Nejhledanější muž

• Velká Británie A Most Wanted Man (více)

V hamburské islámské komunitě se jedné noci objeví neznámý muž na pokraji smrti. Napůl Čečenec, napůl Rus, který má u sebe 500 dolarů a tajné informace o milionovém kontě v jedné soukromé bance. Jeho identita zůstává záhadou - je Issa terorista nebo oběť špinavých praktik mezinárodního zločinu? Když vyjde najevo, odkud pocházejí peníze na účtu, jeho život bude opět v ohrožení a začnou se o něj intenzivně zajímat všechny tajné služby. (Forum Film CZ)

Narya89

Bohužel. Nemám zájem o tupé přeakčněné filmy, nicméně od tohoto snímku jsem čekala alespoň napětí a že mě nějak vtáhne do děje, což se naprosto nestalo. Byl tak nudný a nic se v něm nedělo, že jsem na něj musela dívat natřikrát a pak už jsem ho tedy dokoukala s nadějí, že konec to zachrání. Ani to ne. Herecké výkony mohly být dobré, stejně tak rádoby artový podklad, ale jsou stovky filmů, které to mají také plus ještě diváka nějak osloví. Možná byla kniha lepší, ale film mě zkrátka nechal chladnou. ()

Ceres

Prolog byl totálně zase mimo realitu, protože tu pohádku o 9/11 a celou tu iluzi o teroristech jim fakt nežeru, ale jinak celkem fajn atmosférický thriller s kvalitními výkony Hoffmana, Dafoea atd. ()

JohnSmith

Pěkný špionážní thriller, který je jak dělaný do dnešních dnů. Corbijn nemohl tušit, jak moc aktuální téma točí. Ačkoli v úvodu filmu je řečeno, že po 11. září 2001 začaly tajné služby spolupracovat, závěr filmu nám pak ukazuje, že tomu tak zrovna dvakrát není. Hoffman je doslova výborný a své party skvěle odehrály a McAdams a Dafoe. Upřímně Robin Wright s krátkými tmavými vlasy jsem nepoznal, ale tahle vizáž ji evidentně svědčí. Jen k tomu hraní moc nepřičuchla. Jinak je to velice slušný thriller. ()

fefee

Pozerateľný priemer ktorého dej je takmer minimálny ale povie veľa pokiaľ divák počúva, no nezaujme pokiaľ sa chce divák zabaviť. Hoffman bol inak výborný. Slabšie tri *. ()

vyfuk

Nutno říct, že jsem si původně myslel, že film bude ve stylu Agent bez minulosti, ale spíš Hoffman bez minulosti. Nakonec z toho byl Mnichov. Nebo spíš Hoffmanov. Film se ukázal jako v celku zajímavý příběhový akčňák s drama prvky, takže musíte přemýšlet a ne jen pozorovat zabíjení. První půlka byla takový a makový, až jsem měl z toho povidla. Nicméně ta druhá půlka dostala trochu šmrncu a popravdě jsem konec filmu v celku prožíval. Hoffman toho bohužel už moc nestihl natočit, ale tohle bylo skvělé rozloučení. Ale ten nej nerd výkon předvede v Hunger Games. ()

Herzeleid

Zdlouhavé, ale skutečně.. Film si drží svou atmosféru, nicméně řada pasáží je ubíjejících. Nemohu si pomoct, ale toto není můj šálek čaje. ()

Pedross800

".....ABY BYL SVĚT BEZPEČNĚJŠÍ......" Nejhledanější realisticky působící film roku s vnitřní silou a duší je tu. Žádné akční honičky, žádný výbuchy, triky a přesto je to plné hutné atmosféry a všudypřítomného napětí z toho, jak toto špionážní drámo asi dopadne. Výborně zahrané, nejen panem Seymourem, ale i ostatními....třeba ten čečenec, ze začátku z něj šel strach a člověk dumal co vše nezpůsobí aby se pak ukázalo, že......no a ten bohovský konec.....paráda! Toto je poctivý a pravdivý obraz boje dnešního světa s hrozbou islámu a za to uvěřitelné zpracování palec hore :-) ()

blackJag

Skvělá záležitost. Námět, herci, provedení - jednoznačně výborné. Film skvěle vystihuje ambiciózní půtky třecích ploch zúčastněných stran. Tu beznaděj, která pořád jako ta mrcha nenažraná číhá někde za rožkem, a když už si člověk myslí, že nad situací vyzrál, nelítostně ho to sejme, protože někoho přeci sejmout musí... Seymoura je taková škoda. ALE taková! 100% ()

Mr.KarlAdler

Tak málo osobní? Tak málo propracované postavy a tolik prázdné motivace? (snad vyjma Hoffmanova Bachmanna) Třičtvrtě filmu jsem měl pocit, že z horlivě užívaných replik z knížky, na kterých příběh stojí, nemůže divák pochopit jednání postav. Věřím, že nebylo vůbec lehké poradit si se složitým vyprávěním předlohy, která je co chvíli vykládaná z pohledu jiné postavy. Ale rozdělit spektrum na prozíravé, humanistické vs. přezíravé, zaslepené dělalo z Nejhledanějšího muže strašně banální zápletku. A to, jak už vyplývá z názvu, bude asi špatně. Potom i závěr působí jen jako zradou opředený mega twist. Corbijn dobře režíruje, herci dobře hrají, ale scénář podle mě neuchopil přesvědčivě to podstatné. ()

Bagr_007

Velmi divácky nepřívětivé, depresivní a pomalé. Ale je to tak v pořádku, protože film je to dobrej a nezaslouží si zapadnout. ()

Madlene

Je to pomalý, je to dlouhý, ale je to fantastický! Tohle je rozhodně filmový zážitek letošního roku... jen škoda, že už to nebudu mít příležitost napsat znovu. Hoffman se rozloučil bravurně! ()

Wbcko

Typově velmi podobný film jako Jeden musí z kola ven. Tedy ne zrovna můj šálek čaje. Zde jsem se alespoň tolik neztrácel v ději a v postavách. Velmi pozvolné, neakční, rozvleklé k a pro dost lidí (včetně mě) trochu nudné. ()

Hollohlaway

To tempo! Ach to tempo! Výborné herecké výkony, tíživá atmosféra, a úžasná, opakuji úžasná kamera a střih. Zejména záběry Hamburku ve všech druzích světla co si lze přát, jsou něčím dlouho nevídaným, a opravdu si je vychutnáte. Práce jednotky, sledování, rychlé rozhodování, morální dilema kontra národní bezpečnost... To vše je detailně a zajímavě ukázáno. Bohužel dlouhá stopáž, byť nikoliv přehnaná, spolu s volným tempem vyprávění, nedostatkem akce a vzruchu mě celkem uspávala, a to i přes to, že mě fakt zajímalo jak to skončí. Což ovšem mohla být moje chyba, neměl jsem si to pouštět pozdě večer. ()

Bernhardiner

Oscar? Ani náhodou. Aby snímek dostal nějakého Oscara, musí v sobě mít buď rychlost nebo silné emoce. Jenže to prvé se v Nejhledanějším muži vůbec nevyskytuje, to druhé pak ve velmi omezené míře. I já bych však uvítal, kdyby byl snímek natočen v trochu rychlejším tempu. Antona Corbijna znám jako režiséra výborných klipů a koncertních vystoupení skupiny Depeche Mode, a tady mě trochu zklamal. A není to jen v pomalosti snímku (Hoffman těch cigaret mohl vykouřit přece jen míň a hned by to bylo znát), ale i v absenci napětí. Ale nebudu to Antonovi tolik vyčítat, předloha nejspíš byla ještě zdlouhavější a tato podoba snímku byla asi zamýšlená. Na druhou stranu musím jednoznačně pochválit herecké výkony, a to nejen ten Hoffmanův v roli vyžilého Bachmanna, ale i těch ostatních. Tak trochu mě překvapilo, že jedno z hereckých es, Daniel Brühl, zde trávil většinu času před obrazovkou počítače. Takového herce je na takovou roli škoda. Zápletka se sice nezdá nijak silná, ale je v dnešní době velmi aktuální. Nejsilnějším momentem snímku je jednoznačně závěrečné rozuzlení, které sice zas tak moc nepřekvapilo svým průběhem, je ale velice dobře natočeno a předpokládám, že takhle nějak to v reálném světě chodí. 70% ()

Sdoom

Hodně, ale opravdu hodně pomalé tempo tomuhle jinak povedenému snímku docela škodí. Chtělo by to chvílemi trošku zrychlit, nebo naopak ubrat stopáž v některých scénách. Také budování napětí není úplně nejsilnější stránkou tvůrců. No a a angličtina, kterou se zde převážně mluví, měla asi v rámci zachování správnosti reálií být spíše němčinou. Nicméně P. S. Hoffman se rozloučil s kariérou podstatně důstojněji než se svým životem a v rakvi se určitě obracet nemusí. Silnější 3 hvězdičky. (HD, orig,) ()

Firebug

Zvláštní, že něco co se jeví jako téměř lyrická bezdějová konverzačka dokáže uhranout mnohem víc, než vybuchující auta a přestřelky. Svým reálným uchopením to připomíná The International, ovšem kdyby do toho Tykwerovi nekecali producenti. Škoda, že jsou podobné snímky tak ojedinělými úkazy. Herci jsou dokonalí. Komu přišel zmíněný The International málo akční a dynamický, ten ať tenhle kousek vynechá úplně. ()

herr_carter

Aktuální a ožehavé téma, které dokázal Corbijn uchopit téměř stoprocentně. Není lehké natočit film o současně nějvětším kostlivci v celosvětové skříni. Životní herecký výkon P.S.Hoffmana - není to smutný paradox?..................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

charlie_ando

Pro mě je tento film tichým a důstojný rozloučením s Panem hercem Philipem Seymourem Hoffmanem. Podle stejnojmenného románu Johna le Carré natočil režisér Anton Corbijn atmosférický špionážní thriller, který si bere všechnu divákovu pozornost díky své vnitřní energii, jenž je zahalena do oblaku štiplavého cigaretového dýmu snoubícího se s jantarovými odlesky skotské. Z každého filmového políčka čiší poctivá filmařina se smyslem pro drobné detaily. K celkovému pozitivnímu dojmu velmi pomáhá zajímavé internacionální obsazení a hlavně kvalitní herecké výkony. Příběh odehrávající se v temném prostředí, kde se nedá nikomu věřit, jsem vnímal velmi niterně, protože se vše točí kolem pocitu důvěry a nedůvěry. Současný Hamburk se stal šachovnicí ve vysoké hře tajných služeb a zanedbaný uprchlík Issa Karpov, který nevím kým je a co chce, se stal pěšcem v souboji o moc a zásluhy ve válce proti globálnímu terorismu. Film asi ne pro každého, který se musí pozorně vnímat, ale na oplátku dokáže obdarovat pozorného diváka hlubokým zážitkem. ()

odie

Představte si film plný akce, výbuchů, efektů a srdceryvných dialogů, jestli chcete právě takový film vidět, tak jdete do prdele a ne do kina na Nejhledanější muž. Navštívit labutí píseň mého nejoblíbenějšího herce v kině mi přišlo jako povinnost a čekala jsem hodně. Nicméně dostala jsem ještě víc! Jak já nesnášim pouťové filmy přetékající přehrávanými hereckými "výkony", které unavují už po prvních minutách svou nablblostí, za které se jen bezduše sype spousta peněž, protože jejich trailery lákavě blikají, jak levný neon v Nevadě, který přitahuje všelijaký odporný hmyz. Ano, trochu jsem se nechala unést, ale jsem ohromně ráda, že je film, který dokazuje, že záleží na něčem jiném. Ani si toho nevšimnete, nevíte, že jste v kině, a příběh vás vtáhne. Osoby stojící téměř na okraji společnosti, bez pozornosti svědomitě pracující a snažící se o to, aby na světě bylo bezpečněji. Jak hodně naivní to je, ví asi každý, ale nemůžete si pomoct jim nefandit. Vizuálně příjemné a civilní, pro mě atmosféra hodně tvořená hlavně zvuky a herci...je super, když si herec nemyslí, že čim víc se ksichtí, tím víc hraje. Nakonec celý příběh nechává diváka i myslet. Hlavní postava se v podstatě odhalí až na konci a během příběhu vás nutí přemýšlet jaký je, jestli sobecký manipulátor, workoholik nebo člověk, co chce jen nejmenší zlo? ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (více)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (více)