Smrtelně nemocný Frank je zároveň smrtelně unavený z americké konzumní kultury a rozhodne se zbavit společnost těch nejvíce otravných členů. K této misi si vybere neobvyklou spolupachatelku - šestnáctiletou Roxy. (JayZak)

swe

God bless America!!! Nenápadný dáreček pro všechny ne-fanoušky USA a jejího (pop)kulturního zboží. Absurdně vyhrocená, vtipná a krvavá jízda napříč zdegenerovanou Amerikou s překvapivě výbornými dialogy a slušnými akčními scénami. Zcela amorální a zcela pravdivé. Něco podobného jsem toužil vidět už delší dobu. ()

hroubek

Takový normální zabijáci pro 21. století.Asi by bylo dobré říci, že film je satyra, ale ne satyra na jakou jsme zvyklí.Tady totiž slouží, aby změkčovala to co vidíte.Osobně jsem o tomto snímku včera dost přemýšlel a přiznávám, že je to umění.Je to těžký říci o filmu, kde se zabíjejí aroganti,hlupáci a nevychovanci, že je to umění.Naštěstí ten film má obrovský přesah.Jen se obtížněji hledá, protože se snaží schovat za pseudoitelektuální debaty a různé popkulturní urážky na téma filmů a hudby.Hlavní hrdinové se tváří, že všechno vědí a všechno znají, přesto jsou okamžiky, kdy je chápete, proč tak jednají.Joel Murray je ve své roli přesvědčivý a působí správně naštvaně.Tara Lynne Barr je hodně talentovaná což je vidět během pár scén, bohužel si někdo myslel, že když ze sebe chrlit věty jak na běžícím pasem, že to bude v pohodě.A ono to je částečně v pohodě, ale diváka tyhle postavy už nebaví, protože se objevují napříč žánrama.Alespoň si svojí roli užívá.Hodně moc se mi líbil konec filmu.Něco takového se zas, tak často nevidí a proto to příjemně potěšilo a k tomu ta hudba.Stále nevím jestli si z nás režisér neudělal legraci nebo to mu co natočil věří, ale to nám může být jedno.Každý žánr se vyvíjí a právě teď se vyvinula i satyra.Nekompromisní a nepříjemně pravdivý přesto místy vtipný kousek. ()

Mishqo

Vynikajúca satira dnešnej (nielen americkej) konzumnej spoločnosti s tak trochu prevrátenými hodnotami. Ej veru, niekedy mám pocit, že realizácia tohto filmu by bodla aj v skutočnosti. Film dobrý nielen po obsahovej ale aj formálnej stránke (až na malé zaškobrtnutia). 75-80% ()

ghatos

Ani ne tak komedie, je spíš hořkosladké osobní drama muže, který si uchoval rozum, a právě proto se musí chovat v současné společnosti jako šílenec. Chápu ho, chápu proč to režisér takhle pojal - v těch 105 minutách je strašně moc pravdy. Za odvahu dávám 71%. ()

s.e.p.p odpad!

Amatérská nuda, která toho chce světu strašně moc sdělit, ale díky příšernému provedení všechna kritika vyzní tak nějak do prázdna. To, že s Bobcatem v mnohém souhlasím, mě nepřinutí přivřít oči nad hrozným scénářem a ještě horší režií. Škoda, nápad to byl slušný a hlavně neotřelý. ()

Mr.KarlAdler

Názor a myšlenku beru a kvituju. Provedení a způsob vyjádření už ale rozhodně ne. Nejen, že se co se týče humoru, kreativity nebo údernosti, dalo vymačkat asi tak o 300% víc, než čeho jsem byl svědkem. Navíc, většinu času jsem strávil sledováním nudného vysedávání a protiřečících si dialogů, což mě ale vyloženě rozohňovalo (dobrý slovo, co?). Tušil jsem, že Roxy bude mizerná, už dopředu, i tak mě to dostalo natolik, abych přestal uceleně vnímat cokoliv, o co se pokoušela. Zjednodušeně. Americkej, a vlastně nejen americkej, prostě jakejkoliv mainstream a konzum způsobuje bolesti hlavy, těžko odolatelná nutkání systematického vyvražďování a následné uspokojivé pocity. Jenže to, že někdo k rozhoupání potřebuje rakovinu, je pěkně měkký. Vyzdvihovat Alice Cooper a potápět Green Day (dobře, to mi z toho vadilo míň), je slabý. A zrovna tak používat kýčovitý záběry na západ Slunce a jezdit v komerčně víc než akceptovatelný káře. Čekal jsem to černější, zábavnější, propracovanější (a kratší). ()

Henk123

Někdy váhám, jestli si dané hodnocení film, seriál či nějaký pořad opravdu zaslouží a jestli jsem se neunáhlil. Občas mám vnitřní pocit, že jsem byl ovládnut okamžikem a pak mám tendence měnit hodnocení, ale pro tentokrát jsem si zcela jist svým hodnocením. K tomuto se stručně vyjádřit nelze, 'Cause I'm not like everybody else ... And I don't want to live my life like everybody else ()

Pecival

Přes pár povedených hlášek, nijak extra zábavný počin, ale stojí nejspíš za vidění. Snaha o nářek nad mizérii středního mediálního prostoru (ze kterého, zdá se, je pro hodně lidí čím dál těžší utéct) je jistě správná, stejně jako stesky nad (nejen) morálním úpadkem Ameriky, ale potažmo celé euroatlantické civilizace (oni by se možná dost divili kdyby do té Francie dojeli). Tu a tam hodně zcestné dialogy a hromada pop-kulturních narážek, což vytváří zajímavý paradox - mně osobně to moc k chuti nepřišlo. ()

standsiller

Konzervatívny človek s týmto filmom bude mať problém, pretože sa nemorálne veci, riešia nemorálne. ALE ! V tomto filme je zakódovaná myšlienka , s ktorou sa všetkými desiatimi zhodujem. Navyše to bolo sprevádzané kvalitným a vtipným scenárom. O hereckých výkonoch je ťažko rozprávať, pretože išlo o bežného človeka , ktorý podľa môjho názoru nemal byť ničím zaujímavý, nemal mať perfektný hlasový prejav, ani nemal škeriť zuby, nosiť koženú bundu a pilotky. To bolo na tom najkrajšie, že v roli hlavného hrdinu bol nevkusný, nesympatický, zatrpknutý človek , no napriek tomu sa v ňom sklon k samovražde prelinie do úsilia zmeniť spoločnosť. Obšírnejšie zhrnutie by znelo komplikovane, navyše dá sa vysvetliť rôznymi cestami. Tento typ "mučeníka" mi však vyhovoval . ( Vďaka Bohu, že ten nádor na mozgu nemal naozaj. Film by tým u mňa klesol . ) ()

Beer Ceps

Stejný problém, jako u Iron Sky. Producenti dostali nápad v podobě velké dojnice, ale místo toho, aby ji z táhli z kůže, maso naporcovali a kopyta namlely do gumových medvídků, tak ji pouze podojili. Prvních 30 minut naprosto parádních a já doufal, že v takové duchu bude zábava pokračovat, bohužel ale ne. God Bless America není vyhrocena do extrému tak, jak jsem očekával a místy se snaží tvářit se inteligentně, což ji velice škodí. ()

BuryGol

Volnej pád byl samozřejmě úplně jinak pojatej. Ale střílet lidi, co si to "zasloužej" a v humornym pojetí, to je dost originální. Frank už toho má dost - je prej smrtelně nemocnej, exmanželka chystá svatbu, dcera je na zabití, z práce ho vyrazili, a do toho mu z TV cpou ty nejhorší věci do hlavy. Takže to vyřeší po svym. Je úplně jedno, jestli jsi televizní moderátor kterýho nesnáší, kecáš v kině do mobilu a nebo jenom parkuješ jak blbec. Dostaneš kulku a nazdar bazar. Do toho se k němu připlete jedna cácorka, co má podobej pohled na svět a jako Bonnie a Clyde novověku se vydaj napříč Amerikou a zabíjej "ty, co si nezaslouží žít". Až pak jsem se dozvěděl, že to režíroval Bobcat Goldhwait, známej jako Zed z Policejní Akademie. Mě to bavilo. Sám mam někdy nutkání vzít zbraň a někoho "vypnout". Ale to bych se naběhal. Politici, celebrity, lidi v MHD, řidiči v centru, úředníci... ()

Wlck

Ze skvělého nápadu jeho chabé provedení pořád a pořád uzurpovalo původně skvělý dojem až do dost nízkého podprůměru. Postavy byly s každou minutou méně a méně věrohodné a nakonec to zazdili velikým finále v duchu skvělých amerických filmů vytvořených na míru pro tu konzumní kulturu, kterou celý film kritizuje. Pár výborných momentů doplňuje veliká spousta dementního balastu. 2* ()

Reanimated

Páni! Zed z Policejní Akademie točí filmy, které mají hloubku a nastavuje zrdcadlo našeho soudobého úpadku. Na problémy však jen ukazuje. A to sice kvérem a většinou vtipně, ale stejně nepřináší žádné řešení. Vlastně i ústřední duo na konci rezignuje a Steven by si tam zasloužil možná ještě větší ťafku než společnost, která ho před kamery dostala. Přesto je putování Franka a Roxy velice sympatické a nutí člověka se zamyslet. Jen v tom našem prohnilém rybníčku by se z fleku našlo takových terčů... Každopádně kdyby finále Superstar vypadalo jako v God Bless America, tak bych se na ten protlak snad i koukal. ()

BMAJTZ

Naprosto dokonalá kritika konzumního života. Připouštím, že s reálností tohoto filmu si nikdo hlavu nelámal a ve výsledku je to prostě jenom hodně šílená jízda v ukradeném Camaru. Pokud jste ochotni překousnout toto budete se bavit a za sebe přiznávám, že jsem si chvíli zvykal na scény kdy se z hodné středoškolačky stane bezcitný zabiják jenom lusknutím prstu. Stejně na tom je policie, které vražedné běsnění nepříjde ani trochu zvláštní. ()

vitekpe

Nedivil bych se, kdyby takovychto filmu zaclo pribyvat...rozporuplny film, urcite ne uplne hloupy. (takova jina variace na Falling Down - spoustecem je zde upadek "kultury" a pocit, ze se civilizace riti do zahuby...rekl bych.) 4- ()

Babous

Film ukazuje vše, co je se současným světem špatně. Zúžení na Ameriku není na místě, protože tento úpadek lze pozorovat i u nás. Taky si někdy připadám, že jsem se narodil do špatné doby. Kam se poděly všechny hodnoty, instituce a vůbec úroveň... Tak jestli mi někdy diagnostikují rakovinu, taky asi vezmu nějakou kámošku a vyrazím na zabijácký quest. ()

coscarelli

Ako nasilie tvori dalsie nasilie, nasilim nic nevyriesis, a tak dalej.. Ale aka ulava pride cloveku, ked sa zbavi nejakej tej odpornej pliagy. Zhuleny dvadsiatydeviaty komentar. P.S.: Hrdinom som drzal prsty . Paradny krvavy underground od Zeda. ()