Most - Série 4

(série)
Krimi / Thriller / Mysteriózní
Švédsko / Dánsko / Německo, 2018, 7 h 48 min (Minutáž: 58–59 min)

Tvůrci:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Thure Lindhardt, Mikael Birkkjær, Sarah Boberg, Julie Carlsen, Thomas W. Gabrielsson, Sandra Yi Sencindiver, Rafael Pettersson (více)

Epizody(8)

Čtvrtá řada dánsko-švédského seriálu Most začíná šokujícím případem vraždy, kdy je šéfka úřadu pro cizince ukamenována a zahrabána do země. Kdo mohl něco tak brutálního provést? A jaký k tomu mohl mít motiv? To se opět snaží zjistit dvojice detektivů – Švédka Saga Norénová a její dánský partner Henrik Sabroe. Kromě samotného spletitého případu pak série nabídne také celou řadu pozoruhodných linek. Především Saga, jedna z vůbec nejpopulárnějších a rozhodně nejsvéráznějších televizních vyšetřovatelek vůbec, se musí popasovat s celou řadou pro sebe nezvyklých úkolů, kdy je nucena začít uvažovat o mezilidských vztazích jinak než doposud... Scenáristka Camilla Ahlgrenová a scenárista Hans Rosenfeldt v diskuzi pro Britský filmový institut uvedli, že se jedná o poslední řadu mimořádně úspěšného seriálu, který se dočkal i několika remaků. Podle Rosenfeldta je jen velmi málo seriálů, jež si udržely vysokou úroveň i po odvysílání čtvrté řady. A právě tvůrci a tvůrkyně Mostu nechtějí být podle vlastních slov těmi, co jen nastavují úspěšný koncept. Ahlgrenová pak zdůrazňuje, že Most nebyl nikdy pouze kriminálním seriálem; pro tvůrce byla vždy důležitá současná společenská témata. Ve čtvrté řadě se tak řeší migrace, předsudky a také to, jestli a případně jak lze obcházet pravidla, která tváří v tvář konkrétním případům nefungují. (Česká televize)

MyrnaAlec

Důstojné rozloučení s celou sérií, hlavně oceňuju, že autoři nesklouzli k nějakému vybočení z předchozí charakteristiky postav. Saga odjiždí ve svém Porsche 911 ... ()

Plastík

Mělo to hodně šťávu. Byla to dobře, možná se může říct, že velmi dobře až geniálně ukončená série. Od první až do čtvrté série se to udrželo vysoký standard. Tvůrci netěžili jen z předchozích sérií, ale opravdu se snažili. Amen. A dobrou noc. ()

nula87

I 4. řada si drží vysokou laťku -i přesto, že se tam již místy objevují trochu oslí můstky, a tvůrci si občas pomohou nepravděpodobnou náhodou, pořád moc fajn severská krimi. 75% ()

pekas

Ctvrtá serie navazuje na ty předchozí a kromě hlavní zápletky dořešuje i ty z předchozích serií. I když je opět celkem depresivní, potěšili mě hlavně vcelku pozitivními konci všech zúčastněných (tedy aspoň v rámci této ponuré série). Stále jsem na pomezí čtyř a pěti, já přece jen raději pozitivnější záležitosti. 80% ()

Vera2613

Séria ako celok bola znova úžasná. Bron mi bude veľmi chýbať. Postavy, zvrátení vrahovia a severská atmosféra. Neviem či sa niekomu niekedy podarí natočiť lepší krimi seriál ako Bron. Záver bol vskutku dojemný. Rozlúčka so Sagou, no nebudem klamať trochu sa mi zapotili oči ;) No ako sa vraví v najlepšom treba skončiť a ja som rada, že to najlepšie som mala možnosť vidieť. Nakoniec len Saga Noren :) ()

DonBraso

Perfektní zakončení seriálu.Laťka je stále vysoká a námět tvůcům nechyběl ani ve čtvrté a poslední sérce.Vcelku se zde nedá absolutně co vytknout.Samozřejmě postava Sagy je lahůdka a tuhle postavu si člověk bude pamatovat ještě hodně dlouho.Za víkend zkouknuto a je po všem a po právem,protože zbytečně natahovat seriál do nekonečna nesnáším. ()

MovieMan7

Je to mazec, první epizody byly nic moc, ale postupně se to stupňovalo, až to dosáhlo vrcholu. Opět skvělá zápletka, tentokrát i několik let starý Henrikův případ se konečně vyřeší. Ty charaktery také skvěle vybrané (hlavně Kevin a ITáci). Také pár scarejumpů neuškodí. Za první epizody strhávám a za ERROR 404 při určování otcovství kvůli barvě očí ubírám 8%. 92% ()

r007

Trochu jsem v rozpacích, protože na jedné straně byl příběh jakoby podle šablony ( jeden podezřelý, nevinný, další podezřelí, skoro prokázaná vina, zvrat, konečný podezřelý, konec vyšetřování, Sága přijde na to, že viníkem je někdo jiný...), ale na druhé straně se zajímavě vyvíjí všechny postavy a hlavně Sága. Bylo moc napínavé sledovat její vztah s Henrikem a myslím, že v této sérii nešlo až tak o kriminální zápletku. Malinko jsem doufala, že půjde navštívit Martina ve vězení. Konec byl sice napínavý, ale ne až tak nečekaný. Nečekaný by byl , kdyby Brian stihl zastřelit Astrid .V tomto zakončení jasně vede první série, tu asi nikdy nic nepřekoná. Ti z vás, kteří si myslíte, že žádná další série nebude, vězte, že vždycky může být. Sága může přece pomáhat s vyšetřováním i když nebude u policie. Její dedukční schpnosti jsou přece neuvěřitelné.Ale tajně doufám, že nebude. V nejlepším se má přestat ! ( Jen nevím, po které sérii by to bylo...) ()

Popinodan

Zbohem Sago Norénová,budeš mi chybět. Tedy do té doby než si Most pustím zas od 1.dílu. Zakončení série bylo parádní. Za mě nejlepší série.Dokonalá Sofia Helin,a moc dobře zahrané vedlejší postavy. Příběh měl spád,a těch 8dílů uteklo nějak moc rychle. Jak se říká,v nejlepším skončit. To rozhodně platí. ......v nejlepším. ()

bonovox

IV. seria: opäť netradične natočená detektívka ktorá sa ale viac venuje postavám Sagy a Henrika. Všetko je to precízne namiešané dostatočne pútavé a hlavne efektne prepojené s minulosťou postáv celej série. Je to krásne zavŕšenie celého príbehu a aj štvrtá séria je famózna. U mňa najlepší detektívny seriál. ()

croftak

Čtvrtá série byla pro mě nejlepší. Každým dílem jsem si uvědomoval, že se blíží konec a o to více jsem si to užil. Saga mi bude chybět, ale tady se dá říct „lepší skončit v nejlepším“. Dějová linka Henrika o jeho zmizelé rodině je skvělá a zajímavosti převyšuje hlavní případ. ()

motyka52

Někdy v polovině série jsem začal být nervózní. Zdálo se mi, že to začíná být už opravdu překombinované, že těch jmen a motivací je už moc, že se tam začínají zjevovat zničehožnic zásadní figury, o kterých jsme do té doby vůbec neslyšeli. Prostě jsem si myslel, že tvůrci už narazili na svůj strop a ve snaze ho prorazit páchají všeliké scénáristické zhůvěřilosti .... a pak to do sebe začalo všechno zapadat. Hladce, smysluplně, všechny otázky jsou postupně zodpovězeny. Jistě, možná bychom nad něčím mohli mírně pozvednout obočí, ale to mě u TAKHLE ambiciózního projektu netrápí. V rámci žánru a možností naprostá špička. A když v poslední scéně Saga řekne, ne, vlastně neřekne ono známé ... uvědomil jsem si, že tohle byl pravděpodobně jeden z nejlepších a nejpromakanějších charakterů, které jsem kdy ve filmu nebo seriálu viděl. ()

sh4ris

Za mě asi nejslabší série, pořád si ale drží svůj standard. Možná je to jakýmsi loučením, kdy potřebuje skončit nejen příběh této řady, ale i příběh celý a tak to má celé hořkosladkou příchuť. Seriál jsem sledovala s dabingem a chci tak poděkovat i ČT, že si na něm dala celkem záležet a celý dojem tak spíše zvýšila, než naopak. ()

Kallic

Seveřené to dotáhli k dokonalosti. Jeden z mála seriálů, který měl vzestupnou tendenci. Do poslední sekundy nevíš, co čekat. Budeš mi chybět Saga Noren policieMalmö. ()