Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiální text distributora)

milicjant

Wes je věčnej kluk. Teskně se ohlídne až s posledním obrázkem, jinak střílí mimózně a po svém all the time. A my, kteří byli dětmi i svojsíkovými pohrobky ve stejném čase, pobaveně počítáme zásahy. Jak do Snoopyho krku, tak do našich "dospělých" srdcí. ()

Tony.cs

Tahle příjemná tragikomická blbinka rozhodně není určena pro konzumního diváka. Nebo naopak je pro něj jako stvořená? No ne každý chodí do kina na filmy k zamyšlení, ale americká dobová atmosféra se na novém kontinentu rozhodně uchytí. ()

contrastic

Wes Anderson se nezapře a podobně jako v Životě pod vodou nechybí originální a trochu zvláštní pojetí, ale tentokrát jsem se až tak dobře nebavil. Škoda, čekal jsem mnohem větší nářez, vzhledem ke skvělému hereckému obsazení. ()

ABLABLABLA

Jo tak tohle můžu. Co se týče příběhu, tak uznávám, že tu vcelku o nic nejde...ale právě to, jak je to nic zpracované je kouzelné, zajímavé, zvláštní a naprosto úžasné. Hlavní herci? Ještě jsem se s nimi nesetkala, jak bych ale taky mohla, když to jsou naprostí nováčci ve filmovém průmyslu, ale možná že právě proto to bylo ještě lepší. Měli neskutečně zajímavé obličeje a co se týče hrdinů tak tam byly zvláštní zase jejich povahy. To že si tam zahráli i takové hvězdy jako Willis, Norton a Murray beru jako plus, nezabírali hlavním postavám moc místa, ale zároveň jejich příběhy nebyly odbyty a co si budeme nalhávat, oni prostě umí hrát. Což kupodivu musím říct i o veškerém dětském osazenstvu. Když srovnám herecké výkony dětí u nás v ČR a tady v tomhle filmu např. tak to je sakra rozdíl...naprosto neuvěřitelný. No to by bylo k hercům....a co teda to zpracování? Popravdě nevím ani, jak to popsat. Zvláštní souhra barev - někdy skoro v Amélii z Montmartu a jindy to zase oplývalo tóny spíše splývavými do odstínu hnědozelené většinou...jak jinak v lese ;) Střihy scén? Už na začátku nás zaujal Bob Balaban coby průvodce ostrovem, pak scéna procházející postupně domem zachycující veškeré obyvatelstvo...a pokračovalo to ve stejném tempu...paráda. Možná se někomu zdá, že tu na film pěju moc velké chvalozpěvy a komplimenty..ale mě se prostě neskutečně líbil a jsem z něho ještě pořád u vytržení a myslím si, že to je jeden ze skvostů letošního roku. ()

blackrain

První láska zanechá v člověku nesmazatelnou stopu. Herecké obsazení bylo skvostné. Hned od začátku mě tenhle film chytnul a pozorně jsem ho sledovala, protože jsem neuměla vytušit, co se stane v následující minutě. Myslím, že toho nebude schopen nikdo. Nicméně, to všechno do sebe dokonale zapadá. Svérázné a rozotmilé to tedy bylo a samozřejmě nápaditě vychytané. ()

kaylin

Romantické příběhy mohou mít různorodou podobu. Někdy si milenci píší v čase, někdy musí skončit na druhém konci světa, aby našli tu pravou lásku. A někdy ji už najdou ve skutečně mladém věku. Když v titulcích uvidíte jméno režiséra a osobitého tvůrce Wese Andersona, hned vám asi dojde, že zážitek z tohohle snímku bude trochu jiný, než zážitek z ostatních romantických filmů. Tak v první řadě se většina snímku odehrává ve skautském prostředí. Ani tohle není moc obvyklé. Exteriéry jsou zde krásné, postav minimum. Jen skauti, jejich vedoucí, někteří z rodičů, policista a to je všechno. S více postavami není třeba počítat, protože nejsou třeba. Skauti jsou hlavní, především pak jeden z nich. Kolem něho se točí celý příběh. Sam se zamiluje do Suzy, ona se zamiluje do něj. Společně spolu utečou. Je to láska jako řemen, ale copak pro ni mohou mít rodiče pochopení? Wes Anderson zase dokázal rozjet neskutečně absurdní a neskutečně krásnou podívanou. Lásku mezi chlapcem a dívkou dokázal Anderson vykreslit tak dojemně a lidsky, až je to neuvěřitelné. To, o co se pokusil Terry Gilliam ve svém filmu "Krajina přílivu", tedy vytvořit film z dětského pohledu, to se Andersonovi povedlo dokonale. Na rozdíl od Gilliama ale Andersonův film nevyznívá pedofilně, ale skutečně krásně dětsky naivně. Je v tom tolik čistoty a tolik ryzího citu, až je to neuvěřitelné. Skutečně výborný film, který vám dokáže zvednout náladu snad za jakýchkoli okolností. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/milk-az-vyjde-mesic-trhak-noc-v-muzeu-2.html ()

MajklCZsk

Anderson znovu ukazuje svůj prozřetelný styl dávkovaný ve skrze jasně čitelných záběrech, suchém humoru, jdoucí ruku v ruce s hudební složkou. Zkrátka pěkná trochu hipsterská podívaná. ()

Kaluž

Trošku slabší než předchozí snímky, ale stále za pět. Inu, Wes 'Freaky Geek' Anderson je opět v ráži a i jeho nový film je vizuálním ohňostrojem absurdních nápadů, který potěší nejednoho kinofila. A ta nová Sophia Lorenová je kus. ()

Mikita

Jiná dílka pána režiséra neznám a tak nemám s čím srovnávat. O podobných filmech nikdy nevím, co si myslet a tak si je prostě užívám. Přes schematizované postavy, artové prostředí a jednoduché dialogy na mě nakonec promlouvaly hluboké city, které jsou zde ukazovány činy. Skutky, které jsou nadřazené mimice či srdceryvným slovním výlevům. A o to je to působivější. Není nutné příliš mluvit, když jde i jinak dokázat lásku, přátelství, oddanost ... V podstatě jednoduchý příběh s přehnanými a stylizovanými prvky nadnáší silná témata a osobně mě přiměl k zamyšlení o rodinných vztazích, o tom, zda si dáváme dost najevo svou lásku, co bychom byli ochotní pro druhé udělat, atd. A závěrečné zdůraznění podoby hlavních hrdinů s matkou a policistou/opatrovníkem je až děsivé a trochu kazí dojem jednoznačně optimistického filmu. Ono to ale nemá být nádherný filmeček o naivní dětské lásce. Je to o životě a zabalené je to moc pěkně. 75% ()

Maq

Je to tak mile hravé, až člověk snadno přehlédne drama. Asi bych byl spokojenější, kdyby to víc "bolelo". Ale i tak - dobré. ()

PogoJoe

Originální, vizuálně krásné, kreativní, vtipné, skvěle a přesně herecky obsazené, hravé, trhlé, zajímavé, vymazlené - jednoduše zážitek. Wes Anderson se opět vytáhnul. Když přimhouřím oči nad pár momenty či nedostatky (Snoopy, bouřková pasáž), dávám nejvyšší hodnocení, protože jsem se opravdu bavil. Režie, kamera, scénář, herci, hudba, výprava - vše na jedničku s hvězdičkou. ()

de_FACTO

Dílčí spoilery. Láska má občas možnost zvítězit. Vlastně je to film o smutných lidech, kterým děti musí ukázat, jak se má žít, milovat. Andersonova estetika tvoření je skutečně ultimátní. Na shledanou zítra. ()

Lenula4

Nádherně vynalézavý film, který Vás zcela ponoří do příběhu dvou dospělých, uvězněných v těle dvanáctiletých bezhlavě zamilovaných "dětí". Diváka nutí přemýšlet o nekonečnosti lásky a co je každý schopný pro lásku udělat, obzvláště v takto útlém věku. Je to legrační, je to dojemné, příjemně odlišné, možná až příliš sebevědomé. Každopádně využívání charakterových vlastností ve filmu, je víc než dost a každý si určitě odnese skvělý zážitek. Také skvěle pojaté kostýmy a umělecký směr. Obsáhlé dialogy svlékl emoce postav, a člověk se nemůže ubránit pocitu starosti z předčasné dospělosti kdy je zatížen sentimentální hmotností, lhostejnosti dospělých. Toto vše navíc umocnil moderní soundtrack, který notoval každou scénu, která je bohatá na vizuální detaily. Není to typický tradiční film. Bylo zábavné vidět věci v časovém období ve filmu, starých hraček, kuchyňských předmětů a hlavně starého magnetofonu. ()

togaf

Optimistický film Wese Andersona v retro kabátě. Opět tu jsou bizardní, ale sympatické postavy, divný pán v divné čapce a Bill Murray. Sam a Suzy jsou romantičtější než Romeo a Julie a jejich příběh je dobroduržnější než ten Bonnie a Clyda. Skvělé obsazení, skvělý příběh, skvělá atmosféra, skvělé dialogy a zkrátka je to celé tak skvěle absurdní, že s chutí dávám pět hvězdiček. ()

Duotone28

oldschoolovka, ktorá sa skvelo nakopla, ale o to viac záverom premrhala a sklamala, preto rozpačité hodnotenie! 3,5 nazdar ()

runner85

Príbeh o peknej detskej láske je pekný a dojemný ale počas celého filmu som sa nezasmial, čo je mi dosť ľúto, ale tento film beriem ako rozprávku ()

FilmFan24

Další Andersonův film nesoucí se na vlně bizarnosti a podivna tak jak to mám já osobně od tohoto tvůrce rád. Záměrně přehrávající herci v situacích, které jsou víceméně vtipné a smutné zároveň. Prostě první dětská láska v neobvyklém podání! ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona