Smrtelně nemocný Frank je zároveň smrtelně unavený z americké konzumní kultury a rozhodne se zbavit společnost těch nejvíce otravných členů. K této misi si vybere neobvyklou spolupachatelku - šestnáctiletou Roxy. (JayZak)

Marys

Pekná psycháreň. Hoci je to trochu morálny súboj, film mal spád, grády, dá sa označiť za zaujímavý a zapamätateľný. Pekne sa oprel o americkú, a vlastne dá sa povedať, že už aj globálnu "kultúru". Je to asi až trochu príliš pritiahnuté za vlasy na mňa a Bonney&Clyde-ovský trip vychádza pre hlavné postavy dosť jednoducho, je to natočené dosť dobre a určte prekonal film moje očakávania. ()

gumolit

Aj vás niekedy štvú tie blbé relácie, reality show a superstars??Toto je presne film o tom ako vie media oblbovať ľudí až kým sa nenájde niekto kto tých všetkých blbcov nakope do zadku , ale trochu drsnejším spôsobom !!Prvá polka filmu je celkom schopná ku koncu to už dosť uberá na sile , ale už len kvôli tomu že ako je to všetko reálne a skvelému soundtracku sa mi to páčilo.Aj ked takých čiernych komédii na tento štýl už bolo zopár natočených . ()

Garch

Jo, jasně. Ale měl na výběr(!): štvou mě kraviny a reklamy?, tak nekoukám na TV, ale na video. Trestat "blbce" zabitím? Vždyť i v tom kině nakonec rušil víc než oni... Není to absurdní humor, ani to nejsou Natural born killers. Lze to brát buď jako křivé zrcadlo nebo nedotaženou satiru. A ta nenápadná snaha o poučení je příliš nápadná. ...PS Pro mě neznámý Joel Murray je fajn výběr. Působí spíš jako severoevropský typ herce. ()

Illy

Už dlouho mi film tak nemluvil z duše:-) Takový nenormální zabijáci na své cestě. Včera jsem vystupoval na křižovatce na chlápka co udělal přestupek, ohrozil mě a moji dceru a ještě na mě gestikuloval, aby se nakonec zamknul v autě. Franku, kde jsi byl?????? ()

wampire23

Natural Born Killers meets Lolita. Ukážková nekompromisná satira, ktorá nastavuje zrkadlo všetkým tým, ktorí sú dennodenne masírovaní masmédiami a primitívnosťou najhrubšieho zrna. Niekedy mám rovnakú chuť ako tuto Joel vziať kvér a pár ľuďom pridať otvor na dýchanie. Škoda len toho, že prvá časť je taká krátka a potom tá ,,akčná" je až príliš naivná . Keby režisér viac pritlačil na pílu, tak to mohla byť oveľa väčšia bomba. ()

Papaboot

První dvacetiminutovka mě dá se říct dostala, škoda, že následující hodinka byla o něco slabší. S nástupem Roxy jakoby se to všechno zamotalo a přímočará, brutální satyra se nějak zadrhla. Nicméně společensko-kritický postoj mi byl natolik sympatický, že jsem se ani u unylejší části filmu (paradoxně te akčnější) v podstatě nenudil. Oproti Falling down mi tu chybí to nefalšované zoufalství a zhnusení, bod zlomu, přitom monology hlavního hrdiny a v podstatě nemaskovaná nechuť k určitým fenoménům, mi byly mnohem sympatičtější. Aneb průnikem obou filmů by vzniklo pro můj vkus ideální dílo. ()

j0nathan

Mám občas stejné pocity jako má Frank. Už mi chybí jen lolitka a pistole. Dávejte si pozor na to, jak se chováte v kině ;) ()

kamil.i

Nekompromisná satira neustále provokujúca atraktivitou existencie dvoch podobných hlavných hrdinov. Nápad úpadku spoločnosti závislej na televízii prekračuje americké hranice, no je potrebné dodať, že by si zaslúžil kvalitnejšie režisérske vedenie a menej neotesanú formu. Takto je to ľahko nadpriemerná čiena komédia na hranici vulgárneho humoru, čo je vzhľadom na tému fajn, a vulgarity samotného celku, čo už nekoriguje s ideou filmu a nepatrí medzi plusové body. ()

majec4

Tento film predstavuje poriadnu facku spolocnosti. Mozno skoda, ze v komedialnom sate. Nadmieru som bol spokojny s dramatickou castou filmu. Pri kazdom monologu o stave spolocnosti som mal husiu kozu. Na svete je fakt vela hlupych ludi, ktory by v normalnom svete mali byt niekde na konci zaujmu, no "my" ich mame za modly. Pekne to je stvarnene aj v tomto snimku, kde kazdy smrtelnik riesi svoje "celevriti". Zabuda sa na prave hodnoty zivota, cim vlastne zabijame nasu podstatu. Vo filme mi vsak dost prekazala mlada Roxy, ktora by si tiez zasluzila jednu gulku rovno medzi oci. Islo vsak asi o zamer. Vykreslili nam mladu bojovnicku proti konzumu, ktora je vsak uz dost postihnuta tymto fenomenom, kedze je jej mysel vymyvana od narodenia. Ale bojovala s tym chvalihodne, hlavne s AK-47 v ruke. Pobavilo ma stvarenenie SUPERSTAR - povysenecky porotcovia, postihnuty sutaziaci z "hviednej roty",... To iste, kazdy rok prezivame na SK/CZ TV scene. Ak nas maju podobne filmy nakopnut k zmene, tak si prosim kazdy mesiac takuto kravinku. Mozno par jedincom trtne v hlave, ze toto je uz neunosna situacia a rozhodnu sa zmenit svoj pristup k sebe a inym. Reci typu, ze tento film je to iste co kritizuje si strcte do vacku. Ano, je to dohnane do absurdity, ale odkaz sa zapriet neda. ()

mateas.matt

Film ktery zobrazuje namyslenost, rozmazlenost a neohleduplnost dnesnich lidi. Obcas si rikam, ze v realnem svete by takych lidi, jako zde hlavni „hrdina”, bylo potreba vic. Jedine kdo mi ve filmu dost vadil hlouposti, tak mladicka Roxy, tedy na zacatku, kdyz navrhovala koho odstrelit jako dalsiho. ()

zdenur

Hodnocení odráží hlavně skvostné Frankovy dialogy. Zlatým písmem vytesat do kamene. Některé momenty jsou ale až zbytečně šokující; zastřelení batolete a podobně. ()

Blue.Shark

Velmi trefná černá komedie, která se nebojí dělat si z mnoha témat srandu tím nejabsurdnějším způsobem. Velmi mě zaujala Tara Lynne Barr, které to nejen slušelo, ale skutečně jsem jí věřil to dětské nadšení z odpravení pár nepotřebných individuí. Možná mě trochu děsí, jak moc se celkové vyznění filmu podobá skutečnosti. ()

Sunny.69

Mezi filmem  Volný pád a tímto uběhlo dvacet let, kdy Volný pád je vedle tohohle tak trochu dětská hra. Nejsmutnější na tom filmu je, že jsem si ho pustila znovu po deseti letech, a problémy, na které už tenkrát upozorňoval se akorát prohloubily a zhoršily. Film, který se bude hlásit o slovo asi už napořád, protože tato témata se zdají čím dál víc aktuálnější, a situace čím dál horší. ()

Hopi

Podle traileru jsem čekal více komedie a méně povídání. Ale vůbec to nevadí, zase nemohli hodinu a půl jen střílet po lidech. A když vidím hlavní hrdinku, jak si to zabíjení užívá, můžu jen litovat, že je to pouze film. ()

nessbeal

Zostal som sklamany, po tom super trailery som cakal proste viac akcie, ale dostal som viac kecov. Napriek tomu som spokojny, pozerat sa veru ze dalo aj som sa zasmial, ale podotykam toto nie je film pre kazdeho. ()

sNeDy

Takže dokážeš teenagerku zabít, ale ne jinou vojet? / Když vyšla Americká krása, tvrdilo se, že je to zrcadlo nastavené Americe. Tohle je zrcadlo Ameriky, které jí někdo vrazil do ksichtu a za ním přidal pěst. Extrémní komedie, která pěkně ukazuje, co všechno je v USA možné a jak by někteří lidé rádi reagovali. Místy docela drsná, místy nekorektní a trošku ironicky, celou dobu tak moc americká, jako všechno to mediální zvěrstvo, které kritizuje. ()

KOZEL84

Příjde mi trochu zvláštní,když to tu obhajuje někdo,kdo sere pětky těm nejstupidnějším americkým blábolům.Divné,ne?Jako něco už bylo třeba říct (s ''talentovkama'' a ''reality'' už jděte fakt do prdele,Stop dělání hvězd z každého tuctového blba bez talentu,nebo hůř,protože je blb;taky Chloe;a tu bezhodlednost spratků v kině sem chápal nejvíc),ale zas každá doba má svoje problémy (a to není jen o Americe).Někdo může říct,že sme si na Sokolských sletech,nebo v těch dobytčácích směr koncentrák,byli tak nějak blíž,ale já myslím,že to taky nebylo úplně supr trúpr a sem rád,že žiju v době kde je pomyšlení na válku skoro směšné (i když se kluci nahoře snaží rozvracet hodně slušně).Ta svoboda se někde trochu zvrhla a pak se třeba nestydatě krade a bezohlednost kvete.Tvrdě po nich,budu první kdo to řekne,ale toto mi místy přišlo jen jako návod pro další svinstva.Ted' jen aby si někdo nešel dělat ven taky svoji inspirovanou reality show a tak normálně si ve volném pádu nezazabíjel za každou (a jen podle něj) kravinu (nesouhlas:ve finále jen malá znuděná kráva-tu bych bral první na odstřel a ten pičínek byl ve finále,taky hrdina jen s bouchačkou,to umí být každý drsný-tečku a končíš zmrde!,Juno,Glee;no rozhodně ne zcela pravdivé,to bych mohl sejmout taky každého blba který tu ''irituje'' nebo vystřílet půl ČSFD).Idiotů je na to venku dost o tom žádná.Takový Zeitgeist-sám dělá to proti čemu chce jít.PS:a civilizovanější doba nikdy nebyla!NIKDY!!! ()