Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta. (EEAP Film Distr.)

Mr.Bulanek

Po předchozím díle celkem zklamání. Jasné, je to ptákovina, stejně jako minulý díl, ale tady jsem měl pocit, že Machete je Chuck Norris. Doufal jsem, že na konci Machete prohraje... Uvidíme jak se zadaří ve vesmíru. ()

ywo666

Hmm pre mňa sklamanie. Určite je to super film. Ale zároveň o triedu horšie ako jednička. Nájdeme tu kopec dobrých nápadov ako 3D sex, zneškodnenie rakety... Kopec zaujímavých vedlajších úloh. Ale film trpí na priveľa hluchých miest. A občas až moc vykráda prvý diel. Zaror má prekvapivo veľkú úlohu, takže sa dajú vychutnať aj jeo kopy. Napríklad ale taký Bichir má tiež veľkú úlohu a liezol my skôr na nervy. A trailer vyspoiluje veľa vecí. A Gibson sa v svojej úlohe tiež nepretrhol. Škoda. Chcelo sa to viac pohrať s filmom. Ničmenej Machete kills again ... In space si nenechám ujsť. Zatiaľ 75-80%. Určite pozriem ešte raz. ()

PierrevanH

Oproti prvnímu dílu šílenější podívaná, více známých herců, který se objeví i třeba jen na pár minut, ujetý nápady a hlavně super zážitek :) Jsem rád, že si někdo v Hollywoodu může dělat co chce - Rodriguez zase jede. Ještě bych měl dotaz na všechny ty rádoby filmové odborníky, kteří zde kritizuji obsah a zpracování filmu, a co jako čekáte od filmu s názvem machete zabijí??? ()

Redi

Bobík měl zůstat pouze u prvního Machety. Opakovaný vtip už není totiž až tak vtipný a směr, kterým Machetu vydal (Star Wars Parody? Really?), už je v podání tohoto pokračovaní na hraně. Trojku si ale stejně nenechám ujít. ()

Phietros

Nehorázná slátanina a fantas magory! Po jedničce fakt úlet! A divim se, že se upsalo do role tolik známých herců! Machete 2 je nesmrtelný bůh zaměřen na mladší publikum, které se jistě pobaví a budou tento film hltat! Pro mě fakt blbost a za zkouknutí i s přetáčením dávám 20%! ()

Yoshimitsu

Danny mačetka po druhé je to taky slušná krvavá jízda, ale už to tady místy ztrácelo i jsem se nudil hlavně v pasážích s Melem Gibsonem nudný záporák. Zase to tady trochu vynahradilo plno sexy holek v bikinách s připinákem. Dávám 70% ()

L_Johnny

Chyběla tomu ta šťáva jako v prvním díle, ale i přesto jsem spokojen a rozhodně se těším na pokračování ! :) ()

Yoda sama

V tej rovine "absolútna pičovina lebo to tak chceme" to funguje dokonalo. Problém je, že Rodriguez zrobil Spy Kids plný krvavých scén a fuckov a podáva nám to, s dvojitou dávkou teaserov na tretí diel priamo vo filme, procesom sledujeme sled nezmyslov a rádoby smiešnych scén, ktoré v každom Grindhouse fungujú, ale tu sú len ako atrapy. Odporná, zvrátená, "fajn" kravina. 4/10 ()

hroubek

První Machete byla zábavná jednohubka plná násilí, krve a béčkovosti. Fungovala zápletka, politický podtext, nadsázka, korektnost a i ten záporák. Ale tady jde všechno do kytek už během prvních pár minut. První věc co Vás zarazí je to, že obraz je až moc čistý. Žádná zrnitost, nepřehlednost, kamerové filtry prostě nic, jen jedna scéna abychom si nasadili 3D brýle. A pak sterilní akce. Na první pohled to není poznat, ale je to tak. Chybí jí agresivní nekompromisnost jedničky a špinavá brutalita. Tady prostě vidíte, že je to digitální. A co se týče zápletky, tak to je bolehlav první třídy. Nic nedává smysl postavy se posunují z místa A do B a pák po další písmenech abecedy a skončí někde u písmene K, což je jasně zkratka toho čím film je(K jako Kravina). Bolí to o to více, když vidíte kolik je tam známých herců. Robert Rodriguez je talentovaný, ale někdo by mu měl říci, že jsou věci, které jsou vkusné a nevkusné. Machete zabíjí je o dvě třídy horší podívaná, než první díl, ale pokud si chcete odpočinout a vypnout, tak tímhle nic nezkazíte. ()

Wade

Ujetá brutální šílenost !!!! Přesně tyhle typy filmu zbožňuju. Rodriguez se odvázal a natočil po vynikající jedničce skvělé a ještě šílenější pokračování kde Danny Trejo znovu řádí. Stejně jako v jedničce tak i tady se všichni herci nějak předvedli a stejně jako u jedničky je nebudu vypisovat, protože to se musí vidět. Už teď se nemůžu dočkat In Space !!! 95% ()

JohnSmith

Rodriguez se prostě držel klasické brakové linie a stvořil tak brak. Mám rád nadsázku, ale co je moc to je moc. Místy je to trochu vtipné, ale je to tak špatně natočený, že to nemůže být už ani nadsázka. A hlavně je to oproti jedničce děsná nuda. ()

Trustme

Jsou spousty filmů, co mají slušný rozpočet a solidní tvůrčí tým, ale výsledek je amatérský. Ještě víc je sraček, které mají omezenou produkci i hodnotu. Mezi tím stojí Machete. Film, který má průměrný rozpočet, protože chce záměrně vypadat amatérsky a přitom je stvořen profesionálně vybroušeně, přestože plno diváků ho přirovná k tomu nejpokleslejšímu (The Asylum Studio). Co víc si mohl Robert Rodriguez přát. Kontrastně až expresionisticky působí film zasazením vážených herců v panoptiku cirkusových exotů a Machetova nesmrtelnost zavání nadčlověkem (Mexičanem!) zachraňující Ameriku/svět. Po celou dobu filmu jsem se bavil náramně: zhovadilosti, neherecké výkony, bondovská zápletka, ujeté zbraně, Danny Trejo za jehož výkon i vizáž by se nemusel stydět ani Cornelius z Planety opic a neustálé nesmyslné dějové zvraty. Tohle Opus Dei, nechť velebeno jest těmi, kdož víru v bezbožnosti nezatracují. Ámen. ()

haj

Rodriguez trošku ztrácí nadhled a soudnost, je to sice extrémně šikovnej režisér a filmař, ale není schopnej se posunout dál a točí pořád dokola ty stejný věci s postupně se zhoršující kvalitou. V případě univerza, do kterýho zapadá i Machete, dosáhl dokonalosti hned na začátku kariéry Desperadem a pak šel s každým dalším filmem tohoto typu dolů, to stejný v případě Spy kids. Machete Kills again pak selhává téměř v každým ohledu, zejména v těch dvou nejdůležitějších - humoru, který by možná mohl být zábavný s vyšší dávkou -OH v krvi a akci, která je prostá, bez sebemenšího nápadu (kde Desperado nabízel propracovanou choreografii prestřelek, tak Machete nabídne akorát pár gore momentů a špatnejch triků). Asi jediným pozitivem je plejáda známých tváří, který ale nedostanou moc prostoru k zaujmutí a pak hezký ženský křoví, kam sem člověk podívá, ale to je opravdu málo. Snad si Rodriguez trochu napraví reputaci dalším dílem Sin City a pak se už konečně vrhne na zajímavější projekty, kde bude moct uplatnit svůj potenciál.. Machete kills again... in space... prosím ne...!! ()

Mishqo

Kto pozná Rodrigueza a jeho štýl tvorby nebude týmto filmom úplne opovrhovať a hodnotiť ho cez kvázi kultivované okuliare. Ale aj tak ma v tomto pokračovaní docela sklamal, keďže až príliš popustil uzdu svojej fantázii. Potešila však Gaga i uvreštená Vergara. No to tretie pokračovanie už vyzerá naozaj ujeto! =D ()

Brain-D

Neskutečná zábava, která neskrývá to, že jde o naprosté béčko. Účelem je hlavně pobavit a prohloubit nového akčního hrdinu v podání Dannyho Treja. ()

VanTom

Pro mne lepší než jednička (která se mi nelíbila, zapracovalo tedy nulové očekávání?), prostě konzistentně ulítlý nevážný "grindhouse" s povolením na cokoliv. Na půdorys bondovky rozmísťuje pár svěžích nápadů, dlouhých vysvětlovaček šíleného děje a krvavých digitálních cákanců (ňadro žel ani jedno, a že materiál by se našel). Danny Trejo i ubral a už se příliš nepouští do v jeho věku nemyslitelných skopičin (jako byl minule hand-to-hand souboj se Seagalem), dokonce přes konstantně zarytý výraz občas procedí nějakou tu hlášku. ()

fefee

O polovicu slabšie ako jednotka Rodriguez, až príliš uletené a parodické s dosť B-čkovými efektami, škoda... 2,5* ()

Sany33

Sľúbil som sebe samému aj môjmu okoliu, ktoré fandí Machetemu univerzu, že sa na pokračovanie budem pozerať ako na komédiu a nie ako na akčný film. Povedal som si, ok. Bohužiaľ pre nich a aj pre mňa, to malo pramálo z akčnosti a okolo humoru, ktorý by ma bavil to ani nechodilo. Nemôžem si pomôcť ale hlavné jadro problému vidím v Dannym Trejovi, ono niektoré tie scény, ktoré sú síce až na hrane únosnosti by boli aj vtipné, keby ich nerobil obstarožný dedko, ktorý v každom zábere vypadá akoby bol chvíľu pred mŕtvicou. Jednu hviezdu zachránili našlanhané bitches, ktoré teda nemali chybu. Gibsonovi museli tiež poriadne napakovať bankový účet aby podpísal kontrakt na takúto mega kktinu. A v neposlednej rade "Machete in Space", úž sa teším! 19% ()

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

21.04.2012

Jedničku jsme viděli v roce 2006. Robert Rodriguez od té doby tlachá o dvojce. Slibů a pak odkladů bylo mezitím tolik, až jsme přestali věřit, že ten film někdy vznikne. A ve chvíli, kdy to vypadá,… (více)