Sympatický horor o zlomyslném džinovi, co dokáže být pěkná svině. Přání sice plní, ale vždycky výměnou za to nejcennější. Kamkoliv se hne, tam za sebou nechává spoustu mrtvol. O tom, že dokáže zabíjet nápaditě a s elegancí, vás Wishmaster přesvědčí opravdu lehce. Maskérská práce jednoznačně vede, CGI už trochu narušuje jinak bezchybnou zábavu. Manfrediniho hudba tentokrát nevýrazná až hanba, za to obsazení zaslouží jedničku s hvězdičkou. Englund, Bannister, Todd, Savini, Raimi a Hodder by mohli vyprávět.(31.7.2011)

• tron

30 %. Džinovia v hororoch skoro vždy smrdia prúserom (Lampa, Krvavý piesok) a Wishmaster nie je výnimkou. Nesympatická, protivná a hysterická hrdinka, džin ako hororová postava je blbosť, žalostné triky a zlosyn s imidžom nevydareného gigola - hmmmm, to ozaj nie je strašidelné, napínavé, temné a ani pôsobivé. Sú tam humorné vsuvky, ale mne humor a horor dokopy nikdy príliš nešli. Trocha to mohli vylepšiť Ted Raimi, Robert Englund a Tony Todd, ale tí tu takmer ani nie sú. Bavilo ma iba finále, kedy sa Greg Nicotero riadne vybláznil. Paškvil. Béčkarské céčko z produkcie Wesa Cravena. Detektíva si zahral Ricco Ross alias Frost z Aliens alias najneviditeľnejší mariňák z oddielu poručíka Gormana. Čo dodať.(5.6.2017)

..........Kdysi, v době před začátkem času, vdechl Bůh život Vesmíru.....ze světla se zrodili Andělé, ze země Lidé a z ohně se zrodili Djinnové.......... Film začíná slušným masakrem v Indii roku 1127. Pak se nám děj přesune do.....ano ameriky v současnosti. CITÁT - Zbavím vás utrpení, ale musíte mě o to požádat.......... I když tu působí spousta lidí z odkazy na jiné horory - třeba Robert Englund ( Freddy Krueger ) nebo Ves Craven je tento snímek spíše průměrnou podívanou. Ale hlavní záporák, Wishmaster, je charismatický ( bez toho hlasu ) a to je dostatečné lákadlo. Ten kdo probudí Djinna, tomu budou splněna tři přání a to doslova. Ale pozor má to i háček, při třetím přání se probudí legie Djinnů a ovládnou svět. Víte, jaký mám já přání ? No, nic, někdy příště. Plnění přání našeho Djinna jsou dvojsmyslná, krutá a mnohdy ironická. Díky tomu máte chuť se i někdy zasmát. Třeba scéna, kde se matka Nicka Merritta nechá pojistit na milion dolarů. Pak na sebe Djinn vezme lidskou podobu a stoupne úmrtnost. CITÁT - Děkuji vám za spolupráci.......... Alexandra ( Tammy Lauren ) , která Djinna vyvolala se s ním konečně setkává a musí si přát tři přání. Všichni víme, co to znamená, ale nevíme jak si s tím poradí. CITÁT - Jak si přeješ.......... A jak to tak je, masakrem to začalo, masakrem to končí. CITÁT - Přejete si snad něco jiného ?.......... Djinna si zahrál Andrew Divoff. Hudbu dělal Harry Manfredini a ve filmu, mimo jiné, zazní song Listen to the heart od skupiny Mötorhead. http://www.youtube.com/watch?v=VNCURHywNbM(31.3.2011)

Béčková hororová ptákovina, která však nenudí a i přes spoustu nesmyslů má hlavu a patu. Synopse je až dětsky jednoduchá a nebýt některých násilných scén, byla by to dobrá pohádka. Z šedivého průměru vystupuje (jak jinak) Robert Englund, který je výrazný i když se o to nesnaží přestože se objeví pouze v několika obrazech ve vedlejší roli.(2.10.2011)

U Wishmastera sa mi páči, že sa tvorcovia dokázali potrápiť s totálne céčkovým námetom a urobili z neho dobré poctivé béčko. Už len samotné obsadenie malých i väčších rolí (Englund, Scrimm, Todd, Raimi) je hotovým orgazmom pre každého hororového fajnšmekra. Nechýba klasické klišé (Ted Raimi dlho nepožije), či súce hlášky, tak ako sa na tento žáner patrí. Maska zlého Djinna je tiež celkom podarená, no jeho nová tvár v podobe démona Andrewa Divoffa je oveľa lepšia. Pobavil som sa, to musím uznať, ale 100% to nie je. Stojí to však zato.(19.1.2011)

• - Film je také znám pod názvem Wes Craven to Wishmaster. (Chatterer)

• - Mnozí z členů natáčecího štábu si ve filmu zahráli cameo. (Chatterer)

• - Postavy pojmenované Finney, Beaumont, Derleth a Demerest jsou odkazem na sci-fi a hororové spisovatele. (Chatterer)