MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 1

(série)
USA, 2017, 8 h 19 min (Minutáž: 34–60 min)

Tvůrci:

Joe Penhall

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Hannah Gross, Anna Torv, Cotter Smith, Cameron Britton, Alex Morf, Joe Tuttle, Peter Murnik, Joseph Cross, Jesse C. Boyd (více)

Epizody(10)

Dva agenti FBI se na konci 70. let ve snaze pomoci rozvoji kriminalistiky odhodlali ponořit do psychologie vraždy a přiblížit se znepokojivě blízko skutečným netvorům. (Netflix)

Elizabethx

Zajímavý seriál, to nepochybně. Fincher se nezapře. Trochu mě trápí pomalé tempo prvních dílů, následně je již děj zajímavější. Osobně mé sympatie patří hlavnímu hrdinovi, přes to že se mu vše bortí pod rukama a má nesympatie svého okolí. Jsem zvědavá na druhou řadu. ()

Zaba

Seriál velmi dobře reflektuje doby minulé a progres, který se odehrál v hledání vrahů. Líbí se mi, že je to celé postavené na širších souvislostech. Líbí se mi i zpracování, kostýmy, hudba a zvláště herecké obsazení seriálu. Prostě pecka! ()

Feacher

První díl mě ještě tam nezaujal, ale každého dalšího dílu jsem se už nemohl dočkat. Seriál má značnou dávku intelektuálnosti a pro diváka je nutná určitá hladina psychologické inteligence, což že seriálu dělá záležitost, která mě naprosto baví a naplňuje. Má to slabší chvilky, některé věci mi přijdou lehce nedotažené do konce, abych byl plně uspokojen, ale jinak to nemá chybu. Třeba se to nedotažené ještě dotáhne v sérii druhé... 5*! ()

Baru.Class

Skvělá anabáze o tom, jak vznikal obor behaviorální psychologie s profilováním sériových vrahů. Ikdyž nějaké postavy byly absolutně zbytečné (např. přítelkyně hlavního hrdiny, která byla navíc krajně nesympatická), celkově se jedná o dost povedenou sérii. ()

NikiVai

První série je naprostá pecka. Líbí se mi forma ztvárnění seriálu, baví mě dialogy i herecké výkony. Vždycky mě zajímala psychologie a nakouknout do mysli sériových vrahů je zážitek, při kterém člověku vstávají chloupky za krkem hrůzou a přesto to nedokáže vypnout nebo přestat poslouchat. Jen jsem tak při sledování seriálu přemýšlela o tom, jak se z těchto zločinců staly hvězdy, kolik se o nich mluví, píše, točí filmy ... a jejich oběti, mnohdy velmi dobří lidé, pomalu upadají v zapomnění. ()

GeneveLake

Podobně jako seriál Manhattan stojí i Mindhunter na velmi dobrém scénáři a odpovídajícím způsobem kvalitní režii a herectví (dostatečně výrazné a svérázné, ještě ovšem ne manýristické). Smysl směřuje jinam, než kam je člověk zvyklý z množství všudypřítomných mystery hledět - nejde o velké vyšetřování, nýbrž o vývojový příběh. Vrstvy, které zajímavě odkrývá, se týkají osobních proměn v rámci vývoje hnaného ambicemi; dále pak obrazem společenským (nikoli ovšem nutně společenskokritickým) - z hlediska společenské normality, jež je nucena zkoumat a konfrontovat se se svým nejvyšinutějším okrajem. ()

pedruska.n

Rozjazd je neskutočne ukecaný; seriál ma zaujal až po rozhovore s Edíkom Kemperom (kriste, ten vyzerá ako keby ho naklonovali). S epizódou o šteklení na základke som zase zaváhala, či to vôbec má nejaký zmysel. Súkromný život hlavných postáv mi skôr pripadal ako nudná vata, ktorou treba vyplniť hluché miesta, keď nie je zrovna koho spovedať v base. Pretože až keď spešl ejdžnt Ford zapol "record", začalo to mať grády. Asi som očakávala viac detektívky a menej kecov, ale možno druhá séria trošku vráti to, čo prvá sľubovala, ale nedodala. ()

Tobias18

Scénáristický, herecký a režijní strop seriálové tvorby. Lepší to už ani být nemůže. Rozhodně to není pro každého, a určitě to bude 90% diváků nudit, ale pro těch 10% ke kterým se hrdě přidávám, je tady dost možná nejlepší Fincherův počin, který má prostě fakt všechno. Trvalo mi asi týden to zhlédnout, protože to má tak tíživou atmosféru a tak pomalé tempo, že se to prostě nedá sjet celé najednou. Mistrovské dílo, na které jen tak nezapomenu. Závěr je jen třešnička na dortu, která to však dotváří skvěle, a bez které by to jednoduše nešlo. Nemůžu se dočkat druhé série. 100%. ()

ZuziBoss

Prvních pár dilů je taková trochu nuda, ale nuti vas to koukat na dalsi. Porad cekate, az se to rozjede. A pak to konecne zacne. Druha serie je mnohonasobne lepsi. Nicmene i prvni serii davam 5 hvezdicek, protoze me ti vzdy udrzelo u obrazovky. ()

evita_

Priznávam, že som mala obrovské očakávania. Začiatok ma neskutočne chytil, ale asi od štvrtej piatej časti to bola celkom nuda. Neudialo sa vonkoncom, že nič. Rozťahaný príbeh ako sa vyšetrovateľ snaží dostať do myšlienok masových vrahov a pochopiť ich je námet na ktorom sa dalo vystavať o hodne viac než sme dostali ponúknuté. Škoda... ()

mistrpropr

Slabší 4*. Námět, provedení atd super, ale někdy se to tak táááááhne, že to snad neni možný. Tohle rozhodně pro mě neni seriál, kterej bych dal na jeden zátah, u každýho dílu jsem bojoval se spánkem (pravda, koukal jsem na to většinou večer :P) ()

teekanee

První série je jasná pětka a to zejména díky neotřelému námětu, sympatickým leč reálně nedokonalým postavám a výbornému scénaři. Všechno je výpravově natočený jako dlouhej film a celkově mě tohle téma naprosto fascinuje, takže hodnocen tomu odpovídá. 94% ()

Updated_Cake

Jakožto milovníka psychologie mě tento seriál nadchnul, hlavně pohled na to, jak FBI začala studovat sériové vrahy a jejich myšlení. Vzhledem k tomu, že seriál je postaven z většiny na událostech minulého století, může si každý nahlédnout do okénka odvrácené strany světa. Herecké výkony jsou samy o sobě taky výborné a scénář promyšlený. ()

Pengs

Ach...naprostá pecka!! Vlastně takové poklidné krimi,které není vůbec poklidné. Skvělá atmosféra,herci,hudba. Hltal jsem každé slovo při každém dialogu. Tohle mě prostě baví. Tohle je pro mě filmařina. Nemusí se tam střílet(což mám taky rád samozřejmě :) ),ale stačí jen mluvit. Úžasně pomalé,ale strhující. Skvělé,skvělé,skvělé!!! Víc než pět hvězdiček!! ()