Reklama

Reklama

Monstrpavouk

  • USA Big Ass Spider! (více)
Trailer

Alex Mathis vyráží za svými běžnými pracovními povinnostmi deratizátora. Dnešní den bude ale jiný. Čeká ho totiž souboj s obrovským pavoukem, se kterým si neví rady ani armáda... Deratizéra Alexe Mathise u jedné z jeho zákaznic pokouše jedovatý pavouček. To ho donutí vyhledat lékařské ošetření. Jenže v nemocnici právě nastal problém. Na patologii dovezli neznámé tělo, z něhož vylezl velký pavouk, který pokousal zřízence. Alex se hned nabídne, že problém vyřeší. Přímo na pitevně ale zjistí, že pavouk je poněkud větších rozměrů a chová se nestandardně. To už však do nemocnice dorazí vojáci vedení majorem Braxtonem C. Tannerem a jeho zástupkyní, poručicí Karly Brantovou. Jejich úkolem je pavouka, který podivnou shodou náhod unikl z vojenské laboratoře, zlikvidovat. Pavouk však před Alexem a Karly, která se k němu ve sklepě nemocnice připojí s pistolí, unikne do kanalizace. Major jasně řekne Alexovi, že ho nepotřebuje. Alexův pomocník, nemocniční sekuriťák, Jose Ramon, však Alexe přemluví, aby se do honby za pavoukem, který teď začal zabíjet lidi a neuvěřitelně při tom narostl, zapojili. Alex s Josem tedy zamíří do veřejného parku, kde teď právě pavouk řádí. Alexovi a Josemu se podaří pavouka nalákat na sebe a monstrum je pronásleduje. Alex s Josem se mu snaží ujet autem, nakonec pavouka navedou přímo před hlavně vojenské jednotce, kterou do parku vyslal major. Jednotku vede poručice Karly. Boj s pavoukem však nedopadne tak, jak by si ho vojáci představovali. Pavouk jich několik zabije a skryje se v lese. Před tím, než ale zmizí mezi stromy, s sebou unese Karly, kterou omotal svou pavučinou. Alex se do Karly zamiloval, a tak je rozhodnut ji zachránit. Pavouk však v lese nezůstane dlouho a vyrazí na lov lidí do města. Major proti němu povolává letectvo. Při leteckém průzkumu se zjistí, že pavouk unesl několik lidí a mezi nimi i Karly do mrakodrapu místní radnice. Major, který má dost rad podivného vědce, jenž za mutací pavouka stojí, vědce vyhodí ze svého štábu a zavolá Alexovi. Dává mu několik minut na to, aby Karly z budovy zachránil, než na budovu zaútočí letadla a zlikvidují jak pavouka, tak i jeho případné potomky... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (48)

kenkaku 

všechny recenze uživatele

"pavouk s velkým zadkem" (jak očekávám, že se bude v českým distributorem film pojmenován) je potřeba sledovat s nadhledem. on totiž film se tak i bere. Volba hudby, některé dialogy a postavy... vše naznačuje tomu, že nadhled měli i tvůrci. Velice příjemné také je že... cca během 3 minut se divák díky "flash forwardu" dozví s čím má tu čest. A vůbec se na to nekouká zle. No tedy... pokud nejste jedním ze dvou skupin: postižení arachnofobií nebo zanícený arachnolog. Oba tábory se totiž bude pokoušet záchvat paniky. První protože pavouk a druhá protože to co ve filmu vystupuje má s pavoukem společný jen 8 noh a velký zadek (proto "big ass"... :D). Celkový dojem ale příjemný a nijak neurazí... vážně... znám mnohem horší filmy a nejen "o pavoucích" ;). ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Velké množství podobně laděných monster filmů, v nichž hrají hlavní úlohu gigantičtí zvířecí zabijáci, pochází z dílny společností Asylum, Nu Image či Syfy – což už dopředu ve většině případů znamená, že jde o laciná céčka, které jsou plné špatných digitálních efektů, stupidních postav a dialogů. Big Ass Spider! je na tom sice podobně, ale na rozdíl valné většiny z nich se sám nebere vůbec vážně a Mendez se rozhodl natočit scifi komedii, ve které zas až tolik nejde o to diváka vyděsit, ale spíše svou naivitou hlavně pobavit. Což samozřejmě znamená, že hororoví fandové dost ostrouhají, ale ani oni nebudou ochuzeni o několik šťavnatých scén. Navíc hlavní postava není žádný superhrdina, ale obyčejný ňouma a dobrák, který má prostě víc štěstí než rozumu. Sám by na to však v žádném případě nestačil a proto mu zde po boku stojí ještě větší blázen Jose. Tahle správně ujetá dvojice dokázala kupodivu (skoro) utáhnout celý film a dala tak šanci se alespoň „na dostřel“ přiblížil k pomyslnému průměru. Sami by na to však v žádném případě nestačili, ale naštěstí tu byli ještě nepříliš oblíbené CGI efekty a herci (osobnosti), kteří se objevili ve vedlejších rolích. 40% ()

Reklama

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Obrovský mimozemský pavúk unikne armáde a začne si to valiť ulicami L.A. A keďže pri tom pácha značné škody, má v pätách armádu a navyše aj dvojicu neobvyklých „hrdinov“; deratizéra a jeho pomocníka, sekuriťáka. A tí sa snažia situáciu vyriešiť skôr a lepšie, než armáda odpáli celé mesto. Znie to ako námet na dobré pavúčie béčko a pozitívom je, že to je vcelku sympaticky spracované v štýle starších sci-fi hororov a efekty sú tiež celkom fajn. Negatívom však (pre mňa) je skoro všetko ostatné; nezaujímavé postavy, príliš snaživý humor, ktorý mi po celý čas pripadal iba trápny a hlavne celková nuda. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Mě se to líbilo od Mendeze jsem dostal to co jsem čekal. Debilní kravinu u který se budu bavit. Stejně jako jsem se bavil u Spiders 3D. Je tu mega pavouk co chodí po ulici a žere lidi jako vždy ale tentokrát je to spíše do komedie. Některé scény byly celkem sranda hlavně mezi hrdinou a španělem, a některé místa byly spíše přiblblá. Kaufman rozhodně potěšil ten jeho křik neměl chybu. Já se bavil dobře. ()

Corpsegrinder 

všechny recenze uživatele

Ale jo proč ne. Nevim zda mám dneska dobrou náladu nebo to fakt nebylo tak špatný ale nenudil jsem se u toho tak moc jak bych čekal. Efekty jsou samozřejmě většinou špatný stejně jako herectví ale dalo se to dokoukat bez problémů a ve srovnání s jinejma sračkama s přerostlým čimkoliv je tohle jeden z lepších. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (5)

  • Ve scéně v parku, kdy si dívky v bikinách všimnou pavouka, vrhá štáb a kamera stíny na zem. (Johnny.ARN)
  • Po skončení filmu následuje ještě bonusová scénka. (Ficik)

Reklama

Reklama