Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

Kriklan49

Neucelený blábol. Co chvíli se pokouší o drama či komedii a vzápětí je z něj komix. Zápletka, postavy a jejich motivace krajně nesmyslné. Nemá smysl to tu dál rozebírat, protože podle mě je špatně snad každá scéna. ()

Ace.A.T.L.

Super obsazení postav, místy parádně vtipný, místy parádně western a místy parádně Tarantino. Rozhodně jsem se hodně bavil a film jsem vzal jedním dechem. Za mě zasloužených 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

jojto

Fanfastický výkon Kapria, Valca a prekvapivo i Ďzeksna, posúva tento pre mňa nezaujímavý a ničím originálny počin Tarantína (očakával som krvák krvákov :)), o poschodie vyššie. Inak slabý dej i akcia sú okorenené o herecké, áno môžem to povedať, UMENIE, týchto pánov. P.S: Ale tie kolty robia v podaní Tarantína teda riadny rachot, to nehovorím o devastačných zraneniach :)) ()

TillCZ

K filmu jsem se dostal až po nějaké době a trochu jsem se ho obával. Přeci jen, většina westernů z dnešní doby je odpadní kvality. Ne tak Django, čím více jsem se na tento film koukal, tím víc jsem byl mile překvapen kvalitou a zpracováním. Nápad a zpracování excelentní, zápletka dobrá, občas mit rochu vadila hudba, ale to se dá přežít. Rozhodně doporučuju se mrknout. Nakonec jsem se rozhodl dát 5* za písničku na konci :) ()

Drobek7

Jeden z nejlepších filmů Quentina Tarantina. Quentin již dlouho dával najevo svůj sen natočit western. A dopadlo to náramně! ()

Spoiler

Tři věci mám na srdci. 1. Tarantino je jediný svého druhu a my "Tarantinovci" na něj nedáme dopustit. Zbožňujeme jeho pojetí dialogů mezi jednotlivými postavami a milujeme jeho smysl pro humor. 2. Ku-klux-klan. Tuto scénu považuji za jednu z nejvtipnějších, kterou jsem kdy viděl. Důkazem toho je, že kdykoliv se zavede téma hovoru na Nespoutaného Djanga a já připomenu slavný ku-klux-klan, tak je o zábavu postaráno. Lepšího důkazu neni. 3. Christoph Waltz! Obsazuj ho dál Quentine, uděláš radost nám i sobě. ()

J.Bakhita

Podle mého mínění, jeden z nejlepších filmů. Zajímavá pointa, skvělá hudba, dobrý scénář a bezkonkurenční Christoph Waltz. Děj se na začátku rozjíždí hodně rychle, takže člověk sleduje film s pusou dokořán. V druhé polovině se zpomalí a je to zase hra na nervy. Herci výborní a český dabing rovněž ( Jamiemu Foxxovi přidává). Christoph Waltz snad poprvé v kladné roli a velice mu to svědčí. Byl to od Tarantina podobně dobrý tah, jako obsazení Henryho Fondy do záporné role v Tenkrát na Západě (ačkoliv Tenkrát na Západě je už samozřejmě klasika). Taky musím ještě upozornit na postavu, kterou ztvárnil Samuel L. Jackson. Snad jen finále je trochu nevěrohodné, ale Tarantino se nikdy s ničím podobným nepáře. Za mě jasná pětka. ()

Grendysa

Tarantino pořád dokáže překvapovat. Skvělá kombinace žánru, se špetkou Tarantinovského humoru. Akce je úžasná, hlavně přestřelky jsou bravůrně natočené. Krev se práší ve vzduchu a je to fantastické. 90% ()

tomas_j

Škoda poslední půlhodiny, v té se do té doby vtipný, napínavý, částečně originální film, stává pípovinou. ()

Reiben1994

Nedávno viděno asi po páté a stále stejně dokonalé. Tarantinovsky skvělé dialogy, ústřední duo Waltz+Foxx jedním slovem úžasné, humorné scény, u kterých jsem smíchem brečel (KKK), jedinečný DiCaprio ve skvělé roli otrokáře, nahláškovaný Samuel L. Jakson, epická hudba, krásné scenérie, výborné zakončení.. Tenhle film má zkrátka všechno. ()

Lukys

S Pulp Fiction je toto asi moje nejoblíbenější Tarantinovka. Je to trochu jiný western s lžičkou dobrodružství, špetkou bláznovství a vyjde vám zábavná podívaná, kde nemusíte nějak řešit děj a v některých případech i fyziku, Stačí když se uvelebíte a jen si to užívejte, ať už se tam děje cokoliv. Christoph Waltz podává trochu přehrávaný výkon, kterým vás zaujme už během prvních 5 minut filmu a jestli milujete Pulp Fiction...pravděpodobně si zamilujete i tohle. ()

HellsAngel

Django je jednoznačne film, ktorý je z celej Tarantinovej tvorby najbližšie širšiemu publiku. To ale vôbec nieje myslené ako negatívum, nakoľko je vo filme stále viditeľný jasný rukopis tohto neopakovateľného tvorcu. Len to tentokrát spravil trošičku ináč. Stále je to ale vtipné, cool drsné, tarantinovsky originálne s tradične brutálnym finále. Herecké osadenstvo odviedlo svoju prácu na výbornú (Waltz opäť geniálny, DiCaprio fantastický, L. Jackson znamenitý a Foxx správne drsný). V podstate žiadne väčšie výhrady sa nájsť nedajú a preto môžem opäť povedať, že Quentin nesklamal. ()

Tondonis

Trošku odlišný film od klasických Tarantinoviek. Vždy sa nájde niekto kto jeho tvorbu odsudzuje (či už pre dlhé dialógy alebo prílišnú brutalitu). Ešte nikto mi však nepovedal, že sa mu django nepáčil. Fakt neviem čo tomuto filmu vytknúť. Skvelo obsadené charaktery (bravúrny a právom ocenený Waltz, štandardne kvalitný Jackson, v pohode Fox a nechutný Leonardo, z ktorého bolo cítiť, že si rolu záporáka vychutnáva:). Tento film si vždy rád pozriem a som si istý, že aj diváci, ktorí nie sú fanúšikmi Tarantinovej tvorby. ()

Merenre

Byl tam dicaprio, pak nějaký negr a nějaký skopčák, střílelo se tam... nebylo to ani úplně strašné, ale ani nijak dobré. Stráveno, paměťový záznam vymazán pro nezajímavost. ()

WUTEN odpad!

Tak tentokrát jsem nejvíce trpěl. Opravdu nechápu jak tohle může mít 88, co to vysral na to plátno Tarantino, to už mu taky vlezla ta korektnost do palice, chujovi. Film o negerským kovbojovi, to není ani jako vtip dobrý. Negr je tady jako super-hrdina, doslova superman, má aimbot v revolveru, nemine nikdy, vždy se vyhne kulce a zranění a za nim cela skládka mrtvol. Tohle byl opravdu anti-bělošský film. Ubrečený doktor kterého vždy rozesmutnilo pokaždé když někdo jenom šáhnul na negra nebo negerku ale když měl zabít bělocha bylo to jako zabít mouchu,. A ta pohádka o tom jak negři milují a jsou ochotní riskovat všechno jenom aby zachránili svoji lásku, takoví pytel blitek, negři neznají lásku, střídaj jednu za druhou a o děti se nestaraji, tohle je jejich láska, celý den vegetit, občas na někoho skočit, zhulit se, sfetovat se, občas někoho okrást nebo zabít a sedět si vesele na sociálních dávkách, tohle je skutečná realita a jejich život. Dát dohromady negerskýho kovboje který pozabíjí hromadu bělochů jenom kvůli jednomu vopičákovi je opravdu degenerace Tarantina největšího kalibru. Aspoň když jsem uviděl Dicapria, tak se mi trochu ulevilo, ten dal malinko odporu tomu smradlavému vopičákovi a jeho degešovi který se za každou cenu a to doslova snaží zachránit jednoho a potom druhého vopičáka jenom kvůli tomu že má patologickou nenávist k vlastní rase, což se mi dělalo opravdu na blití. ()

Medvedialaba

Strhujúci príbeh plný akcie, vynikajúcich hereckých výkonov, neočakávaných zvratov, ale aj humoru a skvelej hudby Ennia Morriconeho. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake