Šmoulové spokojené žijí ve své vesničce. Vše připravují na tajnou oslavu narozenin Šmoulinky. Tu v tento den každoročně probouzí noční můra, protože má obavy ze svého pravého původu. Kdysi ji totiž stvořil zlý čaroděj Gargamel (Hank Azaria), který s její pomocí chtěl všechny Šmouly pochytat. Taťka Šmoula to ale tehdy jen tak nenechal, Šmoulinku zachránil a udělal z ní pomocí kouzla plnohodnotnou členku své láskyplné rodiny. Gargamel se ale lehce nevzdává a od svého plánu nechce upustit. Stvoří proto další dva malé nezbedy, takzvané Neplechy, Vexy a Hakuse. Chce, aby unesli Šmoulinku z vesnice do světa lidí, kde zrovna čaroděj sklízí úspěchy se svou kouzelnickou show v Paříži. Jakmile získá Šmoulinku, má v plánu donutit ji prozradit složení lektvaru, kterým z ní kdysi Taťka Šmoula udělal modrou bytost. Pomocí lektvaru pak chce Neplechy proměnit v modré a z nich pak čerpat šmoulí esenci, díky které ovládne celý svět… (TV Prima)

jasanka

Jednička byla rozhodně povedejší. Ta vtáhla do děje i dospělé publikum (= i mě) a měla povedený scénář. Druhá část dost zklamala, chválemi jsem napůl spala a často se přistihla, že vůbec film nevnímám. Slabší dvě hvězdičky. ()

Matli

Prvních deset minut jsem si říkal, to zase bude blbůstka, ale pak se to hezky pomalu krásně rozjelo. Vtáhlo mě to do děje a hezky jsem si užíval ten šrumec a jaký to má hezký spád. Po hodině jsem si řekl, tomu musím dát o hvězdičku víc jak jedničce a stalo se. Nemluvě o tom, že to zaujalo i dvouletýho prcka, kterej nevydrží deset minut v klidu a to už je co říct. Písničky ve filmu se mi taky líbily, takže 72% ()

Marykus

No co dodat? Pohádka. Nebyla nudná ale že by ne nějak zabavila to nevím. Trošku je mi toho filmu líto protože ty děti kolem taky kazí náladu a pak i celkový dojem z filmu. Velké plus za Barneyho! ()

BOURQUE

Pokračovanie podľa môjho malého názoru dopadlo horšie. Pomaličky, ale iste sa darí pokaziť dobrý „feeling“ z ozajstného seriálu, ktorý v našich srdciach má vzácne miesto. Nie ten samotný film robí problém, ale hlavne ten príbeh a spôsob akým je to prezentovaný... Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Luk Skywalker

Na okraj s novou postavou Vexy už nemohou být Šmoulové obviňování z propagace árijské rasy, jak jsem kdesi četl. Klasické slabší pokračování, ale jinak není moc co vytýkat. Je to natočeno přesně pro 3D, to je vidět i na 2D verzi - kamera je "blízko" a různé objekty a zpomalovačky (naštěstí jich moc není) tomu jen přihrávají. Celkově dobře zpracovaná seriálová předloha, i když je nacpána do lidského současného světa. ()

Ydrosten

Dvojka není tak dobrá jako jednička, ale nemám problém z tím, že bude i trojka. Gargamel se nám trochu rozjel a přibyly další 2 šmoulové. Jen by mně zajímalo kdypak se nám oběví šmoulíček a čí vlastně je. To mně zajímalo i v kresleném seriálu. Scéna z ruským kolem byla dost dobrá. ()

Rathalos

Ani druhe pokracovanie nezaostava a je plne zabavy,pri ktorej sa urcite nebudete nudit a prekvapuje ma tak nizke hodnotenie,ale ja ho s urcitostou zvysim,plny pocet...:-) ()

darkreider

Hank, ty vieš, že som to zniesol len kvôli tebe. Ale dali ti tak málo priestoru, že ani tvoj um to nezachráni. Veľa modrých potkanov málo Gargamela. ()

Jakubik

Víc zasloužené čtyři hvězdy než u jedničky. Ano, nastavovaná kaše. Musím ale vzít film, tak že je situovaný na naše nejmenší a ti tohle neřeší. Je tu víc Šmoulů než v jedničce. Teda spíš, že dostali více prostoru. Akorát Hezoun už je docela otravnej, ale otravnost nuluje Mrzout, protože je skvělej. Je tu i více hlášek a taky lepší 3D. Já se bavil a to už je mi víc než 7… :-D ()

Torgal

Prvý diel bol nečakane fajn (samozrejme v rámci kategórie infantilných rodinných filmov), dvojka už ale prekročila hranice znesiteľnosti a odporúčaný vek diváka znížila mimo moje limity (Chipmunkovia sú ale stále ďaleko desivejší). V praxi to znamená, že Gargamelove gule zažijú stredovek a to nie je moja predstava pohodovej zábavy na večer. 4+/10 ()

ZnalecH

Není těžké přijít na to, proč jsou komentáře a hodnocení (většinou) celkem nízké. Je to totiž tím, že film je určený hlavně pro děti a tady ho hodnotí dospělí... Mně se ale film přesto líbil a pokud se na něj hodláte podívat, tak doporučuji shlédnout i s dětmi. ()

Moiraine

Kde jsou ty časy, kdy člověk jsem byla naivní dítě přijímala všechno bez cynismu a znechucení...? Bohužel druhý celovečerní film o Šmoulech mé znechucení jen prohlubuje, než že by mě vracel do naivních dětských let. Jednoznačně horší něž jednička. Postavy mě iritovaly víc než nejrozjívenější parta puberťáků, humor (jestli se to tedy tak dá nazvat) tu byl tak neskonale stupidní, že by jeden až brečel. Děti to možná (ale jen možná) bavit bude, ale pro dospělé je to utrpení od začátku až do konce. ()

Oonika

Špatný, špatný, špatný... Jak mě první díl docela bavil, tak tohle byl jen trapně a dětinsky líbivé. Dětem bych to pouštět nechtěla. ()

Psycho.R

Atmosférou o něco horší než jednička, ale jinak OK, Gosnell byl stvořen pro takové filmy, jinam by radši brouzdat neměl. ()

newstedson odpad!

Absolútne nudné, bez štipky zábavy a hlavne dejovo nedotiahnuté. Katastrofálne herecké výkony hlavných postáv v kombinácií s úchylne vyzerajúcim Gargamelom a množstvom lietajúceho 3D odpadu po celom plátne, v podobe magických hviezdičiek a neviem čoho všetkého. Sám sa čudujem, že som pri tomto filme vydržal sedieť celých 105 minút a neodišiel som už niekde v polovici. Jednoznačný kandidát na odpad a myslím, že možno aj najhorší polo animák za tento rok. Veď uvidíme. ()

RAFT

šmoulové 2 je malinko horší než jeho předchůdce.ale co, tenhle smímek si hlavně oblíbí spíš menší publikum než dospělí. Nejraději mám animovaný děj .I tenhle se celkem dal vydržet .Jak se říká jednou a dost. ()