Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Sabrewulf

Bylo to pěkné, ale čekal jsem trošku detailnější popis vzniku kapely a ne že už po 40ti minutách budou Queen hrát velký koncert. Co mě zklamalo hodně, byla úplná absence čehokoliv, co by se týkalo spolupráce na filmu Highlander!!! Rami Malek je skvělý, ale věřím, že Cohen by byl ještě lepší (podobou určitě - Malek má na Mercuryho moc vykulené oči). A pak mě trošku zklamalo, když jsem se dozvěděl, že v některých věcech se prostě lhalo (viz oznámení nemoci před koncertem), ale fandové si to jistě užili. ()

octopuska

Malek se převtělil do Freddieho, nebo Freddie do Maleka, skvělý herecký koncert. Krásný hudební film, asi nejlepší co jsem zatím viděla. Když v kině burácí hudba Queenu a neuvěřitelný hlas Freddieho, člověku naskakuje husí kůže a chvílemi se derou slzy do očí. Silně emotivní a povznášející. Obrovská energie, která z kapely sršela na všechny strany. Musel to být zážitek vidět je na živo. Pamatuji si ten mega koncert Live Aid, viděla jsem ho, jako holka na Rakušákách. Queeni všechny zúčastněné převálcovali a jejich 20 minut bylo strhujících, jako by další den měl být konec světa. Dali do toho úpně vše a z pomalého úpadku se vrátili zpátky mezi Superstar. Singer to zvládl na jedničku s hvězdičkou. Takže doufám, že porota nebude slepá a ocení tento skvělý snímek ve více kategoriích. Doporučuji zajít do kina, je to pecka. ()

David.Darco

Bohemian Rhapsody pôsobí ako skladačka z niekoľkých do seba nepasujúcich druhov Lega. Ktoré sú síce samé o sebe zaujímavé, ale dokopy netvoria žiaden zmysluplný celok. Samostatné uchopenie kontroverzného života ukrojeného srdiečkovou medovnikovou formičkou do uhladeného bezpečného a poľahčujúceho príbehu, je otravné a ploché. Film sa tvári chvíľu ako zrýchlená rekapitulácia, chvílu ako komorná dráma, chvíľu ako sociálna dráma, no po zhliadnutí pôsobí ako Bullshit. Áno, stále tu je Malekov nadpriemerný herecký výkon, stále tu je časť viacexpozící a vynikajúca tlačová konferencia, ale trápne náznaky drog, sexuálnej orientácie, nulová chémia medzi hlavnými postavami. Trápne dialógy typu (I do not want your pity, I dicide who I am. Alebo You are the legend Fred, no we are the legends... No I am the legend), odporné CGI ruky vo Wembley.... A veľa ďalších detailov ničia aj to málo čo Bohemian Rhapsody ponúka. ()

miguel_111

Neskutočne peckový film, bombastický audio-vizuálny zážitok a na konci som skoro ani nedýchal, škoda takého umelca akým bol a mnoho veci o ňom som ani nevedel. Rami Malek podal neskutočný herecký výkon ako by Mercurymu z oka vypadol. Bolo to vtipné, svižné a ani sekundu som sa nenudil a návštevu kina určite neľutujem. Pre mňa 80 % . ()

Copacabana

V poslednej dobe na sebe sledujem, čo pre mňa nie je bežné,že stále viac a viac sa mi ľúbia hudobné filmy. A hlavne tie s poriadne starými vypalovačkami bývajú tie najlepšie. Queen je žánrovo síce rock, ale omnoho viac stráviteľný pre mainstreamové publikum ako napr takí Kiss, krorí sú až príliš tvrdý. Kto by však nemal rad Queen-ov?Niektoré, teda skoro všetky ich songy a melódie sú chytľavé a nezabudnuteľné aj po tisíci krát. Hlavný predstaviteľ výborne ukazoval Freddyho hudobné feelingy. Škoda toho Freddyho, žil síce kratšie, ale zase poriadne naplno, a dokázal toho toľko, čo my by sme nedokázali ani za 5 životov. Jeho hviezda však nezhasla, bude žiariť navždy prostredníctvom jeho skladieb. Končím už s klišé, moj top obľúbený song je Dont stop me now, milujem tú energiu. Čo k tomu dodať, asi už len toľko, že skupina Queen rozhodne predstihla svoju dobu. ()

LeoH

Od úvodní v detailech snímané předkoncertní toalety šňůra perfektně provedených banálních scének navěšených na přibližný obrys života chlapíka, který byl všechno, jenom ne banální. Freddie jako politováníhodná slabošská postava, zbylí Queen jako parta hodných strýčků, o muzice jen prázdné proklamativní tlachy, schematické vztahy, šablonovité postavy zhýralých homosexuálů, mezi kterými se snad, zcela výjimečně, může taky najít dobrá duše… Hodně dobře se na to v IMAXu koukalo, výborně zpracovaný a zužitkovaný soundtrack (i když očekávatelně postavený na těch nejprovařenějších flácích), toť tak vše. Chcete-li vidět životopisný film o zpěvákovi a kapele, který neplave po povrchu, neuhýbá před temnotami a jehož hlavní představitel sice do detailu nekopíruje každý pohyb svého předobrazu, zato vystihuje jeho charisma, osobnost a energii, dejte si Stoneovy The Doors. ()

Cedr

Skvělý biograficko-hudební snímek, který po tom celosvětovém vyhajpování působí strašně povrchně. Neurazí ale upřímně ani nenadchne. Těžko se něco filmu vytýká, ale interpersonálního dramatu a pohledu do zákulisí je jen nutné minimum a veškeré konflikty jsou plné typického filmového kýče, který tady byl milionkrát. Jen mu u něj nikdy nehrála hudba Queen a do kina na něj nešli i vaši maminky a tatínkové. 70% ale klobouk dolů, že tvůrci dokázali přesně trefit bod průniku ve filmovém vkusu tolika lidí ()

fantassia

Jako film nic moc, ale bylo to o Queen a to nemůže propadnout, protože Freddie svým hlasem předstihuje všechny a svým charizmatem oslovuje masy a jak už to bývá, bude žít věčně Who Wants To Live Forever Námět je příliš silný, aby to jakákoliv nedokonalost převálcovala,herec jakž takž, ale pořád je to jen kopie, snažil se sice, ale té záře nemohl dosáhnout, originál příliš přesahuje všechno, dávám tři za snahu ()

Sell

Piesne od Queen som vždy zbožňovala a hlavný herec je veľký sympaťák, preto nebol dôvod vynechať túto návštevu v kine. A odchádzala som naozaj nadšená, bavilo ma všetko od kamery, strihu, scenáru cez všetkých hercov. Jediné čo mu vytknem je asi to že sa naozaj nedržali pravdivých informácií a upravili si niektoré veci pre seba. Inak veľká spokojnosť. Spolu s A Star is Born moji najväčší kandidáti na Oscarov. ()

jedna_vrana

Keď som si prečítala, aké vysoké hodnotenie má tento film, nevedela som pochopiť, že niektorí si ho pozreli aj štyrikrát. (Niežeby neexistovali filmy, ktoré som nevidela aj viackrát!!!). Ale, nejako som nikdy nemilovala Freddieho Mercuryho, aj keď jeho hudba ma neminula a niektoré hity si viem pospevovať v sprche aj so správnym textom, jednoducho - nepúšťam si ho keď žehlím :-). Navyše ani Rami Malek ma nejako predtým neoslovil ako môj top herec... Ale, v kine sa niečo stalo. Hudba je totiž jediný druh umenia, ktorý dokáže človeku spôsobiť husiu kožu. A ja som ju mala niekoľkokrát. Z kina som vyšla nadšená. Toto dielo je určené pre kino, doma by ma to takto nedostalo. Viem, viem, nie je to stopercentne presný životopis Freddieho, ale režisérovi sa podaril majstrovský kúsok, možno nejaký Oscar. ()

mo cuishle

Dokonalé. Ne 5☆ Ale 10☆. Ještě u ničeho mi v kině neukápla slza a to už umírali jací velikáni :) Ale tady ano. Posledních 20 minut dokonalost. ()

Khumbac

Komicke to bylo v tom, ze kdyz jsem si v sobotu lecil kocovinu lahvackem, poustel jsem si Fredyho za pianem. A tak jsem nejak prijemne zavzpominal, mozna i zaslzil. Netusil jsem ovsem, ze v pondeli se mi poprve v zivote ozve segra s tim, esli s ni nejdu na Bohemian Rhapsody. Souhlasil jsem. Kdyz jsem se vratil z kina tak z posledni dvacetiminutovky mi malem spadla ofina. Jinak to byl vcelku obycejny film. Jasne, hudba, strih, zpodobneni hercu, doby - beru. ()

chelseaman22

Vzhledem k ohlasům veliké zklamní. Film je výjimečný pouze výkonem toho indického špunta. Film je řemeslně nadstandardně zpracován, ale to je úplně vše. Čekal jsem a čekal, abych se dočkal zjevného vyústění filmu, které se mnou ale vůbec nic neudělalo. 62% Celosvětový příjem ke 12. 2. 2019: $844,650,583, což je 16,24 násobek rozpočtu ()

Script

Herci se fakt podobají skutečným lidem, o kterých film byl. Rami Malek fakt podával dobrý výkony a fakt dobře zahrál Freddieho Mercuryho. Po filmu jsem se podíval na pár vystoupení skupiny Queen a blbiny, který dělá Rami Malek na pódiu fakt Freddie dělal. Co se týče hereckého ztvárnění, tak jsem byl nadšený i ohledně ostatních složek ve filmu, až na scénář. Spousta věcí, která byla ve filmu vůbec nezapadala do toho co se doopravdy dělo v zákulisí. Neříkám, že to nepřiblížilo ke skutečnému životu skupiny Queen. Přiblížilo vás k jejich životu hodně blízko, ale ve filmu se občas vyskytla postava, která nikdy neexistovala a měla vliv na děj a sem tam pozměnily události, které se buď stali úplně jinak, nebo časově naprosto nedávali smysl. Prostě se tvůrci rozhodli, že udělají film podle skutečného života a udělají z něho doják. ()

Motinski

Rami Malek životný výkon. Filmársky sa tu išlo na istotu, sila hudby ale dokázala spraviť viac zimomriavkových momentov ako som čakal. A hlavne vďaka tomu je Bohemian Rhapsody pre mňa bezchybné. Osobitne treba pochváliť aj neuveriteľne podarený casting na všetkých členov Queen a istú odľahčenosť v prvej polovici. Tým si ma film získal na svoju stranu. Jeden z top zážitkov aké som kedy zažil v kine, z veľkej časti aj kvôli záverečnému koncertu. To bola eufória pocitov ktorú si budem veľmi dlho pamätať. ()

UhLee

(9/10). Muzikály moc nemusím, ale zde mi to vůbec nevadilo. Něco tak velkolepého a legendárního jsem dlouho neviděl. Nevím zda to bylo dokonalým výběrem talentovaného Ramiho Maleka pro roli Freddieho Mercuryho, nebo skvělým zasazením písní do příběhu. Queeny jsem měl vždycky rád, ale v tomto filmu mě tóny jejich písní opravdu chytily za srdce a měl jsem husí kůži ještě dlouho po tom. Věřím, že i Freddiemu v hudebním nebi ukápla nejedna slza, protože tento film zajistil skupině Queen věčnou slávu. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě