Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

luka4615

Knižní předloha z pera Stephena Kinga je úžasně vtahující a skvěle vypointovanou záležitostí, pročež je mi tedy záhadou, proč se tomuto ideálu neblíží i její filmový přepis. Snímek Pet Sematary je totiž vyjma úchvatného vizuálu hřbitova a počátečního budování atmosféry opět jen další šablonovitou a průměrnou záležitostí, na níž si za pár měsíců vzpomene jen málokdo. Škoda. ()

Morholt

Ortodoxní žánroví fandové budou možná trošku prskat, znalci předlohy taktéž a my, co jsme viděli původní adaptaci, se nedočkáme žádného překvapení, ale mě se to líbilo. Ačkoliv by film mohl přidat na napětí, nabízí i tak celkem slušnou atmosféru, sem tam se najde nějaká lekačka, kocour má něco do sebe a fajn jsou i herci na čele s Jeté Laurence, která má velký hororový potenciál. Za mě poctivá mainstreamová zábava a přesně to jsem chtěl. 75% ()

Lucasion

Velká očekávání. Nakonec se tahle Kingovina nedočkala u mě kinové projekce, ale pouze gaučové. Nakonec jsem za to vděčný. Původní film jsem kdysi dávno viděl, ale žádné nadšení ve mně nezanechal. Knihu snad zná každý, kdo zná jméno Stephen King. Inu nestane se žádný velký zvrat. Rodina po přestěhování začne mít halucinace. Nejprve otec, pak matka s pokřivenou minulostí (doslova...) a vlastně i děti. Úmrtí nepřekvapí a film si tak plyne. Ovšem do tempa se dostane až na nějakých posledních dvacet minut a hned pak skončí. Celý film čekám až se to rozjede a když se to rozjede, tak to skončí. Děsivost má ode mě dvě hvězdičky z pěti a brutalita čtyři hvězdičky. Celý film je spíš ódou na depresivní jízdu plnou smrti. Jason Clarke je skvělý herec a jeho Louis je zajímavý charakter. Přesto ve filmu není atmosféra ani děsivost. Jenom typická předvídavost a eliminace postav. Žádné velké překvapení se nekonalo. (45 %) ()

ScarPoul

Kniha je pre mňa skôr z tých slabších. King má par nápadov, ktoré znejú popiči ale bohužiaľ nedosahujú takého potenciálu akoby mohli. Pet Sematary je toho príkladom. Kniha je ale ako tradične postavená na vzťahoch, úvahách a zlých rozhodnutiach, kedy niečo zlé a nákazlivé zamoruje priestor dobrých hodnôt a láskavosti. Film je oproti tomu strašne zjednodušený a bez výraznejšej autorskej vízie alebo rukopisu. Ako nečakal som žiadny zázrak. Aj IT je v zásade super len kvôli klaunovi. Na vzťahy ( aspoň v prípade prvého dielu) často krát serie pes. Ako keby autori predpokladali že archetypy fungujú, netreba vysvetľovať. Ale to potom ako keby nepochopili hlavnú myšlienku celej Kingovej tvorby. Má to fajn scény - hlavne finále a do vôd priemeru to ťahajú herci. Hlavne Clarke a Lithgow. Tí ako keby odmietli ignorovať priemernosť prístupu a látky a vyťahujú zo svojich postáv najviac. Ale tím, že ich rozhodnutia neovplyvňujú okolie a nevzbudzujú v nich pochyby do takej miery ako tomu bolo v knihe z toho robí skôr prehliadku emócií, než aby to v nás skutočne vzbudilo napätie alebo záujem. Je to škoda. Pozerateľný priemer. ()

BoPo

Stephen King asi nebude mať smolu. Akú smolu? No, že takmer všetky jeho knihy dopadnú vo filmovej podobe nudne, divne, nestrašidelne. Možno proste nie je určený pre filmový svet. Papier totiž znesie všetko a čitateľova fantázia veľa vecí zachráni. Tu sa dočkáte zbytočného odkladania toho, čo je jasné polhodinu dopredu. Dočkáte sa tiež postáv s absenciou kritického myslenia. Zároveň to čo malo byť vrcholom hororového snaženia je ako vystrihnuté zo série Scary Movie. Horúci kandidát na najhorší horor roku 2019. ()

Dale

Ďalšia príšerná Kingova adaptácia, dokonca asi ešte horšia ako pôvodný film. Tá nehoda s kamiónom bol riadny WTF, scenárista si zjavne povedal, že vypečie s tými, čo poznajú predlohu a pripraví im prekvapko. Prekvapivé to bolo, ale skôr v tom horšom zmysle slova. Z pôvodného filmu si už takmer nič nepamätám, ale malý diabolský Miko Hughes mi ostal v pamäti aj po rokoch, tu je celá druhá polovica filmu jedna veľká hovadina, z ktorej si našťastie nebudem pamätať nič už ani na druhý deň. O hororovej atmosfére ani slychu. ()

JohnCZ

Na adaptacích Kingových knih si cením jedné věci. Ať už dopadnou všelijak, většinou to jsou filmy, které čerpají ze silných předloh. Většinou mají nějaký zajímavý více fantaskní děj, nějaké myšlenky a vnitřní logiku a nejsou to jen šablonovité bububu dle jednoho mustru. A přesně to mi tady chybí. Pet Sematary sice funguje po stránce filmařské a sám o sobě je svou zvráceností určitě napínavý, ale to hlavní gró Kingových románů, tedy zajímavá mytologie, je tu jen tak zlehka naznačeno a není pořádně dovysvětleno. Jakožto neznalci předlohy ve mně tak zůstala řada nezodpovězených otázek a pocit jisté nedořečenosti, což zejména při přehnaně šokujícím, akčním a celkově dost nepříjemném finále trochu zamrzí. ()

villon17

Bezvadný děj, ještě lepší vyústění, lekaček dostatek, hororových klišé málo (scéna s postelí nejlepší), holka creepy, jak má být, já jsem spoko. ()

corpsy

A zase tie trailery...a zase tí ( svojvoľne ? ) ´´nadšený´´ kritici, ktorí týždne pred premiérov nešetrili chválou...a zase ja, že som sa tak tešil. Somár, po toľkých filmovo vzdelávacích rokoch, a stále niekedy naletím. Myslím, že týmto spôsobom som vystihol kvality tohto hororu ( berte to ako žánrové zaradenie, a nie ako niečo, čo vo vás vyvolá hrôzu ). ()

Suzie05

Zatím nejpodivnější a nejzvrácenější verze. Ale jsem ráda, že mě to místy překvapilo a dokázala jsem se podívat bez zapnuté lampičky... Jen s roztáhlýma žaluzkama. ()

Hoyt

Silnejší tři * tomu dávám hlavně za první půlku, která je povedená, zajímavá a udržuje napětí. Druhá půlka už ztrácí dech, dost tomu ublížila délka filmu. Clarka jsem se bál ale kupodivu mi vůbec nevadil, s Amy Seimetz to už bylo mnohem horší. ()

ConanVJ

Pěkný horor, který mě překvapil atmosférou i příběhem. Má to i zajímavý konec. Místy mi to přišlo i vtipné. Za mě 80% :) ()

hous.enka

Tohle šlo do kin? Fakt? Za mě je to Řbitov zviřátek průměrný televizní horor, kterých jsem viděla stovku. Ač jsem knížku nečetla ani neviděla předchozí verzi, bylo jasné, co bude následovat v každé další scéně. Docela nuda, řekla bych. Hezky udělané, ale nehororové, předvídatelné. ()

agentmiky

Originál jsem neviděl, knihu od Kinga jsem taktéž nečetl, takže pro mě film velkou neznámou. Trochu mě zarazilo, že se filmu ujali dva režiséři, což nebývá obvyklé......Na druhou stranu mě dokázal trailer slušně navnadit perfektní mrazivou atmosférou, kterou čekám od každého pořádného hororu. Námět vskutku nestandardní a nevšední, o to více ale zajímavý. Malinko bych ještě rozšířil informace o původu toho magického místa přivádějícího mrtvé zpět mezi živé (ale nemůžu to filmu moc vytýkat, protože sám nevím, jak to podal samotný King ve svém knižním zpracování). Herecké obsazení potěšilo, Clarke hrál jako o život a malá holčička Jeté Laurence mě překvapila svým obrovským talentem (pokud bude pokračovat v podobných výkonech, tak má našlápnuto ke kvalitní kariéře). Ne moc příznivý konec se asi dal předpokládat, ale i tak dávám tvůrcům palec nahoru za to, že nepodlehli mainstreamu dnešní doby a nevytasili se s, přiznejme si to, trapným happyendem. Ale kromě kladů mi většina lekaček přišla tuctová, což filmu s tématikou hororu a tísnivé atmosféry moc bodů navíc nedá. Ale v rámci možností i tak vydařené řemeslo. Nečekejte mnoho a zabaví vás to. Za mě dávám 64 % ()

TomX2

Pet Sematary sa miestami snaží o fajn atmosféru a zo začiatku ako tak funguje, bohužiaľ zhruba od druhej tretiny film začne nudiť, atmosféra sa bude pomaly strácať a scenár sa stane nezmyselným a blbým. Atmosféra a fajn pocity sa znovu vrátia až niekedy pri konci filmu, no človek si ich neužije, keďže hneď na to začínajú záverečné titulky. Herci a technická stránka štandard, po obsahovej stránke už málinko horšie a atmosféra kolísavá. Také normálne, možno trošku slabšie, dve hviezdy. Malo to naviac. ()

Paxxx.cz

Takový ani dobrý ani špatný horor. Je zde několik hluchých míst a co je škoda, bát se u toho nejspíše nebudete. Závěr filmu tak špatný nebyl a přebil nakonec takový ne úplně záživný průběh filmu...6/10. ()

Vxxx

Urážka Kinga. Copak ta jeho kniha nebyla dost dobrá? To musejí tolik věcí změnit? Vždyť se to dá obejít. Kdyby tomu dali jiný název a na začátku napsali "Inspirováno knihou" místo "adaptace knihy", tak by to nebyl vůbec špatný horor. Ale takhle? Jako u většiny moderních hororů jsem se docela dost nasmála. Na to si už musím zvyknout, jelikož se zdá, že opravdu děsivou atmosféru bez hloupých lekaček a nelogického chování postav už nikdo natočit neumí. Bohužel jsem byla opravdu zklamaná a když si budu chtít připomenout život rodiny Creedů, určitě sáhnu po originálu z roku 1989. (Pokud nebude čas na knihu). 2* ()

Praxis

Totální nuda, kde nefunguje ani napětí, ani lekačky, ani atmosféra, ani herci. Snad jen ta kotěta byla moc fajnová. Filmové peklo roku 2020! Od odpadu to zachránily jen fajnové masky a ... ta kočička. 20% a už dlouho jsem se u hororu natož u filmu tak strašně nenudil. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018