Vesmírem se řítí obří asteroid, který už za tři týdny zničí život na Zemi. Lidé se snaží dohnat vše, co během dosavadního života zameškali. Pojišťovák Dodge hodlá využít zbývající čas k tomu, aby našel svou středoškolskou lásku. Osud mu však přivede do cesty mladou ženu ze sousedního bytu. Lidstvo se ocitá v bezvýchodné situaci, vesmírem se řítí obří asteroid, který se už za tři týdny střetne se Zemí. Přesné místo dopadu asteroidu vědci z bezpečnostních důvodů tají, jisté však je, že za pár týdnů zbude z naší planety pouze spáleniště. Lidé se chaoticky přesouvají z kontinentu na kontinent, snaží se dohnat to, co během svého dosavadního života nestihli, a dělají věci, které roky odkládali. Pouze pojišťovák Dodge se nikam nežene a dál žije svůj pochmurný život. Je osamělý, po zprávě o blížící se apokalypse ho jeho žena Linda opustila s milencem, jeho matka už nežije, děti nemá a svého otce viděl naposledy před pětadvaceti lety. Přátelé se mu snaží dohodit některou ze svých známých, jemu však připadá zbytečné budovat si tři týdny před koncem světa vztah. Ve vzpomínkách se vrací ke své dávné lásce Olivii. Přestože se po rozchodu s ní oženil s Lindou, Olivia navždy zůstala v jeho srdci. Jednoho večera, dvanáct dní před očekávaným koncem světa, se na Dodgeově terase objeví plačící žena ze sousedního bytu, Penny. Je nešťastná, protože nestihla poslední letadlo a už nikdy se neuvidí se svou rodinou, a navíc se právě rozešla s přítelem. Penny usne na Dodgeově gauči, a když se probudí, doprovodí ji Dodge do jejího bytu. Mezi dveřmi předává Penny Dodgeovi hromádku dopisů, které pošťák během uplynulých let omylem vhodil do její schránky. Penny se stále chystala, že donese Dodgovi jeho poštu, nikdy to ale neudělala. Mezi hromádkou dopisů najde Dodge psaní od Olivie. Píše, že je rozvedená, má malého synka, a že nikdy nepřestane litovat toho, že se s ním rozešla. Vzápětí Dodge zjistí, že se k jejich domu blíží rabující a demolující rozlícený dav. Spěchá do sousedního bytu varovat Penny, v jejím bytě však narazí na jejího bývalého přítele Owena. Musejí rychle zmizet, město se stalo životu nebezpečným místem. Penny má poblíž domu auto a pokud dostane Dodge z města, ten zařídí, aby se ještě před koncem světa setkala se svými rodiči a bratry. Penny nechá Owena napospas rozlícenému davu a ujíždí pryč, na předměstí jí ale dojde benzin. Dodge a Penny pokračují pěšky, cestou Dodge Penny vyčte, že mu zničila život tím, že mu zadržovala dopis do Olivie. Penny se cítí provinile a navrhne Dodgeovi, aby se společně vydali Olivii hledat... (TV Prima)

Anchi

"I'm not gonna waste my time on the wrong person. I'm not gonna waste my parent's time introducing them to some future stranger. And no more days picking out what you're gonna wear for nights that don't mean anything. No more wondering whether you're with the right person or if this is the guy that you're meant to have kids with. All those ridiculous questions. It's liberating. That's what it is." //// Moje pocity z filmu už byly absolutně spolehlivě vystihnuty v komentářích od viperblade a hellstruck, víc netřeba dodávat. ()

maddy

Na romantiku málo romantické, na komédiu málo vtipné, na drámu malo dramatické, na katastrofický prípadne sci-fi film v podstate vôbec katastrofické ani vedecko-fantastické = keď však to „málo“ zmiešate dohromady vznikne veľmi pozitívne „veľa“ :) Príbehová línia nie je v podstate ničím výnimočná, jedná sa len o klasický „road trip“ z miesta A do miesta B, originálnym ho robí len zasadenie do času tesne pred koncom sveta (zrážka s blížiacim sa asteroidom, POZOR koniec sveta vo filme nevidieť, takže kto čaká, čo by len náznak katastrofického filmu, tak ruky preč!) Začiatok je viac menej štandardný a začína ako situačná komédia, síce to nie je nekontrolovateľný útok na divákove bránice, skôr len letmé pousmiatie sa nad rôznymi situáciami. No so situáciou ako by sa asi poniektorí ľudia chovali pred koncom sveta pracuje film veľmi slušne (v žánru komédie). Záchvaty smiechu som síce nezažíval, ale úsmev mi v podstate po celý čas nezliezol z tváre, neskôr sa film viac menej povinne presunie k romantickej časti. Taktiež však takmer vôbec netlačí na pílu – žiadne silné emócie, romantické výlevy lásky, prehnané sympatie, len decentné zoznamovanie sa dvoch ľudí rôznej generácie na ich ceste. V pozadí stále pocit drámy a udalosti, ktorá má na konci nastať. Diváka tým film drží v čiastočnom napätí, či sa film skončí „klišovitým happy endovským“ zvrátením situácie ako to v prípade takýchto filmov býva alebo sa blížiacemu osudu vyhnúť nepodarí (ono je dosť otázne, čo vlastne považovať za happy end a čo nie, ale to je myšlienka do inej diskusie) ... posledná 5 minútovka je vďaka výborne vybudovaného vzťahu k postávam a inteligentnému scenáru neuveriteľne silné a dramatická, aj napriek tomu, že sa odohráva iba v jednej posteli. Napriek téme o konci sveta sa jedná o veľmi príjemný film, ktorý zanechá dobrý pocit, nič nie je zbytočné prehnané, netlačí sa vôbec na pílu, herci nie sú afektovaní, a tých 100 minút mi ubehlo ako pol hodinová epizóda sitcomu. Možno, že daná značne originálna látka „romantika VS koniec sveta“ je v priebehu filmu nečakane nevyužitá, ale aj napriek tomu sa jedná o veľmi slušný snímok. Pre mňa oveľa lepšie ako tematicky podobná, aj keď žánrovo odlišná Melanchonia. CELKOVO: 3,5* ()

ivishka

Škoda, že nebyl konec světa!!Po tomhle filmu mám pocit, že jsem přišla o nádherný zážitek z umírání děsivou smrtí třeba utopením v rozvodněné hnusné Moravě nebo jiné hnědé vodě nebo o grilování lidských těl(samozřejmě já mezi nimi)hezky v tom největším žáru. Hrozná blbost, která asi snaží lidi připravit na to, že není nic krásnějšího, než se milovat a ctít navzájem a opět předává takovou tu spásnou myšlenku, že všichni dobří lidé půjdou do neexistujícího nebe. Dostal mě výrok Keiry:"Nic vám neukradnu pokud mě neznásilníte." Co se mi líbilo: skvěle trhlá Melanie Lynskey, která si píchá heroin a histerický Adam Brody; co se mi nelíbilo: věčně spící živý terč před kulkami(ano pouze tahle část se mi líbila - že spala a byla ticho a nebo že byla v palbě svištících kulek)alias Keira Knightley(mimochodem tahle slečna prostě NEUMÍ hrát a potvrdilo se mi to hned po několikáté),obludně ohyzdný Steve Carell. Viděla jsem někdy něco více trhlého a nebo film u kterého bych si neustále říkala PROBOHA NAUČ SE HRÁT TY HLOUPÁ LŮZO :-D....asi ne...takže pouze díky pár momentům 1/5. ()

Lamiczka

Předpovědi o konci světa se koncem roku 2012 nesplnily a tak jsem měla možnost se podívat na další z řádky možných variant vyhlazení všeživého na planetě Zemi. Tentokrát na zemi padá asteroid, který není možné zlikvidovat žádnými možnými prostředky. Nezbývá tak nic jiného, než se s tímto holým faktem smířit a podle toho se zařídit. Steve Carell v roli zakřiknutého muže ve středních letech se k tomu postavil klidně a smířlivě. Jeho Dodge je tak trošku ňouma a naivka, ale jinak je to vcelku inteligentní člověk, který se nakonec dokáže rozhoupat a ukázat, že má v sobě i duši romantika. Keiře je tentokrát přiklepnuta trochu jiný typ holky, ukazuje, že i bez přehnaných emocí je to velice dobrá herečka. Začínající vztah těchto dvou lidí je vcelku zábavné pozorovat, i když ke konci je to už trošku nechutné klišé a nikdo mě nepřesvědčí o nehynoucí lásce víc, než chlap, kterého jsem před týdnem sotva znala (ironie). Ať už se blíží konec světa nebo ne, tohle na mě bylo moc a prostě jsem jim to ani jednomu nevěřila. Každopádně pokud si někdo potřebuje doplnit sbírku katastrofických snímků, směle do toho. Film neuškodí, pointu má dobrou, provedení taky není špatné, byť trošku utahané. ()

nirvanafan

Pohodový film se sympatickými hlavními hrdiny, který dopře odsýpá. Mě by ale víc bavila brutální komedie s vedlejší postavou, co v posledních dnech před apokalypsou ožírá svoje děti. ()

Lum3n

Možná první apokalyptický film, u něhož jsem měl pocit, že svět má skutečně skončit (i přes (nebo možná díky) absenci hořících ulic a hroutících se mrakordrapů). Zpočátku nevýrazná dramedie s klasickým Carellem vykvete do příjemného překvapení. Po dlouhé době také konečně kvalitní film s Keirou (která byla mimochodem v roli osudové lásky skvělá). ()

ABLABLABLA

Možné spoilery! Opravdu ale vážně jsem až do poslední minuty filmu, co minuty, posledních asi 5 sekund filmu myslela, že ten konec světa nenastane. Že z toho zase udělají debilní americkou (i když je tady spolupráce dalších zemí) romantickou komedii zabalenou do road movie, že se to prostě na konci nějak zvrtne a ten asteroid je mine a budou žít šťastně až na věky....jaké milé překvapení pro mě bylo, že se tak nestalo (vím, je trošku použít slovní spojení "milé" a "konec světa" ale v tomto kontextu to nejde napsat jinak). Tímto si u mě film získal body navíc, fakt že jo. Až když jsem viděla tu světelnou záři tak mi teprve došlo, že opravdu je konec světa a že to tak skončí a neudělají tam typický happyend. Takže bomba. K tomu jak Keiru tak Stevena mám jako herce ráda a tady tomu není jinak. To že ti dva skončí spolu bylo už v momentě, kdy nasedli do toho prvního auta jasné...no už v momentě, kdy přišla do jeho bytu oknem z požárního schodiště...ale i tak...byl to milý snímek, s krásnými záběry a překvapivým koncem. Komedii jsem v tom moc nehledala, ale tak celá první třetina myslím by se do toho žánru dala zařadit, ale to už tu psali jiní. ()

kaylin

Ve filmu "Seeking a Friend for the End of the World" převládá skutečně drama je to pochopitelné. I když jsou zde momenty, kde se můžete pousmát, není to prvoplánově komedie. A to i přesto, že v hlavní roli je Steve Carell, kterého máme zafixovaného právě s komedií. Jenže tenhle herec nemusí hrát pouze v taškařicích, aby zaujal. Má herecké schopnosti a s jeho vážnou tváří se skvěle hodí do filmů jako "Seeking a Friend for the End of the World". Spolu s Keirou Knightley vytvořili poměrně zajímavý pár, který se připravuje na konec světa. Ano, název filmu není nějakou metaforou, skutečně se hledá přítel na konec světa, který má přijít. Do Země má narazit nějaké těleso, které zahubí celou populaci. Nedá se s tím nic dělat, konec je nevyhnutelný. V tomto směru je skutečně jasné, že se o komedii jednat nemůže, nebo alespoň nemělo. Tenhle film má tolik rovin, které je možné pojmout, ale vždy mi vychází, že rovina vážná je lepší. Musíme přijmout, že konec světa se skutečně blíží. Pokud to přijmeme, pokud se alespoň trochu vžijeme do postav, jedná se o skutečně silné drama. Carell hraje způsobem, který mu v tomhle případě sluší a není těžké se do jeho role vžít. Ve filmu je podáno několik možných způsobů, jak se s koncem světa vyrovnat. Jak byste se s tak fatální situací vyrovnali vy? Já vím, že film je přitažený za vlasy, ale copak se musí jednat o konec světa? Nemůžeme si to vztáhnout na nemoc, či rovnou smrt? Je lepší vědět, co nám osud přichystá, anebo je lépe neznat a nechat se překvapit tím, co přijde? Každý si asi odpoví jinak. Tenhle film se mi ale opět trefil do noty, ale opět je to hodně tím, že mě dané téma zajímá. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/tobruk-valcik-s-basirem-2-dny-v-new.html ()

René.girl

Hrozně zvláštní až divný a a přitom krásný film. Jen ta souhra Keiry Knightley a Steva Carella podle mě trošku "habrovala". 60% ()

Vědma

Zvláštní konec světa, ale nakonec asi by to tak nějak mělo být. Konec světa je třeba brát v klidu. Jde jenom o svět. Nebýt podivných křečovitých grimas Keiry, které mi začínají vadit čím dál víc, šla bych i do lepšího hodnocení. ()

Sesitka

První polovina byla sice lepší než zbytek filmu, nicméně to nic nemění na tom, že se jedná o překvapivě dobrý pre-apokalyptický film (i když jsem doufala, že svět nakonec nebude zničen a ti dva budou moci strávit spolu víc času). Nejlepší je se na něho dívat bez nějakých očekávání a pak si ho užijete. ()

Beagle

Je to smutný film, i přes ten trochu zavádějící černohumorný trailer. Ale především zásluhou vynikajícího Stevea Carella je ten smutek snesitelný a díky závěru snad i romantický a povznášející. Perfektní obsazení vedlejších rolí (Petersen, Sheen), práce Lorene Scafarii patří určitě k těm zajímavějším. ()

honajz2

Nijaké, nudné a nevybočující z klasické škatulky filmů typu "hlavní hrdina brzy umře (buď na nemoc nebo konec světa) a jede si užít či najít smysl svého života". I přes slušnou kameru a pár povedených vtipů rozhodně není Hledám přítele pro konec světa dobrým filmem. Přijde mi spíš dost odfláknutý, hlavně co se budování světa týče. Fakt by se tak brzo pustilo do světa, že bude apokalypsa a nedá se tomu zabránit? Fakt by se lidi tak dlouho dokázali chovat klidně? Fakt by někdo chodil ještě do práce? A ta uklízečka, z jakého důvodu pořád pracovala i pár hodin před apokalypsou? Vlastně tomu filmu zoufale chybí nějaký zvrat - kor s tou uklízečkou jsem tak nějak čekal, že to její klidné chování bude mít svůj smysl a apokalypsa nakonec nebude, ale ono ne, proč se snažit vymýšlet něco jiného, když "funguje" osvědčená šablona, že... Je to holt lehce zapomenutelný film, ve kterém ani většina zastávek nemá moc smysl, když nepřispěje ani na vývinu děje, ani na rozvoji postav. Když už film o nevyhnutelném konci světa a chování lidí před ním, tak 3 dny. 2* ()

Caminzind

Je fajn, když se člověk může zasnít nad tak inspirativním námětem. Bohužel scénárista asi neměl svůj den (pokud vůbec měl na sepsání těch pár tisíc úhozů byť ten jeden den), neboť jeho představa svobody a nevázanosti před koncem světa je nudnější než víkend průměrného puberťáka. Prskavky, pár jointů a nezávazný sex... k tomu méně než standardní výkon Carella (ten se spíš nudí) a přehrávající Knightley, která podala jen jakousi tresť té svojí hysterky od Cronenberga. ()

lekr

Velké zklamání! Zápletka filmu je sice originální a skýtala spoustu možností, tvůrci jich však nedokázali využít a místo romantické komedie říznuté sci-fi twistem, kterou jsem očekával, vytvořili nepochopitelně melancholický snímek, jehož hrobem je chaotický scénář, jenž navíc totálně potopil potenciál ústřední herecké dvojice. Steve Carell je zbytečně nevýrazný a svojí postavě nedokázal vtisknout nic ze své charakteristické komiky, Keira Knightley je zase neuvěřitelně protivná a její postava si nedokázala za celou hodinu a půl získat moje sympatie. A to ani nemluvím o tom, že nezbytná chemie mezi dvěma hlavními představiteli vůbec nefunguje. Stejně jako celý tento film. ()

Agent006

Ano, Seeking a friend for the end of the world je ukecaný, zdlouhavý, trochu nadsazený a občas budete mít pocit, že se zde nic neděje - a přesto je to jeden z nejrealističtějších, nejcitlivějších, nejhlubších "apokalyptických" filmů vůbec a výborná finální scéna to už jenom tak jistě stvrzuje. Nechápu zdejší podhodnocení, ale holt se zde nestřílí, není zde hojný množství přelíčenejch lidí a klišovitá záchrana světa v posledních vteřinách. A já se bohužel vůbec nedivim Carellově postavě, že chce strávit poslední hodiny pryč od lidí. ()

bourec

Steve Carell je velkej nesympaťák,a já jako herce ho moc nemusim.Keira taky neni zrovna moje oblíbenkyně,ale z důvodu příběhu o konci země sem do toho šel.Ale je to zklamání.Hodně velká ukecaná nuda.Některý scény sice tlačej na pilu,ale vůbec mě to k slzám nehnalo.A to musim říct,že kolikrát už sem měl na krajíčku u nějakýho filmu,ale tenhle to nebyl.A závěr.Blbost.40%. ()

Elyssea

Z mého apokalyptického víkendu to nejsmutnějši, nejmelancholičtější a nejklidnější na konec. Člověk by dopředu neměl vědět, kdy zemře. Steve Carell a Keira Knightley jako podivně vypadající a přece se k sobě hodící pár. Romantické drama o konci světa. Podivná kombinace, ale na mě zapůsobila. ()