Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Jordan

Keď človek hodnotí prírodopisný film o brazílskom pralese, mal by si uvedomiť, že nehodnotí samotný prales, ale filmovú výpoveď o ňom, audivizuálne dielo zložené z obrazov, zvukov, strihov... a nie samotné stromy, zvieratá a rieky... Na Queene som vyrástol a doteraz ju považujem za jednu z najlepších hudobných skupín všetkých čias a Freddieho Mercuryho za velikána, génia, talentovaného speváka, ktorému sa málokto doposiaľ vyrovnal. A práve preto ma mrzí, že o takých legendách vznikol tak vykastrovaný, jalový a vykalkulovaný film. Ako sa môže životopisný film o jednej z najväčších (a tiež značne provokatívnych) legiend rockovej hudby tváriť ako politicky korektná pre všetkých prístupná hrejivá rodinná komédia, ktorá prezentuje život rockovej megastar ako znôšku klišé a melodramatických vyhladených obrázkov z dámskeho magazínu? A to tlačenie na pílu, to žmýkanie emócií posledných 20 (trestuhodne plochých, dramaturgicky prestrelených) minút? Sklamanie roka. Fail žánru. ()

Tsuki

Freddie byl performerem tělem i duší a přesně takto ho film vyobrazuje, což je jeden z hlavních klíčů úspěchu tohoto filmu. Navíc je nesporné, že Rami Malek byl pro tuhle roli jako stvořený - působí naprosto přesvědčivě a jeho výkon je zkrátka famózní. Když se k tomu přičte ještě ta energie spojená s koncertem Live Aid (1985), který byl takto na plátno přenesen s naprostou precizností a maximální úderností, a který tvoří fenomenální tečku tohoto filmu, tak se vlastně nedivím, že divák dokáže být nadšený natolik, aby zde na ČSFD neváhal hodnotit pěti hvězdičkami. I já k tomu nemám daleko, ale něco mě nutí vidět film aspoň trochu kriticky. Zaprvé je z výše zmíněného zřetelné, že úspěch tohoto filmu do značné míry pramení ze samotného úspěchu Queenů a jejich písní, popřípadě i z charismatu Freddieho (které zachytil Rami Malek na jedničku). Zadruhé film zesiluje výsledný dojem tím, že ohýbá fakta. Ano, je sice stále životopisný, ale pohrává si například hodně se sledem událostí, takže už není úplně autentický - už jenom to, že Freddiemu Mercurymu bylo diagnostikováno AIDS až v roce 1987, tedy až dva roky po koncertu Live Aid, ne před ním. Ale pro film samozřejmě vypadá lépe a působí silněji, když se tyto události prohodí... Chtě nechtě se mi proto vybavuje zážitek z jiného životopisného filmu poslední doby - První člověk (o Neilu Armstrongovi), u kterého jsem naplno ocenila jeho kvality právě proto, že se maximálně držel reality a i přesto dokázal maximálně emočně zapůsobit, ba dokonce dojmout. Tomu se říká opravdové umění ve tvorbě filmu. U Bohemian Rhapsody se už samotným námětem šlo tak trošku na jistotu. Ano, zpracování je skvělé, a jak napovídá i samotný text distributora, jedná se o "oslavu rockové skupiny Queen". Ale u toho to také zůstává. Jako famózní podívaná, která ale nejde příliš do hloubky a upravuje si fakta, to každopádně působí výborně. ~(4,4)~ ()

Anderton

Ako hovorí Mike Myers: Formulky fungujú...ale Queen sa im snažili vyhýbať. Bohužiaľ štúdio zodpovedné za Bohemian Rhapsody paradoxne si tiež myslí, že formulky fungujú a tak im prispôsobilo aj tento film. Bohužiaľ som mal dojem, že zvolený životný úsek Fredieho života a fungovania kapely im až tak nezodpovedá. Neviem, aké rozpory nastali po frontmanovom rozhodnutí natočiť vlastný album, ale vo filme to pôsobí ako koniec sveta a samozrejme všetci, ktorí by sólovku chceli počuť, sú zlí a Freddie musí precitnúť, aby to pochopil a opäť víťzoslávne nastúpil na scénu. Ale keď tak pozerám, albumy vydali v 82 aj 84 a najmä The Works bol veľkým šlágrom, takže mi to celé pripadá tak trochu pritiahnuté za vlasy. Ale s historikmi sa hádať nebudem. Takže tu máme veľmi príťažlivo nakrútenú rozprávku (dobrí vs zlí) s kvalitným Malekovým výkonom, super záverom vo Wembley a niekoľkými veľmi jednoducho podanými scénami, viď Freddieho precitnutie v Mníchove za podpory výdatného dažďa. No a zameranie na dôležitosť rodiny na viacerých úrovniach je ako z disneyovky. ()

Vodnářka

Ach Freddie! Chci se ještě jednou, dvakrát, napořád zaposlouchat do každého tónu tvého hlasu, chci znovu a znovu a stejně intenzivně propadnou rytmu Rogera Taylora, kytarovým sólům Briana Maye a base Johna Deacona! I want it all and I want it now... Brian Singer na nás prostřednictvím Bohemian Rhapsody s každým dalším obrazem na plátně háže novou smršť emocí, do níž padáme bez možnosti přemýšlet, jestli vůbec chceme. I want to break free... A nebo vlastně.. Baví mě to. Baví mě, jak mistrně film převádí sílu kapely Queen do jiného média, než na jaké cílila, a neubírá jí ani kapku na kráse! Baví mě jednotliví členové Queenů a všichni dohromady, kouzlo jejich přátelství i roztržek, drzosti a talentu. A upřímně pak nemám ani chuť vyčítat snímku, že mohl jít příběhem o dost více do hloubky životních krizí a strastí postav nebo si mnohem víc pohrát s jejich charaktery. O to tady vlastně ani nejde. To chvílemi slabé škobrtání po povrchu slibného dramatu totiž dává možnost hudbě rozlétnout se mnohem dál a hlouběji. God knows, God knows I've fallen in love... ()

Frajer42

Po dlouhé době jsem zamířil do kina, kde jsem si opět připadal být nejmladší, což je v mém úctyhodném věku dost děsivé. V obležení gerontů, jsem po dlouhé době v kině věnoval drtivou většinu pozornosti filmu. Co k filmu říct? Moje očekávání byla vesmírných rozměrů. Když si u filmu přečtete jména jako Rami Malek či Bryan Singer, když vidíte, že se film dostal svoji kvalitou na zdejší databázi před 677 693 filmů, tak zkrátka nelze očekávání nemít. Zároveň se tím vylučuje, že pokud nejste nějaký přemoudřelý šulin bez vkusu, tak neexistuje ani potenciální šance, že by se vám film vůbec nelíbil. Já osobně jsem spokojený tak napůl. Film považuji za nadprůměrnou podívanou, která svoji kvalitou rozhodně nepatří na takové místo, kam se na této databázi dostala. Freddie Mercury byla obrovská osobnost, vycházející hvězda Rami Malek se tímto filmem katapultovala na pozici stálé hvězdy Hollywoodu, kterou teď budeme zřejmě hodně vídat, což vítám s nadšením, protože ten frajer je prostě boží. Rozhodně vydařený film, ale tak nějak si musím stále pokládat otázku, pro koho vlastně je? Nezbavím se pocitu, že se tvůrci chtěli zavděčit všem a film je tak na půli cesty mezi důkladnou analýzou anál lízátora, který byl pohlcen hudbou a zadky a pokusem o děsně kůl popkornovou zábavu současnosti. Tudíž nemůžou být spokojeni ani milovníci kapely Queen, protože film nejde dostatečně do hloubky a nemůže být spokojen ani zbytek diváctva, který chodí do kina hlavně na popkorn, protože film není dostatečně zábavný a cool. ()

MikeCool

Myslím si, že letošní oskarový souboj mezi Bohemian Rhapsody a A Star Is Born bude velice zajímavý. Na jedné straně adaptovaný hudební film, co pohladí na duši (viz. můj komentář k A Star Is Born) a na druhé straně životopisný a strojený film o legendě, kterou zná celý svět. U obou filmů jsem na plátno koukal s úžasem a hltal každičkou minutu a minutová stopáž filmu mě vůbec neodrazovala, ba naopak, bral bych i nějaké minuty navíc. Oba filmy spojují úžasné herecké výkony, ale také prvotřídní kamera a střih. Sošku za herecký výkon bych osobně předal spíše Rami(mu) Malek(ovi), který ztvárnil velice věrohodnou kopii Freddieho Mercuryho. Pro mě je Bohemian Rhapsody jeden z nejlepších, hudebních životopisných filmů, který jsem kdy viděl. Povinnost pro všechny fandy staré hudební klasiky! ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

leila22

Bohemian Rhapsody je krásnou a dôstojnou spomienkou na legendárnu kapelu Queen a na človeka, ktorý sa narodil preto, aby tvoril. Možno mal veľké zuby a možno sa mu páčili chlapi, ale mal väčšie gule ako veľa iných mužov. Freddie bol nadčasový, energický, inovátorský...bol neopakovateľný. Stačilo vysloviť banálne "eeeooo" a odpoveďou mu bola ozvena státisíc divákov z nadšeného publika.Je to film, ktorý vytiahol do kín aj staršiu generáciu a dokázal vytvoriť tú nekonečne vzácnu atmosféru v plnej sále, kedy v jednej chvíli odrazu všetci zažívate presne to isté. Emócie poletujú vzduchom a celú miestnosť prepoja do jednej spoločnej bubliny...No a Rami Malek, ten bol v úlohe Freddieho proste čarovný a postaral sa o kvalitné zimomriavky. Verím, že jeho výkon nezostane bez povšimnutia. ()

Dzeyna

I když rock ani Queen neposlouchám, tak je samozřejmě znám. A některé jejich píšničky i slovo od slova. Tenhle snímek je ale vážně skvělý a na to, že je tam tolik hudby, tak bych ho jako hudební nebrala. Nebo bych ho rozhodně nedokázala přirovnat k jinému hudebnímu filmu. Sice mě trošku iritoval předkus Freddieho, ale to fanatik na rovné zuby jako já má prostě smolíka. ()

boshke

No jo, od premiéry nám trvalo dlouho, než jsme se nechali zlákat... Ale nakonec jsme se nechali a stálo to za to. Doba, kdy jsem Queen poslouchal (čti jel dokola asi dvacet písniček z nějakého Best of CD), už sice dávno minula, ale i tak mne u řady písní běhal mráz po zádech. Skvělý film o jedné z největších rockových kapel, koncipovaný jako čirá oslava, bez zbytečného patosu. A tak to mám rád... 100% ()

Kothy

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal a měl jsem k němu odpor. Možná mi vadil ten všeobecný hype kolem něj. Nakonec to není tak špatné, pokud to člověk nebere jako dokument. Tvůrci se rozhodli Mercuryho život podat v co nejlepším světle, a to se jim také povedlo, nehledě na reálné události. Film začíná rokem 1970 a končí 1985. Nezainteresovanému divákovi by mohlo připadat, že koncertem na Live Aid končí celá jejich kariéra. Líbily se mi části ohledně vymýšlení písní, ať už Rhapsody, We Will Rock you nebo Another One Bites the Dust. Určitě to s Freddiem nebylo jednoduché a Rami Malek ho ztvárnil skvěle. Těžko říct, jaká by byla verze Sachi Baron Cohena. To už se asi nedozvíme... "Mám to." ()

Mia...

Woow! Naprosto dokonalé! Ani zdaleka jsem nečekala něco tak fantastického. Rami byla vážně úžasná volba a všechny postavy si byly neuvěřitelně podobné. Absolutně mě to pohltilo a dostalo. Úplně souhlasím s komentářem od ArsenalEagle. ()

AllShallFall odpad!

Neskutečně přeceňovaný film. V podstatě to nepřineslo nic světoborného. Byl to jen recyklát nějakého vývoje, který je známý. Všechno se seběhlo tak rychle, že sláva v tomto filmu skočila na hlavní postavu tak rychle, že bylo celkem zbytečné na to první hodinu koukat. Byla to nuda přátelé. Ale chápu, že se film většině líbil. Buzik měl totiž hodně fandů a to hodnocení tady je jen díky srdcové záležitosti. Kdyby se stejný recyklát natočil a buzna bandu Lunetic, potýkali bychom se tu s hodnocením okolo 10% a byli bychom rádi. ()

DwayneJohnson

Viděno asi popáté. To počáteční nadšení z kina je už dávno pryč a já s hrůzou zjištuju, že si mi tenhle film začíná líbit čím dál, míň. Největší vinu na tom nemají herci a už vůbec ne muzika, ale prachbídný příběh, nebo lépe řečeno fakt, že tenhle film má se skutečným a hlavně osobním životem Freddieho tak málo společného. Kdy si trošku zapátráte, zjistíte, že tohle vše bylo v tomhle filmu dost poupraveno do limonádové podoby. A to mě mrzí dvojnásob, protože Rami podává velmi solidní výkon a závěrečný koncert, ten bych hodnotil klidně desítkou. Kdyby to samozřejmě šlo. ()

Ant

Queen nikdy nebyly moji oblíbenci (pardon). Na můj vkus je jejich styl až příliš teatrální. Ale lhala bych, kdybych tvrdila, že mě hudební show, který tenhle film rozjede, nestrhla. Kupodivu jedna z věcí, co mě zklamala nejvíce, byl Rami Malek. Vynikající herec, ale tady na mě jako Freddy působí jako karikatura a to především v první části filmu. V druhé části už je výkon působil přirozeněji. Je to rutinní příběh a filmařina, ale bylo to zábavné a je to slušná pocta kapele. Nic víc, nic míň. ()

eileen

Neposlouchám rock, nejsem skalní fanynka Queen, ale opravdu se mi hodně líbí pár písniček a bezesporu Freddie byl neskutečný talent a jeho skladby jsou naprosto originální a hodně z nich je opravdu bombastických. Věděla jsem, že to bude hodně dobré a s tím jsem do kina i šla, ale film doslova předčil veškerá má očekávání, naprosto mě dostal. Něco tak strhujícího jsem už dlouho neviděla. Neznám Freddieho životopis, opravdu jen v kostce, ale jestliže si tady hraje někdo se slovíčky a vyčítá tomu autentičnost, tak je to směšné. Ten film, myslím, dost glorifikuje tuto osobnost, ale rozhodně ne nijak nevkusně a okatě, ano veškeré jeho přešlapy zde svádí na jeho okolí, ať už problémy v rodině, nebo lidi, kteří ho obklopovali. Ale takto vyjímečný člověk, kterým Mercury nesporně byl, takový život asi žil a těmto lidem bezesporu naprosto důvěřoval. Byl obětí své jinakosti a jako už spousta jemu podobných, na to i doplatil. Ale zpět k filmu. Přes svou délku film plyne ohromným tempem a ani chvíli nenudí. Je to nejen díky skvěle vystavěnému scénáři, ale lví podíl na tom má Rami Malek, který je prostě a jednoduše úžasný, naprosto nechápu, jak to dokázal, on opravdu je Freddie Mercury se vším všudy. Většinou se v koutku duše stydím, když nějaký herec hraje jinou známou osobnost a v určitých okamžicích to není ono. Ale tady takový okamžik nebyl ani náznakem. Neskutečné!!! A další neskutečný zážitek byla hudební čísla, která opravdu volají po shlédnutí v kině s kvalitním zvukem. Neskutečné plus filmu je i v tom, že nekončí jeho smrtí, ale úžasným vystoupením na monstrózní charitativní akci pro Afriku, to je vážně pecka, Rami Malek to tam rozbalí ve velkém. Na tento zážitek jen tak nezapomenu. ()

nascendi

Freddie Mercury je môj rovesník a kapela Queen je jedinou, na obľube ktorej sa zhodnem aj s osobami o jednu až dve generácie mladšími. Je preto samozrejmé, že som mal primerane veľké očakávania a tie sa, ako je obvyklé, nemohli naplniť. Freddie Mercury bol fenomén, ku ktorému je možné priblížiť sa podobou, gestami, ale nie spevom. Okrem toho u týchto quasi životopisných filmov som enormne citlivý na to, čo si režisér vyberie na stvárnenie, ktoré udalosti bude predkladať divákovi ako zlomové. Nie vždy som sa s ním dokázal stotožniť a Rami Malek, resp. ten umelec, ktorý mu vytvoril tú otrasnú zubnú protézu, moje sklamanie dovŕšil. ()

silentname

"Bohemain Rhapsody" bol pre mnohých asi najväčším očakávaním tohto roka. Ja som sa o filme dozvedel viac-menej náhodou, no bol som dosť zvedavý na to, ako sa im podarí podať životopisný film o jednej z najväčších hudobných ikon minulého storočia. Koniec koncov, je to dosť veľká výzva. Ale myslím si, že sa s tým Bryan Singer popasoval viac než obdivuhuodne a otvorene hovorím, aby ste sa na tento film išli pozrieť do kina. Myslím si, že tam nasajete tú atmosféru ešte viac. Doma by to hold nebolo ono. Niečo si povedzme o Ramim Malekovi. Ten sa do role Freddieho Mercuryho hodila absolútne fantasticky a veril som mu to každým jedným nádychom. Zžil sa s tým absolútne famózne a musím mu od tejto klávesnice, na ktorej píšem tento komentár zatlieskať. Je to nádhera ho vidieť. Ostatní sú tiež vynikajúci. Nemám problém veriť tomu, že sa Queen znovu zrodili a sledujem všetkých pokope. Takže super. Hudba vo filme je fantastická a presne takto aj malo byť. Záverečná časť na Live Aid som chcel, aby nikdy neskončila. Priam som si užíval koncert jednej z najlegendárnejších kapiel na svete. Bolo to absolútne úžasné. Čo ešte o filme poviem? Myslím si, že nám všetkým dáva dosť veľa odpovedí, zobrazuje Freddieho život zaujímavo a sústredí sa podľa mňa na dobré momenty. Neviem čo by som do toho osobne pridal. Neviem. Viem len, že som bol na filme, ktorý trval viac ako 2 hodiny, ani raz ma nenudil, ani raz som nemal pocit, že by sme sa mali venovať niečomu inému a jediné čo by som možno chcel bolo počuť ešte viac. Ale myslím si, že to je pozitívna kritika. Pretože užil som si to tak, že by som sa nebránil vidieť ešte aj o hodinu viac. Neľutujem čas a peniaze za tento film a rád si ho niekedy pozriem znovu. Hodnotenie: A ()

PetrPan

Opojná pocta jedné hudební ikoně. Osobnost jakou byl Freddie Mercury byste asi hledali marně, byl jeden z mála těch, co se dají popsat jako nenapodobitelní. Queen byli, jsou a patrně vždycky budou pojmem, který patří nejen do hudebních encyklopedií, ale především do srdcí fanoušků, kteří jim přibývají a přibývat budou celé eóny. Natočit o nich šel film určitě jiný, pravdivější, syrovější, ale kdo by se na to chtěl dívat. Tyhle překrásné kýčovité, energií nabité a hudbu oslavující obrázky byly tou nejlepší možnou volbou.  Přes dvě hodiny s duchem Queen uběhlo jako nic. ()

Slarque

Mládeži přístupná verze životního příběhu Freddiho Mercuryho (nenechte se zmást tvrzením, že jde o příběh skupiny Queen) těžko mohla dopadnout lépe. Rami Malek se ukázal jako schopný imitátor, představitelé ostatních tří čtvrtin kapely jsou dokonce svým předobrazům i podobní. Režijní rukopis Bryana Singera bych tady sice nepoznal, ale minimálně scenáristické rozhodnutí zakončit film rekonstrukcí koncertního setu kapely v rámci koncertu Live Aid bylo výborné, protože divák má dojem, že jde domů z lepšího filmu, než na jaký ty dvě a čtvrt hodiny koukal (70%). ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě