Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Sany33

Veľmi vkusne natočený životopisný film, ktorý mal šťavu a chytí za srdce nie iba oddaných fanúšíkov skupiny Queen ale ľudí, ktorým táto hudba moc nevonia. Život Freddieho Mercuryho bol tak pestrý a plný zvratov, že je radosť o ňom natočiť podobný film, ktorý nechce ani obhajovať ani velebiť jeho životné rozhodnutia ako aj smerovanie skupiny Queen. Čo sa týka hereckého obsadenia Malek pre mňa nebol až tak oslňujúcou hviezdou ako pre filmovú akadémiu, nakoľko si za toto stvárnenie odniesol sošku ale vedel som to prežiť. Odzneli všetky známe hity a finále vo Wambley bolo jednoducho fenomenálne. Jeden z top životopisných filmov poslednej doby. 90% ()

mab

Film jsem shlédl až dnes a musím říci, že převažuje mírní zklamání. Film celý tak nějak klouzal po povrchu, ale nešel do detailu, do hloubky. Vlastně jen přehled epizodních zápletek, chybělo víc rozebrat vztah Freddieho s Mary a rodiči, obzvlášť ke konci života. Film končí Live Aid koncertem..... proč jako? Freddie umřel po něm? Ne, žil ještě 6 let, natočil památnou skladbu s Monseratt Caballé, Queen měli legendární koncert za železnou oponou v Maďarsku, málem i v ČSSR. Prostě závěr filmu nezvládnutý. Nesedělo mi obsazení Freddieho, ne ani tak vzhledem, jako výškou herce. ()

Lukyn007

Čekal jsem oscarovku, dostal jsem jednohubku. Škoda. Ale i tak povedený film. Rami Malek v roli Mercuryho skvělý! 70 % ()

Autogram

Hudobný zážitok u mňa zvíťazil nad filmovým zážitkom (ktorý nebol dokonalý), a preto to môže byť za plný počet. Rekonštrukcia koncertu a tvorivej atmosféry pri nahrávaní išla filmovým tvorcom lepšie ako rozprávanie životného príbehu a zásadných životných rozhodnutí. Preto treba film brať viac ako hudobný než životopisný, a tak chápať aj jeho mimoriadny úspech. –––– Freddie, páliš sviecu z oboch strán! – Ale tá nádherná žiara! ()

Jacob23

Po skončení jsme se s chlapama na hajzlu bavili kdo je drsňák a nehodil slzu - každý se přiznal. Óda kterou si Queen zaslouží! ()

mkubalikova

Od příchodu z kina jedu záznam z Live Aid pořád dokola a smutním. Viděla jsem naživo U2, The Rolling Stones, Madonnu, Michaela Jacksona a další, ale vyměnila bych všechny ty zážitky za možnost vidět jednou jedinkrát naživo Queeny v původní sestavě. Mám pocit, že dneska v kině jsem tomu byla nejblíž. Těch posledních 15 minut je fantastických. 👑 90% ()

D28

Po čase som zasa v jednom balíčku dostala všetko. Radosť i slzy, inšpiráciu, zaujímavý príbeh predvedený vynikajúcimi hercami. Freddiemu som nikdy nezávidela život a slávu, ale hlas, charizmu a parťákov z kapely. Tento film to stopercentne potvrdil. A tá hudba....It ´s a kind of magic... ()

Kurikmoon

Ak sa po fílme začnete opäť vŕtať v diskografii Queenu, znamená to, že film splnil účel? Perfektný zvuk, tak šup do kina. ()

L_A_D_A_S

Ano, je to skvělý, ano je to jeden z nejlepších filmů tohoto roku (ne-li nejlepší) jednu výraznou kritiku ale mám. Ten člověk co dělal titulky je buď udělal za pomoci google translatoru nebo na nich pracoval po kokainové párty s Freddie Mercurym. Takový textový blábol jsem dlouho neviděl. Přeložit např. “put a bit of soul into it” jako “zahraj to trochu soulově”, to chce odvahu, bohužel to často i mění vyznění některých scén. ()

Mr.KarlAdler

Singerův doktorát z toho, jak neosobitě natočit film o jedné z nejexcentričtějších, nejzábavnějších a nejosobitějších kapel historie (a to ne že by mě vyloženě hudebně kdy nějak zasáhla). Typický film "pro lidi", který působí jako výčet všeho, "co už jsme jenom tak v kinematografii kdy viděli". Nikoho neurazí, nikoho nemůže vyloženě nudit, ale ve výsledku si z něj mimo té muziky, která strhne sama o sobě, taky těžko co pamatovat. Rami Malek je bezesporu vynikající, až mě vlastně překvapilo, že jsem ani na chvíli nekoukal na Elliota Aldersona. Nutno podotknout, že taky dostává maximální prostor, protože ostatní členové kapely jsou spíš dvojrozměrné figurky přesně se podobající svému předobrazu. Bylo mi samozřejmě jasné, že se budu koukat především na podmanivou hudební oslavu, tou Bohemian Rhapsody určitě je. Ale tak trochu jsem čekal i podmanivou řemeslnou stránku. Jenže na tak uhlazený film, zůstalo v téhle oblasti přeci jenom zbytečně dost nedorazů – včetně závěrečného Live Aid s trochu zvláštním CGI davem. Navíc bych se místo 20minutové písničkové sekvence, která je notoricky známá a celá ke zhlédnutí na youtube, radši dozvěděl o Farrokhu Bulsarovi něco navíc. Když se pustím na tenký led, tak démonický ultravillain homosexuál Paul Prenter věčně strhávající Freddieho k "temné straně gay síly" působí vlastně celkem kontroverzně. ()

Ichabod

Při logu 20th Century Fox mi přejel mráz po zádech... OK to s těma kytarama bylo laciný ... Ale pak už mi u každého hudebního čísla tekly slzy dojetí až do konce. Dokonalost. Film může být povrchní a nezabrušovat do detailů, beztak správný fanoušek Queenů už stejně má vše načtené. Já teda ano. Dokonalý fan service. Kdyby tam byl Bowie, tak je to pro mne film do TOP 10 :-) ()

JohnSmith

Film na který jsem jít nechtěl, ale nakonec toho vůbec nelituji. Queen jsem jednu dobu hodně poslouchal a některé jeich písně si občas dones poslechnu. Člověk by řekl, že to bude klasický životopisný snímek, nicméně necelých dvacet let Freddieho je díky Singervi a hlavně díky Malekovi, naprostá dokonalost. Díky tomu, že se na produkci podílel i Brian May, věřím, že tam moc nepravdivostí nebude. Tomuhle filmu nelze nic vytknout a je nutno vyzdvihnout výkon Maleka. Přiznám se, že při závěrečném koncertu jsem měl na krajíčku, fakt paráda. ()

Elleannie

Nádherná pocta pro celou skupinu Queen, zvláště pak pro Freddieho. Byla jsem napjatá už dlouho předtím, než jsem vůbec měla jít do kina, a s první sekundou filmu začal nejlepší kinový koncert mého života, a to smrtelně vážně. Rami Malek, slovy to nejde správně popsat.. stačí se mu podívat do očí a jak někteří píšou - jsi jeho. Věřila jsem mu naprosto všechno, a ten jeho pohled, pohyby rty a pohyby těla.. byl neuvěřitelný.. Jsem moc ráda, že byl film natočen tak, jak je, je vidět dobré období, horší období a to nejhorší je taky nastíněno, ale nezabíhá do zbytečných detailů. Opravdu děkuji za tenhle film a možnost vidět ho v kině. Děkuji Queen. ()

Zagi20

Cítím se jako hajzl dávat 4 hvězdy. Ale je třeba se na to dívat trošku s odstupem. Nehodnotíme zde tvorbu Queen, která bez pochyb patří k tomu nejlepšímu co nám hudební průmysl kdy nabídl. Hodnotíme filmové dílo, mapující jejich tvorbu. A to je politicky korektní a jen tak klouže po povrchu. Ať už z úcty k legendě či strachu z přijetí obecenstva, které by, řekněme "drsnější" pohled do zákulisí nejen kapely ale též bohémského života, nemuselo rozdýchat. Tomu filmu prostě chybí koule zbourat zažité hranice, přesně tak jak to dělali Queen. Nebýt skvělé hudby, tak vysoké hodnocení by tady na CSFD nikdy nesvítilo. ()

JoseBenes

Film je prvních sto patnáct minut tak na čtyři hvězdy, poslední část s koncertem přibíjí mohutnou intenzitou do sedačky a ždíme pátou. ()

J-o-k-e-r

Jako fanda kapely Queen ani jinak nemohu! Geniální. Freddie je legenda a tímto filmem ožívá naplno! Skvělý casting (Rami si jasně řekl o nominaci). Kinozážitek se vším všudy - technicky dokonalé, dojemné, vtipné a pořádná husina ve Wembley. Film roku! ()

KarKulA

Tož po dlouhé době jsem slavnostně vyrazila do kina, a to s naší zarylou fandovskou partičkou ze základky, a v naprosto pečlivě zvolený den 24.11. - stylovější způsob jak uctít Freddieho památku už snad ani není :-). 3 týdny po premiéře kino stále narvané do posledního místa, a až na pár jedinců zůstal celý sál sedět do konec titulků, což se dnes již příliš nevidí. Jako velký fanda jsem si samozřejmě chrochtala blahem - Freddie jakožto Mozart současnosti - na jednu stranu geniální a zvrhlý, na druhou stranu nejistý, citlivý a zranitelný. Nebudu zastírat že je "kapánek" poupravené a idealizované, na druhou stranu se ale netopí ve zbytečném patostu, je to svižné, vtipné, místy neuvěřitelně autentické a s naprosto geniálním obsazením v čele s Malekem. Myslím, že Freddie by měl radost. ()

JustMeeKatie

Přiznám se, že jsem musela nějakou dobu přemýšlet, jak film ohodnotit. Má očekávání, vzhledem k tomu, že jsem na film zašla až měsíc po uvedení do kin, a ke všem těm vysokým hodnocením a chvalozpěvům, byla opravdu vysoká. Přiznám se, že pocitově je u mě BR spíše na 4 hvězdičkách, protože pasáže z osobního života Freddieho, a tím samozřejmě nechci říct, že Freddie nebyl zajímavý člověk, byly poněkud nudnější. Nejvíce jsem si vychutnávala všechno, co nějak souviselo s hudbou od Queenů - vstávaly mi chlupy na rukách a kdyby kino nebylo narvané, hned bych vyskočila ze sedačky a začala si zpívat a tancovat. Ačkoliv vím, že samotný děj je hodně upravený - došlo na několik poměrně zásadních změn (mě třeba překvapilo, že ve filmu "složili" We Will Rock You až po roce 80) a některá fakta si předělali - mně to zase až tolik nevadilo. My diváci víme, že jde o vzpomínkovou záležitost, která chce uctít jednoho velikána s obrovským hlasem a jednu kapelu, kterou už nikdy nikdo nepřekoná. Myslím si, že ani není tolik důležité, aby se zde více ukazovalo, jak Freddie pařil, střídal partnery, chlastal a bral drogy, stačí, že se to tady jen naznačilo. Hodně se mi líbilo i to, jak byl film natočený, kamera si v tomhle případě určitě zaslouží nějaké nominace. Chválím i skvěle vybrané obsazení v čele s Rami Malekem, který, a to už tady psalo hodně lidí, se zde naprosto ztratil a já měla kolikrát vážně pocit, že koukám na Freddieho Mercuryho. Za mě je tedy Malek prvním front runnerem na Oscara. Bohemian Rhapsody je dělaná v odlehčenějším duchu, sem tam se od srdíčka zasmějete, sem tam pocítíte lítost - jako já např. při scéně, kdy si Freddie zašel na kliniku a při odchodu se "hudebně pozdravil" s mladým mužem trpícím stejným onemocněním. Co mě ale zasáhlo nejvíc byl finální koncert z Live Aid. Nemůžu uvěřit, že tuhle scénu, scénu, při které jsem si vážně připadala jako na koncertě a která snad trvala těch reálných 20 minut, natáčeli jako vůbec první! V téhle pasáži jsem měla co dělat, aby mi do očí nevyhrkly slzy, hlavně v okamžiku, kdy si celý stadion (a já vím, že naprostá většina byla nejspíš udělaná počítačově) zpívala "Radio Ga Ga". Za tenhle pocit, který všichni fanoušci Queenů mohou aspoň zčásti prožít, nakonec dávám těch 5 hvězdiček. ()

vyfuk

Tak dlouho se čekalo, až jsme se nakonec i dočkali. Dočkali jsme se lehce reálného a hlavně přikresleného a srdcerivného skutečného příběhu o kapele Queen a primárně o Freddie Mercury. Co jsem z toho měl? Jednoznačně kvalitní filmový zážitek, který je nutno vidět. Film je vskutku natočen velmi dobře, nicméně člověk se mnohdy zastaví nad tím, že zná filmy, které byly i zpracovány lépe. Film i hezky odvypráví příběh samotný, nicméně jsou i lepší filmy nebo jiné, které to dokázali lépe. Chápeme se kam tím mířím? Tento film rozhodně není špatný. Ale masa ČSFD se ho rozhodla vyhoupnout jako třetí nejlepších film všech dob a tím i jako nejlepší film asi za posledních téměř 20 let. A to je docela silné soustu. Už jenom kvůli tomu, že příběh odvyprávěný okolo snímku Rivalové, bych bez okolků nadhodil nad tento. Spolu s tím asi největší problém filmu, který má divákovi slzami rozostřit kritické myšlení je Live Aid, které vydělalo na dobrou věc jen díky Queen. Je to Freddie, který po návštěvě své životní lásky, odchází volný v dešti bez peněz a letenky přeplavat kanál La Manche zpět do Anglie, když opustí prohnilého gaye. Je to až moc sentimentu pro nic. Jako vždy. Nic ve zlém. Ale o promítaných se nedá mluvit pouze hezky. A k tomu určitě ne o těch, které masa vyzdvihuje do pomyslných nebes. ()

blackJag

Překvapivě povedené :-) Sedí i to obsazení, přestože Malek není Freddiemu moc podobný (jenom ty modré oči!) a má to tempo, které neopadává a při Live Aid báječně graduje. Jde sice o jakousi zidealizovanou verzi (spíš jak si to do projektu angažovaní členové kapely CHTĚJÍ pamatovat), ve které má veškerá kontroverze posunutou přístupnost, přesto z pohledu středoproudého publika asi není důvod moc remcat. 70% ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě