Smrtelně nemocný Frank je zároveň smrtelně unavený z americké konzumní kultury a rozhodne se zbavit společnost těch nejvíce otravných členů. K této misi si vybere neobvyklou spolupachatelku - šestnáctiletou Roxy. (JayZak)

Spike23

Když jsem poprve viděl trailer, rozšířil se mi úsměv jako nikdy v životě. Byla jen otázka času, kdy konečně někdo něco takového natočí. Před 20 lety se Falling Down s Michaelem Douglasem vešlo do 2 hodin se vším všudy a všichni byli spokojení. Bohužel ve 2012 tomu tak ani zdaleka není a s výskytem některých dost zbytečných scén mi celý nápad příjde jako strašně nevyužitý. Prvních 25 minut je přitom něco dokonalého, každý Frankův monolog má něco do sebe a normální člověk nestačí kývat ani na všechna moudra, která za minutu v kanceláři vysloví, ale postupem času se tu začnou vyskytovat taková klišé, že film snad ztratí veškerou svou originalitu a nakonec zapadne do těch stále se opakujících průměrů. A ta stopáž, to je na dnešní dobu něco neskutečně krátkého, když vemete v potaz, co všechno se musí ještě zabít k plné spokojenosti diváka. Člověk ani nemusí přemýšlet, aby do minuty dal dohromady 30 lidí. Black Eyed Peas za to, jak každým rokem pojebou nějakou klasiku, že originál už nikdo ani nezná, Rebecca Black (i když death metal cover se povedl), Justin Bieber, Twilight fanatici a spisovatelka, fotbalisti v čele s C. Ronaldem a všichni teploušci, kteří ho maj na facebooku na profilové fotce, když už jsme u facebooku, tak všichni, kteří si před zrcadlem s nagelovanými vlasy fotí svůj six pack, který nemají, všichni, kteří mají vymyšlené prostřední jméno a příjmení nebo xteen profil, Pitbull za to, že je v každé ''písničce'' a mele tam něco, čemu nikdo nerozumí, Ben Cristovao za nejhorší text v historii hudby (na zdraví), Jan Bendig (a všichni účastníci jeho posraných narozenin na Óčku), všichni, kteří souhlasí s tím, že Intouchables je nejlepší film, všichni, kterým se nelíbí Family Guy nebo ho nechápou, Josef Bobeš Dobeš, všichni z OVB a dalšího finančního poradenství a mnoho dalších. Zpátky ale k filmu, i přes všechny jeho nedostatky, stále je to něco, co v dnešní době muselo být natočeno a co dokáže zabavit více než 90% nově natočených komedií, takže 4* si God Bless America právem zaslouží. ()

DavidS.

Jedna z možností kultivace americké společnosti....Není to tak expresivní jako Takoví normální zabijáci, civilní a syrové jako Volný pád či nadsazené jako Kick-Ass, ale uspokojení ze zabíjení primitivních idiotů se podobá potěšení bronsonovského mstitele, který ve spravedlivém tažení likviduje grázla za grázlem...Nečekejte tedy nic extra šokujícího, zásadně nekorektního, kriticky hlubokého nebo novou kultovní podívanou...Film své poselství o degeneraci základních hodnot a obžalobu mediálního konzumu podává přímo a jednoduše... ()

MARTIN*I

Až smutný, jak moc je tenhle film přes veškerou nadsázku pravdivý. Režisér měl prostě potřebu tohle všechno ze sebe vyventilovat a to se povedlo. Vznikl film hodný zamyšlení a nezbývá než souhlasit se základní myšlenkou. Že se stále více chováme jako stádo a základní lidské hodnoty, které byly kdysi naší chloubou jsou ty tam, z TV seriálů a show se stalo vymívání mozků nebo nástroje hromadné masturbace. Myslím si, že lidský druh má mnohem na víc a že jsme až moc přizpůsobivý. Ale není to jen o tom vyjádřit svůj nesouhlas a nadávat všude kolem, každý člověk může změnit, co se mu nelíbí, protože vždycky může změnit minimálně sebe. Líbí se mi závěrečná řeč, kdy se Murdock snaží něco sdělit a pak zjistí, že to vlastně nemá cenu, tak je radši vystřílí :) ()

klukluka

Kdybych měl tenhle film popsat jedním jediným slovem, zvolil bych ÚLET. Chlápek, kterej je tak otrávenej pokleslou televizní zábavou, že se její aktéry rozhodne vystřílet, to je už celkem silná káva. A když mu hned při první zdařilé akci osud přihraje podobně ujetou parťačku, rozbíhá se fakt zběsilá jízda. Ta mě přitom sama o sobě nechytla, střílečky vidím dnes a denně, v součtu už jich byly tisíce a bez problémů jsem v jejich průběhu schopnej usnout. Ale tady jde o ten zvláštní motiv. Ten přitom ale tak zvláštní není. A právě proto tenhle film zřejmě boduje. Je nás (ano, do téhle skupiny patřím i já), evidentně hodně, kteří si myslíme, že televize má na společnost čím dál tím horší vliv, a kteří si dokážeme představit, že podobná násilná akce by mohla aspoň na chvíli něco změnit. Takže vrahounům z God Bless America fandíte, protože máte pocit, že vážně dělají něco užitečného a smysluplného. Ale protože je to jen fikce, zaslouží si pochvalu za nápad zprovodit ze světa všechny televizní mrdky zatím jen autor námětu a scénárista. ()

Oxy

Americká kritika americké společnosti, která ukazuje bezmocnost a absurditu pokusu o její "nápravu". ()

legatio

Zamyšlení nad civilizací, skvělý scénář. Pozdější vyvražďovačka už je trochu víc přehnaná a dovedená do vyloženě komediální roviny, ale určitě se každý zamyslí nad tím, jestli má v okolí někoho, koho by nejradši hned teď popravil. A myslím si, že většina z nás by někoho našla. A ta mladá holka Tara Barr má docela šťávu, už se těším na její další film. ()

SphereF

Perfektně jsem se bavil, nejvíc mě dostala hned úvodní scénka se sousedy od vedle. Film si od začátku na nic nehraje jako tomu bylo třeba u Falling down, který měl zoufalý konec. Musí se to brát s nadhledem a nepřemýšlet o nějakém poselství dobra nebo úpadku morálky společnosti. Na mě tyhle řeči Franka působily spíš jako parodie na filmy s podobným tématem. ()

Corpsegrinder

Jak zde bylo napsáno, film je komedií jen tak okrajově, veškerá kritika společnosti je braná naprosto vážně, což přímo nabádá k zamyšlení se nad tim jak moc je dnešní svět zkurvenej. Lidi to zde hodnotěj nízko pravděpodobně protože sami patří do tý zkurvenější části dnešního světa, z toho co jsem vyčetl to hodnotíte nízko protože je vám poselství a vzkazy filmu u prdele což by z vás ve filmu dělalo právě potencionální kandidáty na kulku do tykve. Hlavnímu hrdinovi problémy světa neunikaj a rozhodne se něco dělat, nezáleží na tom že vraždí, to film vůbec neřeší a nesere se s tim (první člověk co zařve je šestnáctiletá holka která se rozprskne v autě ala Pulp Fiction). A upřímně, kdo z vás někdy neměl chuť nějakýho debílka na ulici odstřelit za to že se chová jako píčus? Scéna z kina je přímo ze života :) ()

farfalla

Dobrá myšlienka, ale prevedenie jej nestačilo. Fyzické násilie bojuje proti morálnej brutalite. Tvorcovia si vybrali skutočné prípady mediálnej publicity - v reality šou dievča boháčov dostalo auto inej farby než chcelo a pred kamerami nechutne vynadalo rodičom, ktorí neskôr priznali, že urobili chybu, že si nezistili správnu farbu, a tak ju sklamali; nenávistný komentátor; nenávistná náboženská sekta - a vyriešili ich radikálnym spôsobom. Je to taký 'Falling Down' (1993) nového tisícročia. Je však ťažké používať násilie a nestať sa inšpiráciou. A tak, azda i kvôli sponzorom, sa vyvrcholením stala prednáška, ktorá však znížila moje hodnotenie. ()

Sayko

Jeden z prvních kritických filmů vůči Američanům, jejich debilitě a konzumní společnosti. Inu a povedlo se! Snímek má jasné poselství a to se ke mně jako k diváku dostalo hned v prvních 3 minutách. Zbytek už bylo jen gradování, pěkná Tara Lynne Barr, spousta krve a špatná muška <3 ()

Mo.

"So you can kill a teenager, but you can't fuck one?!" [--] Geniální (anti)popkulurní satira na konzumerismus, komercializaci, pokrytectví západní společnosti a na současný mainstream vůbec. Brutální, násilný, krvavý útok na normálnost. Vrcholně stylová a trefně parodující přehlídka společenských předsudků, ubohosti a lidské demence. Navrch kotel popkulturních odkazů a narážek na filmy, písničky, herce, zpěváky a zábavní průmysl obecně ("Dont you call me a fuckin Juno ever again!"). [--] První půlhodina stopáže je absolutní nářez a "The best day ever!", kde by si už jen každý jednotlivý televizní shot zasloužil samostatné pětihvězdičkové hodnocení (nemluvě o scénách typu "otravné řvoucí dítě"). Pak tempo vyprávění výrazně zvolní, ale celkově je to jednoznačně plus, protože hlavní, čeho jsem se u tohohle filmu bál, že to bude nakonec přepálená slátatina s pár skvělými scénami, ale tunou zbytečného nekvalitního balastu navrch. Což se (God bless America!) nestalo. Scénář je vynikající a překvapivě umírněný (včetně "střídmého" závěru, který je skutečně tak akorát, aby to bylo možné vzít vážně...) a jak už to u kvalitního humoru bývá, všechna ta sranda ve výsledku kupodivu divákovi i něco sděluje (a na rozdíl třeba od Borata se to daří). Dost možná nejvtipnější a určitě nejtrefnější "komedie" posledních let. [--] Jak píše v komentářích Jiří Flígl (JFL), film je ve své podstatě přesně tím, co sám kritizuje. Aneb kritika popkultury a konzumerismu je zabalená do popkulturně konzumního kabátu. Ale takhle zkrátka popkultura funguje; nelze po ní chtít, aby se vymanila z okovů toho, co jí samotnou definuje, protože pak by to jaksi... přestalo být popkulturní. Mainstreamovou kritiku mainstreamu jinak dělat prostě nelze, protože by to mainstream nesežral. Jistě, že to ve výsledku dopadne tak, že typický mainstreamový divák po skončení pokývá hlavou, klikne na pětihvězdičkové hodnocení a odkráčí se dívat na Superstar nebo na Otázky Václava Moravce a bude si při tom namlouvat, jak je strašně nad věcí, protože on přece ví, co je na tom špatně. Nebo-li kritika mainstreamu může být totéž jako mainstream sám. Je to zároveň šílené i geniální. ()

Teabag

Dlouho jsem se takhle nepobavil, ačkoli God Bless America zdaleka není jen komedie. Jde o sarkastický pohled na (nejen) americkou společnost, který rozhodně snese víc než jedno promítání! ()

ThomasCrown

Asi som mal priveľké očakávania v štýle Kick-Ass. Toto je skôr nezávislá filmárčina štýlu strieľame do bábätiek, tínedžerkám medzi oči a popri tom vystrieľame porotu americkej Superstar. Nápad vyčistiť spoločnosť je dobrý, no je bez života a v podstate aj bez nejakého hlbšieho dokazu, pretože ako bolo v samotnom filme podotknuté, televízie a ľudia si aj tak všimnú iba to násillie, ktoré škodí deťom, ktoré si tento a podobné filmy pozrú a nie dôvod prečo to hlavný hrdina robí. Michael Douglas to vo Voľnom páde zvládol omnoho lepšie. ()

peetriss

Volný pád se dočkal následovníka, a to následovníka přímočařejšího, pichlavějšího, syrovějšího a zatraceně tvrdě si jdoucího za svým. Zatímco Schumacherův opus je kritikou mířící na současné konzumní pojetí světa a zvrácené nastavení systému samotného, nezávislý God Bless America cílí na současnou degenerativní úlohu masmédií a jejich otravných prázdných lidských produktů pohybujících se okolo nás. Film je doslova nabitý výborným černým humorem a již od úvodního hrdinova monologu jsme svědky neobyčejné podívané, s jejíž myšlenkou se prostě nejde neztotožnit. Když se přehoupneme do akční roviny a společně s hrdinou (který chtě nechtě potká spřízněnou holčicí duši) se vydáme na očistnou krvavou pouť, stále se držíme svého souhlasného stanoviska a dokonce se i dobře bavíme... Hle, nepřistihli jsme se náhodou při sympatiích s dvojicí, kterou bychom pod vlivem psychopatického vykreslení pravě oními masmédii tvrdě odsoudili a chtěli jejich potrestání? Je až k nevíře, jak si Bobcat Goldthwait pohrává i s houpavými subjektivními postoji nás diváků. Závěrečné "superstar" vyvrcholení je už jen chutnou třešničkou na dortu. Výborná je i hlavní bonyclydeovská dvojice: neokoukaní Joel Murray i Tara Lynne Barr jsou skvěle a naprosto přesně obsazeni. ()

kri.tino

Geniálna americká sračka o amerických sračkách. Goldthwait kolísal na veľmi tenkej šnúre medzi totálnym prepadákom a absolútnou výhrou. Los mu vyšiel - Jackpot! Páčilo sa mi :) ()

angloumene

Protentokrát silné tři hvězdy. Víc dát prostě nemůžu...hlavně za tu nevyužitou příležitost natočit fakt pecku. Namísto nudných (dlouhých a častých!) a bezpředmětných rozhovorů o tom, jak zabít v podstatě uplně každého, mohla přijít opravdová kritika společnosti. Takhle se film stal spíše kulisou k něčí touze natočit film o vybíjení lidí, co ho štvou. ()

Schuldiner

Škoda, že se tam nestřílelo víc a víc... Chvílema vtipný, chvílema rádoby vtipný, ale jak říkám, vystřílel bych toho kurva víc! ()

zelvicka.

Budu se na Juno mrknout (pro úplnost). Jinak vcelku zajímavý počin, na který jsem se dost těšil a díky tomu jsem maličko zklamaný. Nicméně jinak to skončit nemohlo. Jak někdo píše, o tom, že policie někde spí, zatímco ústřední dvojice brázdí US, je to trochu na hlavu. A o tom, že to ta holka nemá v hlavě v pořádku se asi taky přít nebudeme. Ale některé scény vysloveně pobavily. ()