Nejhledanější muž

• Velká Británie A Most Wanted Man (více)

V hamburské islámské komunitě se jedné noci objeví neznámý muž na pokraji smrti. Napůl Čečenec, napůl Rus, který má u sebe 500 dolarů a tajné informace o milionovém kontě v jedné soukromé bance. Jeho identita zůstává záhadou - je Issa terorista nebo oběť špinavých praktik mezinárodního zločinu? Když vyjde najevo, odkud pocházejí peníze na účtu, jeho život bude opět v ohrožení a začnou se o něj intenzivně zajímat všechny tajné služby. (Forum Film CZ)

JohnyD

Kde sa väčšina US špionáznych filmov začína, tu Corbijnov Najhľadanejší muž končí. Bola by veľká chyba ísť na film s očakávaniami, že dostanete druhý resp. slabšiu odnož Tinker Tailor Soldier od Alfredsona, ktorý je po režíjnej, ale hlavne hudobnej stránke niekde inde (10). Ak máte radi Le Carého a špionážne thrilleri zo 70 rokov sklamaní nebudete, pretože ani neviem kedy nám kina naservírovali niečo spionážne naposledy asi (30 minutes after midnight, ktoré sa v niečom dosť podobá s A most wanted man). Ak nie ste fanda old school špionážnej roboty, kde sa vypočúva, čaká, fajčí, sleduje, chľastá a znová čaká, tak o moc neprídete pretože osobne tam nie je žiadny moment prečo by som chcel ten film chcel vidieť znova. A keď sa už ide do akcie ten film náhle končí a je na vás ako sa s tým vysporiadate. Škoda aj nevyžitého castu pretože všetko je zamerané vyslovene len na PSH a Rachel McAdams a ostatní majú iba par štekov, takže trošku nechápem prečo sa napr. taký Daniel Bruhl upísal tomuto projektu po Rivaloch (neviem, či sa netočilo súčasne), pretože tie dve vety v jeho podaní mohol preniesť aj niekto iný a Robin Wright si pravdepodobne odskočila z Bieleho domu na ambasádu v Nemecku. Inak súhlas s woodyho recenziou, že trailery pekne klamú telom a že ten film je skôr o zákulisných hrách rôznych spravodajských služieb ako o skutočnom chytaní a rozložení teroristických buniek. Slabých 7 z 10. ()

warrenur

Na tento spionazny thriller som mal "spadeno" od prveho zistenia, ze Hoffman si tam zahra hlavnu postavu. Celkom mi jeho tarbavy a jedinecny prejav ucaroval uz pri prvom zoznameni. Ale k filmu. Paci sa mi mnozstvo naznakov, absencia "reziserskych barliciek" a jednoduchy pribeh (znamy z kuskov podobnych Homeland-u). Perfektna ukazka toho, ako sa da citlivo tahat a posuvat s figurkami po sachovnici za ucelom dosiahnutia vyssich met. Ale aj toho, ako sa tato zlozita siet a plany dokazu jednoducho a fatalne zburat. Nejake tie dlhe mesiace som v Berline, ci inych mestach Nemecka stravil a tak mi prislo aj dejisko stare-zname. Opat, o to vacsi zazitok. Herectvu nemam prakticky co vytknut, mozno by som doladil "ulisneho" bankera, Dafoe-ho. :) Uplny zaver, je slusnym uderom a Hoffmanov zaverecny vystup a vyjadrenie vrcholnej frustracie je dychberuci. Parada, mozem len odporucat. ()

El-Barto

Realistickej a odlschoolovej špinážní thriller, kterej naprosto postrádá akci, z prstu vycucaný zvraty nebo uměle tvořený napětí. Mrazivá atmosféra je tvořená z maličkostí a dialogů ("Boží vůle") v podání fantastických herců. Nejhledanější muž není svým zasazením do současnosti tak stylovej jako Jeden musí z kola ven, ale je o něco přístupnější a diváčtější. ()

Wardan

Atraktivní ve své neatraktivnosti, neobyčejné ve své obyčejnosti. Jeden z nejzajímavvějších filmů roku. ()

Helldo

Kdo nerad čte tak šupito presto na to... o nic ochuzeni nebudete. Ba ani o detailní a poměrně přemrštěnou stopáž, která společně s minimem akce přecijen nepatrně rozvláčňuje celý zážitek. Scénáristicky však špica! ()

TuT

70 %, film byl záživný, zápletka kdy první využívá druhého, druhý využívá třetího, aby nakonec někdo jiný využíval prvního, byla zajímavá. Herecké výkony přesvědčivé. ()

Košoun

Jak již bylo mnohokrát v komentářích vyřčeno, tento film je takový pomyslný pomník a nejdůstojnější rozloučení Philip Seymour Hoffmana, jaké si dokážeme pro herce představit. Jinak se o tomto filmu velice špatně píše, ale pokud se přede mnou řekne "špionážní drama", představil bych si film jako tento, ne nějaké akční pseudo špiony visící na lanách mezi lasery a získávající na USBčko superstajné infromace. A Most Wanted Man vám dává najevo, že jakmile jen dlouze mrknete, přijdete o nějakou důležitou informaci. Po všech komentářích o konci jsem skutečně celou dobu napnutě čekal, jak tento spletený příběh dopadne. A byl jsem zklamán, cítil jsem se podveden a zároveň jsem byl ohromen. Jeden z těch filmových zážitků, které nemůžete další dva dny dostat z hlavy. ()

Matli

Trošku utahanej thriller s dobrou myšlenkou a dobrýma hercema, ale na poprvé jsem to nedokoukal a na podruhé jsem se modlil k Aláhovi aby už byl konec. 37% ()

edie sedgwic

Film na coraz horucejsiu temu terorizmu mi tak trochu pripominal menej schizofrenicku a akcnu verziu Homelandu. Potvrdzuje, ze nic nie je ciernobiele a nikto nie je len dobry a len zly. Pre mna vyborny film, vytkla by som mu len obcasne zadrhavanie sa tempa. ()

ladno

Špionážny thriller, ktorý ani len nezaváňa Hollywoodom, o to viac však vyzerá ako vystrihnutý z reality. Minimalistické, dialógové poňatie, úžasné herecké obsadenie a skvelá réžia robia z filmu strhujúcu snímku i napriek tomu, že navonok pôsobí civilne, uhladene a takmer bez akcie. Chválim predovšetkým Phillipa Seymoura Hoffmana za jeho excelentný výkon, jeden z najlepších, aké som mal možnosť v poslednom čase vidieť. Záver zdrvujúci ako v máloktorom filme. 95% ()

char_t

Palec nahoru za odvahu natočit film tímhle stylem. Technicky parádní, stylově fádní. A pekelně nudné. Dlouhé nicneříkající záběry, postavy několik minut jen postávají a pokuřují... Uprostřed filmu jde tenhle přístup tak daleko, že se v sálu začalo rozléhat chrápání. A pak bum bum, a je konec. Dvě hodiny koncentrované atmosférické nudy, kdy občas postavy jen tak čekají a my čekáme, jestli se u nich ukáže vůbec nějaký náznak motivace či hloubky charakteru, a když už to konečně vypadá, že se něco začne dít, objeví se titulky. Skoro jako cliffhanger na konci pilotního dílu seriálu. Asi jsem vážně barbar bez vkusu, ale tuhle zhmotnělou nudu fakt doporučit nemůžu. Souhlasný komentář: xxmartinxx ()

owwidius

Kto ma rad kvalitne spionazne, menej akcne a viac zakulisne filmy, ten si pride na svoje. Film je kvalitka, 3 su mu malo, len neviem ci mi dlho ostane v pamati. Taky Bourne je u mna stale neprekonany a dava pre mna zaujimavejsi mix akcie, locations a spionaze... Tu mi trochu vadila ta nevypovedanost a neistota jednotlivych motivacii, ale niekto si zase toto moze uzit. PSH je znovu neskutocne skvely, on tou postavou opat dokonale zije, dokonca aj s dobrym nemeckym prizvukom. Velka skoda ho.. [#53/2014] ()

Eeuanmainyaq

Pomalý začiatok, a aj takmer celý ostatok filmu, čo by sa určite dalo nazvať precíznym budovaním atmosféry, nie je jednoduché zvládnuť mozgom vymasírovaným obvyklou produkciou hollywoodu, no za tých pár minút na konci to stojí. ()

agassi68

Na rozdiel od Clooneyho konšpiračných hrátok je toto od začiatku prehľadná hra tajných služieb, ktorá vás nezahltí množstvom zákrut, otočiek, naháňačiek, či prestreliek. Film si môžete vychutnávať ako šálku horúcej čokolády najmä vďaka Hoffmanovi, ktorý si dovolil opustiť tento svet na vrchole svojho herectva :(. A keďže scenár a dialógy nezaostávali, výsledkom je skvelý film pre fajnšmekrov tohto žánru.. ()

Wargoo

Ako tu už bolo uvedené, film plynie pomaly, akoby bez deja, pričom to celé speje pomaly ale isto k výbornému finále. Párkrát som sa pristihol sledovať, koľko zostáva do konca, ale posledných 20 minút bolo skvele napínavých, pričom sa mi dostalo zadosťučinenia za moju trpezlivosť. Seymour Hoffman je pán herec, a je obrovská škoda, že ho už viac vo filmoch neuvidíme. Jeho talent vedel pretaviť do akejkoľvek podoby (Capote) a aj tu bol hlavným ťahúňom celých 120 minút. Mierne uťahaný, ku koncu však výborne finišujúci politický film. A neokukané európske prostredie takýmto filmom len prospieva. 4****a 72,678 % ()

Rockerman

Věčná škoda "Seymoura", že už není mezi námi! I tento film dokázal, že to byl "Pan herec"! Role šéfa nějaké utajené organizace na potírání terorismu v Hamburgu mu padne, jako ulitá a hraje střídmě a klidně (krom výbuchu v baru na obranu ženy a samozřejmě závěru), jakoby to nehrál, ale skutečně prožíval. Takové civilní herectví oceňuji. I příběh je celkem solidní, s "hodnými" muslimy a "zlými Amíky". Pokud je pravda, že si ty agentury takto lezou "do zelí" a trumfujou se, kdo ty "turbany" dopadne dřív, tak se nedivím, že jsou islámští teroristé vždy o krok napřed. Mimochodem, i kvůli takovým Annabelám (vím, že nejsou hlavní viníci) máme Evropu zamořenou muslimama a myslím, že si jich ještě užijem. ()

Evander

Netradiční a povedená, nepříliš dobře předvídatelná kriminálka s teroristickou zápletkou. Potěší předvedené herecké výkony (zejména Philip Seymour Hoffman) a schopnost vtáhnout diváka do děje. Trošku zamrzí otevřený a nepříliš pozitivní závěr. 80% ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (více)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (více)