Reklama

Reklama

Monstrpavouk

  • USA Big Ass Spider! (více)

Alex Mathis vyráží za svými běžnými pracovními povinnostmi deratizátora. Dnešní den bude ale jiný. Čeká ho totiž souboj s obrovským pavoukem, se kterým si neví rady ani armáda... Deratizéra Alexe Mathise u jedné z jeho zákaznic pokouše jedovatý pavouček. To ho donutí vyhledat lékařské ošetření. Jenže v nemocnici právě nastal problém. Na patologii dovezli neznámé tělo, z něhož vylezl velký pavouk, který pokousal zřízence. Alex se hned nabídne, že problém vyřeší. Přímo na pitevně ale zjistí, že pavouk je poněkud větších rozměrů a chová se nestandardně. To už však do nemocnice dorazí vojáci vedení majorem Braxtonem C. Tannerem a jeho zástupkyní, poručicí Karly Brantovou. Jejich úkolem je pavouka, který podivnou shodou náhod unikl z vojenské laboratoře, zlikvidovat. Pavouk však před Alexem a Karly, která se k němu ve sklepě nemocnice připojí s pistolí, unikne do kanalizace. Major jasně řekne Alexovi, že ho nepotřebuje. Alexův pomocník, nemocniční sekuriťák, Jose Ramon, však Alexe přemluví, aby se do honby za pavoukem, který teď začal zabíjet lidi a neuvěřitelně při tom narostl, zapojili. Alex s Josem tedy zamíří do veřejného parku, kde teď právě pavouk řádí. Alexovi a Josemu se podaří pavouka nalákat na sebe a monstrum je pronásleduje. Alex s Josem se mu snaží ujet autem, nakonec pavouka navedou přímo před hlavně vojenské jednotce, kterou do parku vyslal major. Jednotku vede poručice Karly. Boj s pavoukem však nedopadne tak, jak by si ho vojáci představovali. Pavouk jich několik zabije a skryje se v lese. Před tím, než ale zmizí mezi stromy, s sebou unese Karly, kterou omotal svou pavučinou. Alex se do Karly zamiloval, a tak je rozhodnut ji zachránit. Pavouk však v lese nezůstane dlouho a vyrazí na lov lidí do města. Major proti němu povolává letectvo. Při leteckém průzkumu se zjistí, že pavouk unesl několik lidí a mezi nimi i Karly do mrakodrapu místní radnice. Major, který má dost rad podivného vědce, jenž za mutací pavouka stojí, vědce vyhodí ze svého štábu a zavolá Alexovi. Dává mu několik minut na to, aby Karly z budovy zachránil, než na budovu zaútočí letadla a zlikvidují jak pavouka, tak i jeho případné potomky... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Recenze (43)

MMR 

všechny recenze uživatele

Krásný pavouček nám utekl z vojenské laboratoře a začal útočit. Rostl, jak nejrychleji dovedl a perfektně a hbitě útočil. Naneštěstí pro něj se proti němu postavil statečný deraterizátor, který je velký odborník a tak dokáže předem odhadnout, kam se náš milý megapavouček odhodlá vydat. Je velice zajímavé, že pavouček zabije každého, kdo se mu připlete do cesty, ale jakmile mu do cesty vykráčí žena, která se líbí právě již zmiňovanému deraterizátorovi, nebo jak se to vlastně píše, tak ji čirou náhodou nechá žít. Jaká to ale náhoda, že? Ale jinak vcelku dobrý film. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Obrovský mimozemský pavúk unikne armáde a začne si to valiť ulicami L.A. A keďže pri tom pácha značné škody, má v pätách armádu a navyše aj dvojicu neobvyklých „hrdinov“; deratizéra a jeho pomocníka, sekuriťáka. A tí sa snažia situáciu vyriešiť skôr a lepšie, než armáda odpáli celé mesto. Znie to ako námet na dobré pavúčie béčko a pozitívom je, že to je vcelku sympaticky spracované v štýle starších sci-fi hororov a efekty sú tiež celkom fajn. Negatívom však (pre mňa) je skoro všetko ostatné; nezaujímavé postavy, príliš snaživý humor, ktorý mi po celý čas pripadal iba trápny a hlavne celková nuda. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Z "Velkoprdelního pavouka" se nakonec vyklubala sci-fi komedie s minimem hororových prvků. Trošku škoda, jelikož například takové rozežrání tváře kyselinou jedné z obětí nevypadá vůbec blbě. CGI je samozřejmě levnější, pavouk navíc dost připomíná něco mezi obrněným tankem a Vetřelčí královnou. O logice nebo nesmírně okatými změnami exteriérů radši nemluvit (všimněte si na konci, jak se střídají záběry v ulicích města mezi záběry leteckými). Naproti tomu hodně potěší camea hororových veteránů Lin Shaye a Lloyda Kaufmana a nečekaně sympatický hrdina se svým mexickým parťákem, kterým se občas podaří utrousit slušnou hlášku ("I lost my Truck!" - "I lost my Glasses!"). Z letošní chudé nabídky pavoučích bijáků mi ale o chlup víc sedl Spiders 3D, ten nebyl tak crazy. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo vydarená záležitosť. Čakal som céčko najhrubšieho zrna a nakoniec som sa dočkal vcelku pôvabného kúsku, ktorý je SCHVÁLNE komediálny. Potešilo ma, že je to v podstate buddy movie a to konkrétne sympatického deratizátora a sympatického mexického SBS-kára. Vo vedľajších rolách sa mihne viacero známych tvárí (Ray Wise, Lloyd Kaufman, Lin Shaye), ale hlavná záťaž je na pleciach pomerne vydareného pavúka s gigantickou prdelou a ústrednej buddy dvojky. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Bacha!! Pavouk z velkou prdelí útočí!!! No v tomto případě musím mluvit spíš o zklamání. Z hlediska trashácký zábavy a pavoučích hororů tu byl potenciál na guilty pleasure roku, ale neklaplo to. Hlavně kvůli první polovině která je dost nudná užvaněná a celkově o ničem. Pak když pavouk vtrhne do města a začne masakrovat, tak se to trochu zlepší. Sem tam nějakej ten povedenej nápad např vojáci střílí po pavoukovi, ten popadne auto a hodí ho po nich se tu najde, občas i nějakej ten povedenej džouk nebo hláška tu padne, ale čekal jsem zkrátka větší srandu. Bohužel totiž jenom zhruba tak každej pátej vtípek je povedenej. Zbytek vyznívá dost trapně a samoúčelně. Zkrátka tvůrci příliš tlačí na pilu a snaží se být srandovní za každou cenu. Takže co naplat, ale velkoprdelní pavouk mě spíš zklamal a na vyšší hodnocení to nevidím. Závěr filmu je sice celkem vydařenej, ale jak už bylo řečeno než se to pořádně rozjede je to celkem slabota a rozhodně se z toho při troše tvořivosti dal udělat o dost podařenější úlet.45% ()

Galerie (34)

Zajímavosti (2)

  • Po skončení filmu následuje ještě bonusová scénka. (Ficik)

Reklama

Reklama