Něco jako "Prci, prci, prcičky", ale s tím rozdílem, že to není tak příjemně ujeté a ani tak vtipné, nemluvě o tom, že o nahotě tady nemůže být řeč, když je to vlastně podivná romantická komedie, kde ten konec ani chvíli nevěříte. Ale naštěstí je tu tolik herců, které poznáte, že vás jen tohle hledání bude bavit.(2.5.2017)

• Gemini

Další z komedií, které dávají americkým středním školám punc místa, kde je nejdůležitější věcí to jak jste oblíbení, k čemuž potřebujete a) vzhled modelky b) být hvězda fotbalového týmu c) mít od obojího trochu a hlavně nemít samá áčka, protože potom byste byli čtyřokej blbštajn, nejlépe s rovnátkama a zálibou v klasické hudbě. A každému je ukradené, jestli jste krysa nebo něžná osamělá duše, což je obraz ze kterého se mi vždy a všude zvedal kufr. Hudební stránka - máme romantiku a maturitní mejdan, takže se nám tu střídají soft rockové partičky, které nemáte šanci rozeznat jednu od druhé a staré pomalé ploužící věci, které se povětšinou dočkaly děsivých coververzí (třeba od Mandy & Randy nebo samotných kluků Lunetiků Loonaticů, Navedenejch To Pumprlíků). Série dějových koncovek je utrpením...jak že to je v textu distributora? Večírek na rozloučenou probíhá jinak než si všichni představovali? Asi nejsem všichni:) I když přesnější vyjádření použil svého času Lobo, Velkej Šéf, když se setkal s arcismradlavym záhrobnim dechem Mora D'Fatala: "Jeje...je...ži...já se asi...asi...bluuarf!!!". A neříkám to jen proto, že je to jak z Dawsonova světa:) Takže za co ten rejpal kterej zas má svoji zdrbávací náladičku, dává ty dvě hvězdy, ptáte se? Za Jennifer Love Hewittovou (All You Need Is Love;)) a naprosto, naprosto, naprosto úchvatného anděla Jennu Elfman. Nic lepšího totiž v tomhle filmu neuvidíte.(22.11.2003)

5 hvězdiček. Není to moc? Mohli byste se zeptat. Nuže hned vám vysvětlím proč - 1. hvězda je za Lauren Ambrose (a potažmo i Freddyho Rodrigueze, ale ten už mě tak nepřitahuje) dost pravděpodobně jsem si na ní vypěstoval závislost/úchylku. A krom toho umí i dobře hrát! 2. hvězda putuje kameramanovi - mixáž záběrů a nájezdy kamer jsou většinou dechberoucí, člověk se nenudí a nepřipadá mu že sleduje nudný dokument. 3. hvězda za "profily" postav včetně mott. Povedený nápad, jak vtáhnout člověka nenásilně do děje. 4. hvězdičku si zaslouží všichni vedlejší herci (protože pokud nepoznáte ani jednoho známého, jste buď z marsu a nebo slepí). Za zmínku určitě stojí Shermi- "červená nit" -nátor... A finální 5. hvězda? Scénáristům a režisérům, že tenhle film nezpatlali. Je sice pravda, že je tam kopec moralitek a pouček, ale v kterém filmu není? Navíc u tohoto filmu mi ta atmosféra přišla taková "prcičkovská". EDIT: 6. hvězdičku bych ještě dal za naprosto fascinující obsazení, prakticky většinu herců z toho mejdanu znám. Ba co víc, setkali se tu u jednoho filmu Freddy Rodriguez, Eric Balfour a Lauren Ambrose. EDIT2: Trochu pohádkový happy end, skoro jako nějaká komedie od Shakespeara, přesto ale hodnocení nechávám. Nikdo koneckonců neříká, že se den poté někdo s někým nerozešel.(28.2.2008)

• ripo

Keď niekde uvidíte žáner "tínedžerovská komédia" očakávate salvy smiechu, trápnych situačných komík, sex, strata panenstva, alkohol a všetko možné, čo s tínedžermi nesúvisí, ale v americkej komédii sa musí objaviť .... Tak toto všetko v tomto filme takmer nie je .... Režiséri si zrejme mysleli, že keď do filmu zapoja stádo hollywoodskych hviezdičiek, že úspech bude zaručený ... Opak bol pravdou. Scenár nebol plytký, scenár, podľa mňa, nebol žiaden. Vyzeralo to, ako čistá improvizácia. Jedným slovom - katastrofa !(11.2.2006)

Svižná a vtipná teenagerovská komedie se záplavou mladých hereckých hvězdiček a cameo rolí (Jenna Elfman, Jerry O´Connell). Není to zdaleka tolik o sexu jako PRCIČKY, zaměřuje se to hlavně na středoškolský třídní boj "populárních" a "nepopulárních", jiné to oblíbené téma snímků tohoto žánru. A protože mám onen žánr slušně zmapovaný včetně jeho jednotlivých národních mutací, (bože Evropo styď se za ty hrůzy!) a nic lepšího než POSLEDNÍ MEJDAN jsem v jeho rámci neviděl, dávám plný počet bodů. Obzvlášť mě pobavila linie "pomsta šprtů" a z herců mě opět spolehlivě dostal Seth Geen, ale zdaleka nejen on. A ta expozice postav skrze jejich oblíbené citáty byla velice dobrý nápad.(16.1.2006)

• - Melissa Joan Hart není uvedena v titulcích. (Pumiiix)

• - Natáčelo se od 27. října do 19. prosince 1997 v Kalifornii (USA). (BMW12)

• - Jason Segel v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)