min) nemôžem udeliť inak, ako plný počet hviezdičiek. Odporúčam ísť do kina - či už pre samotárov, páry, alebo väčšie partie - zábava je zaručená. ()

cold

Když jsem viděl trailer, tak mi hned vytanulo na mysli, že to bude americká kravina, kde nejlepší hlášky vykecaj hned v upoutávkách. Ani jsem si nedokázal představit, čím zaplněj zbytek a ono se to kur.. docela povedlo. Namíchání ruzných žánrů položených a založených na absurditě oživlého plyšáka je dobře střídaná hláškama obou aktérů i jakýmsi jiným pohledem na otázku přátelství,přání, slibů a zda vůbec..... Každý chlap je vlastně dítě jen s vyším věkem ty hračky stojí více pěněz. ()

beba789

Zábavná komedie pod režijní taktovkou tvůrce Griffinů,která vám místy samotné Griffinovi připomene. Plyšák,který má rád prostitutky,rák kouří hašiš a rád se fláká je rozhodně zaručená zábava,která u vás vyvolá záchvaty smíchu.Mila kunis která vytírá výkaly od jedné prostitutky vážně stojí za to :D.Nechápu ale jedno.Medvěd si to rozdává se spolupracovnicí v obchoďáku a půl hodiny na to si stěžuje že už hodněkrát dával stížnost firmě,která tyto medvědy vyrábí,že ho nemá.Dále mě zde velice rozesmál labilní syn Robert z kterého vyroste Taylor Lautner s homo tatíčkem,kteří sní otom že Méďu dostanou.Letní komedie,která rozhodně stojí za to a těším se až se na ní opět podívám.82%. ()

Hanys_

MacFarlaneovi bych asi měl dát šanci i v těch jeho animácích, protože jeho první celovečerák je jednoduše bomba. Jasně - mohlo to být ještě více vyhrocené, nekorektní, mít ještě jedno geniální cameo, ale i takhle Ted strká do kapsy všechny nejen-letošní komedie. 9/10 ()

Junglista

Takhle si pohádku představuje Seth MacFarlane. Je to stejnej případ jako Family Guy. Pár naprosto odzbrojujících srandiček a hromada těch slabších, což celkově střídá geniální momenty s vatou. "Vykrádačky" filmů sou vkusný (hlavně ET) a líbil se mi i Sam Jones parodující svou asi nejslavnější roli. Kupodivu i Marky Mark byl docela v pohodě. Takže celkově lepší komedie. Fanoušci Family Guye, nechť si přičtou jednu *. Ale jedinej případ, kdy sem si vyloženě natrh bránici byl "Look what Jesus did" (to sem se opravdu chlámal jako už dlouho ne). ()

Janega

Je to originálne, je to šialené, úchylné, uletené a je to super. Toto tu na poli filmových komédií chýbalo. ()

Earl10

MacFarlane se do toho pustil opravdu pořádně. Když hraný debut, tak ať to stojí za to! Svým způsobem se jedná o roztaženou epizodu Family Guye, ale s tím rozdílem, že zůstává počet fórků, ale mnohem delší stopáž zajištuje přehlednost a větší údernost všech vtípků. Filmově překvapivě dobré, režisér skvěle pracuje i s živými herci. Malinký problém mám pouze s Wahlbergem, který mi v civilu přijde jako nesnesitelný člověk, ale naštěstí pobral malinko hereckého umu, takže s malým odporem ho překousnu. Snímek je napěchován odkazy na seriály i filmy všeho druhu, dokonce i na MacFarlenovu vlastní tvorbu. Dočkáme se i malých pomrknutí na Česko. Zatraceně originální komedie s dokonalou úderností vtipů, jednou drsnou rvačkou a jedním hodně divokým mejdanem. Nechutností překvapivě poskrovnu, ale také se objeví. Výborná práce! P.S. Poslední fórek na Lautnera, je geniální! [viděl v kině] [85%] ()

MareT.

Já si s radostí přihodím i tu pátou hvězdu. Zbožňuju humor tvůrců Family guy a byl jsem strašně zvědav, jak se jim bude dařit na poli hraného filmu. A povedlo se jim to na výbornou. Tolik odkazů, hlášek a absurdního humoru (jak jsme od nich ze seriálu zvyklí) se jim podařilo vecpat do 106 minut, že jsem to nečekal ani já. Místama jsem zapomněl, že sedím v kině a měl pocit, že se dívám na Family guy s živými herci, protože se ve filmu objevuje hodně podobných rysů (kuřecí bitka, celý Ted je vlastně na stejném principu jako Brian ze seriálu-dokonce i jeho přítelkyně je podobná těm od Briana, John je zase Peter-nezodpovědný s blbýma nápadama). ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)