Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

mirecek

Z jednej strany dobrý film. Bohužel do něj smícháno spoustu zbytečných, špatných a nudných blbostí které ho dost kazí. James hraje skvěle svoji roli, ale je tu moc přebytečných nebo možná nedokončených zápletek... určitě se to dalo udělat líp ... ()

anitae

Tak to bylo něco hodně ujetého, začátek mě dost bavil. První půlka parádní jízda, hlavní postava je někdo, koho opravdu nechcete mít blízko sebe. Snaha o povýšení, vzestup a pád, život je hra....v kombinaci s hudbou Nena, Silver lady, Mr. Vain...pěkně to do sebe zapadalo. ()

Razzor_82

"Život je hra!" Scénáristicky je to chaotická a zvrhlá podívaná jako při požití drog. McAvoy se do hlavní role narušeného detektiva fantasticky obul a užívá si to každou minutu. Jeho sviňácká postava není pro každého diváka ani nechce být. Mě ale sedla. Tenhle drsný humor žeru! Film se s ničím nepáře a absurdní scénky jsou jeho devízou. Třeba ta s kopírováním pindíků. Závěr je nečekaně drsný. K tomu parádní hudební soundtrack.  8/10 ()

Urukhaj98

Psychedelická jízda životní etapou jednoho zkorumpovaného a drogami zdevastovaného policajta. Welsh je z toho cítit a McAvoy hraje jako o život. A to vlastně ke spokojenosti stačí. 7/10 ()

Jolee

Taky vás baví, když je hlavní hrdina jasný klaďas? Mě taky ne. Už proto se mi Bairdův snímek líbí, protože by se klidně mohl jmenovat "Frajer, sviňák a chudák". V průběhu filmu se mi totiž pořád měnily sympatie k hlavnímu hrdinovi. Zápletka není nijak zvlášť překvapivá a nevšední, ale to, jakým způsobem je vyprávěna, mě absolutně vtáhlo do hystericko-komicko-tragického děje. Navíc je tu McAvoy charismatickej až na půdu. ()

Franc1s

J. McAvoy jako policajt, co fetuje na každým rohu, chlastá i když není co a vychrápat se s kde kým taky není problém, při tom všem má ještě zvládnout povýšení a vyšetřovat případ. Ono to ale nebude tak lehké.. Od začátku neskutečně nahláškovaný a naspeedovaný, sice v druhé půlce to zklouzne do těch vážnějších vod, méně vtipu, ale celkově s tím příběhem - vůbec nejsem proti. Řádnej úlet! 8/10 ()

vincchuppo

James McAvoy se mi začíná zdát čím dál lepším hercem. Že by opravdu byl? Asi ano. Každopádně tahle role "Sviňáka" mu sedla dokonale. Film měl koule a fakt mě bavil od začátku do konce. Výborný vtípky a podfucky! :D ()

Folinka

Hlavní hrdina mi lezl neskutečně na nervy. Vůbec mi to nesedlo, ačkoliv jsem se na film těšila, tak jsem dost zklamaná. McAvoy mě vůbec nepřesvědčil a celý počin mi přišel jako totální záhada, protože jsem asi nepochopila pointu, proč by někdo o takovém blbci točil film. Nic zajímavého, nic přínosného. ()

bakeero

Ale jo, ty 4* tomu dám. Resp. dávám je Jamesi McAvoyovi, kterej tu nehorázně ruluje. Přerod od takřka čisté komedie až k depkoidní psychojízdě do nitra jednoho zoufalce ale nemusí sednout každému... ()

Ryšty

No co k tomuhle dodat. Po slídnutí mě zamrzelo trochu nízké hodnocení zde na csfd. Ale chápu, že tenhle film není pro každýho. Já si ale tuhle prásáckou jízdu užil od začátku do konce. Není nic co by mi tu chybělo. Skvělej britskej humor je jen třešničkou na dortu. James McAvoy dokázal ze svoji postavy vymáčknout maximum a seděla mu jak prdel na hrnec. Z konce jsem byl v šoku. Z roku 2013 řadím určitě k tomu nejlepšímu. ()

josieaddms

Úplná blbost! Těšila jsem se na pořádně drsný, Skotský trhák, a nakonec to byla poučná Americky sentimentální hovadina. Jenom se tam hodně nadávalo, píchalo a šňupalo. Ale výsledek je stejně přizdisráčskej a o ničem. McAvoy se vyřádil, předvedl svou typicky Skotsky vypracovanou postavu, třikrát si zabrečel až mu tekly skutečné slzy, a hraní ho nesmírně bavilo, jako obvykle. Jinak to byla ale hovadina, bez hlavy a paty, vycucaná z prstu - a teď budu spoilerovat - se závěrem detektivky jako : On byl transvestita, ale protože byl svědkem vraždy když byl zrovna v "převlečení" nemohl vrahy zatknout. Bullshit! Jeden velkej bullshit..... ()

Selixinho

Určitě zajímavý počin. Herec v hlavní roli mi sedí od té doby, co jsem ho uviděl poprvé. Sedí mi v jakékoliv roli, kterou snad hrál. A ve Filth byl opět exkluzivní. Nějak jsem se do hlavní postavy vžil a tak mi nepřišla nijak zvlášť bláznivá. Takovej hajzlík, kterej kvůli kariéře, ženám a koksu se snaží potopit své nejbližší. Sviňák jak má být, to je pro mě inspirace. 75% ()

retrogirl2

Herecký koncert Jamese McAvoye, v první polovině parádní humor, v druhé půlce zase napětí, emoce a zvědavost, co se ze všeho vyklube. Potěšilo! ()

ER

Schizofrenický chudák s malým penisem,ale velkým egem,kterému nezbývá nic jiného,než si spoustu komplexů "léčit" alkoholem a drogami. To je hlavní postava a zároveň i dějový tahoun,kolem kterého se vše "svinsky" točí. Někdy však příliš rychle a občas se z toho zamotá hlava,ale jen občas,jinak vše slušně odsýpá s humorem ala Irvine Welsh a skvělým Jamesem McAvoyem. ()

Brinkley

Opravdu jeden z nejoriginálnějších filmů posledního roku, jenž nesnese žánrovou škatulku. Komedie? Drama? Psycho? Nevím. První polovinou jsem se prochechtala až k nevěříckému zírání na plátno a vtipným závěrečným titulkům. James McAvoy u mě vyšplhal, jako na pomyslném kokainovém žebříku z plakátu, zase o stupínek výše. Vystřihnout takového morálního spodka, beze špetky důstojnosti (no, stejně ho nakonec trošku politujeme i poté, co se nám do kamery vysměje do obličeje), to opravdu chce herecké a především sebevědomé mužské eso. ()

waska

James McAvoy výborný jako vždy. Hudba výborná. Ale jinak je to slátanina, v které se dá dost snadno ztratit. Nicméně pointa mi zlepšila náladu z dost hnusného zážitku :) ()