Jednoho dne se hezké a sexy advokátce Claire Kubik naráz zhroutí celý svět. FBI spojí jejího muže Toma s vraždami nevinných civilistů během utajované vojenské operace před patnácti lety. S pomocí skvělého právníka, který pracoval u armády, bojuje Claire za očištění Tomova jména, ale dostává se čím dál blíž k vládnímu tajemství. Nyní riskuje kariéru - a dokonce i vlastní život - aby odhalila pravdu. (Bontonfilm)

nash.

Hollywoodští scénáristé mají zjevně hrubé nedostatky a měli by si zaplatit nějaké kurzy a doučování z předmětů „rozuzlení“ a „závěr“. Mám totiž pocit, že každý druhý americký film, i když má výborný námět a dobře rozvíjenou zápletku nakonec dojede na nezvládnutý závěr. Platí to i pro Těžký zločin, až na ten závěr ucházející soudní drama z vojenského prostředí, které nepotřebuje pár správných chlapů, ale stačí mu jeden správný Morgan Freeman. Sečteno, podtrženo, stravitelná, lehce nadprůměrná podívaná s několika světlými místy, postupně rozkrývaným komplotem, několika výraznými lapsy v logice (jeden z nich je obsažen i v samotné zápletce) a závěrem, který pracně budovaný dojem téměř zničí, ani ne tak pointou samotnou jako spíše jejím humpoláckým pojetím. ()

Arsenal83

Nikto mi nevezme, že keď som videl film prvýkrát tak pred desaťročím, tak som sa bavil, bolo to napínavé a naozaj na konci aj prekvapujúce. Po rokoch to už tak vyzerať nemusí, alé prvý dojem rozhoduje. Freeman v tomto snímku sympaťák ako vždy a Ashley Judd bola ešte v časoch, keď jej celkom išla karta. ()

Slarque

Pitomý scénář nezachrání ani pár dobrých herců a slušný režisér. Tohle bylo jakési melodrama maskované za detektivku ze soudního prostředí, které se na konci snažilo podřimujícího diváka probrat standardně thrillerovou koncovkou. Nic moc. ()

klerik

Vydarený vojensko-súdny triler. možno trochu prekombinovaný, ale stále funkčný. Herci si odvádzajú svoju robotu, atmosféra je slušná. Vo finále je pár vecí jasných už príliš skoro a dosť cítiť, že išlo o adaptáciu románu. Dávam štyri, aby bolo jasné, že ide o jednu z tých lepších ženských vyšetrovačiek. Asi najlepšie krimi s Ashley Judd v hlavnej úlohe.... ()

Crocuta

Nebýt Morgana Freemana, který nedokáže nebýt dobrý, nedosáhla by tato obehraná písnička ani slabého průměru. Závěrečná "překvapivá" pointa se dala tušit od samého začátku. ()

sharky

70%. Film s poměrně napínavou atmosférou, buhužel místy spousta tisíckrát opakovaných klišé a předvídatelý závěr. Potěší dobré herecké výkony Ashley a Morgana. ()

rikitiki

Příručka klišé, nebo rychlokurz pro toho, kdo se třicet let nemohl dívat na televizi, protože byl na tajné ruské misi v kosmu a po převratu ho zapomněli sundat z orbity. ()

claudel

Celý film jsem věřil, že je to tak, jak se zdá a konec mě opravdu překvapil. Poměrně dobře natočený thriller s poutavou zápletkou. ()

Necrotongue

Tento snímek jsem viděl už hodně dávno, vůbec jsem si nepamatoval jeho děj, nenapsal jsem k němu komentář/recenzi a netušil jsem, proč jsem ohodnotil tak nízko záležitost, v níž hraje Ashley Judd a Morgan Freeman. To byly důvody, které mě dovedly k dnešní repríze, díky níž píšu tento komentář/recenzi a která mi zodpověděla všechny případné otázky. Hlavně už teď vím, proč stačily jen dvě pěticípé.Ten film není dobrý. Nejde sice o žádnou hrůzu, kvůli níž bych si měl vyškrábat oči, jen je tak trochu nudný a mocně neoriginální. Příklad 1 a možný spoiler, i když se budu snažit, aby na něj nedošlo: Krátce potom, co byla odhalena hlavní zápletka, mi bylo jasné, jak dopadne soudní proces. Proč? Protože jsem už viděl několik snímků natočených podle stejného mustru. Příklad 2 a možný spoiler etc.: Závěrečný zvrat pro mě vlastně žádným zvratem nebyl. Proč? Platí stejné zdůvodnění jako v Příkladu 1. Opravdu jsem nepochopil to bezuzdné hýření; tvůrci filmu vydali značné sumy za kvalitní obsazení, ale zároveň těmto hercům nedali k dispozici scénář, na jehož základě by mohli předvést, co skutečně umí. Úplný závěr filmu vypadal na spolupráci se společností Disney, a pokud bych v té chvíli ještě váhal, byl by tou poslední kapkou do poháru mého znechucení. Tohle bylo jedno velké, filmové klišé. / Poučení: K čemu detektor lži? Pravdu najdeš ve víně. Potvrzuje deset z deseti vinařů. ()

becki_tu

Tuctové právnické drama s logickými dírami ve scénáři a "nečekanou" pointou, která staví celý příběh na hlavu a výsledný dojem tak dost kazí. Škoda také, že Morgan Freeman nedostal více prostoru a trochu nečekaně tak hraje až druhé housle. High Crimes není špatným filmem, ale ten směšně přepointovaný závěr tomu absolutně nesedí. 50% ()

Riddick77

Prostoduchý scénář sráží tuto kriminálku s armádním nádechem do průměrných vod, když závěrečný twist je těžkopádný a překombinovaný. Duo Ashley Judd & Morgan Freeman se sice snaží, ale dojem zůstává spíše rozpačitý. Téma přirozeně stokrát provařené, ať už v amerických seriálech nebo filmech. 5/10! ()

Orlau32

Musím říci popravdě,že filmu dávám 50% jenom proto, že tam hrál Morgan FREEMAN a velmi nedějná hvězdička Ashley JUDD. Jinak mě děj filmu málo zaujal (s touto tématikou už bylo natočeno spoustu jiných filmů a s lepší réžii), Celý film byl normální detektivka z vojenského prostředí a thriller tam byl akorát posledních 7 minut. (Jakmile u PC objevila paní advokátka, že jí manžel celou dobu lhal a že žije se zločincem). Dále musím vytknout réžii hrubou chybu : jestliže někdo dostane 2 zásahy s pistole do břicha, není schopen se rvát a vydávat ze sebe takovou sílu při rvačce. Krvácení v těchto měkkých částech jde tak rychle do břicha a jsou u toho takové bolesti, že postřelený není schopen vstát - natož se prát. A zásah byl na pravou stranu čili do játry a střev. Leda, že by američtí vojáci byli vycvičení i v tom, jak zadržet na pár minut prudké vnitřní krvácení, když dokážou obelstit detektor lži. ()

blackrain

Je skutečně ta osoba vedle, které se ráno probouzíte váš milující manžel? Co když má tajemství, o kterém by jste raději nevěděli? Vše čemu jste doposud věřili se může během pár minut změnit. Vše může být dokonalá lež. Váš poklidný život se zhroutí jako domeček z karet. Těžký zločin je film z prostředí vojenského soudu. Takové prostředí je velmi atraktivní. Morgan Freeman byl jako vždy brilantní, ten ani nemůže být špatný a Ashley Judd mu výtečně sekundovala. Film není vůbec nudný. ()

Derek

Ashley Judd opat v spolupraci s Morganom Freeman, tento raz v sudnom dramate s thrillerovym nadychom. ako drama to nie je nic moc extra (pripad je to zaujimavy, ale v sudnej sieni sa film odohrava iba okolo 10 minut), ale ani zvysok prilis nepresvedci i ked sa hlavne postavy snazia (potesi i mlade ucho Adam Scott) a reziseer Carl Franklin dokaze obcas vycarovat slusnu atmosferu... ()

maverick10

Morgan je proste cool - to ostatni je kůl. Predvidatelna pointa schovana v kostre pribehu, ktery by vymyslel i student prvniho rocniku skoly pro zeny v domacnosti. ()

Martin741

Reziser Carl Franklin mi pripadal, akokeby nevedel presne, aky zaner ide tocit a ako ma scenar presne vyzerat. A z hercov ako Freeman a Ashley Judd sa dalo vyzmykat podstatne viac nez len priemer : 50 % ()