Zapomeňte na hodné džiny, tak jak je znáte z pohádek. Ve skutečnosti jsou džinové hrozivé bytosti obývající prostor mezi světy a toužící po jediném: skrze splněná přání otevřít dveře do těchto světů a ovládnout je. Alex Amberson (Tammy Lauren) pracující jako odhadkyně pro významnou aukční síň má tuto skutečnost brzy poznat na vlastní kůži. Dostane totiž k prozkoumání velký opál, ve kterém je jeden z džinů po staletí uvězněn a během průzkumu ho mimoděk probudí. (kosta73)

Trailer

obitus

Zabavny horror, jehoz tvorby se zucastnilo velke mnozstvi fanousky obdivovanych tvurcu. V produkci Wese Cravena jej podle scenare Petera Atkinse (mimo jine Hellbound) natocil jeden z nejlepsich maskeru - Robert Kurtzman. A na vyslednych maskach je to sakra znat, jsou vyborne a svym nekdy az bizarnim vzhledem pripominaji v nekolika sekvencich Nightbreed. Skoda, ze se trikari obcas neudrzeli a nasadili hodne rusive pocitacove efekty, proti poctive rucni pracicce vypadaji opravdu uboze. Ovsem nejvetsi radost mi udelal poradny naklep hercu z nejslavnejsich serii. Demonicky Djinn v podani velice bradoidniho Andrewa Divoffa se na sve pouti za ovladnutim sveta setka s Tedem Raimim (Evil Dead 2), Kane Hodderem (Friday the 13th), Robertem Englundem (NOES), Tony Toddem (Candyman) a Reggiem Bannisterem (Phantasm - BTW vypravecem v uvodu Wishmastera je samotny Angus Scrimm), aby jim vetsinou splnil nejake to prani. Protoze prani jsou to, oc v tomhle filmu jde predevsim. Kazdemu, kdo jen chce splni Djinn co jen si dotycny usmysli. Problem je, ze nic neni zadarmo a tak krom sve duse zaplati vetsinou nic netusici slovek i zivotem. A umrti jsou opravdu roztomila a zabavna. Kdyz k tomu pripoctu vyborne zaporakovi hlasky vychazi mi vyborny horror, ktery by unesl lepsi a hezci herecku v kladne roli, vetsi mnozstvi sexu a obcas sviznejsi tempo, ale jinak dokaze skvele uspokojit. ()

tron

30 %. Džinovia v hororoch skoro vždy smrdia prúserom (Lampa, Krvavý piesok) a Wishmaster nie je výnimkou. Nesympatická, protivná a hysterická hrdinka, džin ako hororová postava je blbosť, žalostné triky a zlosyn s imidžom nevydareného gigola - hmmmm, to ozaj nie je strašidelné, napínavé, temné a ani pôsobivé. Sú tam humorné vsuvky, ale mne humor a horor dokopy nikdy príliš nešli. Trocha to mohli vylepšiť Ted Raimi, Robert Englund a Tony Todd, ale tí tu takmer ani nie sú. Bavilo ma iba finále, kedy sa Greg Nicotero riadne vybláznil. Paškvil. Béčkarské céčko z produkcie Wesa Cravena. Detektíva si zahral Ricco Ross alias Frost z Aliens alias najneviditeľnejší mariňák z oddielu poručíka Gormana. Čo dodať. ()

Gilmour93

Tak poslouchej, ty perský potížisto.. Za prvé si přeji, aby Tammy Lauren už v žádném filmu nepředvedla takový hysterický výkon, protože to chvílemi vypadalo, že rodí Belzebuba vidlemi napřed. Za druhé nechť Andrew Divoff až do konce věků vymetá samá podprůměrná béčka. A za třetí…ať autoři Wishmastera nejsou při jeho tvorbě pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. Cha! To jsem tě převezl, djinne! A je po tobě.. Dobrý nápad, bídná realizace. Bohatá přítomnost hororových hereckých ikon a jedna povedená scéna s obživlými sochami válečníků (mimochodem, všimli jste si, že v Beaumontově sbírce byl i Pazuzu z Exorcisty?) ještě jaro hrůzy nedělají.. Zase na druhou stranu pořád lepší než dokument Vládce prokletých sraní pojednávající o bakterii Vibrio cholerae.. ()

Shit

Docela solidní horor s fantasy námětem jak z osmdesátých let, kde ale místo džina řídili řezníci jako Pinhead nebo Freddy. Samotná postava džina je tady moc pěkně udělaná a je to asi to nejlepší, co se v tomhle hororu dá vidět, on totiž nejenže je děsně zlomyslnej hajzl, kterej si přání vždycky vyloží tim nejkrvavějším a nejbolestnějším způsobem jakým to jde, ale ještě je to výborně temná postava a to i pokud je zrovna v lidský podobě a jeho hlas a dikce je naprosto výborná. Nicméně druhá věc je, že jinak ten film už za moc nestojí, jelikož herci včetně hlavní postavy i Roberta Englunda (nic nečekanýho, jelikož nemá svojí rukavici, klobouk a červenočerně proužkovanej svetr) děsně přehrávaj a jsou někdy vyloženě trapný a děj krom pár kouzel džina a závěrečných orgií nic víc nenabídne, krom toho triky na rok 97 fakt ubohý, pokud nepočítám gore, ty docela ušly ()

Bloody13

Sympatický horor o zlomyslném džinovi, co dokáže být pěkná svině. Přání sice plní, ale vždycky výměnou za to nejcennější. Kamkoliv se hne, tam za sebou nechává spoustu mrtvol. O tom, že dokáže zabíjet nápaditě a s elegancí, vás Wishmaster přesvědčí opravdu lehce. Maskérská práce jednoznačně vede, CGI už trochu narušuje jinak bezchybnou zábavu. Manfrediniho hudba tentokrát nevýrazná až hanba, za to obsazení zaslouží jedničku s hvězdičkou. Englund, Bannister, Todd, Savini, Raimi a Hodder by mohli vyprávět. ()

• Film je také znám pod názvem Wes Craven to Wishmaster. (Chatterer)
  • Postavy pojmenované Finney, Beaumont, Derleth a Demerest jsou odkazem na sci-fi a hororové spisovatele. (Chatterer)