Smrtelně nemocný Frank je zároveň smrtelně unavený z americké konzumní kultury a rozhodne se zbavit společnost těch nejvíce otravných členů. K této misi si vybere neobvyklou spolupachatelku - šestnáctiletou Roxy. (JayZak)

Pajky3

No tak to byla fakt dobrá jízda. Televizí k smrti znechucený Frank se vydal na cestu, kterou bylo třeba podniknout. Po první akci, za doprovodu Alice Cooper (dokonalý) přizve na tuhle divokou pouť i mladou kočku Roxy. Společně pak ukazují jak to vypadá, když člověk jedná "impulzivně" (kino). Skvělý poselství, fakt dobrá cesta a působivý, i když samozřejmě smutný konec. Jo, věřim tomu, že to nesedne každýmu, ale ti co přímo nežerou hvězdy stvořené reality show si to užijou. Navíc by bylo třeba pročistit i české hvězdné nebe. Bulvár každý den pomáhá sestavit žebříčky :) Bohužel z reality. Doufám, že Taru Lynne Barr brzy zase někde uvidíme.. ()

zette

Ve finale film nic neresi, coz asi nebyl ani jeho ucel. Ale me to pobavilo, vrazedna tour neobvykle dvojice, si umela najit cas od casu me sympatie.-). Kazdopadne Amerika vola po druhem dile vice, nez v historii kdykoliv predtim. ()

Iwus.ka

Jen co jsem se na tento film dodívala, okamžitě házím první pocity sem. Tak tomu říkám dámy a pánové masakr. Máme zde pohled na břitkou, povrchní americkou kulturu i společnost a outsidera Franka, který ji z duše nenávidí. Situace se mu zdá neúnosná, a protože v podstatě nemá co ztratit, rozhodne se ji řešit poněkud radikálním způsobem. Již po prvních minutách jsem cítila velký potenciál a nevšední filmový zážitek. Můj odhad byl správný, proto musím doporučit a pálím všech pět hvězd. ()

okkac

Těžký políček všem, co považují USA za The Greatest Country In The World. Nebudu hodnotit to po technické stránce. Je jasné, že nezávislačina prostě na studiovky nemá, ale to poselství je konečně v tom, že dal najevo svůj názor na naši spoelčnost a ruku na srdce..občas byste taky chtěli mít tu zbraň v ruce a toho idiota, kterého nesnášíte prostě oddělat. Hlavně největší satisfakce je u scény v kině a za parkování přes dvě místa, bo přesně jsem před pá dny viděl kokota se svým fárem, který si to prostě zaparkuje napříč přes dělící čáru. ()

kosta73

Pokud se jenom střílí kolem sebe, tak je vše v pořádku. Moc jsem si to užil. Bohužel to hrozně trpí povrchností, kterou to celou dobu kritizuje. Škoda. ()

tomeek

Film, ve kterém hlavní hrdinové dělají přesně to, na co my ostatní nikdy nenajdeme odvahu :) "Zed" vykresluje současnou společnost opravdu ve vší svojí "kráse", takže naprosto dokonale chápete, proč Frank a Roxy berou spravedlnost do svých rukou. Je jasné, jak to skončí, ale i tak je velice zábavné celý průběh sledovat. Oba protagonisti jsou herecky výborní a bohatá dávka guilty pleasure vás určitě zahřeje u srdce, protože těm lidem tu smrt většinou přejete :) Každý tam totiž najde situaci, ve které by se našel. Nechápu, jak to, že ten film v Americe nezakázali! :) ()

Tommy.D

Pokud člověk přistoupí na hru hlavních hrdinů, pak má o zábavu dobře postaráno. Jen se strašně bojím, že kdyby byl film jen o málo míň přepálený, byl by až nepříjemně realistický. ()

SniperG1

Velmi zajímavý a odvážný film o chování lidí v dnešní době a názorné ukázky jak by se to dalo řešit !! :)) Já sem se výborně pobavil... 75% ()

tatanapope

Velmi zajímavě podané nejen to , jak lidi zapomínají žít svůj vlastní život , ale také to jak jsme k sobě čím dál tím bezohlednější a záleží nám na věcech , které ve své podstatě vůbec důležité nejsou a že s toho někomu může přeskočit asi není úplně překvapivé , co bych filmu vytkla je ta holka , která tam z mého pohledu vůbec být nemusela . Celkově to trochu kazilo celou podstatu filmu , ale budiž . ()

ManusiaLiar

Pointa tohto filmu ďaleko presahuje hranice obyčajnej čiernej komédie smerom k ideologickej rovine. Skvelá kritika celej civilizácie. Milujem takéto čierne komédie, Franka a hlavne Roxy, ich iskričky v očiach a tajomný úsmev, keď mieria zbraňou a naťahujú kohútik. Myslím, že to vôbec nie je prehnané. Film má myšlienku, spád aj humor. ()

skrblik007

Hluboká myšlenka podaná zábavně a s humorem, to se mi na tom líbí. Obě hlavní postavy neskutečně sympatické, pohodová hudba, krvavý nářez a milión narážek na nejen americkou společnost - to dohromady dává skvělou oddechovku. ()

ivan_drago

Satira, která zůstala na polovině cesty mezi Volným pádem a Takovými normálními zabijáky... V určitých pasážích neuvěřitelně vtipná, v celku však povrchní, parodie dnešních hodnot a konzumního způsobu života... Nicméně ústřední duo je natolik zajímavé, že mou pozornost dokázalo udržet po celou dobu filmu... A chválím volbu doprovodných písniček... ()

markuc

Tohle se dost nepovedlo, vubec jsem nepochytil, co vlastne autori timto filmem chteji rici. Ze Amerika je trochu mimo a sesla ze sve cesty? To vime i bez tohoto filmu, staci k tomu Youtube a par videi. Ke slabemu scenari se jeste pridalo spatne natoceni, v tomhle filmu nefunguje skoro nic poradne. Je to vsehovsudy maximalne podprumer, ale nuda je jista, jesteze ma film jen hodinu a trictvrte. ()

rowdys

Frank je po D-Fensovi môj hrdina #2. Prechádzka okolo zapnutej telky je v posledných rokoch mixérom na žlč a moje okolie je viac ako kedy predtým infikované civilizačným kokotizmom, preto vďaka Goldthwaitovi za tento sfilmovaný Postal. V prvej polovici mi pri každej vražde zapišťalo srdce satisfakciou ako opitá cheerleaderka, no postupne GBA spomalí na tempe a body-counte, čo je škoda lebo sme pri ňom hrali shot-for-shot a ani sme sa tak nestihli opiť. Len nech nás svet médií i naďalej nasiera a pestuje si generáciu idiotov a jedného dňa si dakde pozrieme God Bless America v štýle cinéma verité. ()

uiu

Kdo si nikdy v životě neřekl, že by nejradši někoho zabil? Někoho, kdo vám leze na nervy, koho nenávidíte? Hrdina tohoto filmu se rozhodne své vražedné choutky naplňovat spolu se stejně smýšlející dívkou. Nápad je to skvělý, ale provedení je poněkud kýčovité a rozhodně i pohoršující. Zatímco v jiných "gangsterkách" takové masové zabíjení funguje a hrdinům fandíte, zde jsem hrdinům nefandila a přišli mi jen jako ubozí chudáčci, co se trochu emařsky namíchli na svět. Zanedlouho už totiž nezabíjejí jen lidi, které nemají rádi, ale i nevinné, náctiletá "Juno" vypouští z pusy jednu chytrost za druhou a nesmyslné vyzabíjení pokračuje bez hlubších motivů. Asi bych si film užila více, kdyby zabíjeli lidi se skutečnými problémy a ne jen proto, že nemají rádi ženský, co si lakují nehty na červeno a podobné důvody. ()

YumiOkami

falling down ve 21. stoleti. skvele social commentary na rozmazlene spratky, xenofoby, homofoby, rasisty; odpad spolecnosti, ktery musi zmizet. nekdo je jednoduse neposloucha; ignoruje. ale nasi hlavni (anti)hrdinove se jich zbavuji jinak - podle me vice efektivneji. byli to nejspis liberalne myslici jedinci a ti jsou vetsinou hodne v klidu (spis pravicaci jsou uplne vymlety) a proto jsem si to jejich vrazdeni mooc uzivala! god bless america. || ❝𝐖𝐞 𝐧𝐨 𝐥𝐨𝐧𝐠𝐞𝐫 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐚𝐧𝐲 𝐜𝐨𝐦𝐦𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐧𝐬𝐞 𝐨𝐟 𝐝𝐞𝐜𝐞𝐧𝐜𝐲. 𝐍𝐨 𝐬𝐞𝐧𝐬𝐞 𝐨𝐟 𝐬𝐡𝐚𝐦𝐞. 𝐓𝐡𝐞𝐫𝐞 𝐢𝐬 𝐧𝐨 𝐫𝐢𝐠𝐡𝐭 𝐚𝐧𝐝 𝐰𝐫𝐨𝐧𝐠. 𝐓𝐡𝐞 𝐰𝐨𝐫𝐬𝐭 𝐪𝐮𝐚𝐥𝐢𝐭𝐢𝐞𝐬 𝐢𝐧 𝐩𝐞𝐨𝐩𝐥𝐞 𝐚𝐫𝐞 𝐥𝐨𝐨𝐤𝐞𝐝 𝐮𝐩 𝐭𝐨 𝐚𝐧𝐝 𝐜𝐞𝐥𝐞𝐛𝐫𝐚𝐭𝐞𝐝. 𝐋𝐲𝐢𝐧𝐠 𝐚𝐧𝐝 𝐬𝐩𝐫𝐞𝐚𝐝𝐢𝐧𝐠 𝐟𝐞𝐚𝐫 𝐢𝐬 𝐟𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐬 𝐥𝐨𝐧𝐠 𝐚𝐬 𝐲𝐨𝐮 𝐦𝐚𝐤𝐞 𝐦𝐨𝐧𝐞𝐲 𝐝𝐨𝐢𝐧𝐠 𝐢𝐭. 𝐖𝐞'𝐯𝐞 𝐛𝐞𝐜𝐨𝐦𝐞 𝐚 𝐧𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐨𝐟 𝐬𝐥𝐨𝐠𝐚𝐧-𝐬𝐚𝐲𝐢𝐧𝐠, 𝐛𝐢𝐥𝐞-𝐬𝐩𝐞𝐰𝐢𝐧𝐠 𝐡𝐚𝐭𝐞𝐦𝐨𝐧𝐠𝐞𝐫𝐬. 𝐖𝐞'𝐯𝐞 𝐥𝐨𝐬𝐭 𝐨𝐮𝐫 𝐤𝐢𝐧𝐝𝐧𝐞𝐬𝐬. 𝐖𝐞'𝐯𝐞 𝐥𝐨𝐬𝐭 𝐨𝐮𝐫 𝐬𝐨𝐮𝐥.❞ 🇺🇸🔫 ()

Narya89

Hodně super trefný film, kritizující přesně ty rysy konzumní společnosti, které taky nesnášim a které už začínají být patrné i v naší malinké republice. Například kult idolů, přiblblé reality show, kde se dějou nejrůznější zvěrstva, sociální sítě, která minimalizují lidské soukromí už jen na pouhý pojem, realizace lidí skrze své statusy a fotky na facebooku, neustálé tlachání o ničem a navíc neosobně, rádoby vtipy o nějak znevýhodňovaných skupinách, kdy se člověk směje hlavně tomu, že v nich sám není, totální rozmazlenost a nevděčnost dětí a celkově pokleslá morálka. Taky se mi líbilo, jak Frank kritizoval sexualizaci dětí, i to se bohužel dá v mnoha reklamách vypozorovat, kategorie dítě je nejspíš pro mnohé tak do 8 let, pak už je to jen v binárním rozdělení - kluk/holka -> hezká/ošklivá, pokud hezká tak samozřejmě předmět sexuálního zájmu muže v jakémkoliv věku. Nechutné prznění dětské nevinnosti. Lidská povrchnost a hloupost a fanatičnost a ztráta jakékoliv ohleduplnosti k lidem (např. scéna v kině). Samozřejmě to bylo dotaženo do extrému, ale kdoví...asi o něco horší to v Americe bude. Je opravdu tohle vize naší budoucnosti? Oběť je vždy jen ten, kdo si zachová odstup jako Frank, ale jak se pak dá v takovém světě žít? Řešení s pistolí a kulometem bylo sice poněkud nic neřešící ve velkém měřítku, nicméně pro tento snímek stačilo. Akorát ten žánr...hm, do jaké míry se jedná o komedii a do jaké je nám umožněno nahlídnout na sebe trochu extrémnější optikou? Brala bych tento snímek spíš jako varování, co se může opravdu stát. ()