Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Absolventi jedné střední školy mají dnes šťastný den, právě složili svoji zkoušku dospělosti. Dost velký důvod k oslavě, a to ne jen tak k ledajaké. Chce to velký mejdan, který si každý užije po svém. Kenny Fisher jde na večírek s jediným cílem, chce skoncovat se svým panictvím. Netuší ovšem, že nedopatřením zůstane celý večer zavřený v koupelně se svou kamarádkou z dětství Denisou. Holky se baví o tom, že se Amanda po čtyřech letech rozešla s nafoukaným školním krasavcem Mikem, některé Amandu litují, jiné jí to přejí. Jen Preston je na vrcholu blaha, protože svou půvabnou spolužačku tajně miluje od první chvíle, kdy vstoupila do třídy. Večírek na rozloučenou probíhá jinak, než si všichni představovali. (TV Nova)

(více)

Recenze (39)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Vcelku tradiční teen komedie o tom, kterak hoši a dívky odmaturovali a jak jim jeden jediný večírek rozházel životy. V hlavní roli posh dámička Jenn Love, Herecky se od té doby ještě hodně naučila, ale už tehdy měla svůj pověstný břink. Ve vedlejších rolích najdeme takové jako Melissu Joan Hart, Liv Tyler nebo Selmu Blair. Klasická devadesátá v rozpuku. Takže pokud patříte k té jejich generaci, tak ano. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Jennifer Love Hewit… v tomhle filmu je opět neskutečně supersexy, roztomilá, překrásná, úchvatná a fantastická. A úplně každej se jí tady snaží sbalit, což se vůbec nedivím. Jak může být někdo tak krásnej, jako ona? Vážně jí to sluší a vydržel bych se na ní dívat úplně celý den, i kdyby hrála ve špatném filmu, což jsem tak nějak čekal, že tenhle film bude. Čekal jsem přinejlepším veleprůměrnou teenagareskou komedii, ale dostal jsem mnohem víc a to plné hodnocení je rozhodně zasloužené. Scénář je naprosto báječný, má spoustu fajn nápadů (představovací medailonky, závěrečné dovětky, výborně natočený úvodní flashback) a navíc je fakt ohromně vtipný a zábavný, humor je povětšinou inteligentní, rozhodně nejde o fekální komedii typu Prcičky, což je rozhodně dobře. A navíc to obsazení! To obsazení... jedna velká budoucí hvězda vedle druhé, ať už na větším prostoru či jen v jediné scéně. A Seth Green je tady naprosto, ale naprosto fantastický a totálně nejlepší ze všech. A ten závěr je moc fajn. Tuhle vynikající komedii jsem rozhodně neviděl naposledy a příště už na ní rozhodně nebudu koukat jen kvůli Jenn Love, ale protože je fakt naprosto výtečná. 100%. ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Herecký obsazení Posledního mejdanu je naprosto neskutečný. Při prvnim zkouknutí jsem jenom čuměl na to, kolik (budoucích) hvězd jsem napočítal. Na druhej pokus jsem víc sledoval, co se tam odehrává a je to prostě jedna z těch "předprcičkovskejch" (nefekálních) teen komedií. Kdyby se snad chtěl někdo pohoršovat nad nějakym blitim nebo sranim, tak v tomto případě má smůlu. Žádnej tzv. fekální humor tady neuvidíte. Jestli je to dobře nebo špatně, to už záleží na vkusu každýho soudruha. Já mam tyhle teen-komedie z konce 90. let fakt rád (fekální i nefekální) a to už by musela bejt extra blbost, abych dal nějaký špatný hodnocení. Jennifer Love Hewitt to ve filmu fakt moc sluší, Lauren Ambrose je taková sympaticky asociální a Seth Green je příšernej pošuk :-) 75% ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Další z komedií, které dávají americkým středním školám punc místa, kde je nejdůležitější věcí to jak jste oblíbení, k čemuž potřebujete a) vzhled modelky b) být hvězda fotbalového týmu c) mít od obojího trochu a hlavně nemít samá áčka, protože potom byste byli čtyřokej blbštajn, nejlépe s rovnátkama a zálibou v klasické hudbě. A každému je ukradené, jestli jste krysa nebo něžná osamělá duše, což je obraz ze kterého se mi vždy a všude zvedal kufr. Hudební stránka - máme romantiku a maturitní mejdan, takže se nám tu střídají soft rockové partičky, které nemáte šanci rozeznat jednu od druhé a staré pomalé ploužící věci, které se povětšinou dočkaly děsivých coververzí (třeba od Mandy & Randy nebo samotných kluků Lunetiků Loonaticů, Navedenejch To Pumprlíků). Série dějových koncovek je utrpením...jak že to je v textu distributora? Večírek na rozloučenou probíhá jinak než si všichni představovali? Asi nejsem všichni:) I když přesnější vyjádření použil svého času Lobo, Velkej Šéf, když se setkal s arcismradlavym záhrobnim dechem Mora D'Fatala: "Jeje...je...ži...já se asi...asi...bluuarf!!!". A neříkám to jen proto, že je to jak z Dawsonova světa:) Takže za co ten rejpal kterej zas má svoji zdrbávací náladičku, dává ty dvě hvězdy, ptáte se? Za Jennifer Love Hewittovou (All You Need Is Love;)) a naprosto, naprosto, naprosto úchvatného anděla Jennu Elfman. Nic lepšího totiž v tomhle filmu neuvidíte. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

5 hvězdiček. Není to moc? Mohli byste se zeptat. Nuže hned vám vysvětlím proč - 1. hvězda je za Lauren Ambrose (a potažmo i Freddyho Rodrigueze, ale ten už mě tak nepřitahuje) dost pravděpodobně jsem si na ní vypěstoval závislost/úchylku. A krom toho umí i dobře hrát! 2. hvězda putuje kameramanovi - mixáž záběrů a nájezdy kamer jsou většinou dechberoucí, člověk se nenudí a nepřipadá mu že sleduje nudný dokument. 3. hvězda za "profily" postav včetně mott. Povedený nápad, jak vtáhnout člověka nenásilně do děje. 4. hvězdičku si zaslouží všichni vedlejší herci (protože pokud nepoznáte ani jednoho známého, jste buď z marsu a nebo slepí). Za zmínku určitě stojí Shermi- "červená nit" -nátor... A finální 5. hvězda? Scénáristům a režisérům, že tenhle film nezpatlali. Je sice pravda, že je tam kopec moralitek a pouček, ale v kterém filmu není? Navíc u tohoto filmu mi ta atmosféra přišla taková "prcičkovská". EDIT: 6. hvězdičku bych ještě dal za naprosto fascinující obsazení, prakticky většinu herců z toho mejdanu znám. Ba co víc, setkali se tu u jednoho filmu Freddy Rodriguez, Eric Balfour a Lauren Ambrose. EDIT2: Trochu pohádkový happy end, skoro jako nějaká komedie od Shakespeara, přesto ale hodnocení nechávám. Nikdo koneckonců neříká, že se den poté někdo s někým nerozešel. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (4)

  • Melissa Joan Hart není uvedena v titulcích. (Pumiiix)
  • Natáčelo se od 27. října do 19. prosince 1997 v Kalifornii (USA). (BMW12)
  • Jason Segel v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Reklama

Reklama