Šmoulové spokojené žijí ve své vesničce. Vše připravují na tajnou oslavu narozenin Šmoulinky. Tu v tento den každoročně probouzí noční můra, protože má obavy ze svého pravého původu. Kdysi ji totiž stvořil zlý čaroděj Gargamel (Hank Azaria), který s její pomocí chtěl všechny Šmouly pochytat. Taťka Šmoula to ale tehdy jen tak nenechal, Šmoulinku zachránil a udělal z ní pomocí kouzla plnohodnotnou členku své láskyplné rodiny. Gargamel se ale lehce nevzdává a od svého plánu nechce upustit. Stvoří proto další dva malé nezbedy, takzvané Neplechy, Vexy a Hakuse. Chce, aby unesli Šmoulinku z vesnice do světa lidí, kde zrovna čaroděj sklízí úspěchy se svou kouzelnickou show v Paříži. Jakmile získá Šmoulinku, má v plánu donutit ji prozradit složení lektvaru, kterým z ní kdysi Taťka Šmoula udělal modrou bytost. Pomocí lektvaru pak chce Neplechy proměnit v modré a z nich pak čerpat šmoulí esenci, díky které ovládne celý svět… (TV Prima)

srolyma

Zřetelná inspirace ve Star Wars. Šmoulinka aka Luke Skywalker svádí těžký vnitřní boj, zda se přidat na temnou stranu, reprezentovanou jejím otcem-stvořitelem Gargamelem Vaderem, nebo zůstat věrná straně bílo-modré svého adoptivního otce a učitele Obi-Wan-Taťka-Šmoulobiho. Temná strana dostává v tomto dílu více prostoru, což je jen dobře. I proto mi připadá tento díl zábavnější než ten první, ikdyž pořád to není žádná extra třída. ()

sunjata

Takovýto film pro děcka má být nabitý gagy od začátku do konce, dávkovat sentiment po tunách a ke konci máte zvolat: "jó, ty prachy vyhozený za DVD stály za to". Místo toho dostane průměrnou zábavu, na kterou se ani ty děcka nebudou chtít podívat podruhé. Že sem to radši nestáhl:-( ()

lobo87

V podstate rovnako kvalitné ako jednotka. Šmolkovia sú proste sympaťáci, ale zaslúžili by si lepšie zaobchádzanie.... 55% ()

Domas88

Nic vás nepřekvapí, víte už dopředu jak to dopadne a přesto si to užije, zasmějete a pobavíte... pro mě osobně fakt krása a roztomilé... ALe jsou to Šmoulové a ti vždy porazí Gargamela a tak to má být!!!!! Točte dál, a dál.. ()

blondboss

Pokračovanie šmolkov v zabehnutých koľajách s moderným šatom a s niektorými naozaj podarenými vtipnými scénkami. Celkovo sa ale jedná o priemerný animák, ktorý z predlohy mohol vyžmýkať aj viac. A tiež tie 3D postavičky sú podľa mňa menej podarené ako tie 2D, na ktoré sme boli všetci zvyknutí. 55 % ()

Fin_429

Šmoulinka je plochá, nezajimavá a vždy když ji vidím chce se mi zvracet. Příběh stejný jako šmoulinka a zachraňuje to jedině Gargamel! 3/10 ()

v.indruchova odpad!

Nemohla jsem se na to ani podívat. šmoulové ve 3D mi přijdou nepěkní.(obludky). Ve klasickém 2D jsou skvělí. Komerční vymývání hlaviček už u dětí. ()

Bruce_cz

Super film, kupodivu. Decentní a nenucený product placement, jednoduchá, ale účinná zápletka a hlavně si ten film ani trochu na nic nehraje. Děti dostanou přesně mířenou porci ztřeštěností a starší si užijí několik fakt povedených hlodů. To vše v lehce stravitelné délce a líbivém zpracování. ()

Elizabeth14

První díl je mnohem lepší, tak jako jsem kocoura v první díle baštila :), ve druhém díle, už mě to tolik nebavilo a kocour mě přestal bavit, tak snad trojka bude o něco lepší ()

MiniRecenze

Do šmoulí šmoudele... v porovnání s prvním dílem to vychází na stejno.S potěšením můžu říct,že se mohou dívat jak ti malincí,tak i ti velicí,opět film pro celou rodinu.Dospěláci to vydrží jednou až dvakrát,zatím co ti menší si to oblíbí na vícekrát.Gargamel opět skvěle zvládnutý a hudební doprovod je příjemným osvěžením.Akorát si scénaristi mohli více "pohrát" se slovy,protože kdybych měl poslouchat ještě nějakou dobu názvy slov s příponou -šmoul- ,tak bych asi už zmodral. ŠMOULOZNĚ!!! ()

RomaS

Hodnotit kvality tohoto modrého dobrodružství by měli pouze ty diváci pro které byl natočen. Reakcemi těchto růžových skřítků, kterých v kině byla zhruba polovina byly ale nadšení a upřímný smích, zvláště když dostával Gargamel po gargakoulích ... a to se nedá jen tak ignorovat. ()

ludovit14

Priznám sa,že sám od seba by som do tejto kraviny nikdy nešiel,kedže už jednotka bola od veci.Ale,kedže pri 8 ročnéj NETERKE sa tomuto nudnému animáku nevyhnem-pričom ho ona sleduje dookola.Moje HOD:30%+30%za neterku!. Nepochopím,ako toto môžu sledovať dospelý a zdraví ľudia,kedže celá táto maškaráda okolo Gargamela je veľmi trápna(myslím si,že je to len pre deti,ktoré to rozhodne zaujme).PS:tvorcovia určite niečo berú,kedže uvádzajú v názve:Rodinný film!,,dal by som ich pozatvárať! . ()

Tempest

Dost podobné jako první díl. Film je určen hlavně malým dětem, toho šmoulování bylo někdy až dost a pro dospělé diváky je to někdy až únavné. Vůbec se mi nelíbila dějová linie vztahu Patrika Winslowa s nevlastním otcem, ta byla úplně zcestná. Ostatně samotná postava nevlastního otce mě připadala úplně zbytečná. Jako vždy nejvíce zářil čaroděj Gargamel se svým kocourem. Hodnotím jako průměr 50 %. ()

Richi007

Ne ne ne a ještě jednou ne! Proč proboha dvojka a posazená do Paříže? Opět klišé ponaučení, Neil zas hrozně brečí a nehraje a to dítě Modrásek, proboha kolik tomu klukovi je? Proč neumí v tom věku mluvit pořádně a má jen štěky o dvou slovech? Jinak zase super Gargamel a kocour, kteří vytahují hodnocení filmu. Jen ten kocour by měl umět lépe mluvit, dost často já mu neorzumět... Jinak postava dědy v kachně byla super.. ()

JacobF

Pohádky mám rád, ale při téhle jsem se od začátku až do konce nudil. První díl byl v podstatě o dost lepší a tenhle mu nesahá ani po kotníky. Je pravda, že relativně je to dobrý příběh, ale zkažení postav jako je například kocour Azrael, který si "zahrál" v tomto díle absolutně nepodstatnou roli, a byl zkažen mluvením, mě trochu mrzí. Nemohu upřít pár scén, u kterých jsem se i pousmál, ale i přesto pro mě asi film Šmoulové skončil. ()

rigby

Dobro a láska opět vítězí. Jak jinak, než v modrém kabátku. Ale musím přiznat, že první díl se mi líbil mnohem víc, byl takový jednodušší a pravdivější. Tady už byl děj až moc překombinovaný, zmatený a uječený, ačkoli vlastně o nic složitého nešlo. Trochu mi vadilo, že v první půlce hrál hlavní roli tablet Sony, který byl zcela nadbytečný. Pěkné průlety kolem chrámu, povedené triky, vtipné narážky na jiné filmy a známé hlášky v trochu jiné, šmoulí podobě. I když to vidět podruhé nemusím, tak přiznávám, že jsem se bavil. Jen mi chybělo trochu toho Lá lála lalalá... ()

Ijanek

Hezky natočené, slušný dabing "jsem si ušmoulnul" se malému líbilo a hopsal radostí. Za to výraz "Gargakoule" se mi moc nelíbí. Je to roztomilé, svižné a vtipné. Azrael je perfektní. ()

JindNovo

Šmoulové, hit mého dětství. I proto jsem si nemohl nechat ujít jejich druhý film a navštívil kino. Gargamel stále stejně podlý, Azrael se bohužel naučil (opět) mluvit a šmoulové jsou... prostě šmoulové :) Doplnění postav neuškodilo a nebylo ani nijak za hranicí. Koukatelné jak pro děti, tak pro jejich rodiče, kteří zažili první šmoulí boom. ()