Sedmnáctiletý americký středoškolák Alex Browning se chystá na školní výlet do Paříže. Má však neblahé tušení, které sílí každým okamžikem až do nástupu do letadla. Těsně před odletem má děsivou vizi, v níž si vymění místo se spolužačkou a krátce nato letadlo při startu exploduje. Když ho pak spolužačka opravdu požádá, aby si s ní místo vyměnil, propadne panice a snaží se ostatní přesvědčit, aby stroj opustili. Popere se kvůli tomu se spolužákem Carterem a je nakonec z letadla vyveden i s ním a jeho přítelkyní Terry. Vystoupí také nejlepší kamarád Tod, samotářská Clear Riversová, která jeho předtuše uvěří, a učitelka Valerie Lewtonová, aby na ně dohlédla. V hale se navíc setkají s Billym Hitchcockem, který se opozdil. Vzápětí se stanou svědky katastrofy, když letadlo krátce po startu opravdu exploduje. Alex se doma zhroutí, a to ještě netuší, že smrt s nimi nemá vyrovnané účty. Krátce po tryzně za oběti neštěstí totiž zahyne při bizarní nehodě v koupelně Tod a Alex si uvědomí, že i on smrt vytušil podle různých znamení. S Clear se vloupe do pohřebního ústavu, kde je přistihne zřízenec Bludworth, jenž tvrdí, že podle původního plánu měli všichni zahynout v letadle. Protože unikli, má pro ně smrt nový plán. (TV Nova)

Zeek

Teenagerovský horor, který není špatný. Má skvělý začátek, ale potom je to horší, jakoby se proměnil v klasickou americkou teenagerovskou vyvražďovačku. Moje hodnocení: 70% ()

mh.mail

60% - O něco málo víc než jen průměrný thriller pro mladé. Některá zdůvodnění vzniklých situací trochu tápou, ale ono by jinak nebylo o čem hrát. Pro tyto filmy typický otevřený konec, který mě většinou dokáže naštvat. ()

DiegoC.

Scenáristická pohroma!!! Ak aj akceptujem náhody, ktoré priamo "zostrojila smrť", stále je tam priveľa neuveriteľných a samoúčelových náhod (a samoúčelových patológov), plno divných náhodných stretnutí (všetci šiesti sa odrazu objavia pri kaviarni?), kopu nelogickostí (alkohol, ktorý vybuchuje?) a často je konanie postáv akosi mimo moje chápanie ("Chcem ešte vidieť Toda, ideme ho pozrieť do márnice" - tomuto mám uveriť?). Pokiaľ je jednotka najlepšia z celej série, tak zvyšok ani nemusím pozerať. ()

LordBeeDoO

Nová myšlenka a nový způsob vyvražďování přináší zajímavý zážitek, který i nutí k přemýšlení, ale dojem kazí některé poněkud nesmyslné scény (voda, která vyteče spádem ..a pak se vrátí zpátky ? ale no tak ... ). Film po celou dobu drží tempo a nenechává diváka klidného a tak to má být. Za vidění rozhodně stojí, spolu s druhým dílem. ()

Gerrard8

Hrozná nuda. Slabé herecké výkony. Proste stále dookola iskrenie a všetko možné. Bez vtipu jednu hviezdičku dávam za trochu napätia ku koncu. ()

blue.claire

Skvělé, sice bych to nenazývala hororem, protože jsem se většinou po zemi válela smíchy, ale napětí tam rozhodně bylo velké. ()

Jeremiah

Nezvratitelnost osudu jako nápad pro film - bezva nápad. První hodina filmu velmi dobrá, z patřičným napětím a kvalitními momenty překvapení. Bohužel se z toho postupem času stala pouze tuctová komerční záležitost založená na postupném vraždění přeživších teenagerů. Po úvodní "skoro" euforii přišlo rychlé vystřízlivění, takže ty 3* jsou až až. A to jsem v ten okamžik ještě nevěděl, že budou následovat další díly, které raději nebudu ani hodnotit - viděl jsem ještě druhé a třetí pokračování - slabota. ()

Everyone

Hodnotím zpětně, snad více než 10 let zpátky...Vzpomínka na atmosféru, nápad, provedení....Dnes jsem zahlédl začátek 4. pokračování a to je bezprecedentní odpad. ()

Bozvav

Slušná porce srandy, nasmála jsem se. Co na tom, že dialogy byly nablblé a celé to bylo klišovité. Za mne 70%. ()

Aurus

10/10.Tohle je jeden z nejlepších hororů které jsem kdy viděl. Je to velmi originální nápad což jse mi taky líbí. Příběh 10/10, Hudba 10/10, Postavy 9/10,Kamera 10/10. Atmosféra je velmi dobrá a dodává husí kůži. Film má 75% nezaslouženě. ()

peetrejr

Film kde pokiaľ nepozorujete znamenia, zomriete. No, asi sa budem vyhýbať lietadlám a autobusom. Príjemná temná atmosféra, ktorá sa nesie celým filmom je priam okúzľujúca. Nebolo to nejaké majstrovské dielo, ale bolo to v pohode. Troška som zarazený pretože také rozličné spôsoby ako zomrieť, som nevidel ( radšej sa nebudem vôbec hýbať ). ()

mls

Ak chcel režisér z tohto filmu spraviť teenage horor tak zodpovedne prehlasujem, že sa mu to vôbec nepodarilo. Ak však to bol len spôsobvyjadrenia myšlienok tak prečo neísť do extrémov ako v tomto filme. Môžte, si kludne povedať, že to čo sa na plátne odohráva je už predsalen veľa, ale môžte si takisto ako ja povedať, že je to najvydarenejší teenage film(ak sa to dá vôbec tak nazvať) aký ste videli. ()

Darkslayer

Originálna téma, že osud máš daný a smrti neunikneš ma zo začiatku zaujala. Avšak pochováva ju klasicke teenagerovské spracovanie horroru. Zakončenie filmu scénou v Páríži bol super ale to je asi tak všetko. ()

jura-roy

Velmi originální, předpověď studentky, že letadlo, s kterým má spolu s kamarády letět na školní výlet havaruje a všichni zemřou, vyžene studenty z letadla, které po vzletu bez jejich přítomnosti opravdu havaruje. Bohužel smrt je dána a osud je nezvratný. V průběhu celého filmu má Alex vize o tom, kdo, kdy, kde a jak zemře a snaží se ostatní před smrtí varovat, ale smrt si svůj cíl vždy najde, většinou nevídanou cestou. Po skončení filmu si nebudete jistí, zda je pro vás vůbec bezpečné jít po chodníku, či si uvařit oběd. ()

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

22.02.2022

Jon Watts (Cop Car, Spider-Man: Bez domova) pomohl nakopnout superhrdinskou značku Spider-Mana do miliardových výšin, a tak má teď v Hollywoodu a zejména u Disneyho velmi dobré jméno. Šéf Marvelu už… (více)

Nový Nezvratný osud je na cestě

Nový Nezvratný osud je na cestě

12.01.2022

Občas stačí, když je známý tvůrce dostatečně velký fanoušek, aby se věci daly do pohybu. A přesně tím údajně režisér posledních Spider-Manů a thrilleru Cop Car Jon Watts opravdu je. Ještě spolu se… (více)

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem