Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiální text distributora)

Dont

Určitě si tohle budu chtít zopakovat a možná pak půjdu s hodnocením i výš, napoprvé jsem totiž měl trochu jiná očekávání (bude to asi tím, že jsem od Wese Andersona ještě nic jiného neviděl, jak to tady tak čtu kolem… :-)), ale zklamán jsem nebyl, to zase ne. Čekal jsem víc humoru, kdy se budu za břicho popadat, místo toho jsem dostal nevšední zážitek, který se dost vymyká současné západní produkci. S odstupem jednoho dne po zhlédnutí zjišťuji, že na některé scény bych se rád podíval znova, protože je možné, že byly o dost lepší, než se na první pohled zdálo. Každopádně kromě dospělých hereckých hvězd (Edward Norton jako Scout Master Randy Ward nemá chybu a Bruce Willis mi tady na rozdíl od jiných jeho rolí vůbec nevadil), byly opravdu výborné i dětské herecké výkony. Postava Sama Shakuskyho je vskutku nebývale originální, stejně tak podivný vypravěč. Za zmínku určitě stojí také povedený hudební doprovod, včetně závěrečných titulků. ()

Vědma

Zvláštní filmy Wese Andersona mi nikdy k srdci nepřirostly, ale tento má šanci. Asi proto, že mám ráda filmy o dětech, které jsou pro dopělé. Svět dětí, zvlášť v tomhle věku těsně před dospíváním, není ani jednoduchý ani snadný, jak si možná dospělí myslí. Každá starost a bolest v tomto věku má velkou váhu, však si vzpomeňte. Herci si své role většinou mimo škatulky rozhodně užili. Moc se mi líbíl úvodní průřez domu, ve kterém bych strašně ráda bydlela. ()

Aleee89

Konečně jsem se dočkala filmu, kterému se, až na výjimky, naše kina tak trestuhodně vyhnula. Wes Anderson se svou typickou poetikou opět nezklamal a připravil snímek tak jiný a tak svůj. Dvojice zamilovaných je úžasná stejně jako ostatní postavy, které přesně dotvářejí kolorit díla. Celkově je to divné, vtipné, dojemné, krásné, smutné, oku i srdci lahodící přesně jako celá Andersonova tvorba. ()

Skip

Podle mě hodně přeceněné cosi, co je hodně mimo mísu, není to vtipné, naopak je to poněkud ujeté v tom negativním smyslu. Sem tam možná technicky povedené, jinak ale suché a nudné. ()

sssssycak

Nevím, jestli je to nejhorší nejlepší nebo nejlepší nejhorší film, co jsem kdy viděl. Je to docela neuvěřitelné psycho. Kdo neviděl, neuvěří. Nedokážu nijak racionálně vysvětlit, proč dávám plný počet v hodnocení, ale prostě něco mi říká, že to tady tak musí být. Ty modrý, vykulený oči hlavní představitelky budu před sebou vidět ještě dlouho... stručně - naprosto geniální a originální film ! ()

marleyy

80% Kino. Jeden z nejpozitivnějších filmů, co znám. Ach ty barvy... Jinak bravůrní výkony dospělích herců, které bych ale řekl, že dokonce překonala omladina v podobě hlavní živočišné dvojky. ()

*Elfík*

Já, dávajíc pět hvězd, nejvíce oceňuji krásné čisté záběry, ta souměrnost mě dostala do kolen! Dále tu máme hudbu (obdivuji tě, Alexandře Desplate), herečky a herce (miluji tě, Edwarde Nortone), skvělou režii (děkuji ti, Wese Andersone) ale hlavně ta kamera. Ach, ta kamera (velmi si tě cením, Roberte Yeomane)! V neposlední řadě se omlouvám za příšerné skloňování ultrasupernádhernýchamerickozprzněnýchantiskloňovacíchprotosetakvztekám jmen a zároveň tleskám tomuto vytříbenému druhu humoru, jež Anderson a spol. používají ve svých filmech (dále už jen prosté A). Vsuvka: Edward, vyjadřujíce se k chýši/domku na dřevěné, vysoko vyrostlé nožce: ''A jak ji tedy máme postavit?'' ,,Níž, postavte ji níž.'' Minimalistické dialogy jsou jen důkazem toho, že se nemusí mluvit příliš, ale když už je něco řečeno, je to hláška nad hlášky! Debilně poskládaná věta, vím. Poznejmež trochu té historie: Moonrise Kingdom mě pronásleduje už bezmála rok, kdy jsem viděla první fotky, hned se mi zalíbila ta netypická barevnost, tak typická pro A. Trailer jsem poté viděla, obávám se, zřejmě tak šestkrát. Na MFF byl vyvěšen plakát, dokonce jsem se u něho vyfotila! Jaká to událost! Škoda, že jste tam nebyli. Mimo jiné, pokud by to někoho zajímalo a já věřím, že se někdo takový najde, jsem se vyfotila ve skoku podobnému Věře Chytilové u plakátu (věřte nebo ne) Věry 68. Tyto dvě po sobě jdoucí (jen jednou) události zapříčinily, že jsem oba dva filmy co nevidět vyhledala, a jala se je zhlédnout. A jaké bylo mé překvapení, když A. povýšil v mých očích na režiséra tak schopného, že se bude za několik desítek let (až, houžvička, trochu povyroste) rovnat třeba samotnému Allenovi (dále už jen prosté A). Tak to už ale trochu přeháním, nikdo se přeci nemůže rovnat A. Ani A!! Mějte rozum!! Nicméně, film je jedním z nejlepších, co jsme měli tu čest poznat za rok 2012. Alespoň by mohl dostat toho Oskárka, prosím! Nebojte, už končím, přidávám se do skautů, beru nedělní botky, červenou čapku, do uší brouky, do ruky letenku a rovnou skáči/letím do otevřené náruče A. a spol. Vyčkávám jejich/jeho další film... Netrpělivě, sic natěšeně, byť nedočkavě. ()

Foma

Vrcholnej Anderson, tak vtipný, že už jen při vzpomínce na film se mi loudí úsměv do tváře :-). plus další, hlubší roviny, kdo ví, jestli si je chceme vůbec připustit... ()

kajas

Na Andersonovo panoptikum jsem si musela chvíli zvykat (a jeho zarytou fanynkou se asi nestanu), nicméně tento příběh (nejen) o dětské lásce mě ve výsledku docela bavil. ()

major.warren

Až vyjde měsíc je roztomile svérázná komedie od Wese Andersona, která baví a jen tak nepustí. Až vyjde měsíc se vyznačuje hned několika znaky, podle nichž již tradičně rozpoznáváme filmy Wese Andersona; skvělý scénář, specifický obraz, symetrická kamera, výborné herecké výkony, zejména skvělý Bruce Willis v roli osamělého šerifa. Anderson tentokrát vypráví o lásce, ale tak volně a nápaditě, že bychom film sotva zařadili mezi zástupce romance. Příběh se odehrává na malém ostrově, hlavní hrdinové jsou děti (Sam a Suzy), outsideři, kteří naleznou vzájemné porozumění a rozhodnou se společně utéct ze svých nešťastných životů. Když se náhodou vyskytne problém, dvojice ho odstraní se stejnou jednoduchostí jako jiní dýchají. Nápad s vypravěčem je úžasný, přesně takové drobnosti filmu pomáhají. Až vyjde měsíc je neskonale kouzelný film a rozhodně jej doporučuji. Wes Anderson je zkrátka génius. Nejlepší scény jsou dopisování, tanec Sama a Suzy, blesk a finální sekvence v bouři. U mě 80% a čtyři hvězdičky. ()

Chrysopras

Je to krásnej pocit setkat se s tvůrcem, kterej tak miluje pohyblivé obrázky! A navíc s vytříbeným ba vymazlenym "rukopisem" - neni zas tolik tvůrců, který maj jasnej originální štyl. Sice ho nebaštim na 100 %, ale je to milé, vtipné, lehce absurdní. Ano příště už asi napíšu jen WES ANDERSON :-). Jo a náušnice! ()

fmash

Barvité a imaginativní, to jsou první pojmy, které vytanou u tohoto filmu na mysli divákově. Poměrně odvážné a vtipné, přibude po chvíli. Jen aby to nebylo příliš samoúčelné, přidá se po chvíli obava, ale ta se mi nevyplnila. Klasický motiv prolínání a střetů dospělého a dětského světa je v Moonrise Kingdom zpestřený tím, že se jako děti chovají skoro všichni. A to v kulisách takřka magických, od krásné přírody, přes skautského vedoucího se žvárem v koutku až po strojovou sociální pracovnici v modrém. Vyhnu se vyzdvihování detailů i popisům toho, že jsem měl chvílemi problém s hlavním dětským hrdinou či se stoupající vážností v závěru, jenom řeknu, že jsem se výborně bavil. Čímž nemyslím, že bych se plácal smíchy do kolen. ()

ibeh

Zase jednou jsem se v kině královsky bavila. Ve Světozoru, v malém sálu, pohodoví diváci i báječný film. Výborná hudba, scéna /divadlo je znát/, herci-děti hlavně / 12 letý přemoudřelý podivín s dýmkou, stále "naprdlá" puberťačka, Murray je můj oblíbenec a i "Vyliše" jsem tu snesla /, příroda, humor, napětí i dojetí. Skautské oddíly a jejich vedoucí neměli chybu. Občas jsem si připadala jako na jiném světě. Co více si člověk může přát. ()

Fanucci

Geniální úlet. Krásné, symetrické záběry. Úžasná hudba, atmosféra...vlastně dospělá zápletka zahrána dětmi s výbornou dávkou nadsázky. Film, na který se koukáte s úsměvem od začátku do konce. Obrovské (milé) překvapení. ()

Eldrick

Nepochopil jsem, nechápu a ani nechci chápat, co je na tomhle průjmu plnym pitvořících hereckých es úžasnýho. Wes Anderson jde prostě úplně mimo mě. Naprostá kolosální vagína. ()

buchli

Anderson opět nezklamal. Nesmírně poučná sonda do skautingu, sociální péče a skladby symfonického orchestru. Třešničkou na dortu pak je postava podivného průvodce geografii a počasím ostrova, který jako by zároveň patřil i nepatřil do příběhu. Všechno ostatní by byly spoilery. ()

easaque

Anderson v plné síle - příjemně hravý a kouzelný. Téma nebylo lehké, ale uchopil ho skvěle a bavil jsem se od začátku do konce. Skvělá kompozice všech filmařských profesí. Asi jeho nejlepší film, alespoň z těch co jsem viděl. Možná časem přijdu na chuť i těm, co se mi moc nelíbili. [ PŘÍBĚH: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona