Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Thommie

Naprosto tuctovej film, kterej zachraňuje akorát to, že je o queenech, takže tu a tam něco zazní. Už jen nápad natočit životopisnej film o kapele, která nemá žádnej příběh, je samozřejmě kardinální pitomost a nemohlo to dopadnout jinak. Rami Malek se snaží zahrát někoho, kdo existoval a ještě navíc o něm mají všichni docela dobrou představu, takže se to akorát může potkat nebo nemusí. Nic víc. Máloco mě iritovalo tolik jako Malekův předkus, na kterej si evidentně nestačil zvyknout. Zbytek kapely byl tak o 1000% věrohodnější. Všechny hvězdičky jdou na vrub hudbě. ()

biry

UAUU!! Úžasný pocit při návratu z kina! Dech beroucí podívaná proložená úžasnou muzikou se skvělým Mr.Robotem v hlavní roli. Jednoznačně můj adept na film roku. ()

immortalis

Naprosto boží! Chvílema jsem si připadal jako bych opravdu sledoval Queen... And the Oscar Goes To... RAMI MALEK! PS: flanker.27 naprostý souhlas chce to ještě film o Pink Floyd! :) ()

Maik22

Král je mrtev, ať žije....ale co to plácám. Královna stále žije !!! (Mráz mi běhá po zádech a smekám před všemi zaangožavýnými, kapesníkem utírám chlapské slzy z tváře a Rami Malekovi gratuluji za neskutečný zážitek a výkon věrohodný Oscarovi ... Tohle jsem ještě v kině nezažil a nejspíše už nezažiji. ) !!! The Show Must Go On !!!! ()

Nyck

Bohemian Rhapsody samozřejmě získává už dopředu plusové body za vynikající hudební doprovod, ale jen ten by k pozitivním recenzím nestačil. Singer využil osvědčené vyprávěcí šablony, která ovšem není na škodu, protože stejně všichni očekáváme, že prožijeme s Queen jejich cestu od začátku do konce. Nekomplikované podání totiž umožňuje naplno vychutnávat hudbu, především však oslnivý výkon Ramiho "Mr. Robota" Maleka, jemuž tleskám za odvahu tuhle roli vzít. Převtělit se do jedné z nejikoničtějších postav hudební historie je vskutku nevděčný úkol, se kterým se popral na výbornou a z tichého, až melancholického ajťáka se z něj stal extrovertní a vždy něčím se vymykající zpěvák. Závěrečný blok je pak logickým, hlasitým a energií nabitým vyústěním. It's a kind of magic... ()

Timak

Kašlu na to, jestli se to dělá hezčí, než to bylo. Kašlu na to, jestli všechny ty věci se opravdu tak staly, kašlu na to, jestli to jen klouže po povrchu a není to TEN životopis s velkým Ž. A víte proč? Protože tohle je k*rva zážitek, který je prostě dechberoucí a je mi upřímně líto, že jsem to nemohl prožít na vlastní kůži. Jeden z mála filmů, u kterých jsem si opravdu nepřál, aby skončil. Seděl bych v tom kině klidně ještě další 3 hodiny. Rami je skvělej, to určitě, ale i ostatní “chlapci” z kapely jsou boží. Teď jsem opravdu moc rád, že to nakonec nehrál ten “Borat” ()

hroubek

Mám rád hudbu od Queen. Nejsem skalní fanoušek, ale tu hudbu mám opravdu moc rád, už od dětství a vždy, když jí slyším, tak se mi líbí. A proto jsem se moc těšil na film o Freddym Mercurym a Queen. A těšil jsem se dost dlouho. Trochu mě mrzí, že nevidím verzi, kterou chystal Sasha Baron Cohen, ale tu se nepřáli žijící členové kapely, takže tohle je takový přijatelný kompromis. Film o Freddym a Queen, schválený samotnými členy kapely, bez kontroverze, ale s respektem a poctou kamarádovi, členovi rodiny a neskutečně talentovanému umělci. A já jsem ve výsledku dost spokojený. Dostal jsem zábavný, hravý film, s hudbou kterou mám rád, a dozvěděl jsem se něco o vzniku kapely, konkrétních písní a i členech kapely. Režiséři Bryan Singer/Dexter Fletcher odvedli velmi dobrou práci. Film nemá žádné výrazné hluché místo. Pořád se něco děje, a ta energie a síla hudby doslova sála z plátna. Nejlepší jsou momenty, kdy je ústřední čtveřice na plátně a tvoří geniální písně. Je trochu škoda, že veškerá pozornost jde na Mercuryho a o ostatních členech se toho tolik nedozvíme. Přesto, alespoň každý dostane pár scén, které si ukradnou pro sebe. Rami Malek předvádí výborný výkon a je radost na něho koukat, sledovat jak zpívá, hraje na klavír a prostě ztvárňuje Freddyho. Lucy Boynton mám moc rád, ale tady mě přišla malinko nevyužitá. Gwilym Lee hraje parádně a hodně si to dává a je opravdu moc dobrý. Ben Hardy a Joseph Mazzello oba hrají moc dobře a krasně doplňují zbyle dva členy kapely, i přestože nemají tolik výrazného prostoru. Bavili mě herci ve vedlejší rolí a to ať už jde o Aidana Gillena, Toma Hollandera nebo Allena Leeche. Film je vizuálně krásný, je z toho cítit ta správná retro atmosféra, a jakmile začnou zní známe písničky, tak je to o to lepší. Na druhou stranu to co vidíme je velmi dobré, ale není to skvěle. Dostáváme spoustu dobrý scén a záběru, ale teprve poslední dvacetiminutovka s koncertem ve Wembley ukáže tu největší sílu filmu. Do té doby je to velmi hezký film o Queen, ale jakmile začne příprava na koncert, tak film začne pořádně gradovat, dojímat a ukazovat svojí největší sílu. A je to škoda, že těch momentů není více, protože ten film by na to měl, a mohl by být ještě lepší. Nicméně na výsledku jako takové to tolik nemění. Pořád máme velmi dobrý film o skvělé kapele a výborným zpěvákovi a umělci. Bohemian Rhapsody je krásný film s ještě krásnější hudbou, a jako pocta je to skoro dokonalé. ()

VasaX

Velmi pěkný tribute Mercurymu a Queen. Hudebně našlapané, oslnivé, skvěle zahrané a chytlavé. Malek zahrál Freddieho skvěle (ač celou dobu jsem nabýval dojmu, že takový Sasha Baron Cohen by vypadal vizuálně věrohodněji) a zbytek skupiny je taky skvělý. Ano, není to životopisný hraný dokument, spoustu věcí je přiohlých "autorskou licencí" tak, aby dávali poutavější, uzavřenější a jednodušší příběh. Ano, je to skvělý film, ale aktuálních 94% a 3. místo je spíš důsledek hype a fanoušků, protože trochu objektivně zase tak perfektní to není. Ale pokud vám Freddie Mercury a Queen alespoň trochu něco říká, stojí to za návštěvu kina. ()

VanTom

Na celistvý, faktografický a do hloubky kutající životopis si 'Bohemian Rhapsody' ani nehraje, střípky Freddieho temných běsů sice nakousne, ovšem stejně jako vztahy v kapele je nikdy nevyostří. Jde o klasicky přikrášlený hollywoodský doják, dokonce i s jasnými "zlosyny", jenž bezvýhradně oslavuje jeho osobu, nezdolnost a elán (ponejvíce při závěrečném triumfálním vystoupení na LiveAid, úžasně nafilmovaném). Plus samozřejmě i hitovou hudbu od Queen, pohánějící film svinskou energií a silou. [Viděno v kině.] ()

Honzua

Kacířská otázka, na kterou už nikdy nenajdeme odpověď zní: jak by asi Bohemian Rhapsody vypadala s Cohenem bez cenzury dua Brian May a Roger Taylor a jejich úpěnlivé snahy z toho vyjít co nejlépe? Místo toho jsme dostali vyhlazenou verzi, která sice úspěšně ždíme emoce, ale zakrývá vše nepříjemné či nekonformní ze života Freddieho a Queen. K tomu si dopomáhá pořádnou dávkou historické fikce, což je u tak mladého filmu (odstup je pouze třicet let) dost na pováženou. Z narativního hlediska mi přišlo, jako bych se díval znovu na Orla Eddieho, stejné šablonovité postupy, stejný vypravěčský oblouk, všechno pěkně vytůněné do osudového a dojímavého příběhu jednoho outsidera pro masy. Výsledkem je emocionální pohádka, která už s opravdovým Freddiem a Queeny má společného jen tu hudbu. Tu úpěnlivou snahu o osudovost za každou cenu dohnanou ad absurdum k vyvrcholení, ve kterém až Queeni zachraňují charitativní koncert Live Aid, snad nikdo nemohl už brát vážně. Jak píše Marigold, měl to být filmový portrét hluboké samoty. Zde se nemůžu zbavit srovnání se Třemi dny v Quiberonu, protože přesně tam se povedlo nekonformní a živelnou Romy Schneider rozebrat na součástky. Bohemian Rhapsody si bohužel nepříjemné otázky neklade a ani se o to nesnaží. PS. Scéna z nemocnice snad nebyla natočena v roce 2018. ()

Yoda sama

Produkčnými problémami pretiahnutý, po hrane kontroverznosti príliš bezpečne kĺzajúci no i napriek tomu zábavný príbeh, ktorý musel byť vyrozprávaný a práve táto podoba tomu sadla presne tak, aby to mesiac vkuse trhalo kiná vo švoch, aj keď to naozaj nie je ničím výnimočné dielo, ale len dômyselne oživená životopisná šablóna. Lenže áno, tu ide o Mercuryho, Queenov a ich nesmrteľný odkaz, ktorý našťastie umocňuje aj voľba ukončiť film tým bombastickým Live Aidom, ktorý z divákov vytiahne všetky potrebné emócie a husinu, takže film nepotrebuje desať minútový epilóg s umierajúcim Freddiem na to, aby každý tretí divák vychádzal z kina so slzami v očiach. ()

Eleanor05

Na začátku musím napsat, že Queen je jedna z mých úplně nejoblíbenějších kapel, na níž jsem v podstatě vyrůstala, ačkoli jsem o hodně mladší, než kapela sama a Freddieho Mercuryho považuji za nejlepšího zpěváka všech dob. V síle, barvě, rozsahu a neskutečné energii hlasu se mu nikdo, koho jsem kdy slyšela zpívat, nemůže rovnat a to ani nemluvím o jeho nesporném charisma, daru strhnout davy lidí na svoji stranu a jeho showmanství. ALE film, ačkoli vypráví o jedné z nejvýznamnějších hudebních kapel lidstva, by stále měl fungovat jako film. Film s dobrým scénářem, dobrými hereckými výkony, se sepjatostí scén, s ujasněním toho, co chci a proč to hodlám vyprávět. Jenomže Bohemian Rhapsody nic z toho nemá. Scénář je spíš horší průměr, Rami Malek je dobrý (ačkoli vypadá i působí daleko méně mužně, než skutečný Freddie), jinak všechny herecké výkony naprosto obyčejné, spíš horší (především představitel Briana Maye), navíc většina zdejších herců nejsou osobnosti. Celý snímek je prazvláštně uspořádán (a tím nemyslím zrovna anachronismy, kdy kapela hraje skladbu v roce, v níž ještě nebyla složena - Fat Bottomed Girl), jakoby tvůrci vůbec nevěděli, čím se mají zaobírat. Budeme vyprávět o členech kapely Queen? Bude to o osobním životě Freddieho Mercuryho? Bude to o gay tématice? Nakonec je to o všem z toho, o ničem však pořádně, a paradoxně nejméně je to o hudbě. Geniální skladby tu slouží jen jako výplň v rámci ukázek z koncertů kapely, zbytek je sladkobolná hollywoodská omáčka. Postavy jsou všechny, až na jednu výjimku, tak "zlaťučké", že nemají žádné záporné vlastnosti. Všichni jsou hodní, milí, všichni se mají rádi a jsou "rodina", jen některým trvá déle, než si to uvědomí. Více, než zpodobnění skutečných muzikantů, mi postavy Briana Maye, Rogera Taylora a Johna Deacona připadaly jako jakési jejich vysněné ideální projekce, tedy jací by chtěli být, a ne, jací byli, ale to ostatně platí i pro Mary, rodiče a další postavy. Scény na sebe pořádně nenavazují, film působí víc, než cokoli jiného, jako dvouhodinový videoklip jdoucí po povrchu čehokoli a kohokoli. Příběhově je to ploché, časové skoky jsou necitlivé, nedávají dohromady žádný přesvědčivý obraz o lásce k hudbě, o skladatelské genialitě, ani o vývoji kapely od skromných začátků k vrcholu slávy. Postavy, jak už jsem psala, nemají skoro žádné vlastnosti a když, tak jen kladné. Už právě kvůli památce na Freddieho Mercuryho se mohli tvůrci snažit lépe vystihnout jeho osobnost. Jeho nadšení pro hudbu a radost z vystupování, a pak naopak hrůzu ze zjištění, že má nevyléčitelnou nemoc. May, Taylor a Deacon zase vypadají díky Bohemian Rhapsody jako tragédi, kteří potřebují Mercuryho neustálé vedení, a bez nichž by se kapela vlastně úplně obešla, protože Mercury jediný byl nenahraditelná hvězda. On samozřejmě nenahraditelný byl a vždycky bude, ale on sám nebyl Queen. On sám neskládal a sám ty skladby nenahrával. Byli to všichni čtyři. Závěrečný koncert mi pak nijak dech nevyrazil, protože jsem již dávno před shlédnutím tohoto snímku viděla koncerty skupiny Queen a dokonce i jiných kapel a pár dokonce i naživo :D (zřejmě narozdíl od většiny zdejších pětihvězdičkových uživatelů), takže mě už nepřekvapí nacpané stadiony, plačící, tleskající a zpívající diváci atd... Bohužel i přes skvělý nápad natočit film o Queenech, potažmo o Freddiem Mercurym, se ve výsledku nic tak ohromného a strhujícího nestalo. Všichni tak nějak lehce prochází životem, hned se stanou slavnými, odehrají pár skladeb na koncertech, všichni se milují, chod celé kapely závisí výhradně na zpěvákovi, který se od kapely trhne, pak se vrátí, dozví se smutnou zprávu a skončíme koncertem. Příliš jednoduché, hezoučké, milé a naivní, aby to bylo realistické, příliš nesepjaté, příběhově nevyhraněné a ničím nevyčnívající, aby to mohlo být výborné. 3* () (méně) (více)

Pump

Jako malý jsem Queen nesnášel. Vůbec mi nebylo sympatické, že užívají drogy a sex se stejným pohlavím mi přišel jako malému chlapci velmi divný. Tento idylický příběh není reálný. Skutečnost byla smutnější. Písničky skupiny prima. ()

LEGACY

No nic, tak jsme i my zavítali na tento opěvovaný opus, díky kterýmu má naše lokální kino vyděláno roky dopředu a musím potvrdit, co tady už nějaký měsíc koluje, že se jedná o prvotřídní pecku jako z avokáda, která vás donutí Queen a Freddyho milovat ať už posloucháte cokoliv. Dojemný příběh, pozoruhodného člověka, ve strhujícím díle - must see, tohle je povinnost každého řidiče. ()

lykan9

Úžasný životopisný film o Queenech a hlavně Freddiem Marcurym, který, a to musím uznat, hodně visí na jejich hitech, které provádí celým filmem a výkonu Ramiho Maleka. V tomto případě to však stačí, protože ve chvíli, kdy člověk Bohemian Rhapsody dokouká, tak má chuť si ho pustit znovu. Já osobně hned zkoukl koncerty skupiny Queen na Youtube. Skvělý zážitek nejen pro oko, ale hlavně i pro ucho. ()

Trustme

Co může fascinovat konkrétně českého diváka na tomhle filmu, jehož návštěvnost v kinech udivuje. Proč zrovna Queen? Proč ne ABBA nebo Beatles. V době, kdy po Kvínech neštěkne ani pes, tak po uvedení filmu kdejaká školačka má na vyzvánění Don't Stop Me Now, každý DJ dělá Bohemian Rhapsody Party a imitátoři Freddieho oprašují uniformy a lepí kníry, neboť zakázky na firemní večírky se jen hrnou. Prostě tenhle film se trefil generačně a empaticky do diváků. A přitom je to jen průměrný film, který si vzal na paškál jednu z těch známých skupin, která má jak mnoho jiných své dramatické excesy - pozor SPOILER pro mladé diváky - zakončené smrtí zhuntované superstar. V dnešní době je jednodušší zhlédnout o nějakém fenoménu doby filmové drama, kde divák dostane komplexní, instantní a zregulovaně stravitelnou verzi a tetelit se jak to bylo krásné a dojemné. Díky internetu se ovšem mohou neznalí obdivovatelé i přiučit, že je mnohem víc skutečností a reality, než co přináší takové životopisné filmy. Je fajn, když zručný režisér Bryan Singer dá do finále filmu rekonstrukci z Live Aid Wembley, ale pokud by jste viděli strhující originál budete tohle brát jen jako cool scénku. Hlavním problémem, co mám je nepovedený Rami Malek, který v mladé verzi vypadá jak Mick Jagger a v pozdější kníraté verzi jako dokonalý dvojník nováckého moderátora Martina Severy! Bohužel tento životopis Queenů je varianta decentní a schválená a hlavně nějak nemá čím překvapit. A tak tu vyčnívají jen písničky, klipy, koncerty, který si ovšem radši pustím v originálním, neopakovatelném a důstojném provedení, kde mě ten mráz půjde po zádech víc, než když tady "Freddie" oznamuje členům skupiny svojí diagnózu. ()

sskrblik

Píše se rok 2017 a debatují spolu Singer a McCarten: Singře, vole tvoje jméno vole je předurčený vole k filmu o nějakým zpěvákovi - dáme film o Danielovi Nekonečným? https://www.csfd.cz/tvurce/46042-daniel-nekonecny/ dyk ten borec má slunce v duši, to by byla peckovice pecková. Ne, vole, ses posral v kině, musím natočit film s teplým zpěvákem, kterýho celej svět zná. Elton - to je moc práce, Jackson - budem muset hledat na kástingu dobrýho negra, to je řehole.... vezmem Kvýny, seženeme někoho kdo dokáže zahrát předkus jako bobr a nebude mít 100 Kg, tak se bude moct alespoň trochu pohybovat.... a EJHLE, je to tuten FILM. Musím uznat, že Bohemian Rhapsody mělo spoustu energie a hlavně kvalitní hudby. Není to sice film, který bych s radostí zařadil do top 100 filmů, ale v rámci filmů o muzikantech je to top. Přesto rozhodně existují lepší filmy o muzikantech kupříkladu Dórsy jsou dokonalé https://www.csfd.cz/film/8752-the-doors/komentare/. Ale jak jsme se zmiňoval - má to neskutečnou energii a toho si cením asi nejvíc. Zrestaurování Live Aid bylo über alles, viděno ve 4K UHD BluRay rip... ()

Master19

Toto je asi první film, který mě dojal, ale nedám mu pět hvězdiček. A to z několika důvodů. Ta dojemnost je prvoplánová a celý film je na tom postavený. Tohle by Freddie chtěl? Asi těžko. Dalším důvodem je ta navoněná čistota zřejmě pro sterilní americké publikum. Všechno sexuální jen v náznacích, delirium se pozná podle toho, že spí v botách na gauči. Eh. Já vím, že nikdo nechtěl v úctě k Freddiemu vytahovat nějaké nechutnosti, ale k čemu to je naznačit A a nedoříct B, zvlášť když si jindy tvůrci tak zakládají na historické přesnosti. Posledním důvodem ke snížení hodnocení je pak závěreční koncert. Film se snaží navodit pocit, že Freddie je tu zlomený a v podstatě jen přijímá energii z diváků. Ale my jsme si hned po konci filmu pustili záznam z Live Aid a v té konfrontaci to byl SAKRA rozdíl. To byl úplně jiný Freddie, ten skutečný převrátil Wembley na střechu. To se vůbec nedá srovnat. Rozhodně ale film, který stojí za to vidět, uteče jako voda a potvrzuje co víme všichni, Faruk byl jeden z miliardy a je ho škoda, jako málokoho... ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě