Svižná a vtipná teenagerovská komedie se záplavou mladých hereckých hvězdiček a cameo rolí (Jenna Elfman, Jerry O´Connell). Není to zdaleka tolik o sexu jako PRCIČKY, zaměřuje se to hlavně na středoškolský třídní boj "populárních" a "nepopulárních", jiné to oblíbené téma snímků tohoto žánru. A protože mám onen žánr slušně zmapovaný včetně jeho jednotlivých národních mutací, (bože Evropo styď se za ty hrůzy!) a nic lepšího než POSLEDNÍ MEJDAN jsem v jeho rámci neviděl, dávám plný počet bodů. Obzvlášť mě pobavila linie "pomsta šprtů" a z herců mě opět spolehlivě dostal Seth Geen, ale zdaleka nejen on. A ta expozice postav skrze jejich oblíbené citáty byla velice dobrý nápad.(16.1.2006)

Dej: jeden pomaturitny vecierok na ktorom sa stretne obrovske mnozstvo hviezdiciek teenagerskych filmov (ja som napocital 23). Staci to na to, aby vznikol dobry film? Podla mna nie. Sica tam par dielcich dejovych liniek bolo, ale neboli podane prilis zabavnym alebo akokolvek zaujimavym sposobom. Proste posobili dost nevyrazne a tak najvacsou zabavou pre mna bolo objavovanie roznych znamych xichtov. Vysledok je cisty priemer na jedno pozretie. 5/10.(12.1.2012)

5 hvězdiček. Není to moc? Mohli byste se zeptat. Nuže hned vám vysvětlím proč - 1. hvězda je za Lauren Ambrose (a potažmo i Freddyho Rodrigueze, ale ten už mě tak nepřitahuje) dost pravděpodobně jsem si na ní vypěstoval závislost/úchylku. A krom toho umí i dobře hrát! 2. hvězda putuje kameramanovi - mixáž záběrů a nájezdy kamer jsou většinou dechberoucí, člověk se nenudí a nepřipadá mu že sleduje nudný dokument. 3. hvězda za "profily" postav včetně mott. Povedený nápad, jak vtáhnout člověka nenásilně do děje. 4. hvězdičku si zaslouží všichni vedlejší herci (protože pokud nepoznáte ani jednoho známého, jste buď z marsu a nebo slepí). Za zmínku určitě stojí Shermi- "červená nit" -nátor... A finální 5. hvězda? Scénáristům a režisérům, že tenhle film nezpatlali. Je sice pravda, že je tam kopec moralitek a pouček, ale v kterém filmu není? Navíc u tohoto filmu mi ta atmosféra přišla taková "prcičkovská". EDIT: 6. hvězdičku bych ještě dal za naprosto fascinující obsazení, prakticky většinu herců z toho mejdanu znám. Ba co víc, setkali se tu u jednoho filmu Freddy Rodriguez, Eric Balfour a Lauren Ambrose. EDIT2: Trochu pohádkový happy end, skoro jako nějaká komedie od Shakespeara, přesto ale hodnocení nechávám. Nikdo koneckonců neříká, že se den poté někdo s někým nerozešel.(28.2.2008)

Tak tomuto hovorím megacasting.Ani jeden z hercov nikdy nekopal za vyššiu ligu, zato každý sa objavil aspoň v jednej z klasík 90.kového teen žánru, prípadne filmov nového milénia, ktoré mu nasledovali.Každý!Rovnako cameá ako vedľajšie úlohy, všetci sú známi so seriálov a komédií a oddychoviek a väčšina z nich na svoju popularitu iba čakala a vážne neviem kto to všetko spískal, no ťažko mohol tušiť, kde bude väčšina z nich dnes.Dokonca Jason Segel tu debutoval! Dvoma slovami: Ťažká pohoda.Ani tá Jennifer mi nevadila.Už nejakú dobu mi strašne lezie na nervy, ale tu bola proste na zožratie.Klasika pokleslého žánru, rovnako ako Trójska vojna.Klasika žánru ktorý milujem a posledný v Bulšite parodovaný film, čo mi doteraz unikal.A soundtrack nemal chybu(19.4.2013)

Herecký obsazení Posledního mejdanu je naprosto neskutečný. Při prvnim zkouknutí jsem jenom čuměl na to, kolik (budoucích) hvězd jsem napočítal. Na druhej pokus jsem víc sledoval, co se tam odehrává a je to prostě jedna z těch "předprcičkovskejch" (nefekálních) teen komedií. Kdyby se snad chtěl někdo pohoršovat nad nějakym blitim nebo sranim, tak v tomto případě má smůlu. Žádnej tzv. fekální humor tady neuvidíte. Jestli je to dobře nebo špatně, to už záleží na vkusu každýho soudruha. Já mam tyhle teen-komedie z konce 90. let fakt rád (fekální i nefekální) a to už by musela bejt extra blbost, abych dal nějaký špatný hodnocení. Jennifer Love Hewitt to ve filmu fakt moc sluší, Lauren Ambrose je taková sympaticky asociální a Seth Green je příšernej pošuk :-) 75%(27.9.2010)

• - Melissa Joan Hart není uvedena v titulcích. (Pumiiix)

• - Jason Segel v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)