Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Pedross800

On to asi není bůhvíjakej film a asi určitě né na 90% plus, jenže Ti herci jako by těm "královnám" z oka vypadli a filmovej Freddie to korunuje, ty grimasy, pohyby, on se jím opravdu na chvíli stal, věřím tomu a HLAVNĚ, ta hudba na plné pecky v kinosále prostě každýho kdo je kdysi poslouchal odrovná, hlavně závěrečná naprosto úchvatná a dokonalá rekonstrukce legendárního vystoupení na LiveAid, takže tomu prostě těch pět hvězd napaříte a jdete cestovat časem pár desítek let zpět a oprašovat svý vinylový kolekce :-) ()

mandlova

Bez debat jeden z nejlepších hudebních filmů...ale nutno přimhouřit obě oči, realita byla na některých místech dost ohnuta nebo cudně zahalena. Ale i tak jsem řvala jako želva! Jo a Rami Malek musí dostat Oscara, protože to, co předvedl, to se jen tak nevidí. ()

ghatos

První polovinu se mi to zdálo, až příliš vykoštěné i ve vykoštěném módu. Úlitba bohu tam je, ale ve druhé polovině se přeci jen začne kousat do kyselého jablíčka. Wembley je emoční, vděčné a definitivně diváka dostane tam, kam režisér potřebuje. Ano, tento snímek prostě nemohl jít na dřeň bolesti, smrti a umírání kvůli mainstreamovému divákovi, ale ten by právě nejvíce potřeboval vidět, jak obří sláva může být vykoupená duševním a fyzickým rozpadem. Bohemian Rhapsody je nadprůměrný film, ale určitě se nejedná o film roku, natož film, který by se měl řadit mezi nejlepší v historii. 74%. ()

svobik

Úplně chápu ty tuny extatických výkřiků, ale úplně se k nim nepřidám. Bohemian Rhapsody je brilantně vysoustružený produkt ve smyslu glorifikace jedné z největších hudebních ikon. Nesmrtelné songy spoustu lidí táhnou k absolutnímu hodnocení, film jako celek je však jen takovým best of sestříhaným do dvou hodin. Kouká se na to díky drtivému tempu pěkně, poslouchá ještě líp, ovšem jsou to právě osobnosti a hudba, které z Bohemian Rhapsody dělají v očích mnoha lidí lepší film, než jakým ve skutečnosti je. Příjemná a svižná podívaná, řemeslně bravurní, která mě však nechala až moc chladným. ()

Killda

Typický životopisný film, který jen poskládá mozaiku momentů za sebe a vlastně nenabídne nic navíc. Fanoušci Queenů budou slintat nad každým záběrem, fanoušci dobré filmařiny budou znuděně koukat na hodinky. Nutno Singerovi uznat alespoň pár emočně zajímavých momentů, ale celkově jde jen o další mělký životopis a tudíž zcela průměrný film, jehož úspěch táhne jen nostalgie a hype fanoušků. Ostatně jako všechny dnešní mainstreamové filmy... ()

dragon94

Nemám co vytknout. Už v popisku filmu je napsáno, že se jedná o oslavu rockové skupiny Queen. Takže nemám jediný problém filmařům prominout, že se příliš nezaobírali Freddieho promiskuitou a dalšími "skandály", které tuto kapelu provázely. Naopak se tvůrci soustředili na to, aby nám poskytli co nejlepší filmový a hudební zážitek, a současně do filmu převedli vše, co máme na Queenech rádi. 5* 100% ()

Jaro.Krafcik

Tak a mám za sebou dlhšie ospevovaný bohemian rhapsody. Síce s dabingom a v teple domova, žiadne kino, asi by som na to ani nešiel. Určite lepšie ako Star is born ktoré tomu konkuruje. Freddieho život bol zaujímavý a aj kapely queen. Ale stále je to životopisný film a ten zaujímavejší byť nemôže. A prestrelené hodnotenie na csfd je výrazne mimo. Dajme tomu že by filmu viac sedelo 80%. A to som fanúšik Queen a ich hudbu môžem. Záverečný koncert Live Aid parádne natočený. Mercury by bol pyšný. 4* ()

Kalidor_

Podobně jako Deschain jsem byl nejvíce dojat v momentě kdy začali hrát ke konci Radio Ga Ga. Jinak celkově je film velmi dobře natočený, Rami Malek to zvládal bravurně. Akorát to maskování, v době kdy byl Freddie ještě mánička bez vousů, bylo spíše karikaturní. Pořád mi vrtá hlavou jak by to vypadalo kdyby Freddieho ztvárnil Sacha Baron Cohen , který je mu mnohem podobnější než (i když všechna čest) Rami Malek. ()

RaggamuffinSVK

Tento film si asi do konca života budem pamätať už len preto, ako ťažké ho pre nás bolo vidieť. Počas úvodného týždňa sme sa nedostali ku lístkom, neskôr sme premietanie museli kvôli chrípke vynechať a keď už to konečne vyšlo, v kine zostala tma a žiadny film sa nepustil. S polhodinovým oneskorením sa plátno rozsvietilo a my sme sa pozerali na sneh a nejaký pluh, ktorý ho odhŕňal. Zrazu detailný záber na tvár Liama Neesona. V kine počuť hlasy divákov. Pýtam sa tých vedľa, nemalo to náhodou byť Bohemian Rhapsody? A tak sme sa išli vysťažovať von zamestnancom kina. Nestretli sme sa s pochopením a dokonca aj toho Neesona nám vypli. Nakoniec, po hodine, predsa. Konečne sme si Bohemian Rhapsody vychutnali. A že to stálo za to. Opäť som bol malý chlapec a pozeral sa na najúžasnejšieho speváka všetkých čias. Ďakujem. P.S. neďakujem Cinema City, ktorí svojím prístupom, neochotou a aroganciou prišli o nejedného budúceho zákazníka. ()

jitrnic

K času strávenému v kině s tímto filmem vlastně nemám připomínek. S vypnutým mozkem jsem se nechal unášet do první do poslední minuty. Jen jsem po odchodu z kina zjistil, že Queeny už nechci odteď ani vidět ani slyšet. Byl jsem jimi zahlcen a přehlcen. K filmu samému - filmařsky bezchybný, Rami Malek skvělý jako mladý Freddie, podstatně horší v tílku s knírkem - zde více připomínal Petra Čtvrtníčka v České sodě. Nevím, do jaké míry jeho šílený afektovaný zpěv u piana na Live Aid vychází ze skutečnosti (vědomí blížícího se konce nebo tak něco?), bylo to každopádně naprosto nesnesitelné. Trochu mi vadily hodně ledabyle načrtnuté vedlejší postavy - zlý homosexuál Paul nebo zabedněný konzervativní otec. Skvěle byli vybráni Brian May nebo Roger Taylor. Na pohled a poslech přes tyto výhrady krásné, bohužel činí z hudby Queenů do budoucna nesnesitelný fetiš, ()

KASUGI

Mám trochu problém s tím finále. Na jednu stranu je koncert Live Aid perfektním emocionálním zakončením, na druhou stranu, Queeni koncertem neukončili svou kariéru a Freddy umřel až v roce 1991. Takže natočit životopisný film o Mercurym a utnout to někde ve třičtvtě kariéry kapely Queen je trochu nešťastné. Chybí mi tam skládání dalších hitů a v prvé řadě  skládání hudby k filmu Highlander. Jakožto muzikanta mě nejvíc bavili pochopitelně scény ze studií a koncertů. Co se týče Maleka, ten ho dal na výbornou. Cohen by byl podobou nesrovnatelně lepší, nicméně je to hňup a já jsem rád, že Brian May zavrhl jeho plánovanou R-kovou verzi. Fakt nejsem zvědavý na nějaké noční klystýry a zákulisní explicitní píchačky s manažerem, už tak tam toho olizování a gay pohledů bylo moc. Nicméně na každý pád nesmírně závidím fanouškům kapely Queen, mít takovýto film. ()

drackula

Večer pred zhliadnutím Bohemian Rhapsody som narazil na dvojdielny dokument BBC, takže som mal faktické informácie čerstvo v pamäti. Bol som zvedavý, ako veľmi bude film presný a ako sa mu podarí vystihnúť atmosféru okolo kapely. A musím uznať, že to bola paráda. Rami Malek hviezdi prakticky od začiatku a záverečná bodka vo Wembley bola spracovaná neuveriteľne. 100% HBO Max ()

Sheffield

Hned narovinu musím říct, že Bohemian Rhapsody je celkem slušným hudebním filmem. Jenže! Je plný scénáristických berliček a ohýbá fakta tak, jak se to zrovna hodilo k vybudování dramatické křivky. Takže filmový Freddie ví o své nemoci zhruba o dva roky dříve, než mu byla reálně diagnostikována. Proč? Aby se to vešlo do filmu, přeci! Je tu spousta menších vtípků a narážek pro fanoušky, ale bavit se bude nejspíš celá rodina. V samotném filmu zazní, že Queen nechce tvořit hudbu podle zajetých pravidel. Jenže film samotný jede přesně podle mustru biografických filmů. Vzestup, potom pád, po kterém následuje finální nájezd na status legendy. Těžko pak říct, co si o tom myslet. Já bych si strašně přál syrovej a tvrdej biopic, ve kterém se nikdo nebojí špitnout "fuck", aby to někoho náhodou nepohoršilo. Na konci jsem akorát nabyl dojmu, že by si taková látka, a hlavně Freddie, zasloužila mnohem lepší zacházení. ()

BuryGol

Už je to dlouho, co jsem psal k hodnocení i komentář, ale tady prostě nemůžu jinak. Na dnešní promítání jsem se těšil jak malej kluk a celý dopoledne jsem si říkal jen jedno - "Jen ať ten trailer není lepší, než bude sám film a ať to u Odina nikdo nepodělá!" Mno...moje obavy byly zbytečnější, než prodejce ledniček na severním pólu. Od první minuty jsem si to v kině užíval, jak už dlouho ne. Nebudu psát žádnej spoiler, abych někoho nenaštval a řeknu jen jedno - běžte do kina, kupte si k tomu něco dobrýho a užijte si to! Stopáž utekla jako voda z prasklýho chladiče, katarze byla jen krůček daleko a touha vidět to znova je silnější, než já. Pokud za tohle nepadne aspoň jeden Oscar, tak tohle oceňování můžou klidně zrušit. A co se týče hlavní role, Rami Malek právě vstoupil mezi nesmrtelné. Moc děkuju a smekám imaginární klobouk. ()

Jello Biafra

Vidieť na plátne príbeh kapely, ktorá mňa sprevádza od útleho detstva, to je jednoznačne splnený sen. Bryan Singer tu s precíznosťou, pompéznosťou a vtipom rozpráva príbeh jednej z najslávnejších rockových skupín histórie, ale hlavne jej frontmana, ktorý pôsobil ako nespútaný živel. Je až s podivom ako perfektne dokázal Rami Malek Freddieho zahrať. Všetky jeho pohyby, zvyky, prízvuk či jeho zložitú povahu. Ale rovnako tak je tu veľmi dobre zachytený pohľad do zákulisia samotnej skupiny a vzťahy medzi členmi. Záverečné vystúpenie vo Wembley je jeden z najväčších emocionálnych zážitkov, aké som kedy vo filme zažil a pri piesni "We are the Champions" sa mi až slzy tlačili do očí. Na tento filmový zážitok budem ešte veľmi dlho spomínať. ()

jefff

Nevím, jestli to je nejlepší film vůbec, ale jedná se o řemeslně perfektní práci. Malek roli ustál na výbornou a z finále filmu mrazí. Asi je dobře, že se filmaři nepokusili diváka udojímat nad natočenými záběry posledních okamžiků Freddieho a raději konec zůstal nevyřčen. Ostatně, zbytek je historie. ()

Glowski

Tak výrazná postava, jako je Freddie Mercury, by si zasloužila odvážnější filmový portrét, než ten, vzniklý cestou nejmenšího odporu. Takhle je to místy, pravda, působivý, místy naopak kašírovaný, neautentický až nudný pomník. A to je věc druhá, že ten film minimálně z části neobstojí ani z řemeslného hlediska - žádná z postav není psychologicky vystavěná (natolik), abychom mohli chápat její počínání, z dramaturgického hlediska se děj rozpadá na krátké ilustrace ze života (Freddie vstoupí do kapely, stihne se zasnoubit a vydat první hit během cca patnácti minut) a dlouhá hudební čísla. Celé je to jakoby (geneze filmu je ve skutečnosti složitější) mířené pouze na oddané fanoušky Queenů, kterým stačí vidět na plátně skici svých oblíbených hudebníků a poslechnout si jejich písničky. A hle, ono to funguje na valnou většinu diváků. ()

greath

Jedná z najväčších hudobných legiend všetkých čias dostala poctu akú si zaslúžila. Všetky nedostatky filmu zatienil mohutný zvuk Queenu. Pesničky, ktoré poznajú snáď všetci si budete hmm-kať aj Vy. Skvelý hudobný a filmový zážitok v jednom balení. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě