Smrtelně nemocný Frank je zároveň smrtelně unavený z americké konzumní kultury a rozhodne se zbavit společnost těch nejvíce otravných členů. K této misi si vybere neobvyklou spolupachatelku - šestnáctiletou Roxy. (JayZak)

bararich8

Tak tohle byla opravdu ujetá americká zhovadilost. Sice v základě autoři mají pravdu a něco na tom, ale celý film doprovází hluchá místa, kde se čas nepříjemně vleče a korunu tomu nasadil tak trochu stupidní konec. Jako celek je to ale snímek ucházející 3* ()

Rockerman

Nenápadný "strejda" a šestnáctiletá studentka jsou stejně naštvaní na rozmazlené celebrity, uměle vytvořené hvězdičky televizních show typu "Superstar" a jiné lidi, kteří jsou nesnášenliví k okolí. Nabudou dojmu, že pojmy jako je slušnost, morálka, charakter, jsou už pro současnou společnost jen archaismy. Vezmou tedy zbraně a začnou všechny ty "prudiče" likvidovat. Vše probíhá v atmosféře drsného humoru. Chvílemi to připomíná "Takové normální zabijáky", ale vše je takové syrovější. K tomu, abych dal 5* přece jen ještě kousek chybí, ale i tak to je film velmi povedený. Jen se bojím, aby se nestal inspirací pro nějakého našeho střelce, protože vhodných terčů po vše těch stupidních pořadech vyhledávající "talenty", je i u nás dost a dost. ()

darkreider

Bolo by krátkozraké vzťahovať to len na Ameriku, celý svet je založený na pokrivených ideách prezentovaných tu. Čakal som kedy taký film vznikne, predsa len keď to človek okolo seba vidí, tak by to minimálne bil do radu. Ač sa môže zdať dekadencia spoločnosti vykreslená prehnano, stačí sa viac rozdívať okolo seba, alebo ešte nejaký ten čas počkať. Štart má tempo, ktoré sa niekde v polovici spomalí, ale stále to stačí na udržanie pozornosti, predsa len je ten film mierený na tému ktorú 99 percent ľudí chápe. K záveru si aj ja rýpnem, ale nie na nemožnosť dopadnutia ani iné majoritné zádrhele, ale na taký vtipný detail, kedy 40 kilová (aj s topánkami) Tara páli z AK-47 bez pažby ani inej pomôcky na zdolanie spätného rázu, ktorý by jej urval obe ruky a hlavu by vzal od cesty. ()

Charlie84

Čekal jsem šílenost a on je to art...což znamená, že se moc nezasmějete. Po cca pěti minutách filmu přijde scéna, po níž bych se nedivil, kdyby to slabší povahy za nechápavého kroucení hlavou vypnuly, mě naopak zmíněný okamžik nakopnul a v očekávání věcí příštích jsem se pohodlně zavrtal do sesle. A pak přišel ten art - a vydržel až do závěrečných titulí...nicméně, hlavní dvojka je super, nekorektnost z toho čiší na všech osm světových stran a především, bere si to na paškál ty správné věci tím správným způsobem...a to se cení. ()

Mr.FreeZer

Řachanda. Film mne hodně pobavil, docela mi připomínal snímek Super, aspoň podle skladby ústřední dvojice. Co se týče násilí God Bless America nemá konkurenci. ()

Kingjiri

Ztotožňoval jsem se s většinou názorů hlavního hrdiny na současnou úroveň zábavy nebo pokřivenej žebříček hodnot a bezohlednej způsob chování, který si bere za svý stále víc lidí. Nedokázal jsem se už ale ztotožnit se způsobem, jakym chtěl Frank vyřešit problémy (nejenom) americký společnosti. Je mi jasný, že jim zvolenej způsob řešení situace byl záměrně přehnanej, ale prvoplánovym zabíjenim se nikdy nic nevyřešilo a Frank díky tomu klesal na neporovnatelně nižší úroveň, než jim nenáviděný typy lidí. Spolu s Frankem mi postupně začal být nesympatickej i celej film. Téma bylo hodně zajímavý, jenomže by si zasloužilo řešit spíš pomocí výměny názorů a dialogů v převážně dramaticky laděnym snímku. Po technický stránce neměl film občas příliš daleko k televiznim inscenacím, dvě silnější hvězdy. ()

LadyEsik

K tomuto filmu (God Bless America, neboli Bůh žehnej Americe) bych měla několik výhrad. Například – policie by je logicky dávno chytla. A – místo tahání pistole zpoza opasku mohl situaci řešit jinak. Hlavní hrdina se však rozhodl, že všechny povraždí a policie je nechytla, protože to asi nebylo ani důležité, aby to bylo až tak věruhodné. Film mě okamžitě zaujal scénářem. Ten tu snad budu citovat, až ho seženu. Velmi dobré zamyšlení nad americkou, ale nejen její, společností. Konzumní život. Co lidé baví v televizi, co oslavují. A hlavní hrdina kolem sebe neviděl nikoho, kdo by takový nebyl. Žádný intelektuál, nikdo, kdo by se zamýšlel. I jeho dcera byla rozmazlená až na půdu, jeho exmanželka povolná a dceru kazila. Frank se tedy rozhodne vzít auto sousedovi, vzít pušku a jít tyto zaslepený do sebe zahleděný zbytečný lidi naší doby postřílet. Do cesty mu vstoupí docela pěkná a zajímavá dívka. A vše to končí na pódiu Amerika hledá superstar. Asi se na tom vyžil spíš režisér a scénárista, ale za ten scénář by to chtělo snad Oscara. Určitě doporučuji, přestože se to nemusí všem líbit;) ()

aR3Zz

Konečně někdo vystihl postoj inteligentních lidí k naší konzumní společnosti a mediální masáže v podobě dokonalých spořádaných rodinek s rozmazlenými spratky. Už první scény filmu, kde Joel Murray přepíná z jedné stupidní reality show na druhou, naznačují, jakém směrem se budeme ubírat. A režisér zvolil směr opravdu správný. Náročnější a uvědomělý divák se náramně pobaví, ostatním může být (měl by být) tento film klidně ukradený. Spousta kontrastů, často černý humor, ale i hlubší myšlenky a filozofické otázky, to vše se lze ve filmu zachytit. Originální záležitost! 80% ()

Anterun

Pro někoho možná film o bláznech co střílí lidi, protože nesnáší společnost, ale když se nad tim zamyslíte, neudělali byste nejrači totéž, když vidíte, jakou společnost media formujou? No zamyslete se nad tim sami. Já každopádně doporučuju. PS: Skvělej výběr muziky ve filmu ... :) ()

bolf!k

Film pozitivní v tom, že zahřeje u srdce každého, komu současný vývoj kultury leze na mozek. Negativní v tom, že nenabízí žádnou variantu, jak situaci řešit. Vystřílení těch slaboduchých jedinců jsem si představoval už mnohokrát, ale to je přece absurdní, nebo ne? ()

Mara97

Na jednu stranu chápu poselství v konzumní a poněkud zdegenerované USA, na tu druhou je ale Frank trošku takovým dobrovolným mučedníkem. Proč se na tu televizi pořád díval, když ho tak znechucovala? Stejně jako v Americe, tak i u nás jsou různá média určená pro elitu, běžné lidi či primitivy - když se mi tedy nelíbí ty nejhloupější Superstarz, nebo u nás třeba Výměna manželek, nebudu se na to přeci dívat. Mám sice pár výhrad, ale film pobavil, stejně jako jméno režiséra. ()

kilobyte

První kritická část je zajímavá, jenže pak se film sám změní do toho, co kritizuje. Hlavně postava Roxy je často i horší než jejich oběti. Kdyby jel Frank sólo a nebo dostal lepšího parťáka asi bych hodnotil lépe. ()

Vabr

Ve výsledku to až taková komedie není, spíš drama, které bohužel bývá i častou skutečností. Skvělý nadčasový nápad, který bude platit snad pořád a zde se ukázala správně jeho zkaženost a následek toho, když to někdo vezme do svých rukou. Postavy jsou hodně sympatické, super a Roxy je dost vtipná. Příběh je poutavý, zábavný a překvapuje mě, jak moc gore tahle komedie je. Trochu škoda, že první půlka filmu je brutálnější a přitaženější za vlasy než ta druhá, ale jinak je to celé skvělou zábavou. Konec je taky dobrý, ale čekal jsem ještě větší finále. Hodně taky oceňuju ty všechny natočené televizní pořady a jeho rodinu, která tu zkaženost vystihla nejlíp. Vyhodnocení: Ta relaity-show, jak týpka hodila po druhý tampón, mě fakt dostala 😂 ()

kokes

Od 4* postupně až ke 2*. Neustálý, polopatický vyjmenovávání kokotů, který si zasloužej odprásknout, mi začlo lézt na nervy. Jako záplatování slabýho scénáře to fungovalo asi dobře. ()

tomikan

Nejhorsi je, ze do tyhle role deratizatora by se dokazal vzit kde kdo, a kde kdo by se za nej i povazoval, to se totiz zda byt tim netezsim, rozeznat, kde ze ta chyba je, ve mne jako v jednotlivci nebo ve spolecnosti, autorem takovyho hodnotovyho soudu muze byt pouze clovek nanejvys sebekritickej, pesimista a asocialni, zijici ve svym svete.. myslenka supr, filmarina sympaticka, jen sem asi cekal trochu vic logiky a vaznosti samotnyho deje, presto nebo prave proto 4hvezdy. ()