Bývalý zločinec Jacob Sternwood je donucen opustit svůj islandský úkryt a vrátit se do Londýna, kde se jeho syn zapletl do zpackaného loupežného přepadení. Detektiv Max Lewinsky ihned ucítí šanci, jak muže, kterého dlouhá léta neúspěšně pronásledoval, konečně dopadnout. Když se ale ocitnou tváří v tvář, začnou odhalovat mohutné spiknutí, které může stát oba protivníky život. (Bontonfilm)

Fiftis

Je to výborná žánrovka. Welcome to the punch ťaží zo starej školy starých poctivých krimináliek o chytrých zabijakoch a neústupných policajtoch. Film je však zabalený v modernom filmovom šate. Takže akcie stíha akciu, dejové zvraty sú primerané a výborné a vojna medzi policajtmi a padúchmi je veľmi inteligentná a diabolská. Pekné, ako v núdzi poznáš priateľa vo svojom nepriateľovi. Stopáž snímky je tiež presne akurát. Britská staronová pochúťka, ktorá ma ohromne bavila. Odporúčam pre tých, ktorí chcú vidieť po dlhej dobe výborný krimi thriller. Výborne zahrané to je. Je v tom výborná kamera. A perfektný hudobný sprievod. ()

playboxguest

Akční scény pěkné, přehledné, ale to je tak všechno, v čem vidím klad filmu. Záporák sympatičtější, než všichni klaďasové, v čele s děsně nudným hrdinou, kterýmu se rozklepou kolena při každý zmínce o výskytu záporáka, filtr stíhá filtr (což při 1080p vlastně vypadá i docela dobře), děj se vleče a s vyjímkou zmíněných akčních scén mě vlastně ani nezajímal a bylo mi celkem fukajs, jak to celý dopadne a kdo koho sejme. 40% PS: Ještě včera to tu mělo jen originální název a najednou... Kterej koumák tohle zase vymyslel?! ()

Madsbender

Slušná britská kriminálka s asi najviac cool Strongom za posledných pár rokov, ktorá si potrpí na imidž. Pri úvodnej lúpeži v hi-tech hyper-modernej budove som masturboval blahom. Škoda, že zvyšok filmu už nedodá obdobný zážitok, pretože celý pôsobí trochu sucho a nezáživne. Akčné scény sú fajn a správne vyšpičkované, celé je to poriadne drsné, ale na takej veľkej ploche tomu trochu dochádza dych. Zvrat na konci zaujímavý, dej dynamický, ale záporák je asi tak "prekvapivý", ako to napísal už Červenák. Je však pravda, že som na to tak trochu nemal tú správnu náladu, takže povinne znova. ()

dr.horrible

Solídne budované napätie, istí herci, niekoľko skvelých nápadov (hlavne čo sa réžie týka) a kopa scenáristických failov, ktoré podrážajú nohy inak vynikajúcej akčnej kriminálke. Nový Neľútostný súboj to neni, na to je tam moc vysvetľovania, zvratov a predsa len sme tu o ligu nižšie, no furt omnoho lepšie, než som čakal. 85% ()

Anderton

Film, ktorý je nakoniec o niečo komplikovanejší, ako sa na prvý pohľad zdá a ten čas pomsty by sme mohli chápať ako čas jednej plánovanej a jednej až viacerých neočakávaných pômst. Ale scenár nie je dôvod, prečo po flme siahnuť. Podobných kúskov je nám ročne servírovaných niekoľko desiatok. Creevy tak vsádza na britské smotánkové obsadenie a chlapskú akciu. Tá sa odohráva prevažne v nočnom modernom Londýne a v jenom veľkom sklade kontajnerov a pôsobí, no dosť americky, akoby sme sa pozerali na remake nejakého Callahana. Len je vážne škoda, že opät musíme akceptovať premenlivé zrakové schopnosti strelcov. Netrafiť niekoho z troch metrov kvôli potrebám scenára a nie zrovna iba raz, to je trochu prúser. ()

predators

Klasika...ze dvou nepřátel se během několika hodin stanou ti nejlepší kámoši, aby odhalili a dopadli ústřední postavy jedné velké konspirace. Že už jste něco podobného slyšeli a viděli? Ano, zde mnoho originality nehledejte. 50% ()

klerik

Vizuál fajn, obsadenie perfektné, ale... Ide o skvelú ukážku neschopnosti rozprávať príbeh. Z prsta vycucaný príbeh rozprávaný akože tak, že postupne odhaľuje pointu. V skutočnosti však ide o riadnu supiditu tváriacu sa ako inteligentný triler (pretože divák nemá šancu premýšľať nad rozuzlením). Finále, kde hrdina všetko zrekapituluje (aj to, na čo sám nemohol prísť) je vyslovene trápne. Veľká škoda. Pri štandardnom poňatí, mohlo ísť o solídne akčné béčko. Vznikol však len tupý film s nelogickým konaním postáv. Je to o to smutnejšie, že tam boli náznaky fakt kultových scén (prestrelka u babičky). Smutné... ()

Chrustyn

Slušná moderní kriminálka s notnou dávkou akce, která jednodušší příběh, schovává za slušné vizuální zpracování. Rozhodně se nejedná o nový "Nelítostný souboj", (navíc polda a bandita se zde musí chtě nechtě spojit) ale přesto film dokáže zaujmout a slušně pobavit. Škoda jen, že se film za celou dobu více nerozjede (akce moc není a i přes efektní zpomalovačky, přestřelky příliš nevytrhnou) a přes "třetí" rychlostní stupeň se za celou dobu nedostane a nedokáže pořádně vykreslit ani charaktery postav. Více přitvrdit a lépe pracovat s postavami a mohli jsme tu mít překvapení letošního roku. Takhle zůstává "jen" slušný průměr. P.S. český název absolutně ignoruje to co originální a vlastně i jedna ze zápletek filmu představuje a dokazuje, že česká distributor nepracuje ani se slovníkem, natož hlavou. Podobný přehmat se jen tak nevidí. Co by na něj řekl Franta Fuka?? ()

VenDulin85

Někteří pisatelé to vypíchli až v závěru, já si servítky nebudu brát hned v první větě- kdo to kurde překládal? Hledat film čistě podle názvu, tak se na to nepodívám ani na svatého Dyndy... Teď přikročme k udílení hvězd: jedna hvězda za Marka Stronga, druhá za Jamese McAvoye, třetí za nekomplikovaný příběh na páteční odpoledne, čtvrtá za Marka, pátá za Jamese, minus jedna hvězda za zpomalené scény (u babičky v bytě se sakra nestřílí!), to máme dohromady čtyři. ()

BMW12

Řekl bych takový béčkový akčňák. Chvílemi to bylo dobrý, ale jinak nic moc, spíše tedy nic než moc. James McAvoy si tady zahrál policajta blázna, kdysi v dávné době ho Mark Strong postřelil do kolene a Jamesovi z toho hráblo. Až natolik, že se pak právě s Markem Strongem spojil proti ostatním. Prostě příběh nic moc, i když možná, kdyby to režíroval nějaký lepší režisér, tak by to bylo fajn, ale takhle se to moc nepovedlo. ()

rikitiki

Dobrá žánrovka odehrávající se v potemnělých záběrech, s ne úplně špatným scénářem, kde se ale musí divák smířit s tím, jak dlouho tomu poldovi nedocvakne, kdo je zrádcem. ()

becki_tu

Tuctová kriminálka, kterou táhnou McAvoy se Strongem. Zapomenutelná, ale v jistých ohledech celkem fajn akční jednohubka na sobotní večer. Škoda jen, že se nepřidal ještě Jason Statham. ()

Morholt

Chlapácká akce tak trochu ze starý školy, skvěle vygradovaná a perfektně zahraná. Pro mě bylo překvapení, jak moc sedla drsňácká role Jamesi MacAvoyovi. Víc podobných záležitostí. 80% ()

maseer2

po všech stránkách nevýrazné a naprosto nevybočující z průměru, což dokumentuje skutečnost, že si s odstupem čtyř dnů dost těžko vybavuju, o čem film vlastně byl.. nevtáhlo mě to, nebavilo mě to.. slabší 3* ()

Lacike

Pred rokmi ma tento film nadchol. Teraz ma prvá polovica príliš nebavila. Akčné scény sú v nej zostrihané príliš neprehľadne a zápletku tvorí detektívne vyšetrovanie prípadu, ktorý siaha na vysoké miesta jak v polícii tak v politike. A to je niečo čo dvakrát nemusím. Ale v polovici sa film zlomí. Veci sa konečne vyjasnia. Dve hlavné postavy, ktoré si išli po krku sú nútene spolupracovať, čo filmu dodá poriadne grády a svete div sa zrazu sa oveľa zlepšia aj akčné scény. Tri parádne prestrelky sú konečne prehľadne natočené, pôsobia drsne. Aj po zvukovej stránke sú tie výstrely pôsobivé. Rozhodne najpôsobivejšia je scéna u babičky, ktorá je neskutočne napínavá a následná prestrelka je totálne cool. Z ďalších kladov by som spomenul celkový vizuál. Kameraman sa s kompozíciou aj obyčajných rozhovorov celkom vyhral. A u postáv sa mi páčil vzťah medzi Strongom a Mullanom, ktorý mi pripomenul kamarátstvo na život a na smrť medzi postavami vo filmoch Johna Woo. Takže škoda tej pre mňa nezáživnej prvej polovice. Keby bol celý film napínavý jak jeho druhá polka, tak je to cool drsná pecka. Za opakované pozretie to ale stojí. 7/10. ()

MoiJe

What a waste. Waste of the actors, waste of time... Este aj Riseborough s tymi ciernymi vlasmi vyzera neprirodzene. (WTF cesky nazov.) ()

Ouwen

Achjo. Moje pocity po filmu jsou naprosto smíšené, protože film má velké zápory, za to však ještě větší klady. Budu nejdřív pozitivní: Tak nejvíc chválím modrý filtr, lépe řečeno stylově natočeno, kamera je luxusní, nehází sebou, při akčních scénách drží s děním, takže se nedá říct, že by si kameraman někam odskočil. I samotná akce je super, hodně realistická, kulky padají, je tu jeden bullet-time záběr, alá Max Payne. Hudba je parádní, pro film ideální, zejména na konci jednoznačně top! McAvoy a Strong, skvělá chemie, Strong je frajer, často tasí hlášky // "Udělej s ním něco, nebo se neznám!" McAvoy v roli Lewinskyho mně naprosto ohromil, oba hráli naprosto realisticky, chovali se přirozeně, něco podobného jsem dlouho neviděl. Film, spíš akce má spoustu vychytávek, sympatická přítelkyně Lewinskyho, dost dobrý záporáci, tedy ty, kteří si šli zastřílet, proti Strongovi a Jamesovi. Příběh tohoto tipu mám velmi rád, krásnej Londýn, sem tam hlášky, dobrej výběr zbraní, přebijí se, dojdou náboje do kulometu, jde na řadu brokovnice, přesně, jako podle realistické šablony, jak to mám rád! Film však trpí obrovskýma nevýhodama: Mám spoustu otázek, po skončení filmu, takže si přeju pokračování. Co se stalo s Lewinskym?! Co kámoš Stronga?! No a co Strong?! Na konci je neuvěřitelně otevřený konec, možná je to škoda, ale pokud se pracuje na dvojce, je se nač těšit. Další věc, která mi tady vadila, tak, že akce je málo na můj vkus, odehrává se jenom ve tmě, navíc je krátká a pořád se střílí. Náznaky fightů jsou, ale je jich málo. To "překvapení", respektive; Hlavní záporák filmu mně ani nějak nepřekvapil, konec je prokličkovaný, ztrácel jsem se, nevěděl jsem, vo co go, kdo střílí koho. Nevěřte obsahu, že se jedná o velkou korporaci, konec měl být akčnější, jednu politickou scénu jsem přetočil, i to kecání mně dost vadilo. Potom mně vadí stopáž! 100 minut není taková hrůza, jenže ono se spíš kecá, než střílí a skáče, bral bych tak 120 minut s větším obsahem akčních scén + fighty, naháněčky, navíc se McAvoy se Strongem dají do kupy, až 20 minut, před koncem. Škoda, jsem malinko zklamán, snad bude pokračování, film by si ho zasloužil. Tak doufám! Dávám 7/10 ()