Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (CinemArt)

javak810i

Po skvělé jedničce rozhodně nebylo lehké přijít s pokračováním, které by se svou kvalitou předchozímu dílu vyrovnalo, tvůrcům z DreamWorks se to ale podařilo. Příběh už samozřejmě není tak originální a někomu by se mohlo zdát, že se chvílemi vařilo z vody. Avšak osvědčená formule z prvního filmu zde zůstala a navíc jsme se dočkali ještě více draků a epičtější akce. Za mě slabších 5* ()

Wysch

S klidem se přiznám, že Blu-ray dvojky Vycvičenýho draka jsem doma za ten skoro rok protočil víckrát než jedničku dohromady za celé ty dva roky. V podstatě je to sympatický pokračování úspěšný jedničky využívající stejných postupů a velice stejně navrstvené narace, ale z nějakýho záhadnýho důvodu je mi Toothless ve dvojce ještě sympatičtější než v jedničce (kde to vyhrál ten neohrabaný tlustý dráček) a důraz na fantastiku je mi v dvojce sympatičtější než krásno v jedničce. Nevím proč. ()

GodComplex

Jednicka se mi v ramci moznosti detskych animaku libila a dvojka je na jednu stranu jeste o neco lepsi, na druhou stranu vesmes to same v blede modrem. Melo to az nabeh na regulerne seriozni fantasy, ktere je ale od zactku potopene v te detske infantilnosti. Chapu, ze hlavni cilova skupina jsou deti, ale to jeste neznamena, ze musi byt vsechno tak infantilni, nemusi to hned byt tvrde R-ko, ale kdyz uz v necem utapet stovky milionu, tak bych uvital, kdyby se misto vsech tech cute kiddie blbosti zacali tvorit seriozni fantasy. Myslim, ze by to uvitali i deti, misto toho pravidelneho pruplachu roztomilych zviratek. Zaklad tady ve forme draku, vikinskych mytologii, talentu atd. urcite je. 6/10 ()

Laxik

Jednička sice byla extrémně neoriginální a schematická, měla ale nečekaně velké srdce. Dvojka možná není bůhvíjaký doják a buďme upřímní, s tou originalitou to taky není úplně kdovíjaké, jedná se ale o velkolepou nápaditou fantasy jízdu pro odrostlejší i plně odrostlé děti, jaké tu dlouho nebyla a asi ani nebude. ()

MikO_NR_1909

Jednotka funguje ako výborný rodinný príbeh univerzálneho charakteru. Dvojka a trojka je viac sústredená detskému publiku, s nejakou pridanou hodnotou humorných situácií, ale stále to má svieži punc. Veľmi zábavné hlášky, striedmo napísané dejové linky, ktoré sú rozdrobené, ale celok ostáva pevný a zmysluplný. Samozrejme v mantineloch, do ktorých vedome ako divák idete. ()

buldock

Příběh je trochu zklamání a to hlavně proto, že recykluje některé momenty z prvního dílu a soundtrack už není také tak úderný. Zbytek je ovšem parádní jízda ve všech ohledech, animace je excelentní a troufám si říct, že zatím nejlepší jakou jsem v animáku viděl! Suma sumárum po druhé projekci už převládá rozhodně spokojenost. Film: 83% ()

Womanizer

Být zpět děcko tak u jedničky i dvojky strávím celé dny. Opět mocké pěkné zpracování, dobře vymyšlený a vtipný příběh. Krásná pohádka se vším šudy. ()

ABLABLABLA

"Je to jediný syn Kliďase velikána. Následník blpského trůnu." No už rovnou to mohli nazvat město Blb no ni? Nemám slov... je to stejně luxusní jako jednotka a ta animace je the best. Tady se opravdu pochlapili, protože konečně vidíme v animované pohádce někoho opravdu zestárnout. Fakt je udělali o pět let starší. To Škytákovo chmýří na bradě bylo prostě vtipné a kupodivu sexy:D Bezzubka se ukázala jako nejlepší drak ever a evidetně má stále spoustu svých tajemství, co všecko umí. Škyták najde matku, o které si myslel, že je mrtvá, ale vzápětí přijde o otce. Prostě si řekli, že kdyby měl dva rodiče, byla by to nuda... ale pravda je, že to perfektně funguje. Jako jen kvůli tomu, že je to animák, by neměl nikdo umřít? Naopak. Dodává to tomu příběhu onu hloubku. Nejde jinak než 5*. ()

Makky

Skvelé pokračovanie nápaditej prvej časti. Pridalo sa na akcii a v súčastnosti populárnej monštróznosti, nebolo to však na škodu. Kvalitný záporák a skvele využití draci sú najväčšie dominanty druhej časti. (Nikdy by som neveril, že podobnú vetu poviem, ale) Bezzubý je jeden z najcharizmatickejších drakov v histórii filmu :) ()

blackrain

Moc hezky se na to koukalo a pořád to dokáže pobavit. Severské prostředí má něco do sebe a není okoukané, což je moc fajn. Jen ten příběh značně pokulhává a přitom je tu dost dějových linek, které by klidně mohly s příběhem pořádně zatřást. Škoda nevyužitého potenciálu. Humor i emoce jsou pořád dobré. Přesto jsem si druhé lítání s draky užila. Bezzubka na roztomilosti neztratila. ()

DH3Factor

Tento počin jde volně přejmenovat na: „Jak udělat dobrý animák 2“. Radost mi nehatí ani fakt, že příběh je prostý jak šat středověkých venkovanů a tvůrci nepřichází s žádnou převratnou novinkou. Proč taky, když všechny osvědčené finty fungují i napodruhé. Výstavní je především samotná animace hravě válcující konkurenci a vrací se i nenucený vtip a dobré dialogy. Další vlnu sympatií si ale zaslouží především poťouchlá Bezzubka, která prostě nemá chybu. Je to svěží, úderné a dobře se na to dívá. Nevím, co jiného lze po hezkém animáku ještě chtít. ()

Kaluž

Místy jsem to trošku odzíval, ale prckovi se to líbilo, takže palec nahoru. Před pár lety bych z toho byl u vytržení, ale asi stárnu nebo co. ()

Helo

A ono to na těch pět hvězd je! Sice to už není takové překvapení jako byla jednička, ale co se týče mě, tak je to pořád jeden z nejlepších animáků (počítaje ty, které jsem viděl, protože jich zase není tolik). Sice prvních 10-15 minut jsem se zhrozil, protože to vypadalo na klasický už nic-moc animák, plný sladkých a rádoby vtipných kidů, ale tenhle pocit naštěstí zmizel, protože se to převrátilo v to, na co jsem se těšil. Samotná animace patří k tomu nejlepšímu, co jsem viděl - vážně, občas to vypadalo, že to ani animace není a přesto se tam ty komické postavičky hodily. Hudba snad ještě lepší než v jedničce, Bezzubka dělá více xichtů, nechybí tomu ani emoce, ani zajímavé zvraty a co víc, po vzoru Brave tam není ta trapná animáková část - myšleno momentem, kdy hlavní postava/y ztratí veškerou naději a vzdají to či odejdou pryč a pak uvidí válet se na zemi kámen, vzpomenou si na něco, zkrátka se v nich něco zlomí, získají novou vůli pokračovat a vše skončí epickým návratem -, která mi krom zpěvu v animácích strašně leze na nervy. A když už jsem u toho zpěvu, tak ten zde sice nechyběl, ale opět na rozdíl od jiných animáků se sem naprosto hodil a hlavně byla radost tu písničku i poslouchat! PS.: Lidi, neberte na tyhle filmy svoje tří až čtyřletý haranty, který film stejně nechápou a jediný co je na filmu zajímá je, jestli maj dost popcornu a ještě nějakou kolu v kemílku a když nemaj, tak začnou v nejnapínavější a nejemocionálnější scéně hejkat, že jim tu kolu někdo vypil! Fakt - že je to animák neznamená, že je to pro malinkatý děti. Já jsem se v jejich věku koukal maximálně tak na pokemony a na Ferdu Brablence! ()

scroochy

Jednička je skoro geniální, ale dvojka mi přišla poněkud přeplácaná a celá ta zápletka s alpha-draky mě moc nebavila. Právě menší měřítko bylo to, co z jedničky dělalo skvělou podívanou; epické dračí bitvy mi sem prostě nezapadají. ()

katuska138

Stejně zábavné jako první díl. Ještě roztomilejší dráčci, emotivnější příběh, tvůrci se rozhodně vydali správnou cestou. Kam se hrabe Disney. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze